Nintendo World ChampionshipsAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:403
Počet zobrazení:9 018

Nerdovi se do ruky dostane nejvzácnější hra na světě - Nintendo World Championships. Hra považovaná za svatý grál, která se v aukcích draží v rozmezí od 200 až 400 tisíc korun. Není to ale jen tak, bude se o ni muset utkat s dalším šílencem, jako je on sám - NES bláznem. Jaká tedy bude tahle fenomenální hra v Nerdových očích?

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám.

Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Pokud tahle krabice obsahuje, co si myslím, tak to bude největší okamžik v mé kariéře sběratele her. Vydražil jsem to na Ebayi. Prodejce přiložil seznam her, většinou NES hry, které už mám. Ale jedna si získala mou pozornost.

Nintendo World Championships. Za normálních okolností by tahle hra stála jmění. Prodejce nejspíš nevěděl, co vlastní. To se občas stane. Někdo se snaží zbavit starých her na bleším trhu nebo tržišti a neuvědomují si, že co prodávají, je jedna z nejvzácnějších NES her na světě. Nintendo World Champioships se nikdy neprodávalo. Byla to speciálně vytvořená cartridge kvůli herní soutěži.

Pamatujete na film Čaroděj z roku 1989 s velkým herním turnajem? Tohle byla opravdová verze inspirovaná filmem. Soutěž byla součástí velkého festivalu PowerFest v roce 1990. Byla rozdělena do věkových kategorií. Každý výherce získal peněžní cenu 10,000 dolarů a další věcné ceny. Každý finalista získal kopii hry. Ale existuje další, zlatá verze.

Zlaté cartridge jsou ještě vzácnější. Existuje jich jen 26 a Nintendo Power Magazine je náhodně rozdalo. Červená verze existovala jen na obrázcích. Samotné hry byly zlaté s nalepeným laciným logem, které někdo vystřihl. Nevědělo se, kde většina her je, ale v posledních letech se jich spousta objevila v aukcích za obrovské peníze. Ale některé pořád zbývají. Byly i další Nintendo soutěže, jako dva ročníky Campus Challenge a Super Nintendo PowerFest 94.

Ale Nintendo World Championships se zdá být nejslavnější a je považován za zlatý grál mezi sběrateli. Že bych měl jednu z nich ve svém vlastnictví? Pojďme to zjistit! Nemůžu se dočkat. Nejspíš je to ta šedá, ale kdo ví.

Mohla by to být i ta zlatá. KOPIE Je to jen kopie. Tu může sehnat každý. Má cenu tak padesáti babek. No, aspoň můžu říct, že mám Nintendo World Championships. Není to ta pravá. Nikdy nebudu mít kompletní sbírku NES her. Počkat, znám někoho, kdo by mohl vlastnit pravou NWC.

Jo, někdo, kdo je stejně posedlý sbíráním her jako já. A co se týče NES her, je ještě šílenější. - Haló? - Čau, Pate, ty NES blázne. Tady je Nerd. Nerd? Myslím, že žádného Nerda neznám. Zkurvený Nerd. Jo, ten Nerd! Proč neřekneš hned? Jen mě tak zajímalo, jak se ti daří se sbírkou? Mám Flintstones: Surprise at Dinosaur Peak.

Pěkně. Magical Chase pro Turbografx 16. No tak, určitě máš něco lepšího. Co takhle Power Glove ve sběratelském balení? Co dál? Vím, že chceš něco speciálního. Něco neobyčejného. Co takhle... Super Mario nafukovací rukávky!

To je fakt pecka, pokud je ti šest. Zajímalo by mě spíš NES. Moje milovaná M82 demo jednotka. - To je kus křápu. - Cože? Co je tvoje nejvzácnější hra? No... Když to musíš vědět, tak náhodou mám... malou hru zvanou Nintendo World Championships.

Myslíš kopii, že? Ta je pravá. Jseš si jistý? Mohla by být falešná, nikdy nevíš. Jsem si jistý, že je pravá. Víš ty co? Když přijdeš, tak ti ji pomůžu ověřit. Dám ji Nerdovo stvrzení pravosti. Nerdovo stvrzení pravosti? Co to je?

To se na ni vysereš? Ne, to by bylo Nerdovo stvrzení nepravosti. Přijď, podívám se na to. Ahoj Nerde, jak se máš? Tak jsme ve sklepě. Víš, proč jsem tady. Bože, Amiga v krabici? Skvělý systém, ale neměl bys ho pokládat na krabici Odyssey, protože poškodíš krabici a její rohy. Neboj, já vím, proč jsem tady. APF TV Fun?

Roztomilá, malá Pong hra. Je to úžasné, tolik věcí, cos našel! - Tak se podívejme na NWC. - Cože? Jo, Nintendo World Championships. Jo! Dobře... Opatrně. Tahle není pravá.

Co tím myslíš? Je falešná, promiň. Jo, jasně, není vůbec pravá. Utratil jsem tisíce dolarů za falešnou hru. Můžu tě toho zbavit. Vím, že potřebuješ místo pro všechny ty hry, co máš. Vážím si toho, ale vezmu si tu falešnou hru zpět. Můžu ti ji vyměnit za jinou hru.

