ColecovisionAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:270
Počet zobrazení:5 794

Po epizodě Intellivision z minulého týdne vám přinášíme přímé pokračování. Tentokrát se Nerd podívá na herní systém z roku 1982 zvaný Colecovision. Po epickém intru ve stylu 2001: Vesmírná odysea se podíváme na další otřesný ovladač (ale tentokrát se šikovnou vychytávkou), řadu obskurních her a na závěr jeden přídavný modul, za který by se v dnešní době u soudu platila mnohamilionová pokuta. Jako bonus si můžete užít i část tématické písně Double Vision v podání "guitar guye" Kyla Justina i s překladem. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz Co to je? Metamorfický kámen v oslňující temnotě paralelní Země? K nebi se tyčící obludnost, kterou sem přivedly mimozemské síly? Nebo snad obří monolit smrti ukovaný k zániku lidstva, času a vší hmoty? Ne... To je adaptér od Colecovision. Co je to kurva napadlo?! Vážně je tohle nutný?! Podívejte!

Tuhle bohem zapovězenou mrdku do zásuvky prostě nenarvu! Jen pokud vedle ní nic není. Hamoun zasranej! Nekecám. Je to sobeckej, elektřinusající hamoun. No nic. Colecovision byla vydána roku 1982 a stejně jako Intellivision měla taky ten pitomej číselník. Ale s joystickem. Teda skoro... Je tak zatuhlej, že si s tím moc nepomohli. Jako první zkusíme Montezumovu pomstu.

Obvykle bych pronesl nějaký komentář odkazující na průjem, ale tohle je po pravdě slušná plošinovka. Sbíráte poklady, vyhýbáte se pastím, klasika. Ale dobře udělaná. Jediný problém... tenhle ovladač je naprosto hroznej! Ale dobrou zprávou je, že tentokrát ho můžeme odpojit a vyměnit za ovladač od Atari, či dokonce Segy Genesis. Koho by napadlo, že tohle bude kompatibilní.

Ale je to fakt skvělá věc. Teď si zkusíme Rockyho. Přesně tak. Rocky na Colecovision. Hudba a grafika byly na svou dobu dobré, ale zabilo by je, kdyby panáčkům přidali nějaký obličej? Co vím, tak jediným protivníkem je Clubber Lang. Koneckonců Rocky III byl tehdy novinkou v kinech, takže tu rozhodně nebude Ivan Drago. Musíte jen mačkat tlačítka a nakonec vám z toho vyjde pěkná kupa sraček.

Fajn, tomuhle neuvěříte. Cabbage Patch Kids: Dobrodružství v parku. Je to v podstatě kopírka Pitfallu, ale s podivným rozvržením. Proč bych hopsal po liánách, když můžu přeplout po lopuchu. Pak jsou tu obrazovky, na kterých není lautr nic. Co to má za smysl? A spousta z nich vypadá skoro stejně. Dále tu máme Kampaň '84. Ano. Hra podle prezidentské kampaně. Dost možná ten nejhorší videoherní koncept všech dob. Nejdřív si zvolíte, čeho chcete dosáhnout, jaké problémy sužují naší zemi.

Co třeba zakázat všechny tkaničky? To je můj favorit, protože tkaničky jsou na hovno! Pak si zvolíte osla nebo slona. Netuším, kdo je kdo. Pak už jen chodíte kolem... s čímž mám dost problém, páč se skoro nemůžu hnout! Tak fajn, zkusím se dotknout megafonu. Dobrá. Viděli vás, jak si obouváte boty, než jste si oblékl kalhoty. Tak dost, kdo mě kurva očumuje, jak se oblíkám? Pokud se jako první obouvám, tak je do toho každýmu hovno!

Dalším kouskem je Chuck Norris. Je to tak, videohra Chuck Norris. Chodíte kolem a občas se porvete. Ale všechny útoky jsou totálně k hovnu. No tak, ty mamrde! Ty vole, to je ale sračka. Potom tu máme Fantastické taneční. No dobrá...

