Hry od TigeruAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:429
Počet zobrazení:9 770

Stýskalo se vám po vašem rozzuřeném Nerdovi, který nemilosrdně rozcupuje každou špatnou hru v okolí? Doufáme, že ano. Protože tentokrát se ve své nejnovější epizodě pustí do křížku s firmou Tiger, která má na svědomí hned několik zločinů proti videoherní komunitě. Tak hurá do toho! Video není vhodné pro osoby mladší 18 let! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Vzpomínáte, když jsem vás poprvé varoval před Dr. Jekyll & Mr. Hyde na NES? No... zmínil jsem tehdy i jiné hry. Existují i další obskurní hry jako McKids nebo Taxman a tak dál. Co je sakra Taxman? Ani jsem nevěděl, o čem to kecám. Asi jsem si trochu víc přihnul. Chtěl jsem říct Wall Street Kid, hra o trhu s akciemi.

Kdo by si takovou hru koupil?! Ukázalo se však, že hra Taxman skutečně existuje. Na počítač Apple II. Prý je to jen obyčejný klon Pacmana, tak jsem si myslel, že bude nejspíš hodně podobná. To jsem se pletl. To není klon, ale přesná kopie. Tohle je Pacman! Hráli jste Pacmana? Pak jste hráli i Taxmana, aniž byste to tušili. Dnes tu ovšem chci mluvit o něčem, čeho jsem se od začátku bál.

Například i náramkové hry od Tigeru jsou lepší než Dr. Jekyll & Mr. Hyde. Vážně už jsme k tomu došli? Nadešel čas seškrábnout kentus ze dna záchodu videoherního průmyslu? Ano. Řeknu vám něco o hrách od Tigeru. Od vzniku videoher byla myšlenka na přenosné hraní průlomový koncept. Jako řada Nintendo Game & Watch. Všem se líbilo, že by si mohli svou hru vzít, kamkoliv se jim zlíbí. Vznikla spousta variací, ale nejběžnější byly handheldy od Tigeru.

Využívaly nejprimitivnější možné technologie. Grafika, jestli se tomu tak vůbec dá říkat, fungovala takto. Pozadí je neměnný obrázek vytištěný na konzoli. Na něm je průhledná obrazovka a spousta obrázků pro postavy a objekty. Při hraní se jednotlivé obrázky rozsvěcují a vytvářejí iluzi pohybu. Podobně jako kalkulačka nebo digitální hodinky. Nenapadá mě jednodušší způsob, jak vytvořit videohru. Jistě, dobrou hru nedělá technologie, ale tyhle všechny byly otřesné!

Ale to jim nezabránilo, aby zaplavily trh. Byly všude! A všichni si je kupovali! Všichni mí známí minimálně jednu měli! Lidi je hráli v autobuse, na obědě si je vyměňovali. Byly jak plané neštovice! Všichni jsme je měli! Šlo o nejlevnější variantu přenosné konzole. Měli je ve všech obchodech, kupovaly se dětem k narozkám a každá z nich měla jen jednu hru.

Nemuseli jste k nim dokupovat cartridge. Navíc vám stačily dvě tužkovky. Gameboy byl dražší, potřeboval 4 baterky a ještě jste si museli koupit hry. Tiger byla verze pro chudáky. Spousta lidí mohla mít buď tohle, nebo nic. A nikomu to nevadilo. Ty mrdky nám vymyly mozek! Měly barevné přebaly, které vypadaly mnohem líp než ta hrůza na obrazovce, a měli jste pocit, jako byste hráli na automatu.

V reklamách vypadaly stylově, ale ve skutečnosti to byly sračky. Produkce těchto zrůd byla tak masivní, že to bylo jak nálet krvežíznivých komárů! A všechny nás jebly... Nejsmutnější je, že se snažily být něčím víc. S touto technologií jim měl stačit solitaire nebo videopoker, ale oni ne! Vzali to z gruntu a vyráběli akční dobrodružné hry! Vzali hry od Konami, Capcomu, hry na Segu jako Altered Beast, Shinobi a ježka Sonica...