Co takhle Combat na Atari? Páni, Combat! Klasická hra. Dávali ji ke každému Atari 2600. Miluju tu hru, ale víš co? Prostě mi jen vrať tuhle... Combat. Combat! Combat. S tankama. - Jo, tanky...

- Letadla taky. Jo, jasně, ale jak jsem řekl... Je to úplně v poho, nejspíš Combat mám, vezmu si tuhle zpátky. Víš co? Vidíš tu krabici her? Můžeš si je vzít všechny jen za tuhle jednu falešnou hru. Tak já se podívám. Páni, podívej se na to. Golf! Stařičký, klasický Golf v černé. Tahle stojí hodně peněz.

A ne jedna, ale dvě kopie Sám doma! Super Mario a Duck Hunt? Mám jenom čtrnáct takových! Co je tohle? Dole je víc her? Tak se podívejme, co máme v téhle truhličce! Super, máme tady Spot. Hook! Alespoň, že tu máme Legend of Zelda. Cos to teď držel za hru?

To byla jen Legend of Zelda. Možná tak legenda mojí prdele. - Ne, ne, nedotýkej se! - Jen jsem ukazoval. Ani neukazuj. - Nikdy ji nesmíme hrát. - Můžu se dívat? - Ne. Ani nedívat? Kurva panebože. Uklidni se.

Je to jen videohra. Je to jen zlatá Nintendo World Championships. Je to jen nejvyhledávanější videohra na Zemi. Je tady a je moje! Je jenom moje! Ne, ne, ne! To byla moje krabice. Tys mi ji vyměnil. A já přijal. Ne, nepřijal. Jen sis dělal srandu. Ne, já je všechny chtěl.

Potřebuju další Super Mario a Duck Hunt. Dělám si z nich stolek. Vážně? Můžeš si je všechny vzít. Ale tuhle zlatou NWC nedostaneš. Ani jsem nevěděl, že tam je. Možná by sis měl pořídit nové brýle. Šedá je lepší. Podívej, je očíslovaná. A tyhle se používaly v soutěžích. Zlatá. Ty se jen rozdávaly. Vem si ji.

Jo, máš pravdu. Šedá je lepší. Je mi blbé ti ji brát. Dej mi zpátky zlatou, já ti dám šedou. Oceňuju to, ale je to v pohodě. Vem si tu šedou a já si nechám tu lacinou zlatou. Ale ta zlatá je na hovno. To přece nechceš. Víš, jak je dělají. Vystřihli jen laciný papír a přilepili lepidlem.

Jo. Elmerovým lepidlem. Vsadím se, že sám pan Elmer to přilepil s pomocí vlastní kozy. Dobře, tak já asi půjdu. Dobře, tak jo. A cenu pro nejlepší kolekci NES her získává... Pat, NES blázen. Nemůžu uvěřit, že mám obě World Championships hry! Je to čest!

Teď oficiálně vím, že mám nejlepší NES sbírku ve vesmíru, ale bez vás bych to nezvládl. Co si to namlouvám? Zvládl jsem to sám! A všichni mi závidíte! Tak jo, Nerde. - Vyřídíme si to jako chlapi. - Dobře, Pate. Zahrajeme si Nintendo World Championships. Jo! Vítěz bere vše. Kde máš Nintendo?

Nintendo? Tady, Nintoaster. Cože? Hraješ hry, nebo děláš snídani? Nenechám tyhle drahé hry změnit na housky! Se vší vážností, neměli bychom s nimi blbnout. Jak jsi říkal - nemůžeme je hrát. Nebo se na ně jen dívat. - Zahrajem si kopii. - Skvělý nápad. Tak jo...

start nefunguje. Co se děje? Druhý hráč zapíná hru, jsi připraven? Pusť to. Super Mario Brothers? Musíš posbírat 50 mincí co nejrychleji. Radši si pospěš. To je trapné. Myslel jsem, že to má být vzácná a posvátná hra. Ne Super Mario Brothers, který můžeš sehnat za dvě babky. Spolu s Duck Huntem.

Mám 50 mincí, to je vše? Jo, teď se hraje Rad Racer. - Teď hrajem Rad Racera? - Jo, ale jen první závod. - To si děláš srandu. - Je to soutěž, Nerde! Jde o to, že ty hry jsou tak drahé, že si za ty peníze můžeš koupit opravdové auto. Jasně, můžeš, ale to by nebylo tak neskutečné. Tak jo, dojel jsem Rad Racer, teď je na řadě Tetris.

Poslední hra, Nerde. Máš časový limit. Abys získal co nejvíc, musíš mít čtyřřádkové tetrisy. Počkat, proč ti pomáhám? Myslíš, že si ty hry zasloužíš? Ty sis změnil jméno z Angry Nintendo Nerd na Angry Video Game Nerd! Já jsem NES blázen! Já si je zasloužím! Znám spoustu lidí, kteří mají Tetris. A můžou si zahrát celou hru.

