Zimní hryAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:364
Počet zobrazení:6 294

Zima je stále v plném proudu, a tak se s Nerdem tentokrát podíváme na Zimní hry. Tato kompilace klasických zimních sportů se dočkala verze na každou tehdejší konzoli, ale James se zaměří především na její NES port. A že nás nečeká žádná pohodová lyžovačka, je nejspíš každému jasné... Video není vhodné pro osoby mladší 18 let! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Je zima, je mi zkurvená klendra, tak si zahrajeme Zimní hry. Bože... No nic, aspoň si odbudu blahopřání. Veselé Vánoce, šťastnou Chanuku, hodně štěstí všem... veselé svátky. A pokud máte problém i s tímto označením, tak mi vesele polibte prdel.

Ale na týhle sračce není nic veselýho. Toto jsou Zimní hry na NES. Jde o jednu z těch olympijských sportovních her, což zní celkem prostě, tak jak by to mohli posrat? Ale tohle je jen kousek kekelu, který na nás vysral Epyx. Mají na svědomí Letní hry, Kalifornské hry, Světové hry a samozřejmě Zimní hry, které vyšly na každý systém lidstvu známý. Commodore, Amiga, Apple a Atari 2600, to jsou jen příklady.

Ale buďme fér, většina na svou dobu nebyla tak špatná. Šlo o jednoduché sportovní hry, které mohl hrát prakticky každý. Ale pak vyšla verze pro NES. Čekali byste, že ji výrazně vylepšili, ale to uvidíme... Když hra naběhne, vidíme běžce, kterak uhání zapálit olympijský oheň. Hm, čupr... Můžu to přeskočit? Ty vole, proč?

Nechci čučet na tohle. Chci si zahrát hru! Programátoři na sebe byli asi patřičně hrdí. Nevypadá to zle, ale nestojí to za to, abych na to civěl po každým zapnutí. A do foroty vám ještě dali možnost přehrát si intro znovu. Kurva, jednou to snad stačilo, proč bych na to chtěl čumět znova? Zadávání jména je katastrofa. Nemůžete hnout kurzorem nahoru ani dolů, akorát doleva a doprava. No není to prča?

A navíc vám dovolí napsat akorát čtyři písmena. Takových slov je spousta, ale kolik znáte tak krátkých jmen? Když zkusíte napsat páté, vrátí vás to na začátek a přepíše první, takže musíte koumat, jak začít znovu. Proč to nemůže zastavit u posledního písmene? Nejjednodušší je napsat áčka a klepnout doleva, aby vás to přeplo na END. Proč vůbec zadávat své jméno? Stejně si to hra neuloží! A kdyby jo, tak vám zaručuju, že většinu rekordů bude držet AAAA!

Jde o tohle. Jak těžké může být naprogramovat zadávání jména? Pokud dokážou pojebat i tohle, tak... vau... už se fakt těším na hru. Ve verzi pro Atari 2600 máte různé disciplíny jako boby a lyžování. Prosté, ale fungovalo to. Ale tohle je NES, takže určitě budou chtít přidat něco navíc, že? S novým systémem nás určitě čekají různá vylepšení, možná i víc disciplín. Atari jich mělo sedm, takže se dá předpokládat, že tady budou... čtyři?!

Jenom čtyři? Atari 2600 právě nakopalo NES jeho 8bitovou prdel. No nic, mě to nesere. Aspoň mě čeká míň sraček. Zajímá vás, jak si stálo v porovnání s Atari 7800? No, tahle verze má taky jen čtyři sporty. Ale některé disciplíny jsou jiné. Takže obě konzole mají celkem stejný počet sportů jako Atari 2600, ale když vyšlo 7800 a NES, tak je rozdělili mezi oba systémy.

Tak o tom... jsem ještě nikdy neslyšel. První disciplína nese název Hot Dog lety. Copak to asi bude? Jasně, skoky na lyžích. Hm, proč se to jmenuje Hot Dog lety? A copak nás tu čeká? Skočíte, spadnete, skočíte, spadnete, skočíte a spadnete! Jen výjimečně ten kokot dokázal se štěstím přistát. Můžete jen prstit šipky a doufat v zázrak. KURVA!

