Hry podle Star WarsAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:372
Počet zobrazení:12 794

Nerd hrající hry na téma Hvězdných válek, jedno z těch delších a taky v naší zásobě jedno z posledních Nerdových videí. Takže si užijte poslední regulérní dvacetiminutový díl (tedy aspoň do doby než James stvoří a vypustí další), protože tímto naše páteční shledávání končí! Samozřejmě vám Jamese, ať už v podobě Nerda nebo v jakékoliv jiné formě, budeme servírovat i nadále, jen ne "seriálově" jako doteď. Páteční slot vystřídá nové pravidelné okénko, takže další Jamesova videa se tu mohou objevit kdykoliv během týdne. Mějte oči na stopkách. Strávili jste s Nerdem a našimi překlady nějaký ten rok. Konkrétně tři od první přeložené epizody a dva, během kterých jsme se setkávali každý pátek. My Vám za takovou přízeň moc děkujeme a doufáme, že jste si to pořádně užili! Teď vám už jen zbývá vrhnout se do všech dílů znovu. :D

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám.

Je to Naštvaný Nintendo nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Mám z toho špatný pocit. Budeme hrát Star Wars hry. Filmy byly přímo stvořeny pro videoherní adaptace. Byly plné akce se souboji ve vesmíru i na zemi, soubojů se světelnými meči, honiček na spídrech.

Měly sympatické postavy, skvělé příběhy a klasickou mytologii, která se hodila pro rozvoj ve světě her. Jak by tohle mohli posrat? Pojďme to zjistit. Naše cesta začíná nevinně na Atari 2600. Tohle je první Star Wars hra. Nebo aspoň první Atari verze, založená na prvním filmu.

Následuje stejný formát jako její arkádová verze, která vyšla dříve. Soustředí se pouze na jednu scénu z filmu. Vrcholící útok rebelů na Hvězdu smrti. Není to zrovna působivá hra, ale na tu dobu bylo ambiciózní zkusit 3D perspektivu. A mimo to je Atari 2600 dobře známá, že nedosahuje kvalitativních standardů arkád. Impérium vrací úder si opět propůjčilo jen jednu scénu.

Souboj s imperiálními chodci na planetě Hoth. Narozdíl od předchozí hry, tahle je v 2D side-scrolling formátu. Podobně jako ve hře Defender. Celou dobu jen střílíte na nekonečnou armádu chodců a uhýbáte laserům. To mu vyletěl výstřel z prdele? Jsou to chodci, nebo psi, střílející hovna vzduchem? Je na ně třeba hodně zásahů. Střílíte, dokud nezmění barvu a pak vybouchnou.

Ovládání je plynulé. Čím déle držíte ovladač, tím rychleji loď letí. Návrat jediho se zaměřuje na druhý souboj s Hvězdou smrti. Ze všech scén, které mohli vybrat, si vybrali scénu ve vesmíru. Víte proč? Protože Atari miluje vesmír! Nejlépe lze Atari shrnout v kostce takhle - "vesmírná loď střílí laser, bum!"

To je vše. Počet her, které začínají slovem "hvězda" je ohromující. Nebo "vesmír". To byla herní doba vesmírná? Kdyby se tahle hra nejmenovala Star Wars, vypadala by jako kterákoliv jiná Atari hra. Ovládání je podobné klasickému Asteroids. I když jsem řekl, že vybrali vesmírnou scénu, tak existovala jiná hra Návrat jediho, která se soustředila na scénu s ewoky.

To je taky způsob jak vydělat peníze. Rozdělit je do dvou her! I když hra s ewoky nikdy nevyšla. Cílem je dostat se poblíž Hvězdy smrti, abyste ji mohli zničit. Ale bohužel vám v tom brání obří taneční podlaha ve vesmíru, která se táhne světelné roky. Musíte počkat až se objeví díra, vletíte do ní a pak jste u Hvězdy smrti. Taneční téma by se hodilo. Myslím, že by to byla lepší hra, kdyby jste se snažili zničit obří disco kouli.

