Sportovní hry na AtariAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:490
Počet zobrazení:7 961

Poslední epizodou AVGN na VideaČesky.cz v roce 2012 bude zároveň poslední epizoda, kterou James zatím vydal. V novém díle s názvem Atari Sports se Nerd zaměří na sportovní hry, kterým se dosud úzkostlivě vyhýbal. Jakpak si s touto výzvou poradí? A kdo je sakra ten John Madden? Chcete vědět víc? Nerd se o to postará... Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Většina her, o kterých vám vyprávím, jsou akční hry, sidescrollovky, hry, které se odehrávají ve světě fantazie. Ale velkou fanouškovskou základnu mají také sportovní hry. Hodně si o ně píšete. Ale já nejsem jejich velký příznivec, protože... já nevím, fantaskní hry se mi líbí víc, protože je to něco, co ve skutečném životě nezažijete. Zatímco sporty si můžete někde venku zahrát.

Jo, je to možné. Tedy ne pro mě... Já o sportu nic nevím. Jsem sakra zasranej nerd! Snažím se držet toho, co znám nejlíp. Ale sportovní videohry jsou tu od úplných počátků. A rozhodně nezmizí. Jak jsem je mohl tak dlouho ignorovat? To nejde. Takový box nebo závodění mi moc nevadí, ale sporty, o kterých se budeme bavit, jsou všechno míčové hry.

Jako baseball. Vidíte, kolik tu mám baseballů? Ani nevím, kde bych měl začít. Major League, Allstars... Často pojmenované podle hráčů, různá pokračování... Co na tom pořád mění? Vždyť je to baseball! Pak tu máme basketbal. NBA tohle a NBA támhleto. Jedna z nejpopulárnějších her vůbec je NBA Jam. Jasně...

je to basketball. Zase. Fotbal. Ty vole, to teprve něco zažijete. A tím nemyslím fotbal, kde hráči opravdu používají nohy. Mluvím o fotbalu, kde do sebe idioti třískají jak tlupa barbarů. A proč pořád hrají o nějakou mísu? Jako záchodovou mísu? To byl vtip. O Super Bowlu něco vím. Je to nejsledovanější zápas sezóny. Ale když vidíte, jaké množství testosteronu a energie se kolem toho točí, proč na poločasové show vždycky vystupují nějaké popové pičky? Pozvěte tam třeba Metallicu, sakra!

Co to má kurva znamenat? No nic, zpátky k fotbalovým hrám. Madden, Madden, Madden! Madden 91, Madden 92, Madden 93, Madden 94, Madden 95, Madden 96, Madden 97, Madden 98, Madden 99, Madden 2000, Madden 2001, Madden 2002, Madden 2003... Co je ten John Madden kurva zač?! Vždyť ani nevypadá jako sportovec!

A co je na fotbalu tak úžasnýho? Všichni pořád melou: "Fotbal!" Zajdete támhle a: "Fotbal!" Fotbal, fotbal, fotbal! Co to kurva je? Nedělní fotbal. Pondělní fotbal. Čtvrteční fotbal. Fotbal na díkuvzdání. Fotbal na Vánoce! A ze všech sportů zrovna u fotbalu se každej chová jak dement! Dělá to z nich úplný maniaky!

Ty vole, musím se uklidnit. Fajn, pokud mám hrát sportovní hry, musím začít u Atari 2600. Jo! Protože tehdy byly sportovní hry skutečně sportovní hry! Jen se mrkněte na ty názvy. Baseball, Basketbal, Fotbal, žádnej posranej Madden, ale normální, obyčejnej, rutinní, bez okolků, bez NFL, bez roku, nepojmenovaný po hráči, po trenérovi, ani rozhodčího zlatý rybičce, žádný quarterback, dimeback, Nickelback...

Prostej, klasickej, bez pozlátek, bez serepetiček, jasnej jak facka od Frankensteina, žádný saky paky jak v Nagasaki, jedno zkurvený slovo... Je to vymrdanej, zatracenej, pojebanej, zaprcanocanej fotbal! A... je to jedna z nejhorších her, co jsem v životě hrál. To jsou fotbalisti, nebo stormtroopeři? Mají na hlavě helmu, nebo mikrovlnku? Koukáme na zápasu Bílých proti Nahatým?

Co to je? To má být řev diváků, nebo zvuk moře? Tohle je celé hřiště? Jo, je. A vypadá to, že všude kolem je voda. Jo, zasranej fotbalovej ostrov. Jinými slovy peklo! Já to dám. Já to dám! Jo! JO! Touchdown!!! Ale buďme fér. I fotbalové hry musely nějak začít. V Real Sports Football a Super Challenge Football už hráči vypadali víc jako lidi a obrazovka se posouvala.

