Star TrekAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:272
Počet zobrazení:7 392

Nerd se dnes podívá na zoubek hrám založených na jednom z nejkultovnějších seriálů - Star Trek. Nakonec, co by to bylo za nerda, který se tomuto tématu nebude věnovat? Jste fanoušky Star Treku, nebo to není váš šálek kávy?

Přepis titulků

Hry. Nejzazší hranice. Toto jsou cesty hvězdné lodi NES. Je na misi za poznáním podivných starých konzolí. Hledat špatné hry a recenzovat tyto potupy. Odvážně se pouštět tam, kam se žádný nerd dosud nevydal. Páni. Příště letím raketoplánem.

Nemám rád, když mi lítají všechny molekuly po vesmíru. Co můžu říct o Star Treku? Je to jeden z nejkultovnějších fenoménů. Výsledkem je, že existují celé galaxie videoher s tématikou Star Treku. Tolik, že to přetěžuje mé vstupně-senzorické neurokapacitory. Pojďme se na pár podívat. Nejdřív vyzkoušíme Star Trek: The Motion Picture na Vectrex. Vectrex má zabudovaný monitor a připojený ovladač.

Fascinující. Byl v roce 1982 unikátním, protože využíval vektorovou grafiku. Samé rovné čáry, žádná pixelace, jasná a živá. Takhle v počátku vypadaly mnohé arkádové hry. Ale Vectrex to přenesl domů. Jediná nevýhoda, že nemá barvy. Ale oni se s tím poprali. Každá hra měla kryt. Prostě jej přiložte k obrazovce a máte to.

Pořád to nechápu. Jinak prostě létáte a odstřelujete Romulany a Klingony. Můžete zapnout štíty pro ochranu Enterprise, ale to vám bere energii, takže ji musíte doplnit na vesmírné stanici. Neskutečně otravné je tohle hlasité bzučení. Reaguje na grafiku. Je to způsobeno chybějícím krytem mezi elektronovým dělem a reproduktorem. Ničí to mé sluchové nervy, musím deaktivovat přísun elektřiny.

Další je Star Trek: Strategic Operation Simulator pro Atari 2600, elektronickou herní konzoli. V podstatě je to ta samá hra. Jen lítáte kolem a odstřelujete Klingonské lodě. Před postupem dál se musíte dotknout několika hvězdných základen. Nahoře máte takovou skoro radarovou obrazovku. Můžete se na ni dívat celou dobu, takže máte dva pohledy. Přijde mi to jako hodně jednoduchá hra, ale oni se rozhodli udělat kryt pro ovladač.

Další je stejná hra se stejným názvem, který skoro sám vyleze z úst. Star Trek: Strategic Operation Simulator pro Colecovision, Adam Family Computer System. Jak jsem řekl, je to stejná hra, ale grafika je lepší. Lodě jsou detailnější, výbuchy lepší. Váš štít, fotonová a warpovací energie jsou jasně označeny, místo záhadných bloků. Jo, sežerte si to, sráči.

Zatracení Klingoni. Klingoni mi můžou vylízat prdel. Co se to děje? Je tu nějaké rušení. Jaký je smysl tohoto útoku? O co jde? Chceš genesis? Genesis ti můžu dát. No tak! To není fér! Pojď dolů bojovat! No, ponaučil jsem se. Neříkejte nic špatného o Klingonech.

Ti se s tím neserou. Nicméně, viděli jsme jak byly ze začátku Star Trek hry jednoduché, ale postupně byly složitější. A je jich hromada, takže se zaměříme na poslední. Star Trek: 25th Anniversary pro NES. Pro začátek řeknu, že hudba a grafika je docela dobrá, ale mé smysly indikují velkou hromadu zhovadilosti. Příběh zahrnuje Enterprise chycenou v nějaké dimenzní gravitační bráně.

Ať už je to cokoliv. Neschopni zapnout warpovací motory, Scotty říká, že musíme doplnit zásoby dilithiových krystalů. To je v pořádku, ale dejte mi pokoj! Je tady tolik textu, připadá mi, že čtu knížku a nehraju hru, kurva. Spock objeví dilithiové krystaly na planetě poblíž, takže se Cirk, McCoy a Spock přenesou, aby hledali. Uleví se vám, když konečně můžete chodit a něco dělat.

