Superman 64Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:346
Počet zobrazení:7 137

Je to pták? Je to letadlo? Ne, je to toužebně očekávané uzavření dvojdílu Naštvaného Nerda na téma Superman. Hlavním chodem bude tentokrát stejnojmenná hra na konzoli Nintendo 64. Je možné, že bude až nadpozemsky špatná? Jak v ní dokáže James obstát? A jaký ji čeká osud? Odpovědi na tyto záludné otázky se dozvíte právě teď! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám.

Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Tak fajn, čekání je u konce. Tady je recenze, po které všichni touží. Je tu Superman... na Commodore 64. Jo, to jste přeci mysleli, ne?

Commodore 64. Jeden z nejúspěšnějších domácích počítáčů 80. let. Hry vycházely na velkých disketách. Pamatujete na ně? S těmi jste si mohli dělat vějíř. Tak tam toho zmrda šoupneme, zapneme mašinu a zapaříme Supermana. Tohle je startovací obrazovka. Pokud nemáte manuál, nenaděláte nic. Musíte zadat LOAD "*", 8, 1 a potvrdit. Pak obrazovka ztmavne a o pár vteřin později "Načítám Supermana". Aspoň víte, že jste to napsali dobře, pak ale musíte čekat, než se ten lenochod načte.

Vzpomínáte na staré CD systémy? Jako Playstation? Pořád se něco načítalo. Ale tohle je horší! Tomuhle to trvá 2 minuty a 7 vteřin. Jo, stopnul jsem si to. Pak naskočí titulní obrazovka a vy jste jak u vytržení... ale co je kurva tohle? Napište znak v sloupci 9, řádku 10? Ale no tak!

Musím vytáhnout kódovou kartu. Prohledáme sloupečky a hurá... je to pětka! Proč tohle musím dělat?! Vyberete si obtížnost a pak... hádejte. Zase se načítá! 54 vteřin. To není tak hrozný, ale přišlo mi to jako věčnost. Prohlédnete si komiks a... no to si děláš prdel! Zhruba za dva týdny se konečně dostanete do hry a budete překvapeni, že nevypadá vůbec špatně a hraje se snadno.

Prostě jen lítáte a střílíte. Nejste Clark Kent, nemusíte na metro ani další píčoviny. Takže je to vlastně lepší než NES verze. Ale to není žádná výhra. To je jako říct, že jsem se vysral líp včera než předevčírem. Ovladač stojí za vyližprdel, ale aspoň ho můžete vyměnit za ten od Atari nebo Segy Genesis. To je přeci paráda. První level má 3D perspektivu, ve druhém chráníte raketoplán a připomíná to spíš klasickou 2D střílečku.

Třetí level je sidescrollovka, takže hra má jistou různorodost. Ale tohle je jedno z nejzpíčenějších kol herní historie. Kdykoliv vás něco trefí, hodí vás to zpátky. Kurva... Kurva. Kurva! KURVA!!!

Tak to by stačilo! Ale o tohle jste si nepsali, co? Ne, vy byste rádi tuhle. Ale no tak, vážně mě to nutíte hrát? Fajn, ale udělám to jen kvůli vám. Páč vás mám rád. Ale neberte to moc doslovně. Jde se na to. Zapínám konzoli. Na začátek vás přivítá vysmátá kreslená liška.

Titus? Co to kurva je? Skutečný název hry je jen Superman, ale díky zhovadilosti Nintenda, které dávalo ke každé druhé hře přídomek 64, jí lidé začali taky tak říkat. Jako první mě sere ta nudná hudba. Proč tu není motiv ze Supermana? Ten od Johna Williamse! Proč ho žádná z her nepoužila?! Hned po spuštění hry musíte proletět kruhy.

Ani se nestačím sžít s ovládáním. Řekli byste, že vám snad nechají trochu volného prostoru, abyste se proletěli kolem. Ani hovno, musíte lítat skrz kruhy! A opovažte se to posrat. Když minete kolem tří kruhů, to se různí, stačí opravdu jen pár a musíte začít znovu. Zkoušíte to tolikrát, než se vám to nakonec povede. A ke všemu tu ještě máte časový limit!

