Hong Kong 97Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:249
Počet zobrazení:12 070

Je tu opět váš oblíbený Naštvaný Nerd! Tentokrát se podívá na opravdový "skvost". Je vůbec možné, aby nějaká hra byla ještě horší než samotné Big Rigs? Pohodlně se usaďte a vychutnejste si Nerdovu recenzi této dosti absurdní a nevkusné hry.

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Byl jsem vyzván, abych znovu vyřídil jednu záležitost. Podle všeho existuje hra... horší než Big Rigs, horší než Dr. Jekyll & Mr. Hyde, horší než CrazyBus nebo Desert Bus! Je známá jako Hong Kong 97 a dostával jsem na ní plnou prdel žádostí!

Ty žádosti jsou tak daleko v prdeli, že je načase je vysrat ven! Hra byla vytvořena pro Super Famicom v Japonsku, ale nikdy se nedostala do zbytku světa. Tohle je hra, kterou jsme rozhodně neměli na Super Nintendo. Vytvořil ji HappySoft. HappySoft byl nejvíc známý díky Hong Kongu 97, jejich jedinému mistrovskému dílu.

Při této jediné příležitosti povstali z hlubin pekla, na Zemi vykáleli tohle bezbožné lejno a pak sestoupili zpátky, odkud přišli! Údajně byla hra tak hrozná, že sotva vůbec na Super Famicom vyšla. Obchody ji odmítaly a status jejího vydání je záhadou. Je tak vzácná, že se dodnes neobjevila jediná kazeta nebo fyzická kopie. Nemůžu ani najít její obrázek. Takže tuhle hru můžu zkusit jedině tak, jak to udělal zbytek internetu.

Ne! To snad ne! Jak se vám líbí ten soundtrack? To vůbec není otravný! Hrál jsem už hry s pětisekundovou hudební smyčkou, ale... ne se zpěvem! Dají se zvolit tři různý jazyky. Zvláštní, když zvážíte, že se hra moc daleko nedostala.

Alespoň ne dřív, než se toho chopil Internet. Tak jo, vyberu angličtinu. "Prodáme vaše originální hry na S-NES. Jedna třetina hrubého zisku bude vaše. Vítáme jakékoli hry." To určitě. "Tak nám prosím zašlete své diskety." Zašlete nám své diskety! "Máte zájem prodávat naše produkty ve svém obchodě? Hledáme prodejce po celém světě." Dost už!

Jak zoufalí mohli být, aby se ta hra prodávala? A stejně si ji asi nikdo nekoupil, protože nikdo nemůže najít fyzickou kopii. Pak se konečně objeví titulní obrazovka. Jackie Chan? Zřejmě je ve hře Jackie Chan! Pochybuju, že dal HappySoftu svolení nebo že o tom aspoň věděl. Obrázek je ukradenej z filmu Pojízdná kantýna. Hra byla vydána, vytvořena nebo aspoň licencována v roce 1995, ale odehrává se v budoucnosti roku 1997.

"Nastal rok 1997, hejno... zkurvených hnusných komoušů. Tohle nemůže být skutečný. Ne! Ne! Někdo si ze mě utahuje! Hejno zkurvených hnusných komoušů? Bylo "hejno hnusných komoušů" moc slabý, že opravdu potřebovali to slovo, aby to kurva zdůraznili? Tohle bylo předtím, než nadávání ve hrách bylo běžný.

Pamatuju si ten šok, když jsem poprvé hrál Ramba na NES a uviděl jsem slovo "ksakru". Ale tady se s tím nesrali! Udělali to! Hra vytvořená pro Super Famicom! To je nejblíž, co se kdy dostanete ke hře na Super Nintendo, která říká "kurva". A hudba pořád hraje. "Hejno zkurvených hnusných komoušů, tečka, se žene z pevniny. Kriminalita prudce stoupla.

Hongkong je zničený. Tudíž hongkongská vláda povolala příbuzného Bruce Leeho, China." Příbuzný Bruce Leeho... je náhodou stejně schopný jako Bruce Lee. Ne bratr, syn ani bratranec, jen nějaký neupřesněný příbuzný. To nedává žádnej smysl. Jako když byste byli příbuzní třeba s Michaelem Jordanem, znamenalo by to, že jste automaticky dobří v basketbalu? Takže Bruce Lee je v pozadí, chlápek na pódiu je Chris Patten, bývalý guvernér Hongkongu, a tamhle je Jackie Chan.