Jo! Příběh by byl, že se disco vrací zpět a vy tomu musíte zabránit. Jmenovalo by se to "Disco, naser si". Ale to už jen přemýšlím nahlas. Takže střílíte na Hvězdu smrti, odstřelujete všechny kousky a doufáte, že všechny kousky zmizí rychleji než to samé udělají vaše mozkové buňky. Jakmile máte přímý zásah na prostředek, je čas na výbuch. Udělá bum.

Je to Atari, vím to. Udělá bum. Bum! Existuje další hra - Jedi arena. Má být založena na scéně z Nové naděje, kde Luke trénuje s tou malou kovovou koulí. Takže máváte světelným mečem a odrážíte elektrické výboje. Nejspíš je máte odrazit na druhého hráče nebo počítač. Nejlépe to dokážu popsat takhle: Je to skoro jako pinball s míčkem někde zaseklým a vy jen tak mácháte flippery.

To jsou tedy Star wars hry na Atari. Nijak skvělé, ale je to Atari, takže se to dá pochopit. Ale přesouváme se na Famicom. Tahle hra vyšla jen v Japonsku. Nikdy nevyšla na NES. To může znamenat dvě věci. Buď to byla jediná dobrá hra, nebo ta nejhorší ze všech.

Uvidíme. Scény vypadají nadějně... dokud se nedostanete ke hře. Luke má černé vlasy? I když byl ve scénce blonďák, ale to je jedno. Pokračujeme. Jsem mrtvý? Tak rychle? Stačí jeden zásah?

Nemohl by tady být ukazatel životů? Tenhle světelný meč je na nic. Projde skrz nepřátele. Můžete je zasáhnout jedině z těsné blízkosti. No tak! Vždyť jsem to přeskočil. Chcete mi říct, že když jsem poblíž střely, tak dostanu zásah, ale pokud se snažím někoho trefit, tak musím být přesný? To je vážně fér. Teď jsem v písečném pásáku jawů, zabíjím stormtroopery a...

ptáky? Teď bojuju s Darth Vaderem? Už? A v písečném pásáku je proč? To je fuk. Tohle se stalo ve filmu? Tohle se stalo v kterémkoliv z těch filmů? Řekl Darth Vader Lukovi: "Já jsem tvůj otec... a taky jsem zkurvený škorpion."

Ne, tohle není pravda. To je nemožné! Proč se Darth Vader přeměnil na zkurveného škorpiona? To se nestalo ani ve speciálních vydáních. Neexistuje žádná verze v tomto vesmíru nebo čase nebo v jakémkoliv jiném, tím jsem si jistý, kde by se Darth Vader změnil... na zkurveného škorpiona. Potřebuju pivo.

Kde je můj pivní droid. Dělej, přines mi pivo. To je můj pivní droid. Dobře. Tak jo. Jo, jo, jo, dělej, no tak. V další úrovni jedete v landspeederu a kosíte stormtroopery. To je lehké. Stormtroopeři vám ani nemůžou ublížit lasery. Pokud narazíte do zdi, přijdete o landspeeder.

Ale jinak jste nezranitelní. Dobře, takže teď vletěl do baru Mos Eisley. To je známá scéna z filmu, kde Luke potká Hana Sola. Ale nevěděl jsem, že do baru můžete v landspeederu. To si to tam Luke jen tak vpálí? Je to vlastně zajímavé. V téhle verzi se Luke dostane do baru tak rychle... Vsadím se, že Han ještě mluvil u stolu s Greedem. Kdo střelil první, to je fuk.

Ani jeden nevystřelil. Luke zabil Greeda svým landspeederem! Hned jak Han řekne: "Přes mou mrtvolu..." BUM! Luke vletí dovnitř se svým landspeederem. Tohle chci vidět v další speciální edici. A teď už letíme pryč v Millenium Falconu? Vždyť jsme ani neviděl vnitřek baru! Už jsme si vyjasnili, že tahle hra nemá co dělat s filmem, takže teď mě zajímá, jaké šílenosti se tam mohly stát.

Ale ne, nedostaneme ani scénu. Nic. Po žalostně standardní přestřelce ve vesmíru jsme zpátky u skákání. Konec hry. To je Darth Vaderův dech? Nebo to jsou zvuky moře? To začínám od začátku? Jo, je to jedna z těch her.