Jelikož jde o první část hry, řekli byste, že bude celkem shovívavý, že? Ne! Máte to jen tak tak, abyste stihli proletět trať. Musíte být perfektní. Vypadá to, že hraju jak mrdka, ale ovládání je úděsný! S joystickem musíte být zcela přesní, jinak Superman odletí do prdele... A když se chcete prudce otočit, točí se kolem jak čamrda. Asi to víte sami a je to i jasně vidět... ale tahle hra je utrpení!

A co je na tom nejsmutnější? Že není ani 10 let stará! No, tak lehce přes... Od roku 1999 bych už čekal nějaké kvalitativní standardy. Co to je? Zasekl jsem se? Jak proboha?! Vždyť stojím pod mostem! Že by si Superman honil svý superbambáro? Když po vás hra chce souboj s časem, tak pochopitelně spěcháte. Nemůžete si dát kdovíjak záležet.

Musíte si máknout. Když minete kruh, můžete se otočit a vrátit se, takže se vám nebude počítat jako zapomenutý, ale touhle procedurou ztratíte tolik času, že se to v podstatě ani nevyplatí. Prostě leťte dál. Jak se budete čurákovat kolem, nedáte to. Tady jsem se právě mrcasil moc, takže se můžu jít rovnou zabít... Vidíte ten barák? Napálím to do něj. Což neudělalo zhola nic. Takže nemůžete umřít?!

Ne. Budete čumět doblba, než dojede čas. Co je horší než zkurvená hra? Nemožnost se v ní zabít! K čemu je to mlácení? Že bych někoho mohl ve hře i praštit? To asi nikdy nezjistím, ale proč vypadá tak trapně? To si fakt děláte prdel? Zase jsem se zasekl? Vždyť ani nestojím u zdi! Vidíte, kolik je tam místa?! Jak můžu být zaseklej, když je tu místa jak v kravský prdeli! 15 vteřin a už tam skoro jsem. Ještě kousek. Kurva, minul jsem kruh!

No tak, proč mi ještě nedáte šanci? Ty vole, co to dělá? Je snad ve fitku? To je směšný. Tohle není jen špatná hra! To je hrozně špatná hra! A řeknu to na plnou hubu! Je to vymrdanina! Už to skoro mám. Necelých 10 vteřin. Dělej! To bude o chlup! No tak, poslední kruh! Kurva! Do řiti! Zmrdi zkurvený! Píči! To snad ne! Poslední posranej kroužek! To je tak na pytel.

To je na vykuřpytel! Teď už to zvládnu! 4 sekundy! Jo! NEEE!!! To se nepočítá? Když jsem to konečně zvládnul, instrukce probliknou a zmizí. Co tam psali? Něco o autech? Jak jsem to měl stačit přečíst? To už je konec? Co jsem měl dělat? Cože?! Nedostanu druhý pokus? Zpátky do zkurvených kruhů? Nechce se mi věřit, že ve hře se Supermanem jen lítám skrz kruhy! Nejdřív jsem si myslel, že tohle je tréninkový mód, kde si pilujete ovládání na přesnost.

To má spousta her. Třeba StarFox na SNES. Taky je tu tréninkový mód s kruhy. Ale ani tam vás nenutí proletět všemi. Ve skutečné hře pak střílíte nepřátele a vyhýbáte se překážkám. Tak co je kurva tohle? Měl bych bojovat s padouchy, ne si trénovat lítání s jedním z nejhorších ovládání všech dob! Ve skutečnosti tu je tréninková sekce, tak jsem ji ze zvědavosti zkusil. A víte, co to je?

Lítání přes kruhy. Co jste čekali? Opět jsem v druhé části, text zase jen problikne a mám 6 vteřin na... kdo ví co. Kurva! A zpátky do kruhů... Kdyby mi dali druhou šanci, možná bych na to přišel, ale místo toho jsem tak vyjukanej, že neudělám nic kloudnýho. Tohle mysleli vážně?

Superman lítající skrz kruhy? Nic lepšího je nenapadlo? To už mohli udělat Batmana, kde budete skákat panáka. Fajn, zase tu máme 6 vteřin s autama. Zvedej se! Dělej! Jo. Mám auto! Co teď? Hm, přidali mi 11 vteřin, divný. Ale co s tím autem? Jede sem další auto. Můžu ho zastavit? To je neskutečná srágora! Vaším úkolem je obě auta zneškodnit, než přejedou někoho z lidí.

