Atari 5200Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:665
Počet zobrazení:7 643

Minulý týden jsme se dozvěděli, že Atari dokázalo vytvořit velké a zábavné věci. Dnes se podíváme na jinou VELKOU věc od Atari... bohužel už ne tak zábavnou. Konzole 5200 měla nahradit legendární 2600, ale jak to dopadlo, to už vám prozradí sám Nerd. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Tohle je videohra. Toto se vám vybaví, když ten název uslyšíte. Atari 2600. Klasika v pravém slova smyslu. Hry jsou to sice prosté s primitivní grafikou, ale mají své neopakovatelné kouzlo. Objekty i postavy jen stěží znázorňují to, čím mají být, ale v tom je ta krása.

Musíte zapojit představivost. A zvuky? Prostě paráda. A nepřítomnost hudby jen podporuje atmosféru. Ty nenapodobitelné chvíle, kdy paříte v záři televize za zvuku cvrčků. Atari vydrželo na trhu nejdéle ze všech konzolí vůbec. Když někdo řekne Atari, většinou myslí 2600. Ale během jeho existence přišlo Atari s dalšími, méně úspěšnými systémy. Jedním z nich bylo Atari 5200.

Mělo jít o nástupce 2600, ale nakonec upadlo v zapomnění, zatímco 2600 stále slavila úspěchy. Proč si lidé 5200 nepamatují a proč tak rychle zmizela? Protože je to hromada sraček! Proč? Jen se na to podívejte! Je to přerostlá bestie! Neuvěřitelně! A má dvířka. Je to konzole, nebo zkurvená skříň? Jen adaptér váží snad milion tun!

No nic, zkusím toho zmrda zapojit. A je to. Teď ještě uklidit ten bordel. A kam mám připojit tohle? Do Atari? Ne, na celém systému není žádný konektor. Musíte ho zapojit do zvláštní krabičky. Vážně, už jste něco takovýho viděli? Já ne, kromě Atari 5200. Tak toho parchanta připojíme, vymotáme kabel z konzole, který připojíte sem... viděli jste to? To asi nemá dělat. Jiskry.

Nedělám si prdel. Kabel do sítě i do televize je jeden a ten samý. Co si sakra mysleli? Asi chtěli lidem odlehčit od kabeláže, ale došlo jim, že to posrali, protože novou verzi 5200 už vydali s klasickými dvěma kabely. Ale ta měla jen dva vstupy na joystick místo čtyř. Rád bych 5200 připojil k téhle bedně, ale to nebude prdel. Mám tu mrtě konzolí a každá má vlastní adaptér včetně těch pitomejch krabiček. A všechny jsou připojený ke stejný telce. Takže sice nevím jak, ale musím toho jebáka připojit.

Tak s touhle bednou nemám šanci. Je tam pěknej mrdník, ale to nevadí. Jak totiž říkám, Atari se dá hrát jedině na podobným starým křápu, jako je tenhle. Sakra! Sakra! Sakra! Sakra! Kurva! No do psí kundy!

Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Pojďme si konečně po všech těch problémech zahrát pár her. Ještě jsme ani nezačali, ale rozhodně vím, že cartridge stojej za hovno! Proč nemají štítky? No tak, i hry na 2600 byly pěkně označený, takže jste každou hru snadno našli, ale u her na 5200 musíte každou vytáhnout. Co to má kurva bejt? Fajn, zkusíme tuhle. Jdeme na to. Nastražte uši.

Když konzoli zapnete, v krabičce začne cvakat. Snad mi to tu nevybouchne! Tenhle ovladač je kus hovna! Víte, co je na každé hře nejdůležitejší? Abyste si ji mohli kurva zahrát! A k tomu potřebujete posranej ovladač! A co když nefunguje? Jste v řiti! Tohle je důvod, proč se konzole nechytla! Tohle! Jménem boha, nebe i pekla, všeho mezi tím, všech bytostí na Zemi i odlehlých koutů galaxie, všech zákoutí univerza, megaverza i ultraverza...

budiž známo, budiž svět obeznámen s faktem, že tenhle ovladač je kurevsky děsnej! Nicméně je fakt, že ačkoliv byly ovladače svou poruchovostí známé, byly na svou dobu taky novátorské. Zaprvé - jsou analogové, takže pohyb je citlivější. Také tu najdeme pauzu, což byla, věřte nevěřte, tehdy novinka. Navíc měly na obou stranách dvě tlačítka, což bylo možná na tyto hry až zbytečně moc. Taky tu máme číselník. Co to má kurva bejt? Telefon? K čemu to je?

Můžu snad brnknout vetřelcům či jinejm kosmickejm mamrdům? Máme tu i alternativu. Ovladač s kuličkou. Ale to je taková zkurvenina, že si o zatracení přímo říká. Vždyť je to velký jak video nebo DVD! Klidně by to mohla bejt konzole! Čumte na to, vždyť je velkej skoro jak Nintendo... NE! Je dokonce větší! Děvka přerostlá! Ale otázkou zůstává, zda funguje... Co myslíte? Ne, nefunguje.

