OdysseyAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:422
Počet zobrazení:7 786

Dneska se podíváme na nejstarší konzoli herní historie. Odyssey byla první domácí konzolí s "videohrami". Nerd je zrecenzuje všechny, protože jich není moc. Ale jsou pro dva hráče, takže si pozve spoluhráče... Poznáte tak novou postavičku z Nerdoverza.

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Tahle hra je kurva na hovno! Kurva na hovno! Kurva na hovno! Kurva! Zrovna jsem zastřelil kachnu slovem "kurva". Je to jako zvracet na hromadu sraček! Tolik času jsem s těma sračkama promarnil. Chci ho zpátky. Zničil jsi mi život. Mrdat tuhle hru!

K čertu s ní! Mrdat do zapomenutí a konce lidstva! Jupikajej, zmrde! Magnavox Odyssey vyšla do světa v roce 1972 a byla to první domácí herní konzole. Takže co se týče návratu do minulosti, dál už jít nemůžete. Podívejte na to. Vypadá jak vesmírná loď. Na co je ten vršek? Ovladač je ještě divnější.

Má resetovací tlačítko a dva čudlíky po stranách. Jeden pro horizontální a jeden pro vertikální pohyb. A jeden navíc bůh ví k čemu. Ale řekněte mi, jak se to má držet? Dáte to prostě na stůl. Kabely jsou obrovské a vůbec se nedají ohýbat. A taky jsou krátké. Nedosáhnou až na pohovku. Oproti tomu kabel, který vede od konzole k televizi je dlouhý jak hovno.

Asi s tím máte hrát na klíně. Nebo na zemi. Teď jsme připraveni hrát Odyssey. No jasně, zapomněl jsem. Potřebujeme hru! Tohle jsou hry. Docela propracované, že? Názvy jsou na tom nejlepší.

S jakými hrami jste vyrůstali? Možná Wrecking Crew na NES. Nebo After Burner na Sega Master System. A co třeba hra číslo 1 na Odyssey? Nemá to žádné zapínací tlačítko. Když zastrčíte hru, konzole se zapne. To je sice hezké, ale v polovině případů to nefunguje. Jebat se s tím, dokud se neukáže obraz. A co potom dostanete? Tečku, čárku nebo jak tomu chcete říkat. Teď už potřebujeme jenom spoluhráče.

Omlouvám se, ale tohle jsou hry pro dva hráče, takže nemám moc na výběr. Tak pojď. Tohle je Nerdy Hovno. Naklonoval jsem ho z hovna. Tak jo, Nerdy Hovno. Zahrajem si Odyssey? To se vsadím, že jo. Tady jsi. Tady jsi.

Zahrajem si na schovku. Nebudu se dívat. Schovej se někam. Můžu? Tak jo, jsi tady? Byl jsem blízko. Co to děláš? Chápu, je to jako sraní. Zkusím to taky. Uděláme to spolu, pojď za mnou, jakože se to hovno postupně zmenšuje. Rozpadlo se. Uděláme nanuk.

Jo! Je to nanuk. Znásilňuješ mě! Budem všude lítat. Páni. Lidi v roce 1972 se museli nudit k smrti. Musíte používat svou představivost, protože Odyssey nemá zvuky. A když nad tím přemýšlím, tak nemá ani grafiku. Jo, dívejte, co všechno je k té konzoli. Žetony, karty, kostky, kartičky a hlavně fólie.

Tohle je náhrada za grafiku. Jsou ve dvou velikostech, podle vaši televize. Všechny hry jsou to samé. Dvě tečky na obrazovce. Ale jsou naprogramované trochu jinak. Manuál je naprosto nezbytný, protože bez něj byste neznali kombinace, které hry patří ke kterým fóliím. Zkusím tenis. Připlácnete toho zmetka na obrazovku a jste připraveni.

No není to vzrůšo? Jo. Uděláme si vlastní zvukové efekty. Můžete i podvádět. Když otočíte tímhle čudlíkem, tak zatočíte s míčkem. Hej, to není fér, co? Teď hrajem tvrdě, zmrde. Kdy v tenisu někoho obletěl míček? Je to bizarní, protože se můžete hýbat jak chcete.

Nemusíte zůstat na své straně sítě. Takže hráči si musí hlídat pravidla a skóre. Přesně tak. Hra nezaznamenává ani výsledky. Udělej si sám se vším všudy. Teď zkusíme lyžování. Hýbete akorát světýlkem po cestě. A s tímhle ovládáním to je těžší než se zdá. Cílem je jen zůstat na čáře a zjistit, jak rychle se dostanete na konec.

Druhý hráč musí měřit čas. Tomuhle se říká zoufalý pokus o videohru. Teď máme hru "Simon říká". Děláte, co se píše na kartě a musíte se tam dostat jako první. Simon říká běž na zápěstí. Simon říká běž na ucho pejska. Tohle je vážně špičková zábava. Dívej na psův jazyk. Dívej, má nukleární erekci!

Nukleární erekci! Bude rodit solární děcko. Už leze. Je čas na fotbal a musím říct, že na první hru na domácí herní konzoli je to kurva otřesné! Je u toho deska, značka míče a hromada instrukcí. Je tam hromada matiky a musíte spočítat vítr a tak. K čertu s tím.

Hokej, to je větší sranda. Snažíte se dostat puk do soupeřovy sítě. Když pomačkáte resetovací tlačítko, tak můžete změnit směr. V téhle hře můžete cokoliv. Drž ho ze sítě, drž ho ze sítě. Ty hajzle! Tenhle se jmenuje Analogic. To zní zábavně.

