Ikari WarriorsAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:406
Počet zobrazení:7 188

A, B, B, A. To není jen slavná švédská hudební skupina, ale také kód, bez kterého se ve hře Ikari Warriors neobejdete. V zatím poslední AVGN epizodě si James ke hraní přizval starého známého "Guitar guye" Kyla Justina, kterého před hraním příšerných her nezachránila ani smrt vyhladověním za nerdovým gaučem. Užijte si 20 minut tradiční páteční zábavy. Video není vhodné pro osoby mladší 18 let! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz Tady mám další hru, se kterou mám nevyřízené účty z dětství. Ikari Warriors na NES. Prdneme tam toho zmrda a já vám ji ukážu. Dva chlápci s cukajícím rozkrokem napochodují k logu, vystřelí pár ran do prázdna a pak si zvolíte jednoho či dva hráče. No, tuhle sračku se mnou nikdo hrát nebude. Takže do toho jdu sólo jako obvykle.

Vaše letadlo havaruje v džungli a hra začíná. Určitě se ptáte, jestli to je Rambo. Tak mu taky každý tehdy i dnes říká. Nemá tričko, pobíhá po džungli se šátkem a střílí lidi, takže všichni si domysleli, že je to Rambo. Jeho pravé jméno se však liší podle toho, odkud jste. Ve většině světa to jsou Paul a Vince, ale v Japonsku to je Ralph Jones a Clark Steele, kteří se později objevili v sérii King of Fighters.

Nicméně na první pohled nevypadají Ikari Warriors tak zle. Klasická střílečka. Ne jako Ikari Warriors 2, kde jste na zasraným Měsíci! Co to říkal? Čas na koupel? Čas na koupel! Jo, čas na koupel... Tato hra vyšla ve spoustě verzí. Třeba na Atari. Jo jo, Atari Ikari. Prostě jsem to chtěl říct. Ale frustrace se dostaví záhy.

Obklopí vás nepřátelští vojáci, rakety lítají odnikud a náhodně, objevují se miny a všechno vybuchuje. I když zničíte vozidlo, nesmíte stát v okolí výbuchu. Řečeno v kostce - umřít tu není žádná věda. Průměrná hra Ikari Warriors trvá zhruba 5 minut. Ale máte kliku, existuje kód. A, B, B, A. To vás oživí. Jejda, jsem mrtvý, A, B, B, A.

A, B, B, A. Na to si zvykněte, budete to dělat často. A, B, B, A. To je fakt fér, že nepřátelské kulky létají přes celou obrazovku, ale vaše se zastaví co by kamenem dohodil. Míření je na vykuřpytel. Nestřílíte totiž rovně před sebe, ale lehce ze strany. Jak mám zastřelit toho týpka, aniž bych mu vlezl do rány? Vím, že střílí víc zprava, protože drží samopal v pravé ruce, ale no tak...

vždyť je to hra. Dokonce ani granáty ve tvaru slánek vám moc nepomohou. Vidíte to? Vždyť ho nemůžu zabít! Musíte být machr na geometrii, abyste si vypočítali správné postavení. Kurva! Ne, tohle není vychytané ovládání jako u Super Contry, která byla taky na NES. Když chcete změnit směr tady, musíte se pomalu otočit o 180 stupňů. Ale než se otočíte, je po vás.

Automatovka měla speciální otočný joystick, což byla dobrá novinka, ale nepovedlo se jim to převést do NES verze. Dokonce i s kódem se vždycky objevíte ve spodní části obrazovky. Takže pokud nepohnete mapou, vůbec jste nepokročili. Musím jít nahoru! Pohnout obrazovkou! Bože. Problém je v tom, že je tak pomalý. To je moje hlavní výtka. Není to strašný, ale kurevsky otravný! A bez druhého hráče tu budu sedět celou noc.

