Alice In Chains - Would?

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:5 299

Alice in Chains byla založena v Seattlu v roce 1987. Z toho lze poměrně snadno usoudit, že se jejich tvorba nese v rytmu grunge.

Debutové album Facelift vyšlo v roce 1990 a obsahuje hitovku Man in the Box. Dost možná jde o album, které ke grungi přitáhlo velkou vlnu posluchačů.

Druhé album Dirt (1992) se zabývá „každodenními démony členů kapely.“ Deprese, drogy, smrt, válka, bezvýchodné situace. Tato deska zaznamenala obrovský úspěch, o který se zasloužily například písně Would?, Them Bones nebo Down in a Hole. Třetí studiovka se jmenuje prostě Alice in Chains (1995).

Zpěvák Layne Staley byl vždy známý svou závislostí na heroinu a drogy se mu staly osudnými, když v roce 2002 zemřel na předávkování. Ostatně kapela nebyla kvůli užívání drog příliš činná již od roku 1996, ačkoliv se nikdy oficiálně nerozpadli. Znovu se „dali dohromady“ v roce 2005 a po dlouhých čtrnácti letech vydali další album, Black Gives Way to Blue (2009), s novým frontmanem Williamem DuVallem.

V současnosti se povídá, že by letos v létě mělo skončit nahrávání nové desky, která by se mohla dostat na pulty obchodů ještě do konce roku nebo na začátku roku příštího.

Přepis titulků

Znáš mě zlomeného mým pánem. Pouč děti o lásce na onom světě. Znovu jsem v záplavě vln, stejná cesta jako tenkrát. Udělal jsem velkou chybu, že jsem na ni pohlédl svýma očima. Tělo unášené proudem je prostá dezerce. Vznáší se a nemá o tom ponětí. Znovu jsem v záplavě vln, stejná cesta jako tenkrát. Udělal jsem velkou chybu, že jsem na ni pohlédl svýma očima.

Znovu jsem v záplavě vln, stejná cesta jako tenkrát. Udělal jsem velkou chybu, že jsem na ni pohlédl svýma očima. Mýlím se? Zašel jsem až moc daleko, abych se dostal domů? Odešel jsem? A nechal jsem tě tu o samotě? Mýlím se? Zašel jsem až moc daleko, abych se dostal domů? Odešel jsem?

A nechal jsem tě tu o samotě? Kdyby ano, mohla bys ty? Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vím, že píšu celkem pozdě, přeložil bych ale "same old trip it was back then" ve významu trip = zážitek z drogy, nikoliv cestu. :-)

10

Odpovědět

Prosím o překlad: Epica - Storm the sorrow http://www.youtube.com/watch?v=dNoTvg0t52c

190

Odpovědět

Konečne AiC->moja obľúbená kapela. Škoda, že Layne je po smrti, lebo na jeho koncert by som šiel hocikde.

190

Odpovědět

Děkuji, děkuji, děkuji. Za 10 bez keců!

190

Odpovědět

Díky moc, protože tohle je má nejoblíbenější! :)

190

Odpovědět

Díky za překlad (: 10*

180

Odpovědět

Díky moc Snowi! :)

180

Odpovědět

nejlepší Grunge kapela,velká škoda layne stayleho bol to perfektný spevák inač treba podotknúť že táto skladba bola napisaná pre Andyho Wooda speváka Mother Love Bone ktorý taktiež zomrel kvôly závislosti na drogách ale samozrejme aj pre iných spevakov ktorý takto skončily.díky moc za preklad

210

Odpovědět

Podle mě je nejlepší grunge kapela Nirvana... (můj názor) a jinak písničky od Kurta by neuškodili ... máte tady Smells Like Teen Spirit - ale tu zná hodně lidí ... co třeba přeložit nějakou písničku z Fecal Matter ?

188


Odpovědět

+God-otaznik-A ano - vím že Kurt napsal a nahrál ještě před Nirvanou, kterou potom s Kristem založili potom, co mu Kurt Fecal Matter ukázal... Ale je to písnička, se kterou prakticky začínal celou svou cestu až k jedné z nejdůležitějších kapel 9o. let...

190

Odpovědět

Jedna z nejlepších kapel 90. let, škoda jen, že je zná tak málo lidí...díky za překlad!

200