Texas Chainsaw MassacreAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:331
Počet zobrazení:5 709

Tentokrát si Nerd vyjde ze svého pařanského doupěte do přírody a objeví tam skutečný poklad. Jednu z prvních her podle filmového hororu - Texaský masakr motorovou pilou na Atari 2600. Kromě handrkování s podivným prodejcem ho však čekají i mnohem horší překvapení. V této filmově laděné recenzi se Jamesova fascinace hororovým žánrem projevila skutečně naplno. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Roku 1983 vydali Wizard Video Games hru na Atari 2600 podle Texaského masakru motorovou pilou. Byl to hrozný propadák zaměřený na trh pro dospělé. Pixelové násilí stačilo na to, aby byla hra stažena z obchodů nebo skryta pod pultem, což jejím prodejům strhlo vaz. Pro ně by se úspěšná hra podle hororového filmu stala noční můrou. Ale i kdyby se hra proslavila, nikdo by jistě nečekal, ba ani nechtěl uzřít tuhle šílenou a prohnilou hromadu smrdutého buvolího průjmu, jež kvalita této posrané hry přípomínala.

Po téměř 25 letech ji objeví známý a naštvaný internetový pařan, Angry Video Game Nerd. Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem.

Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Co to tu máte? Kupu sraček. To vidím, ale bohužel na to docela beru.

Kolik chcete za tuhle? Stovku. Stovku? Jako sto dolarů? Ne, ty hlavo dutá, sto pesos. Jistěže sto dolarů. Žijeme snad v Americe, ne? Vezmu si ji za padesát. Stojí stovku. Ale vždyť je to sračka!

Vidíte tu bezduchou nálepku? Řeknete mi, co to je? Co vám to připomíná? Nemám tušení, co to je, ale vím, jak to vypadá. Vypadá to jako smrdutý lejno, co bylo na dně mého šuplíku. To taky je. Hovno na posraný hře. To nám to celý hezky vystihuje. Tohle je vzácná videohra, chlapče. A já jsem bohužel jak moucha, co krouží nad hovnem. Tyhle věci jsou pro mě jak magnet.

Normálně by stála tři stovky. A povím ti proč. Je to jedna z prvních videoher podle hororu. Hodláš si ji koupit, nebo na ni jen čumět, protože v tom případě ji zase hezky polož na ten zasranej stůl. - Ne, do toho nejdu. - Něco ti povím. - Jo? A co? - Pořád chci stovku. Co? Tak tohle teda ne. Jo.

Ale něco ti navrhnu. Nikam nechoď. Tak co? - Dáš mi 150... - 150? Cože? Nech mě dokončit nabídku. Tak dobře poslouchej, prcku. A přihodím ti tuhle. Zadara. - Zadara. - Za-da-ra. Hm, zadara, za 150. Texaský masakr motorovou pilou na Atari 2600. Prdnem tam toho hovňajze a zkusíme ho.

Musím přiznat, že moc se o tom říct nedá. Ovládáte Leatherface, psychopata s motorovkou, běháte kolem a zabíjíte lidi. Přesně tak, tady jste padouch. Nejspíš chápu, proč se lidi proti té hře bouřili. Jistě, grafika nevypadala násilně, ale spíš jim vadilo to, že cílem hry je zabít co nejvíc nevinných dívek. Hustě.

A čumte, dostal jsem tisíc bodů. Za každýho rozřezanýho živáčka. Toť vše. Běž, Leatherface, rozřež tu mrchu! Dělej! Dělej! Jooo! Ve srovnání s GTA to nevypadá tak hrozně, ale tady je zabíjení lidí vaším jediným cílem. V GTA jste měli i jiné úkoly. Je to Atari, takže stěžovat si na grafiku nemá cenu, ale nemohli mu aspoň motorovku nabarvit jinak než zbytek těla?

Splývají do sebe. Jako by měl zapletené ruce nebo zubatýho kokota. Co to kurva je? Mrtvý holky jsou taky divný. Co to je? Vidím dvě kaluže krve, ale co to má s tělem? Jasně, je asi rozřezaný, ale tohle prostě nedává smysl. Je snad vzhůru nohama? Musíte zapojit hodně fantazie, abyste v tom viděli víc než změt pixelů. Další zkurvenina je auto velký jak dům.

