SupermanAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:320
Počet zobrazení:6 511

Po delší době se AVGN vrací k další komiksové ikoně, tentokrát k samotnému Supermanovi. Dnes se podívá na jeho herní zpracování na konzole Atari 2600 a NES. Jak by se mohla videohra podle jednoho z nejznámějších superhrdinů světa "zvrtnout"? Pravidelní diváci asi již tuší... Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Je to pták! Je to letadlo! Ne, je to zpíčená hra! Superman na Atari 2600. Budu ji hrát na 7800, abychom si to zpestřili. Co vlastně můžeme říct o Supermanovi? Je to jeden z nejznámějších superhrdinů všech dob.

Super má dokonce ve jménu! Slovo, které značí znamenitost, mimořádnou kvalitu a božskou dokonalost. Jo... tak tohle smrdí... Nehodlám kritizovat grafiku nebo zvuky, to ne. Ale prostě... no, víte... co... co? Ale vážně, co se to děje? Chápu to tak, že začínáte jako Clark Kent, což nemá význam.

Vpravo vedle vás Lex Luthor vyhodí do vzduchu most, tak se vrátíte do budky, změníte se v Supermana a po zbytek hry lítáte kolem a hledáte kusy mostu. Taky musíte přenést pár padouchů do vězení. A když vás trefí kryptonit, nemůžete lítat, dokud se nedotknete Lois Lane. Chcípnout se tu nedá. Hra je závodem s časem. Snažíte se získat nejlepší čas, ale po chvíli zjistíte, že nejlepší bude tu zmrdovinu vyhodit oknem rychleji než letící kulku!

Navigace ve hře nemá obdoby. Když vyletíte nahoru, vidíte další budovy. Jasně, to dává smysl. Na střechách domů jsou přeci další domy! A tak pořád dokola! Hranice neexistují! Všechno se opakuje. Když zmáčknete tlačítko a pohnete joystickem, uvidíte okolní obrazovky.

Trochu jako rentgenové vidění. Pokud rentgenové vidění znamená vidět další imaginární Atari obrazovky! Slyšeli jste někdy o Atari hře, kde potřebujete mapu? Tak tohle je jedna z nich. Ale myslím, že by to beztak nepomohlo, protože tu nic nedává smysl. Jako tady. Letím nahoru a jenom se mění barvy. Prostě to nechápu. Teď se podívejme na NES.

Superman na Nintendo, jak by to šlo pokazit? No... začněme s trapnou hudbou, která rozhodně není tou známou znělkou. A pak s vámi začne tlachat Socha Svobody! Mohl by mi to někdo vysvětlit? Proč Socha Svobody mluví se Supermanem? "Budu tě opatrovat?" Co je zač? Andělíček strážný? Nebo co? Co to kurva sjížděli za matroš? Opět začínáte jako Clark Kent. Jste v Daily Planet a kecáte s lidmi. "Ahoj, Clarku!

Tady tvůj oblíbený elév Jimmy. Řekni sýýýr... Cvak." Super, co to mělo za význam? Je pěkně otravný, že ty dialogy nejde zrušit ani zrychlit. A proč jsou všichni v zeleném? To je Den svatého Patrika, či co? Proč jsou telefony velké jako stůl? Co stůl! Proč jsou z půlky tak velký jako lidi? Vlastně hůř! Jestli mají být v pozadí, tak jsou ještě větší! Co to je za divnej kancl?

A kdo by vůbec chtěl hrát za Kenta? První problém přichází s ovládáním. Máme tu další hru, kde se skáče šipkou. A proč skáčete tak vysoko? Vidíte to? Znáte někoho, kdo skáče 6 metrů nad zem? Chápu, že je to Superman, ale pokud se to snaží skrýt, mohl by se trochu snažit. No nic, B nedělá nic a A s vámi cuká kolem. Co to má být? Když to uděláte ve vzduchu, bude se vznášet. Panebože!

Zavolejte vymítače! Vaším prvním úkolem je dostat se z redakce. Stačí vyjít ze dveří? Jo, to vypadá snadno, ale tipněte si, jak to udělat. Vážně, zkuste hádat. B? Ne. A? Ne. Start? Ne. Select? Ne. Nahoru? Ne, tím už skáčeme. Takže musíme zmáčknout dolů! Nikdy jsem nehrál hru, kde by se chodilo do dveří šipkou dolů! Teď to teprve začne stát za hovno!

Ihned vám lidi začnou jít po krku. Netuším, co může mít někdo proti Clarku Kentovi. Vlezete do telefonní budky a změníte se v Supermana. Co to je?! To je ta nejubožejší výmluva pro Supermana, kterou jsem v životě viděl! Na titulní obrazovce vypadá OK, tak proč ve hře vypadá takhle? Základním útokem je tenhle podivný projektil nablízko. Nevím, možná je to normální úder, ale vypadá to divně. Pak tu máme celou škálu superschopností, každou s vlastní energií, podobně jako v MegaManovi.

