Hry se SchwarzeneggeremAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:541
Počet zobrazení:8 163

Všichni fanoušci Angry Video Game Nerda mohou začít jásat! Tento týden jsme si pro vás připravili zbrusu novou epizodu AVGN, kterou sám James vydal teprve před pár týdny. V dnešním díle se podíváme na několik videoherních adaptací filmů s Arnoldem Schwarzeneggerem na Jamesově milovaném i nenáviděném NES. Jelikož se jedná o novou epizodu, můžete si ji vychutnat v HD rozlišení! A co vás zajisté potěší - celková stopáž epizody je přes 22 minut! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vrátil jsem se... Stejně jako Arnold Schwarzenegger v Expendables 2. Už se nemůžu dočkat. V 80. a 90. letech byl Arnold největší borec s tunami hlášek. A když se teď po letech vrací k filmu, je vhodná chvíle podívat se na pár NES her podle jeho filmů. NES - konzole s nezměrným vlivem na sidescrollingový akční žánr. Přidejte nejslavnější ikonu akčních filmů a máte to nejlepší z obou světů. Co by se mohlo pokazit?

No... to nevím. Vezměme si například tuto hru. Total Recall. Vzpomínám, jak jsem ji hrál jako kluk. Byl pátek večer, úkoly jsem měl hotové, mamka mě vzala do půjčovny, vybral jsem si tuhle hru, vzal si ji domů, pustil jsem ji a... tak hrozně mě nasrala, až mi zkurvila celej víkend! Total Recall. Spíš totální sračka! Koncept hry je prostý.

Jste Arnold a snažíte se dostat na konec levelu, k čemuž si pomáháte těmito trapnými pěstičkami. Toť vše. Líbí se mi, jak každý po ráně odletí z obrazovky. Víte, co nesnáším? Běžíte si kolem uličky a nějakej zmrdík vás do ní zatáhne. Pak musím pomlátit tyhle zakrslíky, co hopsají jak na Měsíci. Táhni do hajzlu, ty pamrde!

Pak je tu tahle část plná podivných děr, z kterých... něco vylézá. Je mi jasný, co nám to všem připomíná. Kuřdíry, jasný? Přijdete domů, kde se porvete se svou ženou. Vzpomínáte si na tu scénu? Se Sharon Stone? Páni, tomu říkám domácí násilí. Seberete kvér a doděláte ji kulkami...

které jsou patrně stejně účinné jako vaše pěst. Pak vám tenhle kulohryz začne nad hlavou střílet proud kulek, takže musíte zůstat skrčení. Navíc je zřejmě imunní proti ráně z pistole, což moc nepomáhá. Juhů, tak tohle se jim vážně povedlo. Tleskám. Zjistil jsem, že ho nejde zabít. Musíte utéct ke dveřím. Pokud svou starou sejmete rychle, stihnete to, než se pan hulibrk objeví. Teď jsem si uvědomil, že hraju hru na NES, kde střílíte po své ženě.

To se muselo rodičům moc líbit. "Synáčku, copak to hraješ?" "Nintendo." "To je hezké." "Jo, právě jsem odprásknul manželku." Víte co? Tahle úroveň s rentgenem... je super! A líbí se mi, že se snažili držet příběhu filmu. S tak náročným scénářem jako Total Recall to nebyla asi hračka. Jako kluk jsem si z toho filmu odnesl tolik památných scén.

Byl to jeden z mých prvních nepřístupných filmů. Třeba mimozemšťanka se třema kozama, chlápek, co vylezl z břicha, vystřelený bulvy na povrchu Marsu a Arnold snažící si vyrvat štěnici nosem. Jestli čekáte, že některá z těch scén bude ve hře... tak jste se asi pomátli. Proč na mě v uličkách padají koule na řetězech? Proč mydlíte bezďáky?

Proč na mě visej psi jako hovno z prdele pudla? Táhni! Nejlepší je, že si ve hře můžete zajít do kina na film, podle kterého hra vznikla. Jsou to jenom titulky, ze kterých se vám vývojáři tlemí do ksichtu. Chybí mi Fred Mrdák. Nebyla by to lepší hra, kdybyste šli do kina a čuměli na film? O hrách s Terminátorem už jsem mluvil. Dopadly stejně. První Terminátor měl jedno z nejhorších ovládání v historii her.