To je vše. To je tvé skóre. Úplně ho zničím. Mockrát děkuju. Tak v Mariovi jsem tě porazil. - Ještě máš dvě hry. - Já vím, umím počítat. Přemýšlej. Hrajeme na kopii, ale kdybychom hráli ty další, bylo by to úplně stejné. Tak o co jde? Jen hrát na předražených cartridgích?

O co jde? Jde o to, že ty hry jsou součástí historie Nintenda a videoher. Naší kultury. Ty hry reprezentují časy, kdy Nintendo dominovalo naší společnosti! Další je Tetris. Nenechám tě, abys mě z toho vyrušil. Vyhraju! Ne, myslím to vážně. Tahle je hra je pěkná sračka. Pojď, Pate. Pojď! Jo, tři řádky!

Dva řádky! Vyhraju. Ty hry jsou moje! Nintendo World Championships je hovno na podnose. Je to přeceňovaný hovnivý grál. Do prdele s tím a ať to shoří v pekle! Jo! Vyhrál jsem! Tady, můžeš si vzít tuhle.

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Neviete niekto, čo odkiaľ je ten soundtrack, ktorý hrá v backgrounde pri obbjavení zlatej NWC? :)

180

Odpovědět

Mno, tenhle díl se mi nehodnotí lehce. Na jednu stranu to je "přece Nerd", můj nejoblíbenější seriál tady, líbil se mi taky námět s nejcennější hrou na světě a i to zjištění, že to je jen pitomá kombinace obyčejných her. Ale ten samostatný příběh mě až tolik nebavil, přišlo mi to trošku zdlouhavý a především, já jsem nadšenec hlavně do těch dílů, kde se hlavně hrají hry, toho tady moc nebylo... Jiný díly se mi líbily víc. Vidím to tak na 7,5/10, ale co, je to "přece Nerd" :-) , takže to zaokrouhlím nahoru.

189

Odpovědět

Nevidím důvod, tak se tady moc nehrálo, to přece nevadí. Sem tam prostě James udělá změnu, mne to přišlo jako příjemné osvěžení a rozhodně se necítím ochuzen. Naopak jsem byl hezky překvapen, když tam půl dílu dělá caviky okolo té hry, a pak z toho vyleze Mario, Rad Racer a Tetris v jednom balení za obrovské peníze. Přitom člověk očekával kdoví co. Ono by to šlo jinak udělat jako minutovou zmínku a stačilo by (ani víc by asi moc nešlo), ale s tím se hold nesmířil :-)

180

Odpovědět

Kdyby to někoho zajímalo, tak na konci zničili přelepené Top Gun a Legend of Zelda. :)

220

Odpovědět

No jo, tak Zelda měla zlatou krabičku, tak se na to hodila, a na Top Gun má James pifku :-D

200

Odpovědět

This is Spinal Tap! Akorát ten NES punk je teda příšernej herec.

188

Odpovědět

Parádní epizoda, klidně by mohli spolu udělat i další díly :-) A hlavně se s epizodou parádně vymazlili, třeba výroba falešných cartridgí...super. Ale ta hra je celkem vtipná. Vzali tři naprosto obyčejné Nintendo hry, dali tomu skórovací systém a teď je z toho předražený kus. Myslím, že to autory Nintendo her do šampionátu, kteří vytvořili tuto splácaninu, tenkrát ani nenapadlo.

190

Odpovědět

kde je vzal ? si rikam ze by nebyl problem udelat fake a prodavat

186

Odpovědět

Geniální díl. Mám dojem že když James spolupracuje na díle ještě s někým jsou ty díly ještě o kus víc boží než když je dělá sám. Díky za překlad.

184

Odpovědět

V jednom je ta metalová verze znělky rozhodně lepší: Je tam basa.

182

Odpovědět

Ač už to tu bylo zodpovězeno, koho zajímá osud obou cartridgí, nechť se poctivě dokouká až do konce...

190

Odpovědět

ach muj boze kdyz vytahl tu zlatou a zacala hrat ta hudba uplne me zacalo hrat u srdce :D

181

Odpovědět

Legend of my ass! :-D

201

Odpovědět

Super díl. I když mě zajímá jestli James opravdu ty hry zničil když stojí takovou cenu. Prodat to by taky nebylo určitě někdy špatný :D

1912

Odpovědět

Aha, někdo už za mě odpověděl. To je dobře, že jsou to kopie :D

182

Odpovědět

Na tuhle epizodu jsem se dlouho těšil

182

Odpovědět

Super jeden z nejlepších dílů, nemůžu se dočkat filmu!

182

Odpovědět

Naštěstí, že rozbili jen kopie, co si sami vyrobili (viděl jsem to ve vystrřižených scénách) ale i tak by mě zajímalo, jak k těm pravým skutečně přišli. Levné rozhodně nebyly

191

Odpovědět

Ten Pat Contri, co byl jako host v tomhle díle je skutečně největší zběratel NES her na světě a obě mu patřej.

231
Další