SimpsonoviAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:278
Počet zobrazení:10 238

Her o známé rodince Simpsonových je spousta. Nerd se ale zaměří hlavně na dvě, které mu utkvěly v paměti - Bart vs. the Space Mutants a Bart vs. the World. Jak moc se podařilo zpracovat tenhle fenomén do tehdejší formy na herní konzoli NES?

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám.

Je to Naštvaný Nintendo nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Existovala spousta her o Simpsonových. Plná prdel. Hry jako Krusty's Funhouse, Bart vs the Juggernauts, Bart's nightmare. Hry o Simpsonových byly snad na každou herní konzoli. Ale nejvíce si pamatuju dvě na Nintendo Entertainment System.

Bart vs the Space mutants a Bart vs the World. Tyto hry se řadí mezi klasické popkulturní vzpomínky. Ale když si je zahrajete dnes, tak si akorát vzpomenete, jak moc vás tehdy sraly. Oživení otřesných vzpomínek na tyhle hry lze nejlépe popsat takhle: Představte si, že jste uzavřeli kus smradlavého hovna ve vzduchotěsné nádobě. Pak o dvacet let později to otevřete, pořádně si čichnete a tady to máte.

Vítejte zpět. Tohle je Bart vs the Space mutants. Příběh zahrnuje ufony, kteří se snaží sestavit zbraň a ovládnout svět. Což je dost klišé, ale aby tu zbraň postavili, ať už je to cokoliv, tak potřebují jednu ingredienci. Fialové věci. To je tak hnal čas, že přišli s tímhle?

Takže Bart musí zachránit svět a tohle je první úroveň. Cílem je zbavit se všeho, co je fialové. Většinou to znamená použít červený sprej, ale někdy musíte být kreativnější. To zahrnuje chůzi po šňůře a shození ručníků. Ufony ani nenapadne se pod ně podívat. Pak je tu část, kde musíte skočit na balón a shodit barvu. A pokud minete, tak se balón nevrátí.

Druhou šanci nemáte. A nezapomeňte, že musíte odfialovět všechny předměty. Pár jich, myslím, můžete vynechat, ale nesmíte to posrat moc. Po cestě sbíráte mince, které potřebujete na nákup věcí. Při prvním hraní nebudete vědět, které předměty budete potřebovat. A můžu vám říct, že klíče není třeba. A píšťalka?

Ta jen přivolá nasraného šíleného čokla, který zabije Barta dotekem. Dojdete k rozhodnutí, jestli nakoupit petardy nebo rakety, ale kolik jich nakoupit? Pamatuju si jen jeden okamžik, kdy potřebujete petardu a spousty okamžiků, kdy potřebujete rakety. Ale jak to máte kurva vědět ze začátku? Akorát se pak musíte vracet do obchodu. Trefit ptáka je prostě směšné. Vaše přesnost musí být perfektní.

Kurva. Nemůžu uvěřit, že to neplatilo. Tady to máš, zmrde. Tyhle vázy jsou taky otravné. Moc nízké k nastříkání, když jste na římse, takže musíte poskakovat a stříkat. A proč pořád hraje znělka ze Simpsonů? Je dobrá pro začátek, ale poslouchat ji deset minut v kuse?

To je pěkná píčovina. Probereme nepřátele. Je na hovno, že nemůžete nic zabít, ale máte štěstí. Nemají nic lepšího na práci než jen poskakovat celý den po ulicích Springfiedu. Taky by mě zajímalo, proč ti ufoni vůbec nevypadají jako ti na začátku. Někteří se vydávají za lidi. Můžete je vidět, jen když máte rentgenové brýle.

Trochu jako ve filmu Jsou mezi námi. Jenom tyhle můžete zabít, když jim skočíte na hlavu, ale pokud to není ufon, jen normální člověk, tak máte zásah. Mimochodem, dva zásahy a je po vás. Takže se vždy ujistěte, že máte vybrané brýle. No tak, brýle! Brýle! Pičiprdy. Někdy to risknu a skáču jen tak, protože se mi nechce vybírat brýle.

Stejně je nemusíte zabít, ale získáte písmenko. Dohromady složí slovo Maggie. Ta vám pak pomůže s bossem. Jinak je taky podivně uspokojující skákat těm ufonů na hlavy. Nebylo by nakonec lepší chodit kolem a zabíjet ufony? A ne odstraňovat fialovou barvu? Proč všechno kolem prostě neposrat, aby to zhnědlo?