Střílet jste mohli jen v podřepu z tzv. puškomódu a skákání vyžadovalo extrémní přesnost. Druhý díl byl bezduchá tlačítková onanie, kdy každý musel dostat tisíc ran. A byly v něm plošinky, na které nešlo skočit. Jako by si dělali prdel. Pořád hledám tu úžasnou 8bitovku s Arnoldem. Jako další zkusím...

Poslední akční hrdina. Všechny přeci nemohou být špatné. Nebo jo? Ve hře jsou filmečky s obrázky z filmu. Ale vypadají otřesně. Mají tak silný kontrast, že ani netušíte, co na nich je. Co je tohle? Mrtvá ryba? Záda dikobraza? Aha, to je kus něčí hlavy. Sakra, jako by se vám NES vyblilo na televizi.

Proč to vypadá tak strašně? Jasně, je to jen 8bitová mašina, ale viděl jsem mnohem lepší. Dokonce i v Total Recall Arnold v úvodu vypadá jako Arnold. Do hajzlu, i pitomej E.T. na Atari 2600 si byl víc podobnej. Tedy na úvodní obrazovce. Ale... ne, o tý hře mluvit nebudu. No nic, zpět k recenzi. Grafika ve hře je ještě horší! Kdo je tohle? Tohle má být Arnold Schwarzenegger?

Vždyť tam není žádná podoba! V Total Recall vypadal mnohem líp. Nebylo to perfektní, ale na 8bitové poměry to bylo kurva lepší než tenhle grc! Rád bych řekl něco o samotném hraní, ale není co! Běháte kolem a mlátíte lidi. Nic víc. V jednoduchosti je krása, když se umí udělat, ale tohle není žádný Double Dragon. Tohle je jedna z těch nejtupějších mlátiček. Trefit se je porod a zapomeňte na nějakou strategii.

Když přijdete k nepříteli, prostě mačkáte tlačítka a doufáte... Je takřka nemožný někoho trefit, aniž by vás zranil. A pokud se flákáte, okamžitě za něj dorazí náhradník. Musíte pořád vpřed, žádný zastavování. Radši do někoho naběhněte a dostaňte ránu, než abyste se snažili vzdorovat a dostali jich několik. Vidíte je? Pořád lezou další! Vzkaz pro pana programátora: Doufám, že se udávíš prjebačkou!

Hru mají zřejmě na svědomí vyližtřelci z planety Řiť. A taky nesnáším, že když pauznete hru, muzika pořád hraje. Možná je to drobná výtka, ale mě dokáže neskutečně nasrat. Začínám doceňovat Total Recall. Aspoň to nebylo tak stereotypní. Ano, levely vypadají odlišně a je fajn, že jsou podle filmu, ne z pomatené mysli nějakého šílence.

Dokonce sem dali i snovou scénu z Hamleta. Ale ve skutečnosti se neliší. Akorát změna pozadí, ale hraje se to pořád stejně. Tečka. Poslední akční hrdina je análovina. Takhle jsem si to nepředstavoval. Musíme najít dobrou hru s Arnoldem, jinak bude tohle celý jen hnědá čára na slipech videoher.

Ha, Conan! Výslovnost dle libosti. Neumím si představit, jak by mohli zmrvit Conana. Aha, takhle... Nechutnou grafikou a neomluvitelně zpíčeným ovládáním. Ne, to ovládání vám ani nemůžu popsat. Můžu jen říct, že je děsný. Děsný jak v Dark Castle. To si neumíte představit. Sice to vidíte, ale pokud jste to sami nezkusili hrát, tak nemáte šajn.

A věřte mi, ani nechcete. Tak by vás to nasralo, že budete mít chuť praštit sibiřskýho tygra do kulí! Tak aspoň základy? Dávejte pozor. A i B slouží k útoku. To by bylo fajn, ale skáčete šipkou nahoru. Už tohle je pěknej vopruz, ale to není vše. Co myslíte, že dělá šipka dolů? Hádejte. Myslíte, že skrčení? Ne!

Skáče! Šipkou dolů se skáče! Kdo tohle vymyslel, je kuřbuřt! Kouří buřty! Kdo by mačkal šipku dolů ke skoku? Tím se mám skrčit! A navíc to není ledajaký skok. Je to skok dopředu! Každý se zdravým rozumem by to udělal šipkami nahoru a vpravo. Ale tady ne... Navíc ve vzduchu nejde útočit! Zbraň seberete stisknutím šipky dolů a A.