Ve hře Super Football byla i 3D perspektiva. Na Atari 2600 dost ambiciózní pokus. Proto vám doporučuju tuhle... Nebo posledního Maddena. Basketbal! Tak tohle je teprve pecka. Co to má být? Fialoví muži neumějí skákat? Líbí se mi, že máte hranatý míč. Přesně tak. Kruhy ještě nevynalezli. A jak si hráči pořád podupávají jako rockoví kytaristy.

Nebo jako pes, když ho drbete na břiše. Ty krávo, čumte. Čumte. Hustě. Tohle v NBA Jam neuděláte. Dokonce můžete hrát i poté, co doběhne časomíra. Tohle je ve své podstatě zábavná hra, ale přesto dokázali pokazit základní věci. Když zvolíte 1 hráče, zapne se hra pro 2 a když zmáčknete 2 hráče, hrajete sólo. Nedělám si prdel.

Baseballových her je tu hned několik. Třeba Homerun. I když o sportu nevím vůbec nic, jedno věcí jsem si jistý. V baseballu je jen jeden nadhazovač! Co se to tu kurva děje? Vždyť požíraj ostatní hráče. Stejně jako Pacman žere duchy. Super Challenge Baseball je o něco propracovanější.

A tím myslím, že to vypadá, jako by si panáčci z WC cedulek dali mač. Pálkař vypadá jako rozšlapané písmeno G. Žádný z hráčů nemá krk a s míčkem tajtrdlíkujou na hlavě. Ale furt to vypadá líp než ta minulá hra. A o grafiku nejde, když se to dobře hraje. Což tady... neplatí! Je to mrdka! Nevím, jak ovládat ostatní hráče. A na Atari nemám zrovna široký výběr tlačítek. Už jste viděli, aby za míčkem běžel chytač?

Než se tam dostane, pálkař je dávno na první metě, dal si kafe a zkouknul celou trilogii Kmotra. A když chci hodit míček nadhazovači, tak jen prolítává skrz! Co mám kurva dělat teď? Asi musím seběhnout dolů tady po těch schodech. Real Sports Baseball je ještě propracovanější. Ale zvuky jsou k zeblití. To musí být zvuk nahromaděné negativity.

Vážně, co to má být? Zvuk pálky, kterak se prořezává časem a prostorem? Proč je ten pálkař nahej? Nedělám si prču, fakt je nahatej. Všichni ostatní mají košile a kalhoty. Pálkař je nahatej... a udělali mu šulina. Možná je to koleno, ale kde má teda to druhé? Ne, je to šulin. Pálkař je nahej. Konec diskuze. Hokej. Celkem hratelný.

Taková ekonomická verze hokeje. Mohli si dovolit jen dvě hokejky, takže když hráč přihrává spoluhráči, musí mu poslat i hokejku. Real Sports Volleyball. Za parťáka máte své dvojče, které kopíruje každý váš pohyb. Když se skrčíte, vypadáte jak harfa. Zvuk moře připomíná vybuchující atomovou bombu. Místo sítě máte nunčaky a sluníčko vypadá jak Pacman se zavřenou hubou. Ne, je to fakt on!

Ale je to zábava. Hratelná, jednoduchá sranda. Box. Co to má být? Co to je? Geodude bojuje proti Mr. Game & Watch na baseballovým hřišti? Musím přiznat, že mě to trochu zmátlo, než mi došlo, že je to pohled shora. Fakt jsem si myslel, že je to párek krabů. To je fakt prdel. Škoda, že nemůžete spadnout na zem, protože bychom aspoň viděli jejich celé tělo. Jdeme na Real Sports Boxing.

Jak název napovídá, tohle je ta pravá verze. Grafika je mnohem lepší, i když mají občas průhledné ruce a při KO vypadají, jako by je přejel parní válec. Rozdávají tak tvrdé údery, že to zní jako výstřel z děla. A navíc si můžete zvolit vlastní postavičku. Na Atari 2600 něco nevídaného. Tenis. Hratelný? Ano. Graficky propracovaný? Ne. Tohle má být síť, nebo zeď?

To nemohli naprogramovat pitomou mřížku? Ale mohli. V Real Sports Tennis máte skutečnou síť. A mrkejte na tohle. Můžete se podepsat. Ne, že bych na tom nějak lpěl, ale tohle na Atari rovněž není zvykem. Grand Prix. Jo, vím, že se to vyslovuje jinak. Troje housle letí přes pole se zelím. Dá se to. Ale zkuste si zahrát Math Gran Prix. Vaše auto nikam nepojede, pokud nevyřešíte příklad z matematiky.

Tohle byste nedali ani nejhoršímu nepříteli. Karate. Co to mají s nohama? Kolik mají kloubů?! Jako by zápasili na rozbaleném másle. Vypadá to jako kostka másla v papíru. Jo, už mi z toho hrabe. Před Killer Instinct vám muselo stačit mačkat tlačítko a doufat, že se trefíte. Hrozná sračka, jedeme dál. International Soccer.