Ale tipněte si, co vás čeká potom. Další kruhy! A pak musíte přenést policajty do cíle. Takže je tu jistý vzorec. Kruhy, auta, kruhy, auta! Tak jsem to dokončil a zkuste uhodnout, co bude dál. Ne, vážně. Zkuste to. Copak asi bude dalšího? Další kruhy? Jo... Co to je kurva za hru?

Není to jen test příčetnosti? Končím, ale tohle je vážně moc! Tahle hra není jen sračka. Je to posraná sračka. Nevýslovně, neskutečně špatná. Je mi z ní na blití! Jebe mi z toho v ciferníku! Taková kupa mrdu si nezaslouží přežívat na Zemi. Někdo tomu musí učinit přítrž. A to je práce pro zasranýho Nerda! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

a takovy mesto tam vtom udelali ;)

200

Odpovědět

No jo superman stojí za prd ve všech médiich v televizi ve hrách v komiksech.... :D

2022

Odpovědět

Super díl, jen mi u nerda trochu chybí, že by nekteré takto podělané hry mohl v některých dílech po recenzi opravdu rozšlapat, polit, zapalit a jednoduše zničit:)

1819

Odpovědět

Tak v tom případě si pusť epizodu Winter Games :-D

190

Odpovědět

Nintendo 64 mam doma, ach ty vzpominky z detstvi.. Superman 64 sem hral u kamose, kdyz mi bylo asi deset. Je to fakt megazhovadilost. Jinak Super Mario 64 je nejlepsi skakacka vseh dob.

190

Odpovědět

Jsem sám, koho mega dlouhý intro nudí?

1877

Odpovědět

Pravděpodobně jo,
jenže kdybys nebyl na VČ známý, tak by ti lidi nelezli do ASS a neměl bys ani jeden palec nahoře.


Jinak mě ty intra baví, jen nevím proč tam pokaždý je překlad, to snad už zná každej nazpamět.

2012

Odpovědět

+ZlopánNěkdo, kdo to vidí poprvý, třeba ne :-)

221

Odpovědět

Jo, Ajvne, ty už jseš celebrita! :-D

232

Odpovědět

Ocenuji překladatele DJ Obelix (samozřejmě i všechny ostatní) za to že tady pro nás překládá něco ve svém volném čase, ale mě osobně vadí že v překladu používá výrazy jako "superbambáro" proboha takovéhle výrazy používali tak 12ti letí kluci za v 80. letech. Možná že ostatní to vidí jinak, ale mě se z takových slov s prominutím trapností zvedají chlupy na p****i...

1883

Odpovědět

Hehehe ... superbambáro ... hehehe

196

Odpovědět

˝Superbambáro˝ :D Obelixi, tebe na trůn překladatelů. :D

254

Odpovědět

Jo, "Superbambáro" mě zabilo, výbornej překlad :)

234

Odpovědět

FUCK JÉÉ! 8-) To zremixované intro je ůžasné a obvzláště povedenej dílek !!! :P Hlavně skvěle přeložena věta: "Ovladač stojí za vyližprd*l" :D

212

Odpovědět

Čistě ze zvědavosti...proč tak nehorázně změkčujete nadávky? son of a bitch = mašina, piece of s**t = lenochod. A není to jen ve tomhle videu ale ve většině.

1838

Odpovědět

Neřekl bych, že nadávky změkčuje. Spíš někde nějakou ubere a někde přidá, takhle se dá líp pracovat s místem na titulky.
BTW to intro je prostě parádní :D

221

Odpovědět

+SnowghostAch jo asi máš pravdu, ale radši bych byl, kdyby mi odpověděl sám obelix :) a jinak souhlasím s těmi co říkají, že superbambáre je debilita :)

1816

Odpovědět

Mimochodem tohle je poslední díl natočený ve staré nerd room :-)

211

Odpovědět

on ji predelal ? to ani nevim

210

Odpovědět

na tuto epizodu sem se tu těšil asi nejvíce :)))) xD díky moc dj obelixi si kamo :PP =)

201

Odpovědět

I love you Nerd soooooo much!! <3333

195