Ale ne najednou. A musíte zmáčknout těsně před šipkou. Jinak poskočíte kupředu. Často jsem zmáčkul dolů omylem, protože to mám tak zafixovaný. Nebylo by to tak strašný, kdybyste od zbraně neuskočili dál, což je opak toho, co se snažíte udělat. Trefit někoho v Conanovi je ještě horší než v předchozí hře. Jde to jen, pokud vám padouch stojí před ksichtem. Když se snažíte bodnout kostlivce mečem do péra, musíte zblízka.

Jako by jimi ten meč procházel. Možná si ho jen představuje a přitom je mlátí pěstmi. Netuším. Po pěti minutách jste v pasti. Boss, kterýho nejde zabít. Super. Mečem to nepůjde, protože se nedostanete až k němu. Ohnivé střely by měly teoreticky pomoct, ale odnikud se s nimi netrefíte. Ve výskoku střílet nejde a když stojíte, jste příliš nízko. Představte si, že jste si tuhle hru koupili za 50 babek a zaseknete se po pěti minutách.

Díky internetu jsem zjistil, že bosse máte zabít vidlemi. Vidle musíte sebrat čertovi, který se objeví jen tehdy, když seberete meč a odříznete jím visící kostru, která vypadá jako součást pozadí! Jebat vás a tyhle zakamuflovaný sračky! Přesně jako v Dragon's Lair. První level vás dojebe. Čerta taky jen tak nezabijete.

Teleportuje se po celé obrazovce. A k tomu vás pořád otravují ostatní zmrdi, na kterých si vyplácáte zdraví! Ale nejvíc mě sere, že další kola jsou mnohem lehčí na pochopení. Proč dali tak debilní level na začátek? Aby si děti nezahrály zbytek hry? A kdo by to vůbec chtěl hrát? Radši bych si na ksicht posadil Yettiho, který by mi prohnal průjem hrtanem! A to si nedělám prdel!

Taková kupa sraček! Co je to napadlo? A víte, co je nejhorší? Že to nejspíš nebude filmová adaptace. Je to jen o postavě Conana. Tudíž jsem s ní akorát promrdal čas. To už jsem si mohl zahrát Commando. S filmem nemá co dělat, ale aspoň je dobrá. Těžká jak svině, ale stokrát hratelnější než tyhle katastrofy. Tak jo! Poslední hra! Poslední šance NES her se Schwarzeneggerem na vykoupení. Predátor.

Jak by mohla být špatná? Kurva, je to Predátor! Stačí se podívat na obal a řeknete si: "Jo! Tohle bude hustá pařba! Tohle je hra pro chlapy! Tahle hra z vás udělá sexuálního tyranosaura!" Jako jsem já. Arnold nosí růžovou? Proč má na sobě růžovou? Viděli vůbec ten film? Tam přeci nenosil růžovou!

Tohle má být barva pro vojáka? Já nevím. Možná má růžovou, aby nesplýval s nudným pozadím. Grafika je tak hnusná a špinavá jako matka týhle hry. Je tak strašná, že i nepřátelští vojáci páchají sebevraždu! Kromě vojáků vás čekají i škorpióni, na kterých se můžete povozit. Ale jenom ty zelený. Mysleli jste snad, že můžete jezdit na červených? Jste magoři? Tý jo, tohle je úplně jak z filmu!

Příběh určitě znáte. Speciální komando pod velením Alana "Dutche" Schaefera v růžovém outfitu zachraňují rukojmí ve Střední Americe. Jdou po nich piraní balónky, rostliny, co plivou oheň, strašpytlíci z Maria, slepice s maskou lebky, obří bakterie, metroidy a ptáci, co serou krev. To už máme dvě NES hry s krveseroucími ptáky. Tou druhou je Day Dreamin' Davey.

A co Predátor? Jo, skoro každý boss ve hře je Predátor. Zabijete tu víc Predátorů, než Predátoři zabili lidí ve filmu. Pokud jste na lovu Predátorů, tak to nejsou predátoři, ale kořist. A nevypadají povědomě? Vždyť to jsou úplný Želvy Ninja z první dílu na NES! Každopádně tohle je nejsnazší boss v historii videoher. Stačí stát tady a nikdy vás netrefí. Ani jedinkrát. Dělejte tohle a toť vše.