Jako logika pro prdel. Má se odehrávat ve vesmíru. Začínáte každý na své planetě. Asi na Uranálu a Můjanálu. Cílem je dostat se na protihráčovu planetu díky pořadí čísel. Na pořadí přijdete přičítáním soupeřova posledního kroku v nějaké zkurvené rovnici. Může to znít jako ztráta času, ale to proto, že je.

Kočka a myš. V téhle hře je jeden hráč kočka a druhý myš. Kočka se snaží chytit myš a myš se snaží dostat do díry. Modré čtverce mají být nábytek, takže se jim musíte vyhýbat. Ale nic vám nebrání projít skrz, takže přirozeně budou oba hráči podvádět. Nevím, proč nemůže nábytek vypadat jako nábytek a díra jako díra?

Místo toho to je vizuální ukázka, jak to mohlo vypadat, kdyby ta hra měla grafiku. Ale je to fólie. Nakreslete tam nějaký nábytek, kurva. Další je Strašidelný dům, první hororová hra. Jste detektiv a sbíráte nápovědy. Druhý hráč bere karty a říká, jaké nápovědy máte vzít. Druhý hráč se taky schovává jako duch. Tady jsi!

Instrukce můžu číst pořád dokola, ale stejně to nechápu. Ponorka. Druhý hráč musí jet po klikaté čáře a uhýbat torpédům prvního hráče. Ale torpédo nikdy nejde ve správném směru. A jestli se má první hráč hýbat, nebo ne, ani nevím. Je to prostě. Jo.

Státy. Musíte pojmenovat státy. Vytáhnete si kartu a přesunete kurzor na mapě. A co ty malé státy, jak na ně máte ukázat? Asi můžete ukázat prstem. Tohle vůbec nemusí být videohra. Taky se mi líbí, jak instrukce říkají, že Aljaška a Havaj nejsou tam dole. Hele, Nerdy Hovno. Věděl jsi, že Havaj není jižně od Texasu? Poslední hra.

Ruleta. Tady máte desku s ruletou, žetony a hrajete ruletu. Fólie je kolem. Kdokoliv točí kolem zavře oči, posune náhodně kurzor a podíváte se, kde skončil. Pokud skončí mimo kolo, což se často stává, tak platí nejbližší číslo. Ale většinou skončí mimo obrazovku, takže nevíte kde je.

Pokud chcete hrát ruletu bez utrácení peněz v kasinu, tak si kupte podložku s ruletou a kolo. Potřebujete jen kolo a kuličku. Ne kus plastu se svítícím čtverečkem na obrazovce. Celkově je to... Jo, přesně tak. Slovo "primitivní" to nevystihuje. Sotva se tomu dá říkat videohra.

Master Shake by řekl, že to je jak kdybych chtěl hrát tetris, a tak si ho nakreslil na papír. Stejně tak si můžete hrát s kameny. Ale abych byl fér, tak Odyssey dostála svého jména. Odysea je dlouhá a obsáhlá cesta. To vážně byla. Na první videoherní konzoli jsme byli lyžovat, hráli tenis, objeli svět, šli do kasina, byli ve vesmíru, ponorkách, hráli na kočku a myš a byli ve strašidelném domě.

Ale jedna věc je na tom vážně drsná. Dívejte. Tohle je Odyssey zbraň. Pojďme mluvit o zbraních. Všichni znáte Nintendo Zapper, že? Původně byl šedý, ale pak ho udělali oranžový. Je jasné, že videohry a výrobci hraček začli být citlivější. Nechtějí dávat dětem něco, co vypadá jako zbraň.

Pamatujete na Megatrona? Ten se měnil na zbraň. Ale pak mu dali oranžovou špičku a na konci se ani neměnil na zbraň. Takže se podívejme jak vypadá zbraň pro Odyssey. No... Odyssey se s tím nesere. Tomuhle se říká zbraň. Dívejte, je to zbraň.

Je to zkurvená puška. Tohle by jim dneska nikdy neprošlo. Nikdy byste nemohli... Dostává mě, že existuje konzole, která má takovou zbraň. Vyzkoušíme ji!

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jeden z nejlepsich dilu

202

Odpovědět

Taky by se mi někdy takový NerdyHovínek hodil :D

190

Odpovědět

Ta hororova mohla bejt celkem sranda, zahral bych si :D

215

Odpovědět

Tak to je huste to by mě nenapadlo, že mohli byt takove hry

181

Odpovědět

a ten soundrack co je poslednych 5s hned sa mi vybavila jedna hra na NESko Ninja korytrnacky 2 :D

180

Odpovědět

Ahoj
Přeložte, prosím, tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=l7oadchZMYA&feature=relmfu
Díky

1817

Odpovědět

to je masakr :D hlavne konec :D

201

Odpovědět

v jakým roce odhadujete že se ten seriál odehrává?Já to odhaduju tak na 2024.

1864

Odpovědět

To ho.no mě ta strašně s.alo... Co jiného taky :D Doufal jsem, že si zahraje se zpěvákem hlavní písničky, ale asi v době tohoto videa ještě v "seriálu" nehrál.

191

Odpovědět

Hrál, ale Nerd se rozhodl pro toto řešení. V "making of" videu bylo vidět, že jeho spoluhráčem byl "Motherfucker" Mike Matei, který hrál například Jokera a další maskované postavy (kromě Spidermana, toho hrál právě kytarista Kyle Justin). A z toho videa bylo zřejmé, že právě Mike vymyslel spoustu vtípků v tomto díle...

190

Odpovědět

Ten výbuch v intru mi málem vyhodil do povětří bedýnky! :D

200

Odpovědět

R.I.P. Headphone Users

194

Odpovědět

Ahoj, mohli by jste přeložit prosím tohle video, tu část s Charlie Sheenem? http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=hRcvmXodPvk

1834