Potřebuju spoluhráče. A, B, B, A. Hm, tady zas někdo něco potřebuje. Jo, potřebuju tvou pomoc. Musíme dohrát hru. Nech mě hádat. Je to sračka. Jo, je to sračka. Ikari Warriors. - Jo, tu hru znám. - Fakt? Jo.

A přesně vím, co s ní musíš udělat. Popadneš tu hru a svoje půlky, pořádně je roztáhneš, potřeš tu cartridge indulonou a pěkně si ji narveš do prdele! Já ti nebudu pomáhat. Vždyť už ani nehraješ moji znělku. No jo, znělka. Myslel jsem, že už lidem leze krkem. Hm, tak tos myslel blbě. Jo... já vím. Fajn, když si zahraješ znělku, zapaříme tu hru? - Fajn...

- Tak dobře. Jdeme na to. Tak hraj. Tak hraj. Tak už kurva hraj! Vezme vás zpět do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem.

Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Dobrá, Ikari Warriors. Víš, co znamená Ikari? - Co? - Vztek. - Tý jo...

- Je to japonsky. Záleží na... A víš, co znamená válečník? - Válečník? Ne. - Statečný voják nebo bojovník. Statečný voják nebo bojovník... Co to je za chlápka? Rambo? No, pokud je to Rambo, tak kdo je ten druhej? - Arnold Schwarzenegger? - Z jakýho filmu? - Z Komanda. - Tak to by byl masakrální film! John Matrix a John Rambo konečně spolu!

A jmenovalo by se to Rambo a Komando. Řekni to třikrát za sebou. Rambo a Komando. Rambo a Komando. Rambo a Komando. Chcípnul jsi, zmáčkni A, B, B, A, tak se oživíš. Zase si zdechnul, A, B, B, A. A, B, B, A. Celá tahle hra je o mačkání A, B, B, A. V podstatě jo. Vyser se na nepřátele, makej nahoru.

Potřebuješ o kousíček pohnout obrazovkou. - Jsou tak pomalí! - Vždyť tu zešedivíme. Běž! Běž!!! Vím, že je to přirozený instinkt, ale mačkání šipky co nejsilněji... vám na rychlosti nepřidá. Proč se všichni po smrti nakrucujou jak baleríny? Netuším. A proč se my točíme jak čamrdové? Proč sebou cuká jak dement? Vypadá, jako by měl záchvat. Jo, to je glitch...

K čemu je tu most, když se přes vodu brodíš stejně pomalu? - Asi umějí dobře plavat. - Ale... proč jsou kurva tak pomalí na mostu? Neumějí dobře chodit. Vezmi si tank, vezmi si tank! Ty vole, proč mám růžovej tank? Já mám zase vyblitou modrou. Fakt super maskovací barvy. Kdykoliv chcete vlézt do tanku, tak vybouchne! Bum!

A tank je v prdeli! Bum! A tank je v prdeli! A navíc, tank vám dá jen falešný pocit nesmrtelnosti. Musíte sbírat kanystry s palivem, jinak tanku dojde šťáva. A když k tomu dojde, tak exploduje! Jak může vybuchnout, protože mu došlo palivo? - Dává ti to nějaký smysl? - Mně teda ne... - No nic, dal by sis pivo? - Ani ne, hele... No, když mě tam hodíš, tak já ho vypiju. O tom nepochybuju...

Do prdele! Zapomněli jsme natankovat! Bože, vždyť už je prázdná! Co budeme dělat? Vypadni z auta! Běž! Běž! Běž! To tenhle level nikdy neskončí? Je to tak, pořád hrajeme první kolo. Za tu dobu už byste dohráli celou Contru! Z toho samýho prostředí už je mi blivno. Jo, jako bychom chodili po obří čokoládový sušence...

s plísní! Čokoládová sušenka, co někomu vypadla z prdele. Proč by si někdo rval do prdele sušenku? Fajn, tohle už musí být konec. Hned za tím mostem. - Ani prd. - Panebože, furt to pokračuje. Hele, boss. Až ho porazíme, už přeci musí být konec. Pořád to nekončí! Tohle je zkurvenej maraton! Jediná úroveň.