A co ty obří stromy? Jen kmeny jsou široký jak půl domu a protože jsou vzadu, budou nejspíš ještě větší. Měřítko v týhle hře je pokurvený na kvadrát. Pak je tu seno, vozíčky a zvířecí lebky. Co se na tom poli dělo, než jste tam přišli? Řádil tu snad vozíčkář střílející buvoly? Zvuky zněj jak z mý prdele. Je to Atari, takže zázraky nečekám, ale slyšíte jen prdění motorovky.

A tohle strašný pískání. Říkal jsem si, co to asi je. No, údajně to má být pištění těch holek. Říkám údajně, protože to by byl fakt kotel. Co to? Zaseknul jsem se? Zatraceně! Když běháte kolem, musíte se všemu vyhýbat, protože když se něčeho dotknete, a to myslím čehokoliv, i když se jen pidičást vašeho těla dotýká jiného pixelu, zaseknete se.

Zkusím to obejít a... kurva, nemůžu se hnout! To nedává smysl! Jakýho kreténa by zastavil libovolný objekt ležící na zemi? To je zas kupa hoven. Občas vám holka začne mizet a objevovat se za vámi. Asi mají nějaký miniteleport. To by byla dobrá věc, když vás honí psychopat.

Bohužel se očividně neumí teleportovat daleko. Nejhorší je, že používáním pily spotřebováváte palivo. Jo, tak zkurvená mrdka jede na benzin. Když vám dojde šťáva, jste mrtví. Hra skončí, obrazovka ztmavne, jako při fatalitě v Mortal Kombat, a holka vás kopne do prdele. Fuj, to je násilný. Kopne vás do sedánky. Jasně, rozšmelcovaná těla beru, ale kopanec do řiti, to je kurva námrd.

Jebat tuhle hru! Taková sračka! To je ANN, tedy spíš AVGN. - Jsem tvůj nejulítlejší fanda! - Jo, to je pecka. Hustě, tady natáčíš ty svý videa? - Jo. - A mohl bys mi udělat prohlídku? Jo, jasně. Tady jsou hry, vidíš? A tady mám všechny konzole. No a... toť vše. Konec prohlídky. Můžeš jít. Vole, to je fakt úlet!

Hele, tvoje další recenze bude E.T., že jo? - Ne, to nebude. - Ne? A co teda? - Ještě nevím. - Co třeba něco na Nintendo 64? Jo, jednou. Pamatuješ, jak jsi v tom videu o popletených názvech mluvil o Rambovi? Oni ten nový film fakt chtějí pojmenovat John Rambo! Jo, já vím. Tys to kurva trefil.

Rovnou do kulí. Rovnou do mých kulí! Draku, mám kámoše Lestera a ten by chtěl být v tvém videu. - Chápu. - Až budeš dělat toho E.T., mohl bys dát jeho jméno do videa? Až budeš mluvit o E.T.? V jakým programu stříháš videa? Taky bych chtěl být nerdem jako ty. Ale víš, co by bylo lehčí? Vzít nůž, vykuchat tě a obléct si tvoji kůži. Pak bych byl tebou. Dostaň toho Nerda, Leatherfaci!

Dostaň Nerda! - Musíte mi věřit, jde po mně chlap... - Hej, uklidni se, mladíku, klídeček. Klídek, pohoda, cigárko. Hej, co je to támhle? Vstávat, mrdáčku. Vy voprsklý mamrdi, neříkejte, co dělat mám. Páč jste jen mamrdi... A hele, miminko se probudilo. Vy sráči, co jste mi to udělali? No tak, co je to za zmrdstvo? Tak teď si něco užiješ, prde.

- Pusťte mě pryč! - Naser si! Naser, naser, naser! Co to kurva děláte? Zavři kurva hubu. A věř mi, že to kuře chutná líp než to, co tu pro tebe máme. Tady máš, čubko. Chtěl by sis zahrát trochu masakru? NEEE!!! Už to bude. Tady máš ovladač. Hele, čudlík.