Většina z nich ale nic nedělá. Předpokládám, že je můžete použít jen v určitých částech hry, ale teď vážně nemám tušení, co s nimi. Superlétáním akorát vyletíte do vzduchu, pár vteřin to sledujete a pak se Superman vrátí na zem. Hm, a to bylo k čemu? Našel jsem pár míst, kde díky tomu přeletím město a objevím se v jiné části hry.

Chápu, že to je ten pravý účel, ale stejně nevím, proč občas jen vyletí nahoru. Zatím jsem na to nepřišel a vlastně je mi to u prdele. Máte i mapu. Ta se zdá být celkem jasná, ale občas musíte použít metro. "Ups, do metra nemůžete, protože nemáte jízdenku." To si děláte kozy? Superman potřebuje zasranou lítačku?! "Ano, chápeme, že se snažíš zachránit město, ale zadarmo se vozit nebudeš."

Proč jde vůbec na metro? Nemůže prostě lítat? Proč cestuje podzemkou? To je přeci opak lítání! To je jako by se Spider-man rozhodl radši chodit po chodníku. Nejdebilnější nápad všech dob! A když už seženete lístek na metro, proč je Superman oproti ostatním tak malej? Je to snad pětiletej spratek? Z těch vysokých týpků ve stínu jde celkem strach.

Dej si bacha, aby tě neunesli. Proč jsou vůbec tak tmaví? Vůbec nevypadají jako ostatní postavičky. Když jsme u postaviček, žádná vám nikdy neřekne nic zajímavého. Zkusíme to na zcela náhodném místě. "Máte nějaké novinky?" Hm, to mi fakt bodlo. Co nám poví tenhle? "Vůbec nic nevím." Jo, tak teď jsi to vystihl!

Zkusíme ještě jednoho chlapíka a seberu tuhle římskou dvojku, ať už to dělá cokoliv. "Zdravím! Co děláte?" Vidíte? Už víte, o čem mluvím. Nemá cenu se s nikým vykecávat. Je to jak v Simon's Quest. Celá hra je plná postav, která vám říkají bludy, co nedávají smysl. Například tahle bába povídá, abyste se nedívali do Hvězdy Smrti, nebo umřete.

No, Hvězda Smrti nikde ve hře není! Obě tyto hry vyšly v roce 1988. To musel být rok, kdy lidé ve videohrách kecali píčoviny. "Viděl jsi film Superman?" Jo! Viděl! A nemá to s hrou nic společnýho! Pobíhám kolem, netuším, kam jít a zabíjím tyhle emzáky se zelenou hlavou. Bože můj, ta hudba! Konečně jsem narazil na nějakého bosse. Nějakou ženskou s bičem...

asi. A s deformovanou hlavou. Snažím se ze všech sil, ale díky ovládání dostávám na prdel! A když vám klesne supersíla, změníte se zpět v Clarka, což je na pytel, ale aspoň se pořád můžete bránit. Držel jsem se zpátky a mačkal úder, až jsem ji konečně zabil. Titulek v novinách praví: "Superman porazil Zod gang". Cože to? Zod gang? Pokud jste viděli Superman II, nejspíš víte, kdo je to generál Zod. Tohle není Zod!

Myslíte tuhle? Zod gang? Kde je zbytek gangu? Co já vím. Ale... Cože? Daily Planets??? Nemá to být Daily Planet? Já nevím, už toho mám dost! Počkat... "Panika na burze akcií? Ceny akcií padají?" Teď se bavíme o akciích? "Zjisti, proč ceny akcií padají. O akciích se dozvíš víc na burze akcií." Aha, takže to je můj úkol?

Jít na zkurvenou burzu akcií? Kristova noho! Vzpomínáte na dětství? Když jste hrávali Nintendo? Co vás tehdy zajímalo? Komiksy, videohry... burza akcií?! Myslíte, že děti, které tu hru hrály, zajímaly akcie? To je tak... proč... Proč dělat hru o akciích? Nebo daních! Nebo o politice! To se prostě nedělá!

Co je to napadlo?! Akcie?! Já to prostě... ne, tohle... Bože, tak tohle... to je tak ubohá sračka! Končím. Tahle hra je tak strašná, že se to nedá ani popsat. I kdybych pokračoval ještě hodinu, nebude v tom rozdíl. Nerecenzovatelná hra! Tohle prostě zhodnotit nejde! Pokud ji chcete zkusit sami, poslužte si, ale varuji vás... Tohle vám radost neudělá.

Počkat, ten blb mi najednou dává password? A proč? Kdybych se chtěl někdy k tý hře vrátit? Tak to si strč do kaďáku, tohle heslo nikdy potřebovat nebudu. A víte proč? Protože se jí už v životě nedotknu! Konec. Superman to odsral. Proč musí být hry se Supermanem jedna sračka vedle druhý? Jako by nemohli udělat aspoň jednu dobrou. Ale o jednu konkrétní mě neustále prosíte.

