Wayneův světAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:293
Počet zobrazení:7 961

V dnešní epizodě se Nerd podívá na hru Wayneův svět, která je založena na stejnojmenném filmu. Ten si utahoval v 90. letech z tehdejších klišé, ale byla to spíš komedie plná vtípků. Jak takový námět převést do hry? To se pokusil James zjistit.

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz EXTRÉMNÍ PŘIBLÍŽENÍ EXTRÉMNÍ PŘIBLÍŽENÍ Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem.

Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Co se dá říct o Wayneově světě? Je to jeden z filmů, který definuje devadesátky. Dělá si srandu z tehdejších klišé a s každým zhlédnutím je to vtipnější.

Samozřejmě museli udělat videohry. Tohle je Wayneův svět na NES. Nevím teda, s jakým materiálem se tady dá pracovat. Film je o dvou klucích, kteří chcou rozjet pořad z přízemí, pak přijde sponzor, který ho chce ukrást a zbytek jsou jen vtipy. Jak chcete tohle předělat do hry?

To zjistíme. Aha, to je ono. Takhle předěláte Wayeneův svět do hry. Prostě nechejte Gartha pobíhat s laserovkou a střílet. To je vážně kreativní. Kecám. Dívejte na tu zběsilost. Chodící bubny, létající činely. Chápete? Protože Garth hraje na bubny, tak je v bubnovém světě. Co to je za nápad?

Z grafiky se mi chce grcat. Je to směsice barev jak z omalovánek ve školce. Oranžové zdi, fialové podlahy. Garth je celý skoro bílý, jakoby neměli čas ho vybarvit. Vypadá to otřesně. Rozhodně to stojí za houby. Hudba, a nedělám si prdel, je dvousekundová smyčka, která se opakuje pořád dokola.

Bolí mě z toho hlava. Rozvržení je k smíchu. I v těch nejlineárnějších side-scrollovkách musíte přijít na nejlepší cestu. Jako: "Mám jít na tuhle plošinu, nebo mám jít pod ní?" Ale tady můžete zůstat na zemi a jít doprava. Není tady žádná strategie. Víte, o videohrách nic nevím, ale co jste řekl, je pravda. V další úrovni jste Wayne.

Ale tady to začne být neskutečně těžké. Protože Wayne neumí nic, kromě tohohle divného kopu. Wayne je samozřejmě znám pro svá bojová umění. Nemůžete nic zabít, pokud to není hned vedle vás. Většinou vás zabijou první. A pak se vracíte na úroveň s Garthem. To je vše. Umřete jednou, začínáte znovu. Budeme se víc snažit, jasný?

Jen nám dej druhou šanci. Je tady bonusová úroveň v obchodě s koblihy. Vypadá spíš jako továrna na oči. Chodíte a sbíráte koblihy. Nikdy jsem nepřišel na to, jak dostat koblihy uprostřed. A kdykoliv skočíte dolů, tak si ublížíte. Všechno je na hovno. Líbí se mi jak jedna ze scének, a slovo scénka používám hodně volně, kde se baví o tom, že půjdou na koncert skupiny v Garthově práci a zmiňují "mizerné Beatles".

ve filmu to byli "na hovno Beatles". Škoda, že nemohli použít "na hovno" v Nintendo hře, protože to nejlépe charakterizuje tuhle hru. Nepřátelé jsou šíleně klišovití. Kdy asi tak Wayne a Garth mohli bojovat s pavouky a ninjama? Koho to zajímá, že? Dokud se to jmenuje Wayneův svět, děcka to budou chtít.

Děcka ví píču. Když to dělali, tak nad tím vůbec nepřemýšleli. Prostě udělejte hru na základě populárního filmu a naserte ho do obchodu. Jakoby lidi dělali věci jen proto, že za to dostanou zaplaceno. To je fakt smutný. Tady můžu mluvit o 8-bitové frustraci. Nesnáším tenhle kop. Musíte ho přesně načasovat. Bože.