Všechny známé tituly tyhle zrůdnosti časem zmasakrovaly. Každý licencovaný produkt! Filmy, seriály... Tiger svými drápy rozcupoval všechno! Když předěláte známou hru, všichni znají její předlohu. Můžete srovnávat. A rozdíl byl jako den a noc! Ale myšlenka, že si zahrajete Megamana 2 venku? Proč ne?! Megaman má pistoli místo ručního děla? Jasně! Někdo se asi podíval na otřesný obal první hry a napadlo ho, že když má zbraň tam, proč ji nedat do hry?

A mohou vám dojít náboje! Taky jste si vždycky chtěli zahrát Megamana s omezenou municí? Tak tady to máte! Street Fighter II! To jako fakt? Nejdřív byl automat, pak verze na domácí konzole, pak verze na Gameboy a na úplném dně se krčí Tiger verze.

To už je skoro, jako bych si tu hru představoval. Nebo hrál deskovou verzi. Ale i ta byla lepší! A co seriály jako Dinosaurové? Slyšíte tu otřesnou hudbu? To už bych radši poslouchal: "Jsem Dítě! Mějte mě rádi!!" Vzpomínáte? Co třeba Plný dům?

Nekecám! Tiger hra Plný dům! Hrajete za Michelle, aspoň myslím, a plácáte si s ostatními, přičemž se vyhýbáte neživým objektům. Zdá se, že všechno v domě obživlo a chystá se vás zabít. Osobně mám radši bojovku Plný dům na SNES. Tak primitivní hry by se měly i snadno hrát, ale u spousty z nich ani nevím, co dělat. Mačkám tlačítka a čekám, co se stane.

Taková blbůstka by neměla potřebovat manuál! Občas se mi zdá, že jsou vadné. V Bowlingu nemůžu trefit jedinou kuželku! Koule míří přímo na ně, ale najednou zmizí! Co se to kurva děje?! Ovládání je často nelogické. Všichni hráči vědí, že d-padem se ovládá pohyb a tlačítka jsou k činnostem. U her od Tigeru je možné všechno.

U Castlevanie II je bič na šipkách u d-padu, zatímco napravo máme skok doprava, skok nahoru a meč, což je ve skutečnosti vrhací nůž. Rychlá Rota má nalevo skok a sebrání a napravo je obrovský čudlík s nápisem vpřed. Každá z těch her má místo kopírování NES svoje šílené kombinace. U poloviny už ovládání ani nefunguje, protože se hned rozbije a nic nevydrží. Taky mě hrozně sere, že se špatně natáčejí. Bez správného osvětlení a otáčení nic nevidíte a všechno se odráží.

Na hrách od Tigeru není pranic dobrýho! Roku 1989 vyšel Gameboy od Nintenda. Revoluce v přenosném hraní. Hry byly sice černobílé, neměl podsvícení a obrazovka byla pořád špatně vidět, Ale hry na Gameboy byly jako skutečné! O krok blíž k přenosnému NES. Myslíte, že to Tiger položilo?

Ani prd! Spousta herních společností vydávala na podobných šuntech svoje hry, ale většina s tím po nástupu Gameboye přestala. Tiger ovšem vesele přežíval i v 90. letech! Dokonce si vzpomínám, že jich tehdy bylo víc než kdy dřív! Zamrdávali těmito hrami celé obchody a my je pořád kupovali! Nechtěli chcípnout! Jako švábi! Dali lidem levnou alternativu, čímž v pohodě přežívali vedle Gameboye. Tomu říkám postavit se konkurenci!