Jaký sadisti dokážou naprogramovat hru s tak nefunkčním ovládáním? Asi takový, co říkají skokům na lyžích Hot Dog lety! Další je rychlobruslení. Divím se, že to nenazvali Pičkočičí bingo. První, co stane, je to, že vám váš soupeř frnkne a vy zůstanete stát. Budete zkoušet všechna tlačítka, než vám dojde, že máte mačkat šipku doprava a doleva. Prsty vám z toho upadnou, stejně jako u Ghostbusters, kde jste museli lézt po schodem mačkáním A a B.

Tohle má být zábava? Nebo snad výzva? Mačkání šipek doleva a doprava? Navrhli tuhle hru pro opice? A ještě vám ani neporadí! Bez manuálu jste v řiti. Je tu sice tréninkový mód, ale je to to samé jako závod. Žádných instrukcí se tu nedočkáte. Jak se vám líbí ta muzika? Nádhera...

No není to ten nejúžasnější libý zvuk, který kdy pohladil vaši duši? Slyšte, kterak ta úchvatná souhra tónů jemně splývá s úpěním zmírajích robokoz a melodickou harmonií sračky bublající z kojotího análu! Teď si vyzkoušíme boby. Tak fajn, tohle vůbec nechápu. Co to je kolem za sračky? Mám snad zírat sem, nebo sem? Hádám, že tohle je bob. Že by v korytu? To stínování je úplně na hovno.

Doslova. Jako by rezemleli káko v mixéru. A co tahle bílá patlanina? Je to snad japonský text, který posedl glitch? Neměl bych vyndat cartridge a profouknout ji? Nebo to mají být mraky? Vaším úkolem je naklánět bob doleva a doprava. Takže opět používáte jen šipky. Nejlepší je, že NES ovladač má dvě velká červená tlačítka, která zřejmě nikdy nevyužijete.

Vlastně mi přijde, že B nepoužijete jedinkrát v celé hře! Jedná se o velmi prostou hru, ale protože obrazovka vypadá jak komiks s meřičem rychlosti a dalšími zbytečnými kokotinami, připadá vám to komplikovanější, než to ve skutečnosti je. Fajn, zbývá nám poslední disciplína. Krasobruslení. Tahle hra už si to nespraví. Tohle je totiž ta nejhorší pasáž vůbec. Sice nevím, jak funguje bodování, ale vaším úkolem je s touhle holkou dělat všemožné krasobruslařské triky.

Mrcasíte se šipkami a snažíte se mačkat tlačítka, ale vždy to skončí tak, že si akorát nabije tlamu. Jednou za uherák se mi ji povedlo roztočit, ale konečné skóre bylo vždy 0.0. To je dost krutý. Nedostal jsem ani desetinku za tu piruetu. Tohle fyzicky bolí. Čas ubíhá celou věčnost a hudba z Louskáčka vám propichuje ušní bubínky. A chápu, že je to led, ale čumění na z 90% bílou obrazovku mě skoro oslepilo.

Nedělám si prdel. Kdybych měl udělit cenu kapající sračky za nejhorší videoherní ovládání všech dob, tohle by byl vítěz. Vždyť se na to koukněte! Nikdy jsem neviděl něco tak netečnýho! Zkouším všechny možný kombinace tlačítek! Víte, jak shrnout Zimní hry do dvou slov?

Mačkání tlačítek. Je to tak. "Co říkáš na Zimní hry? Hrál jsi to někdy?" "Jo. Tam mačkáš ty tlačítka." Přesně takhle! Tak, a hrajete Zimní hry. Znáte filmy, kde někdo předstírá, že paří, ale vy vidíte, že to jen hraje? Tak to hraje Zimní hry! Jo! Kdo tohle naprogramoval? Možná to byl Fred Mrdák. Tohle je zasraný kulobití!

Nechápu, že lidstvo kleslo tak hluboko, aby vytvořilo tak hanebnou prdelní zkurveninu! Neskladujte v extrémních teplotách, zabraňte styku s vodou, nečistěte technickým benzinem, ředidly či jinými podobnými čistidly, nevystavujte cartridge otřesům, nepokoušejte se ji rozebrat. Nějak takhle? Hoř, zmrde, hoř! JO! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak tady me hafo dostalo, že z tak velké cartrige vypadl takovej malinkej plošnáček jenom :D

260

Odpovědět

hehe dalsi skvelej dil :-D

210

Odpovědět

Nikdy sem tyhle hry nehrál, neměli sme je doma a asi by mě nebavily, ale koukat na jeho recenze mě vždy neskutečně pobaví :)

201

Odpovědět

Nerd zase nezklamal :)) u konec fakt zabil

200

Odpovědět

skvělej díl jak vždy :D S tím předstíráním někoho ve filmu, že hraje mě ale dostal nejvíc :D

200

Odpovědět

Zdravím FIT :-).