Nechali tu hru před vydáním vůbec testovat? Navíc je to další z her, kde při pauze hraje hudba. A co hůř. Když v pauze zmáčknete jiný čudlík než Start, vaše postava vybuchne. To se může hodit, když se zaseknete v tomhle trapně vymodelovaném světě. Jako tady! Jsem uvězněnej ve skále! Než aby odstranili bugy, přidali do hry sebevražedné tlačítko. To může být nebezpečný.

Musíte si dát sakra majzla, abyste nestiskli špatný čudlík. Nepodávejte ovladač kámošovi, když pauznete hru. Omylem zmáčkne A nebo B a pojebe vám poslední život rychleji, než řeknete "jejda"! Další otravou je fakt, že po smrti musíte vybrat Pokračovat. Když zmáčknete Start, vaše hra je navždy ztracená a budete muset znovu na začátek. A dříve nebo později, pokud budete hrát dlouho, spletete se.

Moc nepomáhá, že vám hra automaticky nabídne Start. Navíc Pokračovat nejde zvolit šipkou, ale Selectem, který je hned vedle Startu, což ještě více omylu napomáhá. Tomu říkám sadistická píčovina! Při skrčení nemůžete mlátit, což je fakt bomba, páč většina nepřátel lozí u země. Můžete sebrat zbraň, která je hned na začátku, ale snadno ji přehlédnete, protože je ukrytá na stromě.

Je to McGun nebo MC Gun. Jako MC Hammer, ale tohle je MC Gun! Ale víte, co je vymrdávka? Po skončení levelu vám zbraň vezmou, nemůžete si ji nechat do dalšího kola. A když ji máte, musíte se vyhýbat boxerce, jinak se vrátíte zpět k pěstím. Samozřejmě vám bude hra tyhle boxerky stavět rovnou do cesty. Ne, ne, ne, ne, ne!

Fajn... Pokud něco nechcete, tak to jsou granáty, ale bohužel jsou nutné k probourání cesty přes překážky. Pokud si nevypočítáte výbuchy přesně, vykopete si vlastní hrob. Hm, vykopal jsem díru. Když tam spadnu, je po mně. Ale potřebuju odstřelit poslední kousek, abych mohl jít dál. Aby toho nebylo málo, nesmíte stát u granátu při výbuchu, jinak vás zraní.

No tak! No tak! Tahle hra smrdí análem, líže kachní píču, zkurvená sračkoidní hromada... bobků! Tyhle kola musel programovat naprostý idiot. Taky vám přijde, že bych mohl vejít do dveří? Bohužel, celý domek je jen součástí pozadí. Nikdy nepoznáte, co má být plošinka.

Tady propadnu trávou, protože je nakreslená tmavší zelenou. Nemohli ji začernit jako pozadí, aby to aspoň připomínalo díru? Netušíte, na co můžete vstoupit. Musím zdrhnout před granátem! Kurva! To jsem prošel plošinkou? Děláte si prdel? Propadávám zdmi? To je, jako byste doma propadli schodištěm! Hele, i pták se zasekl.

V tý hře je takovej bordel, že ani nepřátelé to nedávají. Uspořádání levelů nedává smysl. Tady je laserová puška. Nedostanu se k ní, všude jsou kameny. Takže potřebuju granát. Ale ten je až u východu. Tak proč bych se vracel pro zbraň, kterou mi v dalším kole seberou? Dělej, ty zkurvenej granáte! Musíte je házet a doufat, že se přichytí ke kameni. Tak dělej, ty sráči jeden!

No konečně! No ti snad děláte prdel... Zničehonic to vypadá, jako bych zapnul jinou hru. Arnold vypadá mnohem větší a věřte, nevěřte, tuhle sekci nazvali Velký mód. Fakt nápaditý. Najednou je v zeleném? Chápu, růžová by zanikla v tom fialovém pozadí! Najednou chtějí předstírat, že mají nějakou úroveň.

Bacha na bubliny! Jak vás může zabít bublina? Možná že když jste tak namakaný, jsou podobný srágorky vaším kryptonitem. A víte co? Ve Velkém módu nejde dát pauza. Když to šlo předtím, tak proč ne teď? Neprogramoval tuhle část někdo úplně jiný? Na co tu mám plošinky, když vyskočím až do oblak? Proč se pohybujete, i když dřepíte?

Proč střílíte prťavý Atari čudlíky? Zbraň si můžete vylepšit power-upy, ale musíte je chytit, než zmizí doprava. Jakmile jsou pryč, přestanou existovat. To vás nutí čekat, až k vám střely doletí co nejblíž, aby se power-up neobjevil úplně vpravo, kde vám zmizí. Proč letí doprava? Všechno ostatní lítá vlevo! Na konci Velkého módu bojujete s Predátorem a pak se hra vrátí k normálu.