To je taková sračka! No, tak hry si nezahrajeme, ale můžeme na ně aspoň čučet. Tohle si kurva nenecháme líbit! Máme přeci na výběr. Věděli jste, že do Atari 2600 můžete zapojit ovladač k Genesis? A bude fungovat! To je na Atari zajímavé. Narazíte na různé kompatibilní věci. A i pro 5200 existují náhradní ovladače, kterými lidé nahrazovali ty původní mrdky. Tak se ponořme do kybersvěta jménem internet a mrknem se. No vida.

No super... OK, zapaříme tu čubku. KURVAAA!!! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Trochu nespravodlivá a neobjektívna kritika. Konzola Atari 5200 naozaj môžeme vytknúť jej prehnanú veľkosť, ale zase po technickej stránke to vôbec nebola zlá mašina. Prakticky vychádzala z 8-bitových počítačov Atari 800 a kto hral hry, naprogramované pre ne, dosvedčí mi, že čo sa týka hratelnosti a kvality, vôbec to nebol žiadna katastrófa.

192

Odpovědět

Já měl Atari 800XL a vím jaké na něj byly dobré hry. A 5200 je prakticky HW stejná s touto řadou. Ale bohužel, není to nespravedlivá kritika. Napájecí box je zbytečná komplikace navíc, to klikání, které zmiňuje, bude relé, které se stará o přepínání vstupů. Zbytečná komplikace zvyšující riziko poruchy a snižující kvalitu přenosu, protože signál musí jít přes další kontakty, které se časem opotřebovávají. A nefunkční ovladače jsou známým problémem 5200. A bez ovladače je konzole nepoužitelná. Takže to není nespravedlivá kritika. Tahle konzole sice byla slušná po výkonové stránce, ale naprosto zbytečná komplikovanost a z toho pramenící nespolehlivost z ní vytvořila naprostý propadák. A absurdní velikost tomu dodala korunu. Počítač řady 800 byl uvnitř velmi čistý a deska obsahovala na svou dobu minimální množství čipů. A 5200 jich musela mít ještě méně, jelikož neobsahovala některé I/O čipy, které byly u konzole zbytečné. Tudíž ta obrovská velikost je naprosto nesmyslná, deska uvnitř mohla mít minimální rozměry.

251

Odpovědět

Trochu nespravodlivá a neobjektívna kritika. Konzole Atari 5200 naozaj môžeme vytknúť jej prehnanú veľkosť, ale zase po technickej stránke to vôbec nebola zlá mašina. Prakticky vychádzala z 8-bitových počítačov Atari 800 a kto hral hry, naprogramované pre ne, dosvedčí mi, že čo sa týka hratelnosti a kvality, vôbec to nebol žiadna katastrófa.

182

Odpovědět

ok, let's play this bitch... :-D

200

Odpovědět

jeden z nejlepších dílů fakt super XD

210

Odpovědět

Keď už sa začalo tými konzolami, tak by sa mohol preložiť dvojdiel Doublevision :)

180

Odpovědět

to rzx: všechny jsou nejlepsi, vole vzbud se, mne az tak suprovej neprisel, se jdete potrhat smichy z hovna co nechal bezdak lavicce ...

1815

Odpovědět

Zapracujete na překladu Spielberg Games?

184

Odpovědět

:D Snad nejlepsi dil, dlouho sem se takhle nezasmal

184

Odpovědět

hondocení, hondocení hodnocení... o nic jinyho nejde;
vzbudte se lidi, videacesky je portal kde se kazdy den objevuji zajimava videa z celýlo sveta a ty faebookovske prvky jako hodnoceni videa a komentaru by mohli byt klidne vynechany...
dulezitejsi je vzdat hold člověku, který si našel čas a video proložil jako psat, komentovat ptakoviny...
i kdyby tohlencto video mělo jen jednu * ja bych se na nej dival a to hodnocení co tady je neni vubec smerodajne, každej dáva 9 nebo 10, ja si myslim že by se to mělo hejbat kolem 7, nebyl to špatnej díl ale jsou tady i lepší ale zase i horši, tohle je prumer...

187

Odpovědět

Aznollaz: Aspoň v tom nebyl sám:D

180

Odpovědět

Mě dostala ta znělka z Maria když tam zápasí s tou novější televizí :D

191

Odpovědět

jak pouzil ten prodluzovak jak krava na 5 cm tak jsem lezel

202

Odpovědět

Abych nebyl člověkem, co tu bude s jedním negativním příspěvkem. Musím říct, že tento překlad se mi hodně líbil. Dobrý výběr českých slov pro anglické názvy.

181

Odpovědět

Opět DOKONALOST hlavně potíže s kabelama (ten oranžový prodlužovák chcu domůůůů XD) a konec byl prostě geniální XD

191

Odpovědět

Musel som si to pustit 3x a zakazdým som ležal :D :D

181

Další