A co to vůbec je za věci? Poletující obrazovky? A ne poletující televize, ale jenom obrazovky. Ježíši. Wayne je úplně k ničemu. Já tu zůstanu a budu kočce lízat prdel. Podívejte, co se stane. Skočím támhle a ten pavouk mě zabije. Do prdele s touhle hrou! Teda nečekal jsem, že bude dobrá, ale tohle je maximálně hovnivá hra.

Jen do ní, Garthe. Nebudete tomu věřit, ale existuje další. Na Super Nintendo. Toho jsem si nebyl vědom. Jediný rozdíl je, že se přesouváme z 8-bitových zvratků k 16-bitovým zvratkům. Obě jsou stejně špatné, jen bez počáteční potřeby zvracet, jako když jíte psí hovno smíchané s kozíma chcankama.

Jo, je to jako Star Trek: Nová generace. Je v mnoha ohledech lepší, ale nikdy nebude tak uznávaný jako ten původní. Začíná to tím, že Wayne a Garth dělají seznam těch nejhorších her. Neskutečná ironie. V téhle hře se snaží Wayne zachránit Gartha. Což je zklamání, že nemůžu hrát za oba. To je jako Bill a Ted jenom s Billem.

Nebo Beavis a Butthead jenom s Beavisem. Wayne vypadá jako panák do auta. Jeho zbraní je kytara střílející sonické střely. A prostředí je opět poskládáno z různých hudebních nástrojů. Nástroje všeho druhu, dokonce dudy a zesilovače vystřelující blesky. Mysleli byste si, že přijdou s něčím originálnějším. Jasně a opice by mohly lítat z mýho zadku. Hlasy jsou k nevydržení.

Pokaždé, když získá předmět, řekne "Skvěle". Skvěle. A když ho trefí, tak řekne: "Kecám." Kecám. To nedává smysl! Proč to říká? Většinou slovo "kecám" následuje jako sarkastický výraz. Je to jako vysvětlovat Boratovi. Tento oblek je kecám černý.

Ne, ne. "Kecám" musí být na konci. Dobře. Tento oblek je černý kecám. Ale ať už to je použito správně, nebo ne, je neskutečně otravné poslouchat to samé pořád dokola. Skvěle. Kecám. Možná by to bylo dobré slyšet jednou, ale koho napadlo to takhle naprogramovat.

Jsou to mentálové? Běž pro síť. Ovládání je otřesné. Nemůžete střílet v dřepu. Můžete omylem vyskočit na vyšší plošiny. A když chcete někde přistát, musíte být ve správném úhlu, jinak propadnete skrz. Po nějaké době si na to zvyknete, jakoby si mozek zapl vypínač na sračky a zvykl si na špatné ovládání.

Je to jako nové spodní prádlo, znáte to. Nejdřív je nepříjemné, ale po nějaké době s vámi sroste. Ale i když jsem se dostal přes tyhle sračky, stejně nedokážu projít první úroveň. Je to fakt nelineární. Tahle úroveň je bludiště. Nevím, kam jít, natož jak přežít. Nejsme hodni!

Nedokážu projít první úroveň, takže s touhle hrou jsem skončil. No, existuje kód. To jsem si neuvědomil. Ty sis to uvědomil, Russele? Ne, neuvědomil jsem si to. Tak můžem zadat kód a podívat se na zbytek hry. - Hrajeme dál. - Jo, hrajeme dál! Druhá úroveň je v jídelně. Wayne se zřejmě scvrknul, nebo je všechno kolem obří.

To nemá co dělat s Wayneovým světem. To si mysleli, že dělají hru filmu Co je malý, to je hezký? A všechno žije! Šálky na kávu, koblihový panák. Co se to děje? Pane koblihový panáku, kdo vás to chce zabít? Ne, ale snad to neudělá...

To není dobrý, nejsem šťastnej. A uhádli byste, kdo je tady bossem? Čekali byste něco jiného než obří koblihu? Hudba mi je hodně povědomá. Má to být Foxy lady? Trochu to tak zní, možná nedostali práva. Zamítnuto. Taky to obsahuje světově nejhorší masakr Bohemian rhapsody.