Ale jen tehdy zjistíte, jak moc na hovno tahle hra je. První protivník, kterého potkáte, jsou plivající rostliny. Střely jsou v podstatě neviditelné, ale dost smrtelné. Chci ty zmrdy sejmout phaserem. Ale je skoro nemožné je trefit. Problém je v chúzi, nemůžete diagonálně. Jen nahoru, dolů nebo vlevo a vpravo. Ale pohybujete se jako na mřížce.

Pak se setkáte s malými červy, kteří po vás lezou. Myslíte, že když jsou malí, tak vám neublíží, ale ne, tihle jsou drsní. Snažíte se najít dilithiové krystaly, které mají podle Spocka být v chrámu. Takže se pobavíte s místníma a ti na to: "Jasně, je nám to jedno, vy šílení astronauti ze vzdálené budoucnosti, které jsme nikdy neviděli. Do toho a přepadněte náš svatý chrám." Popravdě ještě nabídnou pomoc s přípravou repelentu na krvavé červy.

"Ahoj, chcete vykrást můj dům? Tady máte klíč!" Zcela nelogické. Musíte jim jen přinést střílející rostliny, aby ho mohli vyrobit. Střílející rostlinu? Myslíte tyhle? Omráčíte ji phaserem a vezmete. Sebrání předmětů v této hře není nikdy jednoduché. Myslíte, že se stačí dotknout, ale ne, musíte u ní stát, oscanovat trikordérem, probrat to se s Spockem a McCoyem a pak už ji můžete kurva vzít.

Takže vezmete rostlinu k šamanovi, udělá repelent a zas ho musíte sebrat. "Mám přidat repelent do inventáře, pane? Ano, nebo ne." Jo, samozřejmě, prosím. Proč bych řekl ne? Jako by můj tým zešílel. Taky se jim moc nedaří vás následovat. No tak! Jak se někdo může zaseknout na keři? Dostaneme se přes krvavé červy, postřílíte nějaké vlky a pak přijde dialog.

"Bude v pořádku?" Koho to zajímá? Snaží se nás zabít! Prostě je postřílej a pokračujeme. Strašidelný drak se vynoří z díry a pak mě vyruší dialogové okno: "Pozor, Jime! To stvoření vypadá jako drak z Terranské mytologie." Jo, díky. Pak jste v chrámu a v několika místnostech jsou divné symboly na podlaze. Když se je pokusíte projít, umřete.

Musíte znát kombinaci. Takže než se tam vůbec dostanete, tak si musíte zapamatovat pořadí symbolů na zdi. Takže pokud nemáte skvělou paměť, tak si to musíte zapsat. A to zní jako sranda, co? Proč nehrát hru, kde si musíte zapisovat symboly. Mimochodem ty symboly vypadají neobyčejně povědomě. Takže o hromadu symbolů a několik dialogů později konečně dostanete krystaly a pak jste zase v Enterprise. Tady je to spíš takové RPG nebo simulátor. Můžete dělat spoustu věcí a objevovat hodně planet.

Pokud jste fanoušky Star Treku, všimnete si, že se drží původní série. A pokud ji chvíli budete hrát, možná si zvyknete na faktor hovnivosti. Nepleťte si to s warpovacím faktorem. Ale já většinou nevím kam jít nebo co dělat. Zkoušel jsem té hře říkat, že je na hovno, zkoušel jsem ji ukázat prostředník, ale slovní narážky a gestikulace se ukázaly býti neefektivními. Nicméně tahle část hry je založena na epizodě "Piece of the Action", kde cestujete zpět v čase do roku 1920 na Zemi.

Nejdřív najdete kartu do knihovny, pak musíte získat ztracený komunikátor, zabijete dva chlápky, najdete diamant, vyměníte ho s prodejcem za označený balíček karet, pak najdete kost a gumovou kuličku od pejskaře. Pak najdete vlásenku, pak klacek, musíte dát kuličku na klacek, strčit do kanálu a vylovit mince. Pak mluvíte s barmanem, získáte Oxmyxovo číslo. Vyměníte diamant za talíře, vezmete je na policii.