Kterej z nich je Chin? "Na masakr komoušů. Chin je stroj na zabíjení." To je Chin? To je Jackie Chan, kterej hraje příbuznýho Bruce Leeho, China! Chin! To je ale jméno! Mohlo to být ještě něco běžnějšího? "Vyhlaď všech 1,2 miliardy rudých komunistů!" Už dost! Už to nevydržím! To jsem ještě ani neviděl hru!

Vyhlaď 1,2 miliardy lidí! A jestli se nemýlím, v roce 1995 by to byla celá populace Číny! Příbuznej Bruce Leeho má sílu jako tisíc atomovek! Vyvraždí celou populaci Číny tak, že jim zláme krky! I kdyby Bruce Lee sejmul dvacet lidí, zabralo by mu to trochu času. Ale teď přichází Chin! S Chinem nikdo nevyjebe! "Avšak v pevninské Číně probíhal tajný projekt.

Projekt na přetvoření zesnulého Tong Shau Pinga na ultimátní..." Umírám z toho! Takže podle všeho pro postavu Tong Shau Pinga použili skutečný obrázek opravdového čínského vůdce Deng Xiaopinga. Jinak psáno, ale velmi podobně se vyslovuje. Když byla hra vytvořená, tenhle chlápek byl pořád naživu! Nemohli mít aspoň tu slušnost počkat, až zemře, než ho přeměnili na ultimátní zbraň?

Tohle je ten nejepičtější a nejabsurdnější úvod ke hře, jakej jsem kdy viděl. Nic se tomu nevyrovná! Bylo by to, jako kdybych udělal hru nazvanou New York 2017. "Zasraní démoni z planety Jupiter přišli portálem na Manhattanu. Vůdce Spojených států povolal mistra Joea, nevlastního syna bratrance Johna Wayna, aby rozdrtil 2,5 oktodeciliónu vesmírných parchantů. Avšak na tajném měsíci Jupiteru je vymyšlen plán na vzkříšení astro-demonoida Dilla Clyntina na mecha-apokalyptický stroj."

Teď, když jsem to všechno strávil, pojďme si to zahrát. Jeden zásah a je konec hry. Proč bych čekal něco víc? Ne! Prosím vás! Doufám, že to není skutečná mrtvola. Ne. Není možný, aby měli takovej nevkus. To je určitě herec.

Nebo... se díváme na nějakýho chlápka, co zemřel v ten den a čas v roce 1992. Tohle nezískalo schválení Nintenda? Jsem fakt šokovanej, že to nevyšlo na Super Nintendo. Pokaždé, když zemřete, celá hra se resetuje. Musíte znovu projít celým úvodem. Je to skoro tak únavný jako Castlevania: Symphony of the Night. Skvělá hra, ale při smrti musíte přečkat zdlouhavou obrazovku, jen abyste se vrátili na úvodní obrazovku, vybrali soubor a znovu nahráli hru.

To je pěkná mrdkovina! Ale tohle je hra, která ani není dobrá! Ani trochu! A ne, ta písnička se nikdy nezastaví. Nejsou tu ani zvukový efekty, jen ta stejná smyčka. I když se hra restartuje, tak ji to nepřeruší. Ta písnička se nikdy nemusí restartovat! Vlastně je to docela působivý.

Nic tu smyčku nezastaví! Budete to slyšet i ve snech! Tak si rozeberem, co se tady děje. Očividně je to 2D střílečka, není co víc říct. Co vidíte, to dostanete. Chinovou jedinou metodou útoku je házení projektilů. Protože pokud jste příbuzní Bruce Leeho, tak můžete střílet bílý koule. Tenhle chlápek je tak dobrej, že to vše dělá otočenej zády. Kohokoliv zasáhne, tak nejen, že zemřou, ale rovnou vybouchnou jak zasraná atomovka!

A je to ve čtverečku. Jako by tam jen tak plácli obrázek atomovýho hřibu. Proč je v pozadí Coca-Cola? To jim došly nápady? Jakože: "Co bysme tam měli dát? Někdo má nějaký nápad? Coca-Cola! Tak jo." Víte, existuje i film nazvaný Hong Kong '97. Vyšel v roce 1994, jeden rok před touhle hrou.

To nemůže být náhoda. Takže to budu považovat za hru podle filmu. Jen abych mohl říct, že to s filmem nemá nic společnýho! Za míň než pět minut se objeví finální boss: Tong Shau Ping hraný Deng Xiaopingem, který byl přeměněn na takzvanou ultimátní zbraň. Co je to za ultimátní zbraň? Je to jenom hlava! Až ho zabijete, hra pokračuje v nekonečný smyčce.