Tohle je typický vzkaz na MySpace. "a ta hra je... virbl... chvilka napětí... Superman 64." "Měl by zrecenzovat E.T. nebo Superman 64." "Mám zvláštní, velké přání. Mohl bys věnovat aspoň 4 minuty nejhorší hře na N64? Mluvím o Supermanovi." "Rád bych viděl recenzi Supermana na N64." "Mohl bys zrecenzovat Supermana pro N64?" "Kámo, měl bys udělat Superman 64."

"Slyšel jsi o Superman 64?" "Měl bys udělat... (polk)... Superman 64." "Vážně myslím, že bys měl zvážit buď E.T. na Atari, nebo Superman 64." "Zahraj si nebo natoč video o Superman 64." "Mohl bys v AVGN zrecenzovat Superman 64?" "Takže pls, udělej recenzi Superman 64." "Přesně tak, Superman 64." "Potřebuješ hru Superman 64?"

"Daruju ti hru Superman 64." "Myslím, že bys měl udělat Superman 64." "Hrál jsi někdy Superman 64?" "Superman pro N64." "Superman na N64." "Superman 64." "Superman 64." "Superman 64." "Superman 64." "Superman 64." "Superman 64." "Superman 64." "Superman 64." "Superman 64."

"Superman 64!!!" No... ty vole! Tak když to tak chcete, máte to mít! Příští recenze bude Superman 64. Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Cože? V čase cca 6:45 si Clark Kent povídá s chlápkem, kterej mu řekne "Hi, Superman!" Koukám že v té hře vyšla Supermanova tajná identita najevo a všichni jsou úplně v pohodě :-)

230

Odpovědět

Docela by me zajimalo zda nerd uz dostal nejake ceny.. vsude na Streamy je furt Felicia a on nikde? nebo zda se vubec ti dva potkali?

210

Odpovědět

no nevím..šipkou dolu se vcházel do dveří celkem běžně a přišlo mi to pohodlný :D

182

Odpovědět

Toho prvního supermana sem hrál a nikdy sem absolutně nevěděl, co tam mám dělat :D

190

Odpovědět

Přesně tak! Mám úplně stejné vzpomínky!

200

Odpovědět

Já ten seriál žeru víc a víc s každým dílem. :D Hnedka první věta a šel jsem do kolen. :DD
Je to pták, ne letadlo..ne zpíčená hra. XDD Čím se to bavím skoro ve 23 letech... :D

200

Odpovědět

zacal jsem tohle sledovat ve cca 25.. je mi 32 a porad bavi ;)

190

Odpovědět

myslim, ze jedna z najlepsich recenzii AVGN :D boze ta psychoticka hudba v tej hre ma dostane stale od smiechu do kolien :D a ked zacne rozpravat v zufalstve o burze s tou hudbou v pozadi, tak stale vybuchnem smiechom na 5 minut :D

181

Odpovědět

na Supermana z N64 jsem ze zvedavosti kouknul v originale a ta hra je fakt masakr :)

180

Odpovědět

Superman 64 !!

190

Odpovědět

It's a bird, it's a plane, NO, IT'S A SHITTY GAME!!! :D

No a je škoda, že se vůbec nezmínil o supermanovi N64 :)

191

Odpovědět

No jestli sem to dobře z toho videa pochopil tak lidi chtěj prostě Supermana z N64 :D

190

Odpovědět

Skvělá epizoda.
PS. Budete i tento rok překládat Monster Madness? Tentokrát se James vrhne na 80tý léta, takže by mohlo být zajímavý.

180

Odpovědět

Měl jsem v plánu překládat Camp Cult, ale James je z nějakého důvodu stáhl z YouTube, takže je nemůžu streamovat :-/

180

Odpovědět

+DJ Obelixtak zkuste nějaký jeho obyč recenze na novější hry :)

180

Odpovědět

takze priste Superman N64 :D

180

Odpovědět

Fakt totalní p******a tenhle serial..nějak debil co umí jen nádavat nechápu jak vás to opice může bavit ? Fakt jen pro mentaly...Ani ten debil neumí hrat...Fakt total s**t

18156

Odpovědět

TY ...... NEMLUV TADY SPROSTĚ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

183

Odpovědět

Že on umí jen nadávat? A co umíš ty? :-D Nic kromě nadávání. Jediný mentál jsi tu ty, soudě dle ubohého vyjadřování a naprosté nechápavosti. A abych reagoval tvým rádoby machrovaním s kombinací češtiny a angličtiny: Jsi naprostá zero.

181

Odpovědět

+noirut64píše se to Zoro ;) vygoogli si to ;)

1878

Odpovědět

je zajímavé kolik lidí dokáže správně napsat google aniž by anglicky dokázali napsat či pochopit cokoliv jiného

180

Odpovědět

Zoro ? :D teď nevím jestli si ten tipek dělá p***l nebo to myslí vážně xD

180

Odpovědět

Ůžasné! :) :) Tenhle nerdík, mě svým humorem, vždy dostane. :D :D :D

181

Odpovědět

Tak doufám, že další bude Superman N64! :D Bezvadnej díl toto :-)

181

Odpovědět

Souhlasim, další díl musí být Superman 64!!! :D

180

Odpovědět

+MealerSuperman N64!

180
Další