Použijete vlásenku a kost k otevření dveří, najdete padělané peníze, použijete mince na budku, dáte operátorovi číslo, promluvíte si s Oxmyxem o komunikátoru, řekne, ať jdete ke Crackovi. Ten řekne, že Pitomec Malone ho má. Jdete do kasina, dáte Pitomci peníze, balíček karet a získáte komunikátor. Ne, nezničím ji. Možná herní návrháři udělali vše, co mohli za daných podmínek. Slyšíte?

Musíte se zabavit někde jinde! Ty jsi Metron. Překvapuje tě můj vzhled, nerde? Ani ne. Tys překvapil mě. Jak to? Ušetřením té debilní hry. Prokázal jsi velké milosrdenství. Tu máš milosrdenství, zmrde.

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ze Star Treku mě bavila pouze Nová generace

214

Odpovědět

Na konci tím appearence určitě neí myšleno vzhled, ale objevení/zjevení.
A nedá mi to a musím si rýpnout:
Jak je sakra možný, že už je tu epizoda se Star Trekem ale pořád ne epizoda Star Wars games? :D Těch nepřeložených epizod už tolik není, tak prosím prosím udělejte to SW co nejdřív :)

180

Odpovědět

co to je za symboly?

199

Odpovědět

Jestli je něco na co se v sobotu ráno po opici neuvěřitelně těším tak je to tohle.

181

Odpovědět

hm na startrek ASi nejsou spatne hry kdyz musel vybrat tuhle ... respektive to co nam ukazal vypadalo jako zajimava hra s pokusem o inovaci a ty glitche u takovych her na ktere si stezoval jsou normlani (zasekavani ai spojencu o okolni objekty) a strelbu se casem taky urcite dostala do ruky v jako kazde hre

181

Odpovědět

Já mám rád star-trek a musím říct že tyhle hry star-trek zesměšnují. Zajímalo by mě jak by v nich vypadali Borgové.

185

Odpovědět

Proč zesměšňují? Já myslím, že na svou dobu a možnosti NES byly docela ucházející, a ani nerd na ni tolik nenadával jako obvykle. Z té hromady sraček co běžně recenzuje by mne tahle snad ani nevadila si zahrát...

190

Odpovědět

... Nejdřív najdete kartu do knihovny, pak musíte získat ztracený komunikátor, zabijete dva chlápky, najdete diamant, vyměníte ho s prodejcem za označený balíček karet, pak najdete kost a gumovou kuličku od pejskaře. Pak najdete vlásenku, pak klacek, musíte dát kuličku na klacek, strčit do kanálu a vylovit mince. Pak mluvíte s barmanem, získáte Oxmyxovo číslo. Vyměníte diamant za talíře, vezměte je na policii. Použijete vlásenku a kost k otevření dveří, najdete padělané peníze, použijete mince na budku a dáte operátorovi číslo, promluvíte si s Oxmyxem o komunikátrou, řekne, ať jdete ke Crackovi. Ten řekne, že ten Pitomec Malone ho má. Jdete do kasina, dáte Pitomci peníze, balíček karet a získáte komunikátor.... (WHAT THE FUCK...) hahahah :D

184

Odpovědět

5:29 bylo napsáno Kirk jako Cirk. Prosím o opravu.

186

Odpovědět

Nejlepší jak ve 4:19 naběhne na tu zeď :-D

180

Odpovědět

Můžete mi někdo prosím říct, čemu měly ty symboly být podobně a kdo byl ten týpek na konci? Ten Metrom?

185

Odpovědět

Ty symboly jsou podobné těm na obalu 4. alba Led Zeppelin, proto tam taky od nich pustil song Black Dog, aby to lidem líp docvaklo.

181

Odpovědět


Odpovědět

Jak říká Zdenda. Jen dodám, že každý symbol reprezentuje jednoho člena kapely (Page-Plant-Bonham-Jones). A pokud si nepoznal Black Doga, tak máš asi v hudbě hodně co dohánět ;)

No a Metroni jsou fiktivní rasa ze Star Treku, která je mnohem vyspělejší než lidé. Jeden z nich byl překvapen Kirkovým milosrdenstvím k nepříteli a poznamenal, že možná za pár tisíc let budou lidé připraveni na dialog s touto vyšší rasou. Prostě takoví elfové ve světě Star Treku ;)

196

Odpovědět

AVGN Nikdy nezklame... :)

180