To musí být nejdelší level historie videoher. Žádný záchytný bod? Nic? Pokračuje to dál... a dál... a dál! A ta vymrdaná hudba! Už to zastavte! Už toho mám dost, radši si vystřelím mozek z hlavy. - No tak, vydrž to. - Myslím, že hra ve dvou ničemu nepomáhá. No konečně, druhý level. Vždyť je to kurva to samý! Stejné prostředí, stejná hudba... - Zasekl jsem se.

- Ale nezasekl. Přestaň blbnout. - Vylez z toho. - Já se snažím! - Ty ses fakt zasekl. - Prostě mě zabij. - O to se snažím! - Ne, já myslím doopravdy! Zadrž, musíme počkat na jednu z těch raket. A je to. Hurá, jsme zpátky... No do píče. Ty ses objevil v další skále? Už tu mrdku nedávám. Jdu se odprásknout. A, B, B, A.

- Do prdele! - Pravda, hra ve dvou moc nepomáhá. Dostaň mě z toho gauče, ty Nintendo blbe! Jo, dostali jsme se do třetího kola. A konečně vypadá jinak! Ale hudba je pořád stejná. Je natolik odlišná, že vám přijde, jako byste vyšli z džungle do Zóny soumraku. Hlavně že tu je bílá čokoláda a šulinová děla. Proč je tu čokoška a šulinová děla? Počkej, na díl se šulinovými děly si nevzpomínám, ale ta se skřetem na křídle letadla byla super.

Hej, jsem zaseklej. Co mě blokuje? No jistě, zelené trubky. Ale po žlutých chodit můžete, protože to vypadá, že jsou nad nimi. Prostředí tu nedává smysl. Nemůžeš na zelené, protože je v nich Mario. Aha, takže tudy lítá Mario. A kdo je v těch žlutých? Luigi? Co blbneš, tam tečou sračky... Dokonce i nepřátelé se mrcasej ve zdech.

V týhle hře je možný všechno. A co tihle kokoti? Schovávají se v sudech s hořlavinou? Kdybys byl uprostřed přestřelky, schoval by ses do sudu s hořlavinou? Pořád lepší... než celý roky za tím zkurveným gaučem! Tohle kole je pro tanky úplně na hovno. Vždyť se tu nedá jezdit! Teď jsem se zasekl ve vodě! Tank ve vodě, nemůže ven! Zasranej růžovej tank! - A lidi na zdech nemůžete sejmout. - To jako fakt? Tak to asi budu muset projet bránou.

To zní... jako celkem normální způsob. - No není to fér? - To teda není... A helikoptéru neubráníte ani 2 vteřiny. Tomu říkám půjčovna na hovno... A teď navíc nepřátelé vybuchují. Samovznícení... Bomby schované pod branou. Fakt super. Hm...

to je na pytel. Zdá se mi to, nebo mé kulky prolétávají skrz lidi? Nemůžu nikoho sejmout! Další zajebaná hra. Čum, létají přímo skrz něj! Přímo skrz něj!!! Vidíte to? Jo! Konečně. Hra o život, A, B, B, A. - Tohle vás oživí, pokud to vůbec chcete.

- A, B, B, A. A, B, B, A! - Kurva! - Tohle vám prdel zachrání. - Teď mi ji to teda nezachránilo! - ...a oživí vás. Zdá se, že před koncem třetího kola už A, B, B, A nefunguje. Dneska ho to nespasilo. Fajn, uděláme to takhle. Nejdřív si na Game Genie dáme nekonečno životů a pak zadáme kód na výběr úrovní. Tak se můžeme vrátit a dokončit tu mrdku. Kód vyšel v knižní klasice "Jak vyhrát na Nintendu". Poslouchejte ten kód: Před titulní obrazovkou stiskněte nahoru, dolů, A, A, B, doleva, doprava, A, B, nahoru, A, dolů, doprava, doprava, doleva, B, nahoru, doleva, A, doprava, B, doleva, doprava, A, doleva, nahoru, A, dolů, A, doprava, doleva, B, Select.