Třetí úroveň je v Garthově práci. Pamatujete tu Wayneovu otravnou přítelkyni? Tak ta se tady objeví. Několikrát. To se dokázala naklonovat? Co je tohle za bar? Jaký bar by dal arkádovky na plošiny, kam se nikdo nedostane? V jakém baru by šlehal oheň z podlahy? Hlavní nepřátelé jsou disco koule střílející lasery.

To je originální. Šipky jsou moje oblíbené. Jakoby někdo hrál šipky a vy jim lezli do cesty. Bossovi byste neuvěřili. Vážně. Zkuste hádat, kdo to je. Obří disco koule? Ne. Obří pinballová mašina? Ne. Nějaký obyčejný chlápek za barem? Ne. Odpovědí...

je Elvis. Elvis je ve hře Wayneův svět! Není to divný? Jo, to je divný, vole. Mohli být ještě víc mimo? Není Wayneův svět v devadesátkách? Co tam dělá Elvis? A musí tolik mluvit?

Děkuju moc. Poslední úroveň je ulice v očistci. Asi, jenom si to domýšlím. Je to několik baráku v oblacích. Jak jinak byste to popsali? Rozvržení vás pořád dokáže zmást. Co mě blokuje? Tyčka v popředí? Neměl bych být schopný to projít?

Velký sranec, co je na hovno. Je tu pomatený hokejista, který ani nevypadá jako člověk. Ale co je podle téhle hry člověk? Panák do auta? Nebo někdo, kdo vypadá jako kreslená příšera? Poslední boss hry... Jste připraveni? Je želatinová kostka, která spolkla Gartha. Vtipné je, že ať už vám to přijde stupidní, tak se o této kostce zmínili ve filmu, jakožto o hře v Noemově herně.

Ale nikdy by mě nenapadlo, že uvidím želatinovou kostku ve hře. Konec je jen další scénka s Waynem a Garthem. To samé můžete vidět mezi úrovněmi, takže to není nic extra. Tahle hra je jen lehce lepší než NES verze. Ale obě vás nechají v zamyšlení: "Co je to napadlo?" - Víte, co bych rád udělal?

- Jo, vím, co bys rád udělal. Chceš najít chlápka, co to udělal. Vyrvat mu bijící srdce z těla a strčit pod nos, aby viděl jak je černé, než umře. Vlastně... myslím, že se pozvracím.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Proč jsou tam slova jako GRCAT? stránka se jmenuje videačesky.cz a videarádobymoravsky.s**t

2119

Odpovědět

Tahle verze Bohemian Rhapsody je pořád lepší než ta od Glee.

187

Odpovědět

Tahle verze Bohemian Rhapsody je furt lepší než ta od Glee.

1811

Odpovědět

Omlouvám se, ale když tuto hru nemá rad takový pomstiychtivý El Budna, nemám jí rád ani já :(

201

Odpovědět

Tuhle hru dělal Elvisův kámoš Arnie :D.

196

Odpovědět

El Bunda :D

193

Odpovědět

10:08 Yellow Submarine :-D

181

Odpovědět

a ja ze odkial mi je ten Wayne tak znami.. a to stary dobry Austin Powers :D :D

183

Odpovědět

Odpovědět

Nic proti videu...ale přečti si http://www.videacesky.cz/casto-kladene-otazky a zalez!

184

Odpovědět

Jeden z nejlepších AVGN dílů pro mě! :)

184

Odpovědět

Game oooooon! :-D

191

Odpovědět

Tohle nikdy neomrzí :) Každej pátek si to tady hnedk musím pustit :D

1816

Odpovědět

No tak lidi, koukejte kdo to napsal, přece mu nebudete dávat palce nahoru! To je ten trotl, jak tu každý týden napíše buď něco naprosto negativního nebo pozitivního a pak se směje jak ho jako ovce zamínusujete, případně zaplusujete...nekrmte trolla!

185