Každých zhruba pět kol vás čeká Velký mód, vždy s novým barevným pozadím. Jupí. Skoky na miniplošinky jsou prča. Při každém skoku se vám napnou všechny svaly v těle. Nechci to přepálit... Nechci to kurva přepálit... Opatrně... Cože?! Musím vystřílet všechny tyhle kameny? A u toho se ještě vyhýbat střelám? Teď jde do tuhýho!

No tak! Už to bude! Už to bude! No tak! KURVA!!! Honem. Dělej, dělej, dělej... Jejda... Zmáčknul jsem Start? Zmáčknul jsem Start! Musím to hrát celý od začátku!

Kurva, kurva, kurva, kurva, kurva! Do prdele!!! Kurva!!! Sakra!!! Do píči!!! Tak dost. Vidím rudě! Já toho zmrda udělám! Jsem tak nasranej, že bych zaříznul mimino motorovkou! Nakopnul bych poníka!

Z cesty, sračky, rozmrdávám vás! Jak já bych tu zkurvenou hru rozdupal! Mamrdi, fotromrdi, strejdomrdi! Jo! Jsem u posledního bosse! A... je to obří hlava Predátora, která vypadá jak Casey Jones z Želv Ninja. No tak, kurva! Do prdele už! Do prdele kurva práce! Přestaň po mně střílet, nebo tě rozmrdám na hadry!

Na hadry! Já si tu nehraju! Už žádný sraní! Polez! Žádný sraní, mladá paní! Ou, maska je v čudu, tak teď je to vážný! Uvidíme se v pekle, kurvo! Panebože! Musím vyhrát, než mě z toho klepne! Já to dokázal! Jo! Vyhrál jsem! Dohrál jsem Predátora!

No ty krávo! Ty vole... Gratulujeme. Přežili jste. Jen tak tak... Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sakra, ta hra Predátor vypadala FAKT zle. Úplně jsem Jamese "sexuálního tyranosaura" Rolfa litoval.

250

Odpovědět

Diky moc za vyslechnuti :-D a jo nerd nejak starne :(

200

Odpovědět

James už nám začíná stárnout :D

200

Odpovědět

neví někdo, jestli se dá něco dělat s tím, když je video posunutý? (dávám sem dva obrázky, protože se to blbě vysvětluje)
http://imageshack.us/photo/my-images/696/beznzvuzds.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/823/36838979.png/

194

Odpovědět

Mám úplně stejný probém. Nevíte prosím někdo co s tím?

182

Odpovědět

+GuuryNěkdy mám stejnej problém a jediný řešení co znám je trpělivost a pořád dokola zkoušet F5. Pak se zadaří. Řekl bych že s tím má co dočinění reklama v 10-té vteřině :(

191

Odpovědět

Kričím "KONEČNE!" Konečne opäť kvalitná a dostatočne dlhá epizóda. Len tak ďalej. Pripomína mi to skvelé epizódy ktoré tu boli ako jedny z prvých.

191

Odpovědět

opět nezklamal. Když on se rozčiluje tak já chcípu smíchy. Ještě že se obětuje a ty sračky hraje za nás :D 10/10

191

Odpovědět

Přišlo mi že už umí i dobře hrát.. ten začátek .. by mohl klidne hrat ve filmu. Jinak epic.. poslední část byla epic jak se nasral :D celý epic.. 11/10

191

Odpovědět

ve filmu bude hrát :-) http://www.imdb.com/title/tt2123146/
se nemůžu dočkat :-)

191

Odpovědět

parádní díl :D:D vždycky mně pobaví :D

180

Odpovědět

Člověk co mu konponuje úvodní znělky je génius... tohle propojení Termínátora a AVGN je.... DOKONALÝ!

211

Odpovědět

Jeho tříminutová salva nadávek mě málem zničila. Bomba díl :D

202

Odpovědět

11:26 "I'm dead fuckin' serious. What a s**t load of f**k. What were they thinking?" aneb nejčastější nerdovi hlášky v 5ti vteřinách :-D

191

Odpovědět

Ten kostlivec za pohovkou... :-D

201

Odpovědět

To má být zřejmě mrtvý Guitar Guy :-D

201

Odpovědět

Neměl Kyla kdo krmit, když byl Nerd v Kalifornii. :)

201