Zmařili jste tedy ufonům plány, protože už neexistuje nic fialového. Co tedy udělají? Změní ingredienci na čepice. Pokud to takhle můžou měnit na cokoliv, proč nepoužít trávu nebo vodu? Něco lehkého k nalezení. Nedává to vůbec smysl. Takže chodíte po obchoďáku, kradete všechny čapky, protože jenom tenhle obchoďák má čepice.

Ať už se vznášejí ve vzduchu, nebo je někomu musíte sebrat, koncept je poměrně lehký oproti první úrovni. Nic důmyslného, jen sbíráte čepice. Je neuvěřitelné, jak je použitá fantazie nestálá. Jako by jiní lidé navrhovali úrovně. Taky je vtipné, že lidé kolem jen tak prochází. Kdybych v obchoďáku viděl obří poskakující donuty, zabijácké marshmallows, chodící a skákající boty, moonwalkující boty, tašky s nohama, tašky s hrůznými hlavami a vražedné ručníky, tak bych se asi zesral.

Hovna by mi lezla z prdele. Další zkurvená věc na tomhle obchodu je, že spousta podlah je pokrytá cementem, který vás hned zabije. Dostat se přes něj můžete jen ovládnutím snad nejhoršího ovládání v historii her. Tohle jsem měl zmínit prvně, ale teď už je to vážně problém.

Když se podívám na první úroveň, tak některé skoky je třeba nacvičit. Skok a běh je na stejném tlačítku. Tlačítkem A skáčete a běžíte, když ho držíte. Proč stejné tlačítko? Co je to napadlo? Takže skok za běhu je neuskutečnitelný. Společným stiskem tlačítek A a B uděláte superskok. V téhle hře si na to musíte zvyknout.

Kurva. Jdem na to, musím vzít čepici. Seber ji. Ne... Sežer mi spoďáry. Teď skáču po lízátkách, musí být horizontálně. Ty zmrde! Proletěl jsem skrz! Jen jeden velký skok. Sežer mi spoďáry, kurva! Neexistuje tady pokračování.

Dostanete dva zásahy, jste mrtví. Zemřete třikrát a hra skončila. Můžete získat nějaké životy, ale žádná pokračování. Jakoby to nebyla dost výzva. Nemám problém s výzvou, ale když je založená na postiženém ovládání, tak nasrat. Sežer mi spoďáry. Pořádně.

Hned co se poseru na hajzlu. Tohle je Bart vs. the World. Název mě vždycky mate. Bart zachránil svět od vesmírných mutantů a teď je proti němu? Příběh je v podstatě o tom, že Bart vyhrál cestu kolem světa, tím že nakreslil hnusný obrázek klauna Krustyho do soutěže. Pan Burns se chce zbavit všech Simpsonových, takže zavolá svým příbuzným, kteří jsou původem z Číny, Egypta a Severního pólu.

Cílem je v podstatě dostat se na konec úrovně bez umírání. Po cestě jsou taky bonusové hry. Tady je paměťová hra na zapamatování karet. Líbilo se mi to v Super Mario 3, ale tady se mi nechce nic pamatovat. Radši bych si pomohl papírkama.

Pak je tu "Hádejte, pod kterým iglú je Krustyho hlava." Pak je tu puzzle, z kterého šílím. Pak je tu kvíz se Simpsonovými a "Skákej přes piva a sbírej Krustyho hlavy." Krustyho hlava je dobrá, pivo špatné. To dává smysl. Pak je tu ta nejdebilnější hra v celé historii her. Najděte netopýra v rakvi. Tohle není jako hra s iglú, kde vidíte, které to je iglú a pak s nimi zahýbou.

Ne, tady jsou prostě tři rakve a vy musíte vybrat tu správnou. Je to jen o štěstí. A když se spletete, tak vyleze tahle zelená ruka a musíte čekat. Nic se neděje. Barta to vůbec nesere. Prostě čeká. To jsou bonusová kola.