Žádná pokračování, tři životy, smrt na jeden zásah, je to tak jednoduché. Uděláte tři chyby a vracíte se na úplný začátek. Těžko se získávají životy. Žádná hesla a žádné kódy na výběr úrovně. Nezáleží, jak daleko se dostanete, pokud umřete, musíte znovu. I na začátečníka je to pořád těžké. Pravděpodobnost, že se úspěšně dostanete skrz tuhle kopu hoven, je 3720 ku 1!

Jsou tady určité jedi síly, kterými si můžete pomoci, ale máte je jen na omezenou dobu. Postupovat můžete jen stylem pokus-omyl. Musíte si zvyknout na prostředí. Třeba tady. Myslel jsem, že můžu skočit dolů. Ale ne, tudy nemůžu. Pokaždé se dostanu o kousek dál než naposledy. Ale kdybych jen nemusel hrát ty dřívější úrovně pořád dokola.

Po dvacátém opakování jsem toho měl dost. Tohle je horší než kus hovna. Je to kompletní hovno. NES dostalo jinou Star Wars hru. Žádné LJN? Je založena na filmu, je na Nintendo a neudělalo ji LJN? To pak může mít šanci.

Začíná úrovní s debilním řízením. Bylo by pěkné, kdybyste mohli nasměrovat speeder ve směru jízdy, ale musí to mít to převrácené ovládání. Jako Roger Rabbit nebo Dick Tracy. Nesnáším to. Taky je to jedna z těch kam-mám-kurva-jít her. Pokud jste tuhle hru už nehráli, můžete strávit hodiny hledáním. Poprvé jsem netušil, že musím hned do písečného pásáku a najít R2D2. Uvnitř se hra přepne do skákačky.

Naštěstí je o moc lepší než ta japonská verze. Ovládání je plynulejší a dokonce máte ukazatel života. Díky bohu! Pořád je to ale hodně obtížná hra. Taky je otravné, že pád z výšky vám ublíží. Stává se to i v Super Mario Bros.? Ne. Nestává. Jsou tady výtahové šachty, které vystřelí Luka do vzduchu, ale přistanete na běžícím pásu.

A pak vás trefí tyhle kovové víka od popelnic. Ty běžící pásy by zasloužily vymrdat. Tam je R2, sakra, pás... Kurva! Pak jedete do Mos Eisley najít Hana a dostat Millenium Falcon. Tady je dokonce úroveň přímo v baru, na rozdíl od předchozí hry. Je nemožné projít tuhle úroveň s blasterem.

Musíte si nejdřív sehnat světelný meč. Takže nasrat na bar, jděte prvně do jeskyně. Nějaká jeskyně, kde dá Obi-Wan Lukovi světelný meč. Není vůbec jasné, kam máte jít prvně. A proč by dával Obi-Wan Lukovi světelný meč v jeskyni? Teď, když mám meč, je úroveň v baru mnohem lehčí. Ale v další úrovni už zase dostávám na prdel! Všichni ti bounty hunteři tady lítají kolem a rozstřelují mě na cucky.

Skoč, skoč! Dostal jsem se skrz hangár, sedím v Millenium Falconu, lítám vesmírem. A ničí mě asteroidy, které zabíjí jedním nárazem. Musíte pro loď sbírat štíty. Které můžete najít jen v hangáru, samozřejmě. Škoda, že jsem to nevěděl, protože teď musím hrát celou hru znovu! Dobře, prošel jsem to celé znovu a jsem zase v hangáru. Tentokrát jsem se ujistil, že posbírám štíty.

Teď je létací úroveň mnohem lehčí a po ní přichází Hvězda smrti. Bohužel, Hvězda smrti je matoucí bludiště výtahů. Kam mám jít? Bylo by pěkné mít mapu nebo kompas. Cokoliv, co by mi pomohlo najít cestu. Místo toho musím hádat. Páni.

