HalloweenAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:409
Počet zobrazení:6 206

Dnes si dáme tématickou epizodu. Konec října je nejen v USA spjat s Halloweenem a Nerd nám nejdříve představí stejnojmennou hru, ale přidá i další dvě navíc. Dnes potěší především příznivce Atari 2600 a samozřejmě také fanoušky známého filmového zabijáka Michaela Myerse. Profil seriálu na VideaČesky.cz najdete ZDE. Pozn.: Meatwad je postava z animovaného seriálu Aqua Teen Hunger Force z produkce stanice Adult Swim.

Přepis titulků

Je tu Halloween a já musím hlídat děti. Jo, musím přes noc hlídat pár parchantů. Před tím vám ale ukážu dokonalý příklad skvělého filmu převedeného na katastrofální sračku. První mě zarazil už manuál. Halloween, Halloween. Kdybyste to náhodou přehlédli. "Vraždící maniak utekl z blázince." Takže Michael Myers? "Hrajete za postavu chůvy." Takže Laurie Strode? Asi měli problémy s právy.

A tady máme druhý předmět doličný. Co to je? Pirátská kopie? Ne! Tahle je pravá. Takhle ji skutečně prodávali! Všechny cartridge tedy nebyly tak laciné, ale když Wizard Video Games likvidovali zásoby, začali dělat tohle. Aby ušetřili na nákladech. Slyšeli jste někdy o herní společnosti, která popisovala své hry fixou? Aspoň vzali oranžovou, barvu typickou pro Halloween. Prdneme tam toho sráče, zapneme a jde se na to.

Halloween na Atari 2600. Hrajete za chůvu, to už víme. Zřejmě Laurie Strode. Tu hrála ve filmu Jamie Lee Curtis. Každopádně musíte utíkat před Michaelem Myersem a zachránit děti. Oproti hře Texas Chainsaw Massacre vás nejspíš zklame, že tady nejste vrah. Hra je tak o to nudnější. Grafika je na rok 1983 ucházející, ale co to je kurva za dům? Žádný nábytek, koberec je vyblitě zelený a sračkoidně hnědý, barvy na zdi jdou od modré přes růžovou, fialovou, zelenou až broskvovou.

Kdo jim ten dům projektoval? Nějací retardi, které vyhodili z Atari? Běháte tedy po domě, hlídáte nespecifikované množství dětí a čas od času vyběhne Michael, který bodá s nožem do vzduchu jak robot. I tady, stejně jako ve filmech, je pěkně pomalý, takže pokud nejste debil, nemůže vás dostat. Ale může zabít děti. Když zabije vás, ztratíte život v podobě dýňové lampy. Ale když sejme děcko, nestane se nic. Vaším úkolem je však děti vzít a dovést je na jeden z konců domu.

Doleva či doprava. Netuším, proč zrovna tyhle části domu jsou bezpečné. Vždyť tu nejsou ani dveře. Michael Myers asi nerad chodí do krajních pokojů. Za každé odvedené dítě máte 675 bodů. Proč tak blbý číslo? Čert ví. Nepočítal jsem to, ale bude tu kolem 8 pokojů. Můžete jít i do patra, ale tam mají zřejmě problém s elektřinou, protože se pořád zhasíná. A to je kurevsky otravný! Píčovina! Všechny ty barevné pokoje mi připomínají Poeovu povídku Maska červené smrti.

Při odvádění děcek na konec domu narazíte na tenhle divný černý meč. Může to být i obušek, ale předpokládám, že je to nůž. Proč je ale velký jako vaše postava? Možná máte lepší návrh. Ať je to třeba velkej černej robertek. Když tu věc vezmete, změní se najednou na malinké zelené něco. Jak může něco tak rychle změnit velikost i barvu? No nic. Když se ukáže Michael, můžete s tím na něj zaútočit, nebo počkat, až přijde sám.

Pak začne zdrhat. A já ho jen tak z plezíru honím. Teď jsem si uvědomil, že Laurie je větší než Michael. A se sukní je i mohutnější. Tomu říkám fakt děsivej vrahoun. Musím zmínit i melodii z filmu, která hraje, kdykoliv se objeví Michael. Když ji slyšíte poprvé, potěší vás to, ale už by to stačilo! Po nějaké době vám už bodá do mozku. To je asi vše. Ještě zbývá ukázat, co se stane, když umřete. To je prdel! Zmizí vám hlava a běháte dokola, zatímco vám z krku stříká krev. To, co vidíte, je zřejmě první setnutí hlavy v historii videoher.

Je to zdaleka nejzábavnější věc na celé hře a po chvíli už to budete dělat schválně. Dělej! Zabij to dítě! Zabij ho! Super! Dostaň ho! Dělej! Dobře! A teď mě! Mě! Tak to by stačilo. Všechno se mi to teď vrací. Vzpomínám, jak jsem kdysi měl hru. Prázdná cartridge a na ní hra bez citu. S otřesnou grafikou, hrozným ovládáním. 8 let jsem se ji snažil udolat a dalších 7 ji držím pod zámkem, protože to, co žije v té hře, je čiré zlo.