Když je mám z krku, tak se podíváme na hlavní hru. Každá úroveň se skládá z dvou a více částí. První úroveň je Čína a tohle je první sekce, loď. Prvně si všimnete, že ovládání je stejné jako v Bart vs Space Mutants. Nic se nezlepšilo. I grafika je pořád srandovní, jako když Bartovi za stoje zmizí nos. Takže se motám po lodi, snažím se přijít na to, kam mám jít. Podívejte, Maggie.

Co tu dělám? Dobře, přiletí loď a vybuchne? Nechápu to. Kam mám jít? Jsem tu seknutý. Maggie, pomůžeš? Ne? Tak mi vyliž prdel. Tak to se asi zabiju. Líbí se mi, jak je mu to u prdele. Vypadá deprimovaně, já bych byl taky.

Další sekce je Velká zeď v Číně. Nehorázně mě vytáčí ten zkurvený drak. Kurva! Musíte být nesmírně přesní, abyste se dostali skrz průchod. A ty rampy? Nasrat. Do prdele s nima. Musíte jet dost rychle, ale vždycky vás něco zpomalí. Takže musíte zpátky, jen abyste nabrali rychlost. Kurva.

Kurva! Pak je tu Fu Manchu Burns. Docela lehký. Jdeme do další úrovně, na severní pól. Samozřejmě pokud nejste přesní, tak propadnete skrz plošiny. Proskákat se nahoru je šíleně otravné. Sakra. Tyhle ledovce jsou nejhorší. Aby se pohnuli, tak na ně musíte skočit.

Ale dostat se přes ně je na píču. Snažit se vyhnout ptákům je už úplně na píču. Kurva. Jdem na to. Sakra. Kurva, kurva, kurva! Souboj s ohavným ledovým Burnsem. Inspirováno samozřejmě filmem The Abominable Snowman, který není ze severního pólu.

Další je Egypt. Běž za bloky, běž za bloky, sakra. Podívejte. To je ale sračka. Na konci máte Ramesse Burnse, který je taky poměrně lehký, když přijdete na způsob. Věřte tomu, nebo ne, ale jste v poslední úrovni - Hollywoodu. První sekce je pirátská loď.

Vaši nejhorší nepřátelé budou dělové koule. Nesnáším ty píčoviny. Pak je tu scéna hororového filmu. Musím uznat, že tohle je docela vtipné. Pak se hra změní v labyrint. Vlezete do rakve, vylezete jinde. Vyberete rakev, další rakev, jiná rakev. Tady už jsem byl. Jdu do rakve, rakve, rakve, zase tady.

Jdu do další rakve, rakve, rakve... Kurva! Nesnáším to. Prostě mi řekněte, kam jít. Tady je tak milion plošin. Tohle je jedna z nejnudnějších a nejtěžších částí jakékoliv hry. Jdete zleva úplně doprava, pak nahoru a zase doleva. Pak zpátky doprava a pořád dokola a dokola a dokola a dokola. Pokud spadnete, je po vás a musíte začít od znovu. Může se stát, že když minete, tak přistanete na jedné z plošin, což je stejně na hovno, protože musíte zpátky nahoru, ale aspoň to zabrání smrti.

Sakra. Do prdele, kurva! Bože! Tímhle se vážně nechali unést. Jak dlouho to může pokračovat? Nejdřív jsem myslel, že to je chyba, že je něco špatně.

Vypadá to, jako když se opakuje stejný vzor pořád dokola. Pozadí se nikdy nemění. Pořád jen ty ztuchlé kamenné kostky. Takže je těžké říct, jak daleko jste. Musíte jen pokračovat nahoru, nahoru, nahoru... Mějte kurva slitování. Aspoň je to konec hry. Zbývá už jen Eric van Burns. Je ze všech bossů asi nejtěžší, což je oprávněné.

Na konci se píše: "Škoda, že jsi nenašel všechny Krusty předměty, měli jsme pro tebe překvapení." Je to jako na konci Bubble Bobble, když nemáte správný konec, říkáte si: "Naserte si. Porazil jsem hru, nezajímá mě to." Chci jen poukázat, že na hru s názvem Bart vs. the World, tady není moc světa. Nic moc, co? Jen Egypt, Čína, severní pól a Hollywood? To je kurva vzdělávací, co?