Co je to napadlo?! Proč museli dělat tak zasraně dlouhej kód? A podle knížky to musíte stihnout, než naběhne titulka. Nahoru, dolů, A, A, B, doleva, doprava, B, A, B, nahoru, A, dolů, dopr... Kurva! Nahoru, dolů, A, B, doleva, doprava, A, B, nahoru, A, dolů, doprava, doleva... O hodinu později Teď jedu jak namydlenej blesk, umím zadat kód ještě před titulkou, ale ukázalo se, že v knize byla chyba.

Abychom se dozvěděli, jak správně zadat kód, musíme se podívat na VHSku "Tajné videoherní triky, kódy a návody". Jo, tuhle kazetu jsem si onehdá půjčoval obden. Takže zadat kód nakonec musíte během titulní obrazovky, ne před. Tak to zkusíme znovu. Nahoru, dolů, A, A, B, doleva, doprava, A, B, nahoru, A, dolů, doprava, doprava, doleva, B, nahoru, doleva, A, doprava, B, doleva, doprava, A, doleva, nahoru, A, dolů, A, doprava, doleva, B a Start.

Tak jsme zas tady, ve třetím levelu. Šulinová děla už jsme sice přešli, ale já na ně nezapomněl. Protože jsou úplně bez chlupů. Kam se poděly chlupy? Kam se poděly chlupy? Kam se poděly chlupy?

Kam se poděly chlupy? Do prdele, zasekl jsem se! Ty zelený trubky mě uvěznily! Takže musím resetovat hru a znovu zadat celý kód. Nahoru, dolů, A, A, B, doleva, doprava, A, B, nahoru, A, dolů... Hm, rudý koberec, čuchám bosse. Aha... takže jsem u finálního bosse... což je mrtvola za stolem. Mrtvola za stolem. Vypadá tak... mrtvě.

Tak teď je ještě mrtvější, protože jsem ho vyhodil do vzduchu, ale co mám dělat teď? Kam mám jako jít? Podle týhle knížky musíš vybombardovat podlahu, dokud se neobjeví schodiště. Bombardovat podlahu a čekat na schodiště? Bezva. A jak má tohle kurva někdo tušit?! - Fajn, bombarduju podlahu. - Bombarduje podlahu, bombarduje podlahu! - A jdou po mně rakety! - Bombarduje podlahu, bombarduje podlahu! - Proč mě nenechají hledat schody v klidu?

- Bombarduje podlahu, bombarduje podlahu! - No vida, tady jsou. - Podlaha vybombardována! A... čtvrtá úroveň? Vážně? - Je to aspoň poslední? - Podle týhle knížky jo. Jasný, klasika. Místo spousty různorodých levelů vám dáme čtyři dlouhé a nudné jak hovado! Chlápci tancujou, zasekávají se ve zdech. Vybuchující tanky a růžová pevnost... kurva. Rambo Komando, kde jsi, když tě potřebuju?

Ty demente, zase ses zasekl ve zdi! Chlápci tancujou v růžových uniformách. A ve vyblitě modrých uniformách. Chci se vás zeptat... Co to s vámi kurva je? Kdo vás do prdele oblíká? Poslední úroveň je zmrdsky těžká. Nesnáším tyhle potápníky. Pod vodou je nemůžete sejmout a jsou tak rychlí, že jim neutečete. Jsou to lidi, nebo torpéda?

Zkus na ně hodit mlíko. Třeba to zabere... Navíc probíhají ostrůvky jako nic, ale já se po nich šinu jak šnek. A pokud vlezete do brány, pište si, že tam bude bomba. To je vážně fér! Sleduj, jdu do brány. Chceš se vsadit, že tam bude? - Tak uvidíme. - To uvidíš. Už to bude! Bum! Vidíš? Občas se prostě nemůžete zbavit bomby.