Chce to mít pořádný párek koulí a pak už vás nic nezastaví! Tohle zmrdstvo přežije všechno! Mezi "oldskůlovým" a zastaralým je velký rozdíl. První varianta je třeba Atari 2600. Primitivní hry, které vás ale pořád baví hrát. Vždy se k nim můžete vrátit. Zastaralé je něco, k čemu se nikdy nechcete vracet! Hry od Tigeru jsou tak zastaralé, že vlastně nikdy ničím jiným ani nebyly!

Něco jako pogy! Kdyby šlo o experiment v 70. letech, ze kterého vzešlo pár her, tak to pochopím. Ale ne! Oni ty mrdky vydojili do poslední kapky! Mysleli jste, že LJN byli přeborníci v oboru? Nezdolná korporace na výrobu hoven? I v LJN by se před Tigerem zastyděli. Jo, LJN vydálo jedno hovno za druhým, ale Tiger byl jako kulometná prdel metající hovna stylem "ratatata"! Jsou to nejhorší hry, které jsem kdy hrál!

Pokud se to vůbec dá za hry počítat. Často se mluví o tom, zda jsou videohry uměním. Mám lepší otázku! Jsou hry od Tiger videohrami? Tohle je verze pro neandrtálce! Krok zpátky v evoluci lidí! Nejzoufalejší pokus o zábavu! Buď jste si našetřili na Gameboy, nebo dělali tohle. Takhle na vás!

Co to kurva je?! Jak na ně mohli vyplýtvat takovýho plastu?! Vždyť stáhli videoherní průmysl na úplné dno! Jsou důkazem, že Ježíš se na nás vysral a změnil si prostřední jméno na "Kurva"! S tímhle si můžete tak maximálně vytřít prdel! Protože toaleťák má mnohem větší cenu než tohle... Ale to ještě není všechno. Ne, ne...

Jak hluboko jsme to klesli... Je čas si promluvit o náramkových hrách. Do... pí... če! Zoufalost v čůročiré podobě. I nastavovat čas na hodinkách je větší bžunda. Tohle je mrdka z krtka! Mrkejte na tohle! Batman se vrací - náramkovka! Kristova noho... Počkat.

Nejde to otevřít. Hurá! Tohle mě tak sere! Víte, co je na hovno? Víš, co je na hovno?! Balení, které musím otevřít nůžkami. A i s nimi to je k posrání! Proč je ten zasranej plast tak pevnej?! Musí být snad neprůstřelný!

Nikdo o to nestojí, tak proč to dělají? A používá se na všechno! Tohle by mělo být zákonem zakázaný! Proč to pořád existuje?! A nejlepší je, když si koupíte nůžky, na jejichž rozbalení potřebujete nůžky! Kterýho kreténa tahle zpíčenina napadla? Je jim to u řitě! Hlavně že jste zaplatili! Takovýhle balení je na hovno! Tak dík, lorde Hoven.

Páni... Tomu říkám krutopřísná hra. To čumíte, jakej to je nářez, co? S tímhle na ruce budete největší borečci. Budete s tím chodit po škole, zatímco se ostatní budou bavit o nových konzolích. Pche. Nintendo 64? Bitové války? 64 bitů. 32 bitů. 16 bitů.

8 bitů. 4 bity. 2 bity! 1 bit! Půl bitu! Čtvrt bitu!! NÁRAMKOVÁ HRAAAAAAAAAA!!! Myslíte, že tímhle Tiger skončil?

Přenosné a náramkové hry? Co takhle Pokémoní vysílačky?! Jo! Nestačí vám to? A co takhle celou... zasranou... herní... konzoli... od Tigeru?! Tohle byla v roce 1997 odpověď Tigeru na Gameboy. Vypadá to sice jako Game.com, ale ve skutečnosti je to Gamecom. Snažilo se to být cool a moderní. Například měla stylus, takže šlo o první konzoli s dotykáčem, a také PDA funkce jako seznam, kalendář, kalkulačku a solitaire.

