RockyAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:210
Počet zobrazení:6 242

Vrátíme se téměř na samotný začátek Nerda, do roku 2006, kdy se měl v kinech objevit film Rocky Balboa. V pořadí šestý snímek s Rockym si Nerd samozřejmě nenechal ujít a při té příležitosti se tehdy vrhl na hru Rocky na Sega Master System. Jak vypadá tahle 8-bitová mlátička? Nerdův názor zjistíte v následujícím videu.

Přepis titulků

Dvakrát tolik megasíly? Co je megasíla a jak jí můžu mít dvakrát tolik? Úvodní obrazovka je na 8-bitovou grafiku pěkně barevná, ale uvítal bych spíš klasický černobílý nápis jako ve filmech. Ale hlavně si poslechněte tu hudbu. Zní vám to jako znělka z Rockyho? Nebo jako jakákoliv hudba z filmu? To není správný.

Celá tahle věc není správná. Grafika je na tu dobu skvělá, ale proč Rocky trénuje v šortkách? A hlavně proč v Apollových šortkách, to bylo až ve třetím filmu. Každopádně tohle je trénink. Akorát mačkáte tlačítka. Nevím, jestli záleží na technice, ale prostě mačkáte tlačítka. To je teda nuda. Nemyslíte?

Kurva. Mrdat posraného čuráka do koulí. Tohle je kurevská nuda. Jdem na to, bojujem s Apollem. Grafika vypadá skvěle. Šortky mají správnou barvu, ring, publikum, vše vypadá skvěle. Na 8 bitů samozřejmě. Ale nemůžu říct to samé o hratelnosti. Akorát mačkáte tlačítka.

Je tady několik druhů úderů jako hák, přímý úder nebo zvedák. A mám návod, kde se píše, že z dálky šipkou nahoru a dvojkou udělám přímý úder. Šipka dolů a dvojka je pro hák. A zblízka dvojka nebo šipka nahoru a dvojka je zvedák. Nic z toho mi ale nefunguje, takže prostě mačkám tlačítka. Hlavně dvojku, to druhé blokuje. A mimo samotnou jednoduchost je prostě nepředvídatelné, kdy udeříte nebo úder obdržíte.

Ovládání je prostě úplně na hovno. Nejhorší na tom je, jak se hýbete. Oproti normálnímu ovládání, kdy levou šipkou jdete doleva a pravou doprava, Rocky si tady prostě poskakuje sám od sebe. Nedává to vůbec smysl. Dá se to vůbec nějak ovládat?

Jak to funguje? Chci to vědět! To nechceš vědět! - Jo, chci! - Chceš to vědět? Jo, chci to kurva vědět! Pohyb hráče není prováděn danými tlačítky. Jde spíše o správnou situaci, protože váš hráč nebude schopen pohybu, pokud nesplní podmínky. Pokud jste v útoku a volně útočíte, váš hráč se bude hýbat v závislosti úderů a můžete jej navádět doleva/doprava nebo dopředu/dozadu šipkami.

Pokud jste v obraně, nebudete se moci pohnout, dokud nebudete schopni se efektivně bránit (Tlačítko 1). A pak musíte začít s údery, abyste ovládl již zmíněný pohyb. Chápete to? Já vám to shrnu - smrdí to! Pořádně to smrdí! Je to kus shnilého hovna z prdele nosorožce.

Mrdá do prdele, sere pusou, chčije nosem, kaká uchem a posírá péro sračkama. Ovládání v této hře... je hovínkové. Tak Apollo šel k zemi. Začal ojíždět ring. A zase se zvedne. Je lehký jak hovno, pokud pořád mačkáte tlačítko. Spadne na zem, ošuká zem, zvedne se.

Je zarážející, jak moc se to opakuje. Kolikrát se zvládne postavit na nohy? Je to trapné. Neplatí tady žádné pravidlo tří knockoutů. Neobjeví se Mario, aby ohlásil TKO. I když v této hře může k technickému knockoutu dojít. Trvá to věčně. Takže hrajete pořád dokola. Je to jen hra o mačkání tlačítek. Mačkám tlačítka, ani se nedívám na obrazovku. A v čem je rozdíl?

Poslal jsem ho k zemi, vážně. Smrtelně vážně. Nakonec zůstane na zemi a vyhrajete. Pak je tu další trénink, paráda. Má to vůbec smysl? Vím, že mě to má udělat silnějšího v boji, ale nasrat, nechce se mi mačkat tlačítka. Jenom si unavím prsty a pak stejně prohraju souboj.

Prostě jenom počkám. Jebat. Druhý zápas s Apollem jako ve filmu tady není, takže teď jste proti Clubber Langovi. Počkat, co se děje? Dává mi na zadek... nebo do ksichtu. Oproti Apollovi vás Clubber Lang pořádně seřeže. Kurva. Sakra!

To je teda pěkně těžký zmrd. Vstávej. Vstávej, ty šukači podlahy. Přestaň ojíždět tu zem. Jak se může tak lehká hra stát tak kurevsky těžkou? Zkusíme to znovu. Tentokrát žádné ojebávání. Musím se snažit při trénincích. Musím být silný. Potřebujeme pořádnou rychlost!