Tyhle zasraný růžový tanky! Vyšukávaj si se šulinovými děly. To je v jiné části hry, kterou jsi ještě neviděl, protože je to tajný level. Tak mi věř... ty zajebanej Nintendo blbe. A nezpochybňuj mě. Žiju u tebe za gaučem. Žiju u tebe za gaučem. A teď zase sedím na gauči a viděl jsem šulinová děla. Neměla chlupy...

Kam se poděly chlupy? Zpívejte se mnou! Kam se poděly chlupy? Ptám se tě, Rambo Komando, kam se poděly chlupy? Tohle je skutečný závěrečný boss. Podivný roboksicht na zdi, který vypadá jako Skeletorův bratránek. Hodíte po něm pár granátů a toť vše. Tohle byli Ikari Warriors. Dohrál jsi hru, gratuluji, Nerde. Tak se podíváme, jak moc na hovno bude její konec.

Splnil jste misi. Jste vítězem, který chrání dobro a spravedlnost. Chtěl bych vám vyjádřit upřímné poděkování. Nyní si odpočiňte. Generál Kawasaki Mazej zpátky za gauč. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Ale nikdy na ně nezapomenu, neměla vůbec žádné chlupy. Kam se poděly chlupy?

Vidíš? Já ti to říkal. Tohle bude refrén. Kam se poděly chlupy?

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

jeden z nejlepších dílů..zasloužilo by si to přeložit vystřižené scény (outtakes) z tohohle dílu

230

Odpovědět

19:14 - umírá smíchy

190

Odpovědět

A B B A :-D

181

Odpovědět

Where did the hair go? :D

242

Odpovědět

Ještě dlouho si budu zpívat: "Where did the hair go.."

202

Odpovědět

Kolik z vás taky pokaždé u AVGN přeskakovalo tu debilní úvodní "písničku"? :D

1975

Odpovědět

Ta cover verze znělky hrající od 3:35 před oživením Guitar guye! :-)

185

Odpovědět

YOU DON'T SAY!!! nikdo to nepoznal! Jsi tak úžasný!!!!

1819

Odpovědět

+ZlopánNo je prostě povedená, líbí se mi ten nádech mysteriózna. A děkuji za kompliment. ;-)

193

Odpovědět

Jelikož se snažíte šetřit AVGN videa, měl bych tady návrh, čím byste mohli proložit sérii, pokud by byl zájem. Napíšu to tady, protože FB nepoužívám a fórum nahoře na stránce mne připadá , že nikdo moc nečte...

http://www.youtube.com/watch?v=fb73kHBAirU

http://www.youtube.com/watch?v=o_y3waeqxU8

Je tam srovnání SNES a Genesis, navíc Jamesovi pomáhá další osoba - jeho mladé já ;-)

180

Odpovědět

Tohle mám rozhodně v plánu, díky za připomenutí...

181

Odpovědět

Nejlepší díl :D a hned za ním Battletoads :D

182

Odpovědět

Líbí se mi nerdova mimika...to obočí, pusa...jako kdyby byl kreslený

a ten přechod ze zpěvu na prosté nadávání v "lepší než žít za gaučem celé roky" jsem si přehrál asi dvacetkrát...

200

Odpovědět

Ono už ten díl s Battletoads (snad se to tak píše :) ) byl suprovej, tenhle snad ještě lepší :D Neni nad to, když se tyhle dva daj dohromady :D

190

Odpovědět

tahle epizoda vypadalo suprově.. ale pak začala zas ta debilní pisnička která mi fakt leze krkem aleee pak to zase bylo fajn :) ale moc dlouha epizoda. :D

1832

Odpovědět

Rambo Kommando na to bych šel do kina
Myslel jsem že tam bude chodit ten kostlivec

191

Odpovědět

Krásny diel :D 17:26 WTF? On kloktá semeno? :D

183

Další