Pátek třináctéhoAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:394
Počet zobrazení:5 571

Dlouho jsme se nepodívali na recenzi starší hry, které dělá Angry Nerd a tak vám dnes přináším díl, ve kterém recenzuje hru Pátek třináctého na NES. Dnes bude Nerd pracovat trochu pod nátlakem, ale o dávku nadávek určitě nepřijdete. Líbí se vám Nerd a jeho humor? Hrávali jste v dětství taky takové hry? Nebo si je dokonce rádi zahrajete i dnes? TOTO VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO DĚTI

Přepis titulků

Vezme vás do minulosti. Zahrát si hry, co jsou na hovno. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by snědl smradlavého přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější pařan, jakého jste slyšeli. Je to naštvaný Nintendo nerd.

Je to naštvaný Nintendo nerd. Přeložil: Rizyk Korekce: BugHer0 www.VideaCesky.cz Tak. Pátek třináctého na Nintendo. Co k tomu říct? Nůž letící do oka ze začátku naznačuje, jak skvělá hra to je. Tahle hra je nechvalně známá tím, jak je dobrá, ne? Všichni tu hru milují, protože je úžasná! Myšlenka je skvělá. Adaptovat sérii hororů pro dospělé, aby si je mohly zahrát děti?

Super nápad. Je tady šest vychovatelů, za které můžete hrát. Ať už to jsou postavy z filmu nebo ne, je mi to jedno, protože... je to dobrá hra! Chodit kolem a házet šutry na zombie. Sbírat zapalovače. Běhat kolem a hledat krby na podpal. Co víc si přát?

A každá skvělá hra má mapu. A protože ve hře chodíte většinou do stran, nevíte, kam přesně jdete. Ale to je v pohodě. Pohoda. Je to aspoň větší výzva. To se mi líbí. Jako když jdete doleva, ale na mapě se pohybujete vpravo. Baví mě řešit tyhle blbosti. Miluju to.

Je to prostě super. Asi jako zvratky z oslí prdele! Taková kopa zkurveného hnoje! Radši bych žral snople ze sraček, co vyzvracel buvol čurákem. A pokud jste si mysleli, že jsem to myslel vážně... tak jste se nemýlili, protože jsem si teď dělal jen srandu. Přísahám! Dělal jsem si srandu. Není to kupa hnoje. Fakt není. Miluju tu hru.

Miluju, jak ty šutry míjejí zombie, protože létají v krásném oblouku přímo přes ně. Fantastické. Musím sehnat nůž. To je důležité. Slyšíte ten zvuk? To je Jasonův alarm. Když ho uslyšíte, musíte se podívat na mapu, která chata bliká. Vidíte tohle?

Tady jsem já. A tady ta vzdálená blikající chata... tam mám jít bojovat s Jasonem. A mám časový limit, takže se tam musím dostat co nejrychleji, než Jason zabije některého z vychovatelů. Tak kterým směrem půjdu? Asi vlevo, protože je to i na mapě vlevo. Jasné jako facka. Tak tady chodím po žluté kostkované cestě.

Tak to vypadá ne? Jako scéna se strašákem. Ale to je v pohodě, protože tahle hra je nářez! A kurva! Podívejte se na mapu. Šel jsem špatným směrem, do prdele. To je ale skvělá hra. Základní pravidla levé a pravé strany tady neplatí. A proto je ta hra tak skvělá! Protože nemá logiku. Logika je pro sráče.

Konečně jsem se dostal do chaty. Vešel jsem a vychovatel mi řekl: "Děkuji." Díky za to, že jsem přišel? Ještě jsem nebojoval s Jasonem, ale není zač. Někde tady je. Už se blíží. Blíží se! Málem jsem se z toho posral.

A teď se mnou bojuje jako v Mike Tyson's Punch Out. Porazil jsem ho, ale on se vrátí. Mnohokrát. Jako ve filmech. I když se čtvrtý díl jmenuje Finální kapitola, stejně se dostali až k desátému dílu s názvem Jason X, kde je ve vesmíru. Ale to je jiný příběh. Takže se teď vrátím k pobíhání a hledání chat s krbem.

Nebyl to skvělý nápad? Není to zábava? Přechod na 3D, když jste v chatě. Líbí se mi ty ladné přechody. Celkový design. Podlahy z rohoží. Prostě geniální. Ovládání je tak plynulé, že musíte mačkat D-pad dvakrát, abyste se pohnuli. Není to zábava? Miluju, když můžu hledat dveře, protože tu nic není a já chci akorát kurva vypadnout.