Když mi bylo 11, celý můj svět byly videohry. Zamčený v pokoji jsem hrál sračky jako Bart vs. the Space mutants. Promarnil jsem na tomhle svůj čas. Chci ho zpátky! Zničilo mi to život. S Bartem do mojí prdele a s Krustym do koulí. Nasrat, teď si sežeru spoďáry.

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jak udelal to sežrání trenek?:D

222

Odpovědět

Jednoduše, vzal čisté trenky a dal si je do kalhot (nenasadil si je, jen si je dal pod poklopec), takže se daly snadno vytáhnout. Pak si to akorát narval do úst, což je celkem snadné / těžké, záleží na tvých požíracích schopnostech.

30

Odpovědět

Trošku jsem čekal, že bude už díl Star Wars Games, když je dneska ten May the fourth (be with you) :/

195

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=kwQzQBdJMlM Já strávil hodně času u této staré hry. Nervy to byly pořádné a nikdy jsem ji nedohrál.

193

Odpovědět

Jo jo, tu jsem taky hrával :D a pamatuji se ještě na jednu. Myslím, že to byl nějaký wrestling s postavičkami ze Simpsonů :D

191

Odpovědět

Joo tak za tuhle hru jsem v součtu musel utratit pěkných pár set korun v automatech. Wrestling se simpsnama byl na PS1 což je pro Nerda už celkem novověk

201

Odpovědět

na tu znelku uz mam alergii

1932

Odpovědět

Pokud máš na mysli AVGN znělku tak tu já si zase užívám každým dílem víc a víc.

1910

Odpovědět

+Kasinyjsem rad panove ze jste z ni nadseni ja sem rad za to ze jde preskocit :)

186

Odpovědět

Ty vole ta znělka je perfektní. Si jí vždy zpívám

198

Odpovědět

+ZlopánFUCK YEA! B-)

184

Odpovědět

SBIRAS, HRAJES nebo se jen ZAJIMAS o klasicke retro hry? pridej se k nam na www.facebook.com/retroGEJMSY

1840

Odpovědět

to uz me budete tim facebookem stvat i tady?

187

Odpovědět

+Nezaretanv tomhle pripade nejde vubec o FB, ale o tu komunitni stranku. je urcite vyhodnejsi pro takovyhle nekomercni drobnosti to umistit na takovej server, kde je vetsina uzivatelu a moc lidi se nemusi registrovat na novym za penize zrizenym vlastnim serveru, o kterej je treba se starat. nechapu tu umelou snahu nekterych za kazdou cenu ⁿnebyt na FB" a bit se pri tom do prsou, jak jsem vyjimecny. kdyz je sluzba, ktera mi neco prinasi (nebo muze prinaset), tak si tam zaregistruju ucet a vyuzivam dle svych potreb. ucet na FB totiz nutne neznamena, ze tam musim o sobe vyblejt vsechno info, fotit, co sem prave poobidkoval ci jak sem se krasne vykakankoval. a tak v opacnym pripade nemam potrebu do sveta pri kazdy prilezitosti vykrikovat "ze tam NE, protoze tam nikdy! tam je kazdy a ja chci byt originalni individualita!" ale ja sem zrejme jiny...

1914

Odpovědět

V 1:30 máte vác místo vás.

186

Odpovědět

Opraveno. ;-)

184

Odpovědět

Sakra, to jsem té korektuře dneska tedy dal na frak :-D

194

Odpovědět

btw, nevite někdo proč je hláška "eat my shorts" tak slavná? viděl jsem poměrně dost dílů simpsnových a v žádném jsem ju neslyšel..

1820

Odpovědět

A viděl jsi je v originálním znění ?

195

Odpovědět

+BezrayerBezrayer: :-D

196

Odpovědět

+Bezrayerne

1819

Odpovědět

+BezrayerA tady máš svojí odpověď.

193

Odpovědět

+BezrayerJak se ta hláška překládá do češtiny? Protože přeloženo doslova jsem to tam neslyšel nikdy a to jsem viděl většinu dílů.

186

Odpovědět

+BezrayerPolib mi šos ?

202

Odpovědět

+Bezrayerja v simpsnech snez me trenky slysel nekolikrat

183

Odpovědět

v 1:58 je chyba. "uř" místo "už" jinak skvělý překlad jako obvykle :)

186

Odpovědět

Opraveno, díky. ;-)

183