Víš, jak to funguje? - Musíš ho takhle mačkat prstem. - Já nechci hrát! Hraj tu zkurvenou hru, nebo ti vypíchnu oči! Já to nechci hrát! Hraj! Hraj! Hraj! Tak co říkáš, nerdíku, jak se ti hra líbí? Ta hla je hlomada slaček! - Jo, to věřím. - Bav se u týhle pecky na Atari 2600. Když nerad hraje videohry, tak proč je kurva vůbec hraje?

Jak se ti to líbí, Nerde? Co? Hraje hry, který se mu vůbec nelíběj. No není to ztráta času? Tak tak, chlapče. A do prdele! - Dělej! Utíká nám! - Leatherfaci! Chyť ho! Pokračování příště... Pokračování příště... Na Halloween Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

kdyz si z toho dela vlastni horror, tak uz mi to neprijde to prave... chybi tam to nadavani na to, jak je ta hra na h*.
:D

183

Odpovědět

bitch boy...:)

190

Odpovědět

Tento díl mě doslova nudil..zbytečně z toho dělá co to není, bohatě stačí jedna příšerná hra, a jeho neskutečná zásoba sprostých slov :)

189

Odpovědět

skoda ze je to tak nekvalitni :( neni nekde lepsi verze v HD? a tenhle dil si dejte jako pokracovani.. navazuje.. http://www.videacesky.cz/serialy-online-zdarma/angry-video-game-nerd-halloween

180

Odpovědět

Nevím, zda o tom už víte, ale vyšel nový díl AVGN!
http://www.youtube.com/watch?v=94Y6y1MOoEo&feature=plcp

181

Odpovědět

James je ujetý na horory jako já :-)
Prosím prosím prosím...udělejte brzo překlad taky na Halloween....vsadím se že nás je víc kdo by ho chtěl :-)

184

Odpovědět

Jej já jsem blbá..vždyť tady ten překlad už je :-)

181

Odpovědět

Díky za přeložení další epizody Nerda, ale ani tady se neubránim malému rýpnutí. :D

04:16 říká Nerd: "Compared to something like Grand Theft Auto, this doesn't look like much,..." a to je pak přeloženo jako "Ve srovnání s GTA to nevypadá tak hrozně,..." To je vlastně opak toho co říká... kdyby mluvil o tom, jak ta hra vypadá, ale on mluví o tom, že je tahle hra moc "jednoduchá" - jen běhá, řeže motorovkou a dostává 1000 bodů - proto pak o GTA říká, že tam nejde přímo o zabíjení, ale i o další věci.

Neberte tu poznámku jako výčitku, je těžký překládat podobná videa a 12 minut je docela nálož :)

1813

Odpovědět

Díky za poznámku, ale troufnu si říci, že se mýlíš. On to srovnání použil s brutalitou. Že "Texas Chainsaw Massacre nevypadá tak hrozně" ve smyslu, že dneska by z toho nemělo trauma ani malé děcko a těžko by to vyvolalo pohoršení jako tehdy. Ano, potom zmiňuje tu hratelnost a herní mise, ale to stejně pořád navazuje k tomu, že v GTA není primární a jediný cíl zabíjet lidi, což právě způsobilo ono pozdvižení.

184

Odpovědět

+DJ ObelixMusím uznat, že máš pravdu, protože vlastně píšeš to, co jsem tím chtěl říct já :D ... abych to nějak vysvětlil - zmátl mě ten český překlad, pochopil jsem to jinak, než jsem měl :)

180

Odpovědět

ještě jak říkal, že kterýho kreténa by zastavil náhodně ležíci objekt :D

185

Odpovědět

Leatherface nemal chybu jak ho nahanal :D

184

Odpovědět

Ač nerad, tak musím říct, že mě tento díl vážně nudil..

A ještě ten hipík byl tak otravnej

1834

Odpovědět

Je pravda že mě taky mnohem víc baví ty ,,nefilmové" recenze, kdy prostě jen hraje hru a nadává na ni.

186

Odpovědět

+PedroidonTo jsme na tom stejně. Ale i na tuhle epizodu jednou dojít muselo :-)

181

Odpovědět

Díky že to překládáte lidi.

181