Nechápu, jak se tu stormtroopeři vyznají. O to hůř, že některé výtahy můžete najít jedině seskokem dolů. Zkuste to kdekoliv jinde a umřete. Jakmile získáte Leiu, můžete za ni i hrát. Naštěstí umí skákat mnohem lépe než Luke. Ale moc to nepomůže, protože celá úroveň je plná bodců. Pokud se jich dotknete, umřete a je hotovo. I když se dotknete strany bodce, tak umřete. Tohle je špatný vtip.

Vzpomeňte si na všechny hry, které mají bodce nebo jiné nástrahy na zdech. Představte si to všechno dohromady a milionkrát znásobeno. Ještě hůř, dostanete se do antigravitační místnosti, kde vás přitáhne strop proti vaší vůli. Jediný způsob, jak porazit tak neskutečně obtížnou hru, je podvodem. Hodně lidí používá emulátory s ukládáním pozic. To by se hodilo, ale víte, co by bylo lepší? Co třeba tlačítko, které když zmáčknete, tak porazí hru?

A proto jsem vymyslel... "Poraz hru!" tlačítko. Jo! Když hrajete vážně těžkou hru, tak jen zmáčknete tlačítko a hra je hotová! Zkusíme to. Ninja Gaiden 2. To je těžká hra. Páni, sakra. Dostávám na prdel. Legend of Zelda.

Hotovo. Megaman. Hotovo. Nikdy jste si nemysleli, že porazíte těžkou hru. Ne bez "Poraz hru!" tlačítka. Tak jo, hry. Vaše prdele jsou nakopány! Tak jo, zpátky ke Star Wars. Rezavý starý krám. Impérium vrací úder je další hra.

Začíná na planetě Hoth jako ve filmu. Co je tohle? "Světelný meč je zbraní jediho?" Jo, díky. Díky za vyrušování, abys mi tohle řekl. To mi rovnou může říct: "Krávy dělají 'bů'." Většinou se tahle hra drží stejného formátu jako první Star Wars na NES. Ale na ovládání si musíte zvyknout. Nepomůže, že začínáte na Tauntaunovi.

Můžete naskočit a slézt, ale pokud skočíte ve špatnou chvíli, tak můžete uvíznout. Než jsem zjistil, že můžete skočit výše, když nejdřív podržíte šipku dolů. Jako v Super Mario Bros. 2, skrčíte se a nabije vám to skok. To by byla mnohem užitečnější informace než: "Světelný meč je zbraň jediho." A co je tohle? Programový inženýr se tu ukáže? Kéž by to byl Fred Mrdák.

Můžete sbírat různé síly. Luku, vyber si sílu. Místo "Použij sílu." to je "Vyber si sílu." Chytré. Ale musím uznat tu zdigitalizovanou řeč. Zní to lépe než Krotitelé duchů. Dokonce Darth Vaderovo dýchání zní přesně. Z nějakého důvodu jí Tauntaun ty nechutné houby ze země. Mňam, sněz to.

Ať je to cokoliv. Ale jsem v prdeli, když se snažím skočit na ledovec a ti droidi pořád střílí všude možně. Míření blasteru není tak jednoduché, jak to vypadá. Myslíte si, že stačí mířit D-padem, ale ne... střílí si, jak se mu chce. Teď bojuju s wampou. Zabere tak devět milionů zásahů. A dívejte, jak je to lehké. Můžu tady stát a nedostane mě. Další je létací úroveň, kde sestřelujete imperiální chodce. Dokonce je zamotáte kabelem jako ve filmu.

Pak jste na základně rebelů, kde můžete chodce ukrást. Divné je, že Luke ho zničí, než do něj naskočí. Viděl jsem jak bouchnul a spadl, ale teď je plně funkční? Pak jste v bažině na Dagobahu. Je to tu prolezlé nepřáteli a liány jsou asi natřené olejem, protože z nich vždy uklouznu. A samozřejmě tu je ta klasická blbost, kdy musíte skočit z okraje a doufat. Tahle úroveň je peklo!

Panebože, sakra. Kurva! A tady jsem dosáhl svého limitu, protože ta hra je moc těžká. Hra Návrat jediho neexistuje, aspoň ne na NES. Asi věděli, kdy přestat. Hej, pivní droide... Nebo radši nic. Abych byl fér, tak ty NES hry nejsou tak špatné. Měly ucházející grafiku, hudbu a jsou věrné filmům.