Dokonce jste ji mohli píchnout k vytáčecímu modemu a připojit se na net. Pouze ale text. Tomu se nechce věřit. Představte si, jak na tom čtete maily. A k tomu byl třeba modem, takže jste stejně nemohli z domu. To můžu rovnou na počítač!! Hry vycházely na cartridgích. S konzolí prodávali průměrnou logickou hru Lights Out, kde jste museli pozhasínat světla.

Krom toho vyšlo pár špatných portů jako třeba Mortal Kombat Trilogy. Nevidím tu Scorpiona ani Sub-Zera. Ano, nejsou tu. Jen Rain a Reptile. Jak můžete udělat hru MK bez Scorpiona a Sub-Zera?! A kdo by to vůbec chtěl hrát na trapném černobílém handheldu? Dále je tu Duke Nukem. Aspoň hlas se jim celkem povedl. Pak tu mám Batman & Robin. Kdykoliv Batmana někdo praští, zní to, jako by právě položil masivní kabel.

Dále Ztracený svět: Jurský park. Taky vás baví vyhýbat se věcem, které létají zezadu? Další je Resident Evil 2. Tohle se mi stalo i u normálního RE 2. Máte zhruba 3 vteřiny, abyste pochopili ovládání, jinak vás zabije zombík. Pecka! Proč začínáte hned vedl zombie?! Mohl bych dostat šanci?! Otáčet se trvá jako hypnotizování minutové ručičky na hodinách.

Konečně jsem ho dostal. Tak tohle byl Gamecom. Nemusím dodávat, že propadl. Hlavně proto, že Nintendo této kategorii dominovalo. "Hele! Tak budeme kopírovat všechno podle Nintenda, ne?" Tohle myšlení nás právě přivádí k zatím patrně nejhorší herní konzoli, kterou jsem kdy hrál. R-Zone. Je to v podstatě nepovedená verze Virtual Boye.

Jo, nepřeslechli jste se. Jako by Virtual Boy nebyl sám dost hrozný. Vidíte to? Z jaké planety tohle vzešlo?! Funguje to takhle. Vezmete cartridge, vsunete ji do konzole a rozsvítí se obrazovka. Pak si tu věc nasadíte na hlavu a tohle se jim musí nechat. Napadlo je přidat gumový pásek. No nic, obraz se promítá sem, kde by měl být lesklý plast, ale můžete použít cokoliv.

Stačí nasadit a hra už jede! A nezapomínejme, že to mělo být na cesty. Úplně to vidím: "Zdar lidi, jak to jde? Já tu zrovna pařím hru." Když už to vypadalo, že nejsmutnější parodie na videohru byly náramkovky, přišla rána. Představte si hrát tohle přímo u oka v rudočerné barvě. Pro Kristovy rány! Že jste mi nevěřili, co? Ale je to tak. Tohle vážně vydali. Na rozdíl od Virtual Boye, ze kterého vás rozbolela hlava za pár minut, tohle to dokáže okamžitě!

Jelikož je jen u jednoho oka, musíte šilhat nebo si zakrýt to druhé. A aby toho nebylo málo, samotná hra je stejně na hovno jako všechny. Chcete se otočit? To určitě! Nejlepší jsou ta děcka, co to hrají na obrázcích. Vidíte ten výraz? Má nasráno! A kluk v reklamě dokonce řve jak o život! Možná to bylo zamýšleno jako mučicí nástroj.

Jak je mohlo napadnout, že tohle bude hit?! Protože to udělalo i Nintendo. To nemohla být náhoda. Oba systémy vyšly roku 1995. Tiger to zbystřil a řekl si: "To bude nová pecka. Rudočerné hry na očích!" Kdyby to Nintendo dělalo v modročerné, určitě by se opičili taky. Já si myslel, že VB měl simulovat pocit virtuální reality. Jako byste byli přímo ve hře. Ale R-Zone je v tomhle ohledu totálně mimo.