Takže hra nemá žádný opravdový konec. Ledaže snad když zabijete 1,2 miliardy lidí, aniž by vás jedinkrát zasáhli, ale kdo by to zkoušel. Zvláštní je, že Deng Xiaoping skutečně zemřel v roce 1997. Ta hra předpověděla budoucnost! Rok 1997 byl ve skutečnosti rokem, kdy Spojené království vrátilo vládu nad Hongkongem Číně. Film z roku 1994 to předpovídá v titulku: "99 let britské nadvlády brzy skončí.

Hongkong už nikdy nebude stejný." Ve filmu hraje hlavní roli Robert Patrick, T-1000 z Terminátora 2: Dne zúčtování. A Den zúčtování se odehrává... v roce 1997. Část ucha Deng Xiaopinga je tak trochu uříznutá. Jako když Mike Tyson ukousl kus ucha Evandera Holyfielda v roce 1997! To auto je určitě Mercedes Benz, ve kterým v roce 1997 zemřela princezna Diana! A co to bylo za rok, ve kterým Coca-Cola uvedla Surge?

1997. A není to náhoda, že všechny moje přepěťový ochrany byly vyrobeny v Číně. Restartování celý hry potom, co zemřete? Úplně jako Symphony of the Night, 1997. Jackie Chan, Rachot v Bronxu, Bronx, New York, Big Apple... Rok, kdy se Steve Jobs vrátil do Applu: 1997. Ta nezastavitelná píseň se nazývá I Love Beijing Tiananmen, také známá jako I Love Peking Tiananmen. Pekingská kachna je slavný pokrm z Pekingu. A kačer Skrblík měl v roce 1997 50.

výročí. Ta hra byla takovej titánskej propadák. Titanic! Film z roku 1997! Proč bylo jediným účelem týhle hry nasměrovat nás k číslu 97? Jako třeba ke galaxii NGC 97 v souhvězdí Andromedy. Princezna Andromeda, nahá přikována ke skále, aby byla obětována nestvůře! Jako princezna Leia a Jabba v Návratu Jediho. Speciální edice Star Wars z roku 1997! Kurva, jsme zas zpátky! Jen jsem chtěl dostat konečnou odpověď, ale jsem zase na začátku.

Jako písnička ve smyčce, hra, která se opakuje. Možná je to celý o nějakým cyklu, o nekonečným cyklu! Starý sračkoidní hry jsou zase nový! Minulost se stává budoucností! Zrození a smrt, pořád dokola! Je to cyklus života! Ta hra je smyslem života! A to, co udržuje život... Rozmnožování... a jídlo... ze kterýho se stanou hovna.

Ta hra je totální sračka, tak! Překlad: Frix www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

prečo mi to nejde prehrať ? ...TO VIDEO JE DOČASNE NEDOSTUPNÉ...

00

Odpovědět

Už zase funguje, díky za upozornění :)

10

Odpovědět

Díky za nového nerda, těším se na další překlady.

110

Odpovědět

Přidávám se k díkům, a také prosím o další překlad nerda. Zrovna teď vyšel díl s Paperboyem, toho jsem pařil na základce na školních "třiosmšetkách" :-)

110

Odpovědět

+noirut64Já bych dost ocenil nerdovu recenzi na Seamana, podle mě to je asi nejlepší díl, ale za každý budu samozřejmě velmi vděčný.

20

Odpovědět

kua co to je? jsem tu cas nebyl a najednou tenhle novej web, kterej vypada jak z praveku

5213

Odpovědět

Když jsem to kdysi viděl poprvý, ten konec mě tak totálně rozsekal, že jsem se asi pět minut válel po zemi :-D

92

Odpovědět

Som divný keď sa mi ten song páči ? PS : Mam vypnutý AdBlock a reklamu som nemal ani raz...

190

Odpovědět

Při té úvodní znělce na mě vždycky dýchne taková hezká nostalgie :D :)

170

Odpovědět

Ten song je dobrej nářez :D

190

Odpovědět

to jako vazne... 3x reklama behem videa... heh

18

Odpovědět

Jestli je ve videu nějaká reklama z Youtube, tak s tím nic nenaděláme bohužel. :-)

62

Odpovědět

+Corwin8Na youtube jsem dostal reklamu jen jednou - na začátku. Zde, 4 reklamy během videa. Opravte si to, nebo víc a víc lidí začne adblockovat.

22

Odpovědět

+GGG-OfficialAccountS adblockem je to kompletně bez reklam, což v konečném výsledku všechny dožene ho používat

64

Odpovědět

:D the game is fucking s**t :D ten koniec bol best :D

231

Odpovědět

Jsem nevěděl, že se toho tolik stalo v rok mýho narození :D

233