190

Odpovědět

kua, špatné video ;-)

193

Odpovědět

Řekla bych, že ta hra se mu potom kvalitně posmrtně pomstila, protože ten smrad hořícího plastu ho musel vypudit z baráku...

230

Odpovědět

Někde to myslim pak řikal nebo psal, že prej to bylo v baráku nějakou chvíli cejtit :-D

210

Odpovědět

Tak jo, po dnešku sem neskuteně rád za hry typu "Ski or die". Aspoň nemám chuť tuhle nechutnost (Winter Games), která se snaží být nazvána hrou, považovat za nějakou extra zábavu. Nejradši bych tuto kazetu strčil do mikrovlnky, následně jí poskytnul ledovou koupel, pročištil benzínem, poslal do do cartridge otřesů (ať to znamená co chce) a určitě v neposlední řade se jí pokusil rozebrat.
A samozřejmě, omlouvám se všem gramaticky založeným lidem, pokuď není můj příspěvek po gramaticky češtinářské stránce správně, je to zapříčeněno alkoholem... přiznejme se, kdopa čučí na AVGN v půl 4 ráno... tipuji, že většina těchto lidí nebude zcela ve střízlivém stavu :)

190

Odpovědět

čumim v alkoholovem opojeni ve 4:16 :)) dřív to nejde, chapu te a jsem na tve strane:D

200

Odpovědět

+MikasaParáda, konečně sem se vyhrabal z kocoviny, z bolestí hlavy a nevolnosti a tak nějak sem si řek, že se kouknu na nově přeloženej díl AVGN. Zapnu video a po minutě si říkam, že už sem tenhle díl asi viděl a po projetí komentářu sem si všim, že sem jeden koment dokonce i psal. Asi budu muset přestat pomálu pít :D Sem zvědavej jestli i teď budeš na mej straně :D

221

Odpovědět

Ski or Die bylo v dětství na 386 celkem bombová hra. :-) Vždyť tenkrát hrál člověk i Grand Prix Circuit :-D Zvuky motoru a smyku z PC speakeru jsou nezapomenutelné :-D Dneska tohle snad už ani z nostalgie...

190

Odpovědět

6:04 - Jaký hudební styl mi to jen připomíná... :D

191

Odpovědět

Nerd válí jako vždy.

OT: Opravdu to dělám nerad, ale byl bych rád, kdybyste závítali na můj překladatelský kanál youtube.com/durixsub překládám prakticky ledacos, zrovna teď jsem přidal video týkající se paradoxů (60-Second Adventures in Thought).

196

Odpovědět

Docela mě překvapilo, když tu hru rozebral. Taková malá destička uvnitř. Chápu, že catridge není nic jiného nějaká paměť (nebo to snad něco dělá? v nějakých výjimečných případech?), nicméně ta hra je starší než já. To snad může mít než pár desítek kB :)

191

Odpovědět

ROMka Winter Games pro emulátor NES má 129kB, takže to bude cca odpovídat i skutečné velikosti hry. A v devadesátých letech už byly paměti celkem v rozvoji, takže ty dva velké čipy na desce budou dvě flash paměti po 64kB (takže 128kB, ten malý rozdíl ve velikosti ROM na internetu bude způsoben nejspíš nějakými dodatečnými informacemi, případně CRC) a nahoře ten malý IO bude nějaký řadič určený pro komunikaci s NES. Jinak pro NES bude cartridge opravdu jen pamětí s daty, ale třeba pro SNES nebo Atari 7800 mohla cartridge obsahovat i akcelerační čip grafiky (SNES) nebo POKEY zvukový syntezátor (Atari 7800).

190

Odpovědět

Burn, motherfucker, burn!

192

Odpovědět

Ten jeho pohled když přečetl ty instrukce byl k nezaplacení :D :D :D

tovlasek: je to z dílu Dracula, ale nevzpomenu si z jaké hry přesně.

191

Odpovědět

Díky je to okolo 9:45 :)

193

Odpovědět

"And if you have a problem with happy holidays then happy shut the f**k up" :D

191

Odpovědět

Nerd o5 nezklamal jen si nemůžu vzpomenout : V jakém díle byl Fred Mrdák?? :D

193

Odpovědět

Dracula

201
Další