Kdyby nebyly tak šíleně obtížné, tak bych neřekl ani slovo. Obtížnost Star Wars her byla skoro tradicí, která se přenesla do éry 16 bitu. Na SNES je celá trilogie a provází je silná Síla. Nazývaly se Super Star Wars hry a to oprávněně. Od začátku vypadají a znějí jako filmy. I když v hlavním menu první hry je obličej Marka Hamilla trochu naruby. Řídí se filmy a odstupují od nich jen když je třeba.

Poznáte všechny známé scény od boje na Hothu po souboj s Vaderem. Dokonce hrajete za správné postavy v každé úrovni. Luke, Han Solo, Leia, Žvejkal. Dokonce je tu i ewok Wicket. Je tady pestrost skákacích úrovní, 3D létacích úrovní, 2D létacích úrovní a létacích úrovní z vlastního pohledu. Hlasy jsou taky super.

Udělat to nebo ne. Žádné zkusím. Bossové jsou obří, vždycky čekáte, co se bude dít dále. Taky má jeden z nejlepších útoků všech skákaček. Můžete udělat dvojí skok a roztočit svůj meč. Používám to pořád. Je zajímavé, že v novějších filmech tohle vidíme jedie dělat častěji. Někdy je akce tak intenzivní, že je to jako Blast Processing. Ale ne, Žvejkal šílí, Žvejkal šílí!

Jedinou nevýhodou je, že je extrémně obtížná. I na lehký mód jsou tyto hry nelítostné. V první hře je úroveň s landspeederem, kde bouráte do kupy hoven. Řada plošin, u kterých potřebujete trochu štěstí. Falešné skoky, které nikam nevedou. Nepřátelé, kteří vyžadují zbytečně moc zásahů. No tak, chcípni, kurva. Power-upy, které přicházejí pozdě.

Padající plošiny, o kterých si myslíte, že někam vedou, ale stáhnou vás do lávy bez varování. Nepřátelé, kteří vás dokolečka zmrazují. A souboje s bossy, které trvají věčnost. Proč mají všichni ti bossové tak dlouhé ukazatele životů? Je tady faktor frustrace, ale mezi frustrací a zábavou je rovnováha. Tyhle hry jsou většinou zábava.

Můžou být otravné, ale jsou dostatečně otravné, abyste je chtěli hrát dál. Se hrou Shadows of the Empire na Nintendo 64 začaly být Star Wars hry vážně dobré. Ukázala, že tyhle hry mají budoucnost a že nemusí vždy přesně kopírovat filmy. Můžou si vymyslet vlastní boční linky a růst na univerzu Star Wars. Tahle hra se například odehrává mezi Impérium vrací úder a Návrat jediho. I když začíná s impériem.

Souboj na Hothu byl úžasný. Poprvé nám připadalo, že hrajeme film. Ušli jsme kus cesty od tohoto. Věci se změnily, udělali jsme krok do mnohem většího světa. Samozřejmě někde skončit musíme, protože existuje celá galaxie Star Wars her. Mohli bychom pořád pokračovat. Je tu Star Wars: Rebel Assault, Dark Forces, Jedi Academy, Rogue Squadron, Battlefront, Star Wars Chess, Lego Star Wars, Star Wars Puzzle Blaster, Star Wars Pod Racer, Jar Jar Binks Bingo, Death Star Builder 3.0, Chewie Wookie Cookie Cooking, Stormtrooper Tennis, Jabbovy Prdy Unleashed, ta je super, Útok Wedgeho zářezu, Lovení Ackbarů, Super Sithovo Házení Hovnem: Turnajová edice, Boba Fettova Hra se Jmény, najděte jeho jméno ve filmu.

Guvernér Tarken versus Hrabě Dookie.

Panebože!!! Panebože! Zkurvený buvol se mi vysral do okna! Bože, všude tu jsou hovna a střepy! Odkud se kurva vzal? Bože, musím uklízet hovna. Co to kurva bylo?