Má první otázka zní, kde je hudba? A co mám kurva dělat? Akorát si tu poletuju kolem. To je asi taková bžunda, jako jezdit s myší po ploše. Oprav popletený obrázek od Dr. Seusse. Obrázková skládačka, kde skládáte dohromady postavičky Dr. Seusse. Jo... víc o tom asi říct nedokážu. Učení s Leeperem. Jedna z nejdětinštějších her, co jsem kdy hrál. Jste divná bulva s nožičkama a máte tu 4 minihry.

Ve hře s balónem musíte jen najít stejné písmeno. Vidíte? Nahoře máme "T", takže stačí najít "T" a hurá, vyhráli jste. To byla kurva fuška. V bludišti hrajete za žábu, kterou pronásleduje stonožka. Stačí se dostat na konec bludiště. Toť vše. Hru se psy naprosto vůbec nechápu, ale malovací hra je v podstatě staré Malování. Přišlo vám Mario Paint primitivní?

Tak si to srovnejte... Na řadě je Looping, jdeme na.. jejda. Tak tedy znovu. Ty vole, ten pilot má slušně naváto. Rychle, musím se dostat skrz tu zeď. Cože? Možná to musím vzít vrchem. Hm, tak asi ne. Ještě jednou... Sakra, co mám jako dělat? Kurva!

Ha, už vím, musím se tam prostřílet. Robin Hood. Nejspíš jste Robin Hood a střílíte lidi lukem o sto šest. Páni, všude kolem tolik násilí, ale sluníčko se vesele tlemí. Násoska. Jo, lítáte kolem a nasáváte koule, zatímco po vás jde zástup divných potvor. Ne, fakt mě nenapadá, jak jinak to mám popsat. Co to kurva...

Šmoulí záchranář. Hurá, jak byste mohli s hrou se Šmouly šlápnout vedle? Musíte jen pokračovat doprava. Nikdo vás nechce zabít, všechno je naprosto famfárový. To je ale rozkošná hra. Určitě nejsluníčkovější hra všech dob. Válečné hry. Předpokládám, že je to hra podle filmu, protože oboje vyšlo roku 1983.

Cílem hry je zastavit jaderné hlavice, než vyhodí do vzduchu celý svět. To je docela drsný téma. Ale pak je tu hra Válečná místnost, která se jí dost podobá, ale tady máme vtipnou vložku v podobě obřích zmutovaných slepic. Tak dost, začíná se mi to trochu vymykat. O těhlech hrách by se dalo debatovat do hloubky celý den, ale já vám jen chtěl představit dvě klasické herní konzole.

Ano, zaměřoval jsem se hlavně na jejich nedostatky, ale vězte... ty právě o všem rozhodly. Ale než se rozloučíme, podíváme se na rozšiřující modul pro Colecovision. Jak jinak, žádná konzole nemůže existovat bez nějakého přídavku. Připojíte ho a nyní můžete hrát hry na Atari 2600. Přesně tak. Hraju Atari na Colecovision, jejího konkurenta. Tak tohle by se dneska stát nemohlo. Jako by Sony řeklo: "Přinášíme vám nový rozšiřující modul pro Playstation 3.

Budete na něm moci hrát hry na Xbox." Ty by jim zažalovali prdel, až by jim zčernala. A Colecovision mělo víc modulů. Jako druhý tu máme volant pro závodní hry a třetí propojoval konzoli s Adam Computer. Zajímalo by mě, jestli Addamsovi měli Adam Computer. Čtvrtý rozšiřující modul připojí Colecovision k myčce na nádobí. No a pátý a poslední přídavný modul vám ji připojí k prdeli!

Nikdy nedělám víc, než nutně potřebuju. Mysl jede jak o závod, ale tělo je stále ve vedení. Dneska je ta správná noc, půjdu do toho na plný koule. Prožívám roky svého života v jediné minutě. Pusť mi do očí to dvojité vidění. V dvojitém vidění se nic neschová. Když se to mi to dostane pod kůži, vždycky to prožívám jako poprvé.