Musím mačkat ty tlačítka, dokud si nezlámu palce. Měl jsem zlámat tvoje palce! Kurva! Kurva. Sakra! Kurva! Ty děvko! Kurva!

Do prdele! Prdel! Chcípni! Nedokážu ho porazit. Je to krátká hra, jsou tu jen tři soupeři. V manuálu píšou, že posledním soupeřem je Ivan Drago. Ale nebudu se mučit, abych se tak daleko dostal. Tahle hra je na hovno.

Radši bych se vykoupal ve sloních výkalech. Radši bych jedl syrová vajíčka. Ale abych byl fér, tak na svou dobu to asi byla dobrá hra. Nezestárla teda do krásy, není jako Mike Tyson's Punch-Out. Ale je to Rocky a nemůže být tak špatný jako ta pinballová hra. Tahle hra vyšla asi před dvaceti lety a bude to dvacet let, co Rocky Balboa naposledy bojoval ringu. Nemůžu se dočkat na Rockyho VI.

A jo, řekl jsem Rocky VI, ne Rocky Balboa. Každopádně nehrejte tuhle hru, ale na film se podívejte. Nebude tak špatný. Je to ztráta času! Je to... ztráta času. Řekl jsem to už dřív, hlupáku! Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to skoro 4 roky a stále to není opraveno :-)

00

Odpovědět

Tak video už jde, ale posunujou se titulky. Schválně jak dlouho bude trvat náprava. Nikde tady nevidím v novým designu tlačítko nahlásit problém.

40

Odpovědět

Stále kvoká, stále kvoká... (jenom 3 roky :D )

00

Odpovědět

Další nefunkční video...

40

Odpovědět

Video není dostupné.

90

Odpovědět

co je to za díl jak tam v intru strká hlavu do kredence?

190

Odpovědět

Karate Kid ;)

190

Odpovědět

Proč mám takové tušení, že už to tady jednou je, tedy že už jsem to jednou viděl?

1823

Odpovědět

Tu řešíte kde bere na hry a konzole a mě spíš rozsekala sbírka jeho televizí. Můj děda svého času dělal opraváře TV a ani on tolik beden neměl (ano, chápu to nerdovství atd, ale sakra na co tolik beden?)
Jinak má opravdu štěstí, že ho koníček dokáže uživit ;)

181

Odpovědět

V Americe je to normální, tam měli TV dříve a mnohem dostupnější než u nás. To není jako tady za komoušů, že tu několik let celá rodina šetřila na barevný televizor Tesla. Teprve v pár posledních letech tu máme takovou cenovou dostupnost elektroniky.

180

Odpovědět

+noirut64JJ, já vím. Televizi značky Tesla jsem ještě zažila (i když jsem se okolo ní spíš batolila, než se na ní dívala a občas nepozorovaně zmáčkla nějakej knoflík). I tak mě to zaujalo...My teda doma máme TV dvě a stačí nám i v době kapitalismu :D

181

Odpovědět

+noirut64Njn, v Americe se s tím tak nemažou. :-) Bedna do každé místnosti a už to jede. :-D Navíc James je filmový fanda a znalec, není divu, že se touto technikou obklopuje :-) Nám doma taky větší počet TV neschází ;-)

180

Odpovědět

kde na to vsechno bere? nevite nekdo co dela za praci?

182

Odpovědět

Řekla bych, že... tohle.

181

Odpovědět

Spoustu her dostal jako dar od fanoušků, sám jim už mnohokrát děkoval. A dříve se živil točením reklam apod. Dnes už ho skutečně nejspíš živí jeho internetová tvorba...

181

Odpovědět

Asi nevíš moc o partnerství s youtube. Záleží na konkrétní smlouvě ale podle socialblade vydělává v průměru 200 až 2000 dolarů denně. Youtube patří pod Google takže si to můžou bohatě dovolit

180

Odpovědět

Jsem jedinej komu přijde divný kde sakra berou penize na ty hry ? :) Když v jiných dilech říká že hry staly třeba 50 Dolaru a on jich má 100 tak to musí bejt solidní pálka a to nepčítam ty počítače a konzole :D

189

Odpovědět

Ty hry dostává od fanoušků.

190

Odpovědět

zase jedna z her, kterou James špatně pochopil, při tom tréningu má dělat útoky co nejrychleji a v boji je pak rychlejší a silnější

1825

Odpovědět

Když se tam s tím už nesral (Jak tam bylo hodně krátkých záběrů), tak je tam vidět, že tam poctivě trénuje.

181

Odpovědět

No ale on to pochopil (sám tam říká že ví že ho to udělá silnějšího), akorát ho to nebavilo :)

181

Odpovědět

ja vím, že se tam snažil trénovat, ale ve videu co jsem viděl na YT udělal týpek tréning a pak ty protivníky rozjebal úplně na pohodu, takže za předpokladu, že to James neflákal tak někde musel udělat chybu

1812