Amy Winehouse - Rehab & Back to Black

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:529
Počet zobrazení:7 838

Dnes vám přináším krátký speciál o Amy Winehouse, o který si napsala řada z vás (například uživatelé Empece, Adla a Pauluscz). Amy Jade Winehouse (14. 9. 1983 - 23. 7. 2011) byla britskou zpěvačkou (soul, pop, jazz, R'n'B), která se po své smrti připojila do exkluzivního Klubu 27, což je skupina bluesových a rockových umělců, jejichž životy skončily předčasně ve věku 27 let, a to záhadně nebo ve spojitosti s drogami. Příčina úmrtí Amy je zatím neznámá, pitva nic neodhalila. V tuto chvíli se čeká na výsledky toxikologických testů. Prodej 2 Winehousových alb po její smrti samozřejmě znatelně vzrostl. Amy po sobě zanechala materiál na připravované 3. album. Spekuluje se tedy, že by mohlo vyjít posmrtně na podzim. Amy už od dětství zpívala. Hudebně ji ovlivnil Prince, Madonna nebo Carole King. V 16 letech podepsala svoji 1. smlouvu s vydavatelstvím. Roku 2007 se Amy provdala za Blakea Fielder-Civila. Jejich manželství bylo bouřlivé a plné drogových skandálů. Po 2 letech se rozvedli. Jejím posledním excesem byl červnový koncert v Bělehradě, kam zavítalo kolem 20 000 fanoušků a opilá Amy je do jednoho zklamala. V tu dobu byla po dokončení její protialkoholní léčby, do léčebny docházela už jen ambulantně. V roce 2003 vyšlo její 1. album s názvem Frank, které bylo kritikou velmi kladně přijato. Amy prohlásila, že se do tvorby tohoto alba až příliš motala její nahrávací společnost, ale i tak je na svou práci pyšná. O 3 roky později vyšlo její 2. album Back to Black, které jí přineslo slávu. Z toho alba také pochází dnešní 2 písně, které jsem pro vás přeložila - Rehab a Back to Black. Rehab "Rehab" je písní o tom, jak chtěl management nahrávací společnosti poslat Amy na léčení kvůli alkoholu, ona však odmítla. Její otec ji podpořil a řekl, že si nemyslí, že léčbu potřebuje, ale měla by tomu dát šanci... Back to Black A tohle je píseň o pohřbeném srdci Amy Winehouse...

Přepis titulků

Překlad: janica www.videacesky.cz Chtěli, abych šla na odvykačku. Ale já řekla: "Ne, ne, ne!" Jo, byla jsem na tom špatně. Ale až se vrátím zpátky, poznáte to, poznáte to, poznáte to... Na nic takovýho nemám čas. I když si táta myslí, že jsem v pohodě, chce mě poslat na odvykačku. Ale já nepůjdu, nepůjdu, nepůjdu...

Radši zůstanu doma s Rayem. Nemám na to 70 dní. Není nic, vůbec nic, co byste mě tam mohli naučit. Nic, co bych se nemohla naučit od pana Hathawaye. Ze školy jsem si toho moc neodnesla. Ale vím, že to panákem něčeho tvrdýho nedoženu. Chtěli, abych šla na odvykačku. Ale já řekla: "Ne, ne, ne!"

Jo, byla jsem na tom špatně. Ale až se vrátím zpátky, poznáte to, poznáte to, poznáte to... Na nic takovýho nemám čas. I když si táta myslí, že jsem v pohodě, chce mě poslat na odvykačku. Ale já nepůjdu, nepůjdu, nepůjdu... Ten chlápek na mě: "Proč si myslíte, že jste tady?" A já na to: "Nemám tušení. Určitě...

určitě mě opustí... A pro ten případ mám flašku vždycky blízko u sebe..." Řekl mi: "Myslím, že máte jen depresi." A já: "Jasně, zlato. A nejen to..." Chtěli, abych šla na odvykačku. Ale já řekla: "Ne, ne, ne!" Jo, byla jsem na tom špatně. Ale až se vrátím zpátky, poznáte to, poznáte to, poznáte to... Už nechci nikdy znovu pít.

Já jen... Jen potřebuju přítele. Nehodlám promarnit 10 týdnů, aby si všichni mysleli, že se léčím. A ne proto, že bych byla tak hrdá... Jen do té doby, než můj pláč ustane. Chtěli, abych šla na odvykačku. Ale já řekla: "Ne, ne, ne!" Jo, byla jsem na tom špatně.

Ale až se vrátím zpátky, poznáte to, poznáte to, poznáte to... Na nic takovýho nemám čas. I když si táta myslí, že jsem v pohodě, chce mě poslat na odvykačku. Ale já nepůjdu, nepůjdu, nepůjdu...