Koleda! Jo tak vy chcete koledu? Tak to já vám něco dám! - Tady máte čokoládu, parchanti. - To není čokoláda, ale hovínka. Není to čokoláda ani hovínka. Je to sračka! Počkejte, něco pro vás mám. Debilní hru! - Co to má bejt? - Hra na Atari. - A co je sakra Atari, páprdo?

- Aha, vy neznáte Atari. Tak počkejte. Nejdřív mi nakadíš do tašky a ani sladkosti nedostanu? Seš hňup. - Tady máte. Bavte se. - Hele, já chci něco sladkýho! Tak tohle bychom měli. Dáme si ještě přídavek. Než půjdu hlídat, mám ještě trochu času. A když je Halloween, tak si dáme bonus. Baf! Strašidelný zámek! No, strašidelný teda je. Co to má kurva bejt? Hraju za pár očí. Bože! Prásk! Asi nejsem párek očí, ale jak je známo, ve tmě vidíte z člověka jen jeho oči!

Tak počkat! To je Meatwad! No jo! Zasranej Meatwad! Sice to spíš znamená, že držím v ruce sirku, ale to světlo mi spíš připomíná podivné tělo. I když se sirkou neuvidíte své pravé tělo, najdete s ní předměty. Cílem hry je najít kousky urny. Vykrádačka melodie Zóny soumraku? Snažíte se vyhýbat duchům, netopýrům a pavoukům.

Jedno klišé za druhým. Sáhne na mě duch a vybouchnu! V dalších levelech nevidíte ani zdi a hra je tak ještě černější. Černější než tma! Už předtím grafika stála za prd, ale teď je všude černo. Panečku, to je prča. Ještě máme čas na jednu. Co tu máme? Co takhle Frankensteinovo monstrum? Žije! On žije! Spíš teda: Smrdí! On smrdí! Upřímně jsem však fascinován.

Všude na obrazovce se něco děje. Podlahy jsou vystínované a je tu spousta různých věcí. Porovnejte to se Strašidelným zámkem. A tohle je monstrum. Proč je bílé? S každým bleskem o něco zezelená a když je celý zelený, ožije. Cíl hry je nenechat monstrum ožít a zachránit se. Nepřátelé jsou modří duchové a pavouci. V pohodě, nic lepšího jsem ani nečekal, ale kdo jste kurva vy? Nějakej týpek s kšiltovkou? Ve hře vás dokáže zabít jen voda.

Spadnete do vody a chcípnete. Dotkne se vás cokoliv jiného a na chvíli vás zmrazí. Cílem hry je sbírat cihly, kterými uvězníte monstrum za zdí. Seberete cihlu, vrátíte se na začátek a... do prdele, co to je? To je ale netopýrů! Co se to děje? V životě jsem nekličkoval mezi tolika krvežíznivými netopýry. Mějte slitování. Takže pořád chodíte tam a zpátky pro další cihlu. K čemu je tohle místo vlevo? Vlézt se tam nedá. Přes to zelené to nejde.

Možná si říkáte, že projdete jednou stranou a vyjdete na druhé - jako u spousty Atari her. Tady ne. Tím pádem je tohle místo úplně k hovnu. Nejhorší je ale nepřesné skákání. Tak. Skoč! A znovu! Nasrat! Bože! Myslím, že je čas vypadnout a jít hlídat děti. Tak fajn, vy smradi... - To ne!

- Hele, to je ten pokaděnec. Ne, pokaděnec je bubák a jestli nevypnete tu hru, tak uvidíte! - Zahraj si! - Ne, už jsem si ji dneska užil dost! - Zahraj si! Zahraj si! - Tak dobře, zahraju si. Seš nula, seš nula a smrdíš jako bobek. Držte huby! Uklidněte se! Pojistky máte ve sklepě? - Jo. - Tak fajn. Zkus tohle!

Tak si pojď pro ránu! - To byl ten pokaděnec? - Jo, řekl bych, že jo. Hej! Zavolejte policii! Řekněte, že utekl! Mám toho dost. Byla jsem na koledě u každýho zasranýho domu v okolí. Já bych vám mohl o sračkách povídat! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

na to mám jen jednu připomínku.. no WTF?? :D

180

Odpovědět

Mohli by fungovat titulky ! :)

1816

Odpovědět

pokračovanie Bible Games by sa nedalo spraviť pls niekedy?? :D

180

Odpovědět

tenhle patří z AVGN k nejlepším...ty hovna v sáčku...xD

181

Odpovědět

Se tesim az bude jednou jeho vnuk nadavat na hroznou grafiku a hratelnost na konzolich jako je Playstation 3, Xbox 360 nebo nindendo Wii :D

181

Odpovědět

Nuda.

1824

Odpovědět

Lukšík LOL :D

180

Odpovědět

Pche, jeden komentar na YT mal 100 tisic likov...

184

Odpovědět

Jsem rád, že hrátky s mým ohanbím se líbí tolika lidem :)

180

Odpovědět

Nuda ..

1812

Odpovědět

Uplne jsem z te dyne na zacatku dostal strach.

182

Odpovědět

jak ho vzal přes hubu těma hovnama v sáčku tak jsem málem umřel smíchem :D

181

Odpovědět

Víc nerda!

181

Odpovědět

Jak zapínal ty pojistky a pak jak vylez tak jsem se normálně leknul :D

181

Odpovědět

Já si u toho leštil brko...

189

Další