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten Star Wars na NES vypadá jako Batman na NES od Sunsoft z roku 1989

00

Odpovědět

Nějak jste na Nerda zapomněli. Už týdny tu koukám, kdy se objeví nějaké video s Jamesem, či zbytky AVGN epizod (včetně nové Tiger), a kde nic, tu nic. Docela škoda... :-(

230

Odpovědět

Jak řekl ryzik neboj všechno bude, xD jen opoměl říct kdy že to má sakra bejt.

210

Odpovědět

+hansfrajTo teda, navíc James vydal novou epizodu - Alien 3. Mrzí mne, že se tu na AVGN a ostatní jeho projekty nějak zanevřelo. Když už, mohl se aspoň dokončit zbytek dílů a nový překládat jednou za čas, když vyjde.

260

Odpovědět

Proč vy šulini nepřeložíte ten díl, kde popisuje, jak dělá díl?

282

Odpovědět

Modlím se a doufám, že se budeme každý pátek pravidelně setkávat u dalších videí s herní tématikou. Jinak můj život ztratil smysl. :D Díky moc za poslední rok, kdy jsem Nerda začal sledovat pravidelně.

201

Odpovědět

s RETRO herni tematikou!! o novodobejch sracicko hrach pro holcicky toho sou vsude tuny 8-)

200

Odpovědět

13:17 - musel jsem si to najit znovu a zastavit :D

221

Odpovědět

a 18:53 ma ta leila jakesi latex + bicik :D

201

Odpovědět

+Tomzrjak jakesi? to je ten jeji chronicky znamej oblecek, do kteryho ji navliknul "žába-had"!!

210

Odpovědět

pamatujete na Jamesuv film The Dragon in My Dreams?? letos konecne zaktualizovali tamni StreetView fotky, tak si muzete prohlidnout soucasnou podobu Jamesovo draka, jak dopadl po ve filmu zachyceny rekonstrukci ;-)

http://goo.gl/maps/6yTyG

200

Odpovědět

Končí můj nejoblíbenější pořad na VČ.... btw jsem jediný komu se úvodní song podobá tomuhle ? :D http://www.youtube.com/watch?v=hTWKbfoikeg

1910

Odpovědět

Ano jsi...

202

Odpovědět

co takhle opet ozivit serii "Historie hernich spolecnosti"?? v navaznosti na Nerda by se mohlo zacit dilem o Nintendu ;-)

191

Odpovědět

Byly to krásné tři roky :'( :)

191

Odpovědět

Před cca 5 hodinama Nerd vydal další díl :-)

191

Odpovědět

Že by návrat metalového okénka?

Už by to fakt chtělo tu hudbu oživit, protože ne každej poslouchá pop - možná by jste se mohly povznést nad sledovaností a udělat i něco míň mainstream.

2018

Odpovědět

Dyť tam máte k přeložení ještě ten uplně první díl (Castlevania II), pak Christmas Carol a Making of...tak myslim, že by bylo dobrý, kdybyste přeložili jako pravidelnej díl ještě aspoň ten díl o Castlevanii, přeci jen je to uplně první Nerd video, který to celý začlo, tak byste ho mohli dát naopak na zakončení :-)

192

Odpovědět

Tak jsme to i původně plánovali, proto zůstala první epizoda nepřeložená. Ale neboj, všechno bude. :))

191

Odpovědět

Nejlepší Star wars hra je jednoznačně Jedi Academy :)

183

Odpovědět

Academy byl super, ale myslím, že předchozí Outcast nebo hlavně KOTORy ho o kousíček překonávají :)

195

Odpovědět

+d0razJedi academy je užasná hlavně s tím že máš vlastní postavu můj názor že trumfnou i force unleashed ... ale kotory jsou taky dost dobre jenže jsou mnohem víc RPG což nekomu muze vadit

191

Odpovědět

Poslední AVGN? To je škoda, mám tohohle chlapíka fakt rád :) A zrovna dneska nebo včera vyšla po dlouhé době další epizoda. No nic, děkuji za všechny překlady jeho videí a taky za ty dvě přednášky na Festivalech Fantazie 2011 a 2013 ;) Jste super a zase někdy s Jamesem :)

182

Odpovědět

10/10 za "The Beat a Game Button" a výraz, který měl, když ho propagoval :D

201

Další