Komentáře (78)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když, si tady čtu ty komenáře, přemáhá mě vztek z toho, jací d*bilové se najdou mezi lidma. Viz příspěvek Gabrielle, takové lidi třískat, dokud si nezačnou vážit slov a lidského života.

182

Odpovědět

Moc děkuji za překlad a prosím, aby ti lidé, kteří Amy špiní, ať si své komentáře nechají. A ano znal jsem její songy i před její smrtí, nejsem ten, který začne někoho poslouchat kvůli tomu, že to viděl ve zpravách (interpretovu smrt). Amy měla skvělý hlas, bohužel taky podlehla drogám a alkoholu, což je velká škoda.

182

Odpovědět

Illidan: naprosty souhlas, lip bych to snad ani nenapsal

182

Odpovědět

takovy lidi co dokážou byt tak zly jako ti co si dovolí tady psat takove urážky na amy proklínam a přeji jim, at padnou na kolena treba ne hned ale v prubehu života ,at ví co nikdy nemeli říkat . mam na vas takovou zlost , že kdybych byla vedle vas vymachala bych vám rypáky v hovnech, v porádnych smradlavych sračkách . svine chytrácky miluju ze vsšech nejvíc . amy spinkej sladce andilku myslíme na tebe v dobrém.

184

Odpovědět

ViTus : Ten kdo měl rád její hudbu ,tak byla pro něho populární. A to ,že uměla zpívat jako jediná v dnešní době ze zpěvaček na to se nikdo nedivá. Jen ,že se ožrala.Tak to neposlouchejte ani nirvanu protože Kurt byl feťak..Hlavní je ,že umí zpívat!A já jsem jim vděčny!!!

191

Odpovědět

pro pořádek - její hudba se mi líbí.
Janica: ,,A kdo z vás ví alespoň něco málo o závislosti z vlastní zkušenosti, že dokážete tak perfektně a spravedlivě soudit?"
Pamatuji si, jak můj bratránek chodil domů pod vlivem všelijakých sraček, mlátil tetu a pak ji naháněl po domě s nožem. Vždycky se zamykala na záchodě. Vedli to tak dva roky, okradl ji o všechno zlato a peníze, prodal ji půlku domu než přišla z práce. Vždycky to byla odvykačka, bordel, odvykačka, bordel. Pak najednou zmizel.
Dovolím si soudit tyhle lidi a morálně s tím nemám problém.

182

Odpovědět

Hachiko: já jsem třeba lepší tím, že nechlastám, nekouřím a neberu drogy. Chodím do práce a opravdu si dovolím soudit člověka, který nebyl ani schopen vyrovnat se sám se sebou.
V jaké to krucinál žijeme společnosti, když omlouváme feťáky a alkoholiky? Zamyslete se.

187

Odpovědět

Mě by jen zajímalo kolik lidí jí znalo předtím než natáhla brka(výraz zvolen úrovni důstojnosti jejího odchodu). Tahle hysterie je úplně směšná, většina lidí o ní věděla jen když se někde ztřískala na hadry, ale teď vynáší soudy jak je jí škoda, jaká je to ztráta atd. 2 půlhodinová alba z někoho dělají legendu?
Když to přirovnám, před rokem zemřela jedna z hudebních megaikon Ronnie James Dio a kde nic tu nic, fanoušci si ho uctili ve svém kruhu a nikomu to necpali. Tak se prosím zachovejte stejně.

1811

Odpovědět

Té holky je škoda. Jen další človíček, co to nezvládl a navíc měl úžasnej hlas. Koukám, že sposta lidí se řadí do pozice soudců. Je jednoduché soudit cizí a vynášet nálepky, ale čím jste vlastně lepší?

202

Odpovědět

Nejvic ji stejne k popularite pomohla az jeji smrt. Pred tim sem o ni slysel jen kdyz se nekde ztriskala.

1816

Odpovědět

Kastar: Už tě s tím předběhli :D ....ale mě to stejně vždycky znovu rozesměje.

181

Odpovědět

Po smrti Amy Winehouse zasáhla hudební svět další zlá zpráva. Dnes ráno byl ve svém bytě nalezen živý Justin Bieber. Okolnosti nejsou známé. :D

183

Odpovědět

Přesně tak - hodnotím tady písně a ne její život, takže za mě za 10*.
Jinak se mi ještě líbí tahle: http://www.youtube.com/watch?v=d_EADBnXjXc

180

Odpovědět

Kurt taky fetoval a nikdo ho nesoudil. Měla krásnej hlas. Tečka.

193

Odpovědět

Jo, dáme všichni jednu hvězdu, přece nebudeme podporovat tadytu fetku. Písničky jsou sice super, ale když jsou od ní, tak si víc nezaslouží, že jo....bože lidi, buďte lidi!

1829

Další