Dvojíté vidění ze mě dostává to nejlepší.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

10 / 10 za náhled

211

Odpovědět

Skvělé video jako vždy. Ohledně toho velkého adaptétu: taky mě dost nasralo když jsem tu bohem zapovězenou kokotinu našel na sve Sega genesis. Vždycky, když si chci zahrát Sonica tak musím povytahovat polovinu prolužky

190

Odpovědět

Na to je nejlepší si koupit (nebo udělat) takový metrový prodlužovací kabel s jednoduchou koncovkou. To ti nahradí obyčejný tenký přívod k trafu a už se s tím vejdeš všude :-)

180

Odpovědět

Opět bomba :-) A náhodou, to by byl dobrý přídavek. Představte si addon k PC, se kterým rozchodíte moderní konzolové hry z PS3, XBoxu, Wii - včetně příslušenství (Kinect) :-) Právníci by se z toho po..., ale hráči by měli pré. Veškeré hry na trhu spustitelné na jedné konfiguraci. Samozřejmě je to nerealizovatelné (procesor by neměl dost výkonu emulovat už tak dost výkonný konzolový procesor, protože by musel emulovat naprosto odlišnou architekturu, a to sebere hodně strojového času), ale v kontextu by to bylo jako tenkrát s ColecoVision a Atari 2600 addonem.

A to trafo je slušný úlet. Tak buď ta konzole měla takovou spotřebu (o čemž pochybuji, protože to by fungovala jako kamna, mít takový příkon), nebo tam prostě dali pořádné trafo s velkou rezervou. To celkem nechápu, transformátory se dávají vždy takové, které jen vyhovují spotřebě zařízení s malou rezervou navíc (kromě high-end zařízení, tam je slušnost pořádně dimenzovat zdroje pro každý případ). Protože takový transformátor má exponenciálně narůstající cenu s výkonem. Více železa, mědi apod., nehledě na velký nárůst váhy. I když to v dnešním světě spínaných zdrojů už tak moc neplatí, běžné transformátory se dávají už tak jenom do kvalitních zesilovačů či jako zdroje pro halogenová světla, případně do mikrovlnek. Kde to jde, tam je nahradí spínaný zdroj, který se dneska už dá udělat levně (čemuž někdy odpovídá kvalita - viz hvízdající nabíječky na mobil).

191

Odpovědět

Kinect se myslím dá už k PC nahackovat a emulátory taky fungujou dobře. A jelikož Microsoft dělá Xbox ovladače přímo pro PC, tak si můžeš hrát na počítači jako na Xboxu. :D No a u PS3 si musíš vystačit bez Move. :D A navíc, většina grafických karet dnes už má v sobě HDMI port, stejně tak jako drtivá většina plasma, LCD nebo LED televizí. Takže z PC klidně můžeš mít Xbox :D

182

Odpovědět

+VailenDá, ale taková emulace bývá občas problémová, někdy je špatná kompatibilita...ono není divu, konzole mají úplně jiné procesory než x86 z PC. Prostě zatím není nikdy srovnatelná kvalita tak, aby to dokázalo plně nahradit pravý HW. Ale pokusy tu jsou :-)

180

Odpovědět

+Vailenprosím ťa, a aké emulátory ps3 alebo xboxu 360 fungujú? nemyslím bezchybne, ale aspoň, že fungujú? lebo ja som také nikde nevidel...ja to nemyslím ako útok, ak taký poznáš, kľudne postni link :-)

201

Odpovědět

+VailenJá nevím, jaký fungujou, a jaký ne :D Já je nepoužívám, jen jsem chtěl upozornit na to, že ta možnost tu už je :D

181

Odpovědět

+VailenPlayStationovej ovladač se dá připojit k PC taky. Nebo aspoň vim že jedničkovej a trojkovej, nevim jak dvojkovej. Na jedničkovej tu mám takovou spešl krabičku, do který se daj připojit dva ovladače a pak to připojíš normálně do USB :-)

190

Odpovědět

Všechno už bylo, doma si hýčkám ve sbírce 3DO Blaster od Creative Labs, konzole 3DO v pc :) http://www.gamespot.com/forums/topic/29177662/3do-blaster-like-console-on-pc

181

Odpovědět

+BradaPěkný :-)

180

Odpovědět

+BradaKdyž jsem si prohlížel jako dítě Excalibur, tak jsem vždycky "slintal" nad recenzí Road Rash pro 3DO. :-) Doma jsem měl osmibitové kostičky, v duchu si přál šestnáctibitovou Amigu a pak v časopise viděl tenhle hi-color skvost s full-motion videem, navíc od oblíbeného Panasonicu.

180