Máte 45 minut čas? Tak radši dělejte něco jiného. Uvidíme, zda Pelé's Soccer bude lepší. Panebože! No ty vole... Který z nich je Pelé? Nechte mě hádat. Ten kulatej. Tohle je jediná sportovní hra, která má tak zkurvený ovládání, že nemůže padnout gól. I když necháte soupeře doběhnout až k bráně, brankář automaticky míč chytí.

A když se dostanete k bráně vy, hráči budou zakopávat míč všude kolem. Ani nemačkám čudlík. Přestaňte kurva kopat do míče! Golf. To je... sračka. Můžete mávat holí do aleluja, ale nikdy nedostanete míček, kam chcete. Když ho chci trefit, odletí rovně dolů nebo nahoru. Zkusil jsem to ze všech možných úhlů, ale ta hůl je na píču.

Asi jako ta vycházková hůl z Dr. Jekyll & Mr. Hyde. No tak! Panebože! Tak už tam spadni! Kurva! A par je 3? Jak tohle někdo může dohrát na 3 rány? Já se dostal na 99 a počítadlo se překlopilo zase na nulu. Kdybych to teď dal na 3 rány, počítalo by se to? A ten panáček vypadá jako elf MIMAL.

To vám asi musím vysvětlit. Když se podíváte na mapu USA, MIMAL je zkratkou pro Minnesotu, Iowu, Missouri, Arkansas a Louisianu. První písmena dávají MIMAL a vypadá to jak elf. Minnesota je hlava a Louisiana noha. A tohle je MIMAL na golfu. Ale mám tu rozebírat videohry, nebo zeměpis USA? Jdeme dál. Zkusíme si minigolf. Co to do prdele je?

To vypadá, jako by si postavičky z Pongu zašly na minigolf. Kristova noho, tohle mě zabije. Jste čtvereček a snažíte se dostat jiný čtvereček do dalšího čtverečku. Bože... já fakt nevím, co víc k tomu říct. Vždyť to sami vidíte! Tak to byly sportovní hry na Atari. Některé byly na svou dobu poměrně převratné, zatímco ostatní byly...

celkem k hovnu. Je zřejmé, že za ta léta se sportovní hry dost zlepšily. Takže pokud vás takové hry baví, směle do toho. Možná si pamatujete, které křoví spálit, aby se vám v Zeldě odkryl labyrint, nebo si třeba pamatujete výsledek zápasu, který se odehrál před mnoha lety. Možná že si oblékáte uniformu ze Star Treku, nebo preferujete sportovní oblečení. A tím nemyslím sportovní tričko, ale skutečný dres, které mají hráči na sobě. Ať tak či onak, možná jsme ve své podstatě všichni tak trochu nerdi.

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super díl :D 10/10

190

Odpovědět

mg ani se nedostal k Ice Ice Hockey Challenge :((

-> http://www.youtube.com/watch?v=UnEeJMLdXJs

183

Odpovědět

Baseball, basketball, football. None of this madden s**t. Just plain ass normal, no question about it, no NFL, no year, not named after a player, not named after a coach, not named after the referee's pet goldfish, no quarterback, dimeback, nickelback, simple ordinary unembelished, un mistakable, crystal clear, as frank as frankenstien, as blunt as an atom bomb, one simple compound word, its mother fucking, god damn, sons of bitches, f**k f**k fucking FOOTBALL! EERGH!

182

Odpovědět

Ten Madden mi připomíná toho úchylného šéfa z Plumbers don't wear ties... :D

210

Odpovědět

tak u toho prvního golfu jsem si to nedával :D a ten jeho epic face :D

180

Odpovědět

vsechny ty hry jsem jako malej hraval. :D

181

Odpovědět

ja vsecky tyhle hry paril na te kopii atari od vietnamcu :)

180

Odpovědět

dik za novej dil :-D jeste ze mame obelixe..

180

Odpovědět

Musím uznat že u tohodle dílu sem se valel smichy vic nez za poslednich par tydnu :DD .. zvlast ten zacatek byl uzasny :D

180

Odpovědět

Ten nerdgasm, když dal touchdown :D . Boží díl

190

Odpovědět

Pro mě zatím asi nejlepší AVGN. Jsem ten typ člověka, co se obvykle jen tak usmívá, i když mu něco přijde fakt dost vtipné. Ale tady jsem doslova brečel smíchy.

180

Odpovědět

Sákra, hodně her z tohohle výběru sem hrál, ale box byl nejlepší (myslím ten shora viděnej) :D

180

Odpovědět

Tak tenhle díl je hodně nabitej!!

180

Odpovědět

Konečně hry, které si z Atari pamatuju. To byly časy, kdy jsem tyhl "sračky" hrál :-D ale byla to zábava. Jsem rád, že se totu objevilo, ta nostalgie

180

Další