Až mě zaráží, jak je tohle vůbec mohlo napadnout. Co s touhle kupou sraček zamýšleli? Víte, na co myslím já? Že bych vyřezal ze dřeva žirafu, ozdobil ji světýlky a dal ji do albatrosího hnízda. Čekali jste to? Myslím, že ne. Taky byste nečekali tak šílený koncept pro videohru. Případ uzavřen. Je k hovnu.

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hele to že mám radost z nového překladu nerda neznamená že na to budete další dva měsíce prdět. :(

70

Odpovědět

Já měl zas fotbal a ten byl dost dobrej, podobný tomu ,,jen počkej,, , akorát rychlejší a záludnější. Pak strážce vesmíru a lodě, to byli hovadiny na n-tou, hlavně ty strážci. A nakonec takovou s vice hrami (tetrix, auta, tanky, snake), ta byla docela fajná :)

70

Odpovědět

No to mne p***r! Nový překlad AVGN? To jsou dnes Vánoce? :-) Tak a šup koukat, sice jsem to zhlédl anglicky, ale má znalost není tak dobrá, takže budu sledovat, co mi vše uteklo. Díky!

330

Odpovědět

Hurá po dvou měsících konečně nerd, díky. Doma jsme měly formule a to se dalo hrát, ale stejně nejlepší byl tetris.

300

Odpovědět

Ha, tak jednu hru od Tiger doma ještě mám a myslím, že dokonce ještě funguje :) A musím říct, že mě to v dětství dost bavilo. Podle ukázek jiných her bych řekl, že tuhle ještě zmákli dobře.
Jde o Supermana, kde se přesouváte nahoru a dolu a "odstřelujete" paprskem (asi to měl být Supermanův ohnivý zrak) blížící se rváče... a ještě za ním vybuchují bomby.

více info a obrázků zde: http://www.supermanhomepage.com/other/other.php?topic=review-TigerLCDGame

210

Odpovědět

A je tu zpátky kanec :D :D :D

230

Odpovědět

Takovy hodinky bych chtel... :-)

242

Odpovědět

Počkat, v jede den tu byl Norman, Key a Peele a ted AVGN ?? Čím jsme si to zasloužili ? :D

271

Odpovědět

Moje první zkušenost s tímto formátem... NU POGODI! A to bylo tehdy něco.

280

Odpovědět

http://superflashgames.net/arcade/nu-pogodi

Ještě
ji mám doma, asi koupím baterie a zapařím :-) jen pauza chybí.

210

Odpovědět

Hele, to si pamatuju. To bylo asi zhruba v roce 2005-2006 v happy mealu. Oh god...

270

Odpovědět

jo, takové primitivní digihry jsem měl - ale tohle mě zarazilo.

Zdá se že k nám kdysi nedošla ani desetina toho co existovalo ve světě. Byl jsem celkem překvapený, protože jsem si myslel že starší systémy znám a pořád mám v počítači nesový emulátor a hr jako první Starfox mě nadchnuly... jenže tohle je moc

270

Odpovědět

Stýskalo, stýskalo... Tak moc, že jsem oprášil angilčtinu a začal sledovat jeho Monster Madness bez titulků :o)

221

Odpovědět

Jen poznámka: Nejnovější dl je Alien 3, ne tento.

202

Odpovědět

Ve chvíli, kdy jsem tento díl překládal, tak ještě nejnovější byl :)

232

Odpovědět

+DJ ObelixA co ty chybejici dily, vanocni special a uplne prvni recenze? to si setrite na vanoce?

250

Odpovědět

+DJ ObelixDíl vyšel již 22.10. a tento sem byl přidán 1.11., takže ano, byl :D

198

Odpovědět

VELICE DEKUJI DJ OBELIX ZA TYTO DILY.. PROSIM PROC DLOUHO NEBYLI ? AVGN je pro me vecernickem :-D

251

Odpovědět

And he´s back stronger than ever :-D

250

Další