Chci akorát kurva vypadnout. Kurva vypadnout. Protože to je na hovno. Do prdele! Sakra. Sakra! Otevři se, ty hajzle!

Vymrdanec. Do prdele! Nezabíjej mě! Zabij mě. Chodím kolem. Hledám krby. Každou chvíli se ozývá Jasonův alarm. Po cestě sbírám zapalovače, klíče, divné lahve. A protože ten kámen je užitečný asi jako mokrý papír, použití nože je nezbytné.

Vejdu do chaty a je tady další vychovatel. Líbí se mi, jak nemají tvář. To je fakt kreativní. Líbí se mi všechny ty možnosti vpravo. Většina by se dala prostě přiřadit tlačítku A. Ale tahle hra věci komplikuje, protože je tak dobrá. Zkusíme "Vyměnit".

Dobrá, vyměnili jsme vychovatele. Teď je moje postava pomalejší, nemám žádný ze svých předmětů a musím používat zase ten zkurvený kámen. To mi hodně pomohlo. Přechody mezi dnem a nocí jsou plynulé. Doopravdy. Je to velká změna oproti Simon's Quest, kde se objevil dialog a přerušil hru.

Nebylo to potřeba. Ale Pátek třináctého takový problém nemá. Důkaz, že přechody mezi dnem a nocí můžou fungovat, když se udělají správně. Jason se občas objeví a vyděsí vás. A ve fialové vypadá vážně dobře. Ta barva mu sluší. Jakoby Jason nemohl být ve hře jediný nepřítel. Je zajímavé, že tu jsou zombie, ptáci a dokonce sem přidali vlky. Dokonce se objeví i Jasonova máma.

Víte, co mi připomíná? Ty zkurveně otravné medúzy ze hry Simon's Quest. Počkat. Mluvím o Castlevanii 3. Tu jsem taky nesnášel? Každopádně, vraťme se k Pátku třináctého. Takže teď jsem mrtvý. Jakmile je všech vašich šest vychovatelů po smrti, hra končí.

To je geniální. To je nejlepší konec, jaký jsem kdy viděl. Vážně. Myslím to smrtelně vážně. Smrtelně kurevsky vážně. Je to perfektní, že? "Ty a tvoji přátelé jste mrtví." "Konec hry." To je báječné.

Nemůžu tomu uvěřit. Není to trochu kruté pro děti? V Nintendu nikdo nikdy nezemře. Buď jsou "poraženi", nebo se promění v nějaký předmět a odletí. A pak přijde hra jako Pátek třináctého, která to prostě rozsekne a ukáže, že má koule a na rovinu řekne: "Jsi kurva mrtvý." "A tvoji přátelé taky."

Nádhera. A kdyby bylo pokračování, mohlo by tam být něco ještě horšího. Mám to. Mám dobrý nápad, co by tam mohlo být. Mělo by tam být: "Jsi mrtvý. Tvoji přátelé jsou mrtví. Tvoje rodina je mrtvá. Tvoji mazlíčci jsou zaživa stahováni z kůže. Tvoje máma je zkurvená děvka. Stojíš za hovno. Celý svět tě nesnáší.

Půjdeš do pekla. Smiř se s tím. Konec hry." Tak. To by bylo. Nevím, co víc říct. Hudba? Prostě poslouchejte. Je kurevsky skvělá. A dokonce se opakuje pořád dokola, takže to můžete neustále poslouchat. Prostě úžasné. Miluju ty děti v chatách bez tváře.

Mám z nich noční můry. A jakoby nebyla mapa dost matoucí, nemáte ani tušení, kde jste, když jdete do jeskyně v lese. Když jste na rozcestí, zmáčknete šipku nahoru a obrazovka se změní. Nemáte tušení, kde jste, protože se grafika pořád opakuje. Každá část vypadá stejně. Nepoznám, kde jsem ani kam jdu. A chaty?

Jsou kurvevsky příšerné! Nemůžu najít ty zkurvené krby. Když jsem uvnitř, tak se ztratím. Nemůžu se prostě otočit a vidět dveře. Ovládání je kurevsky divné. Radši bych hrál Doom na Atari. Radši bych hrál Halo na náramkové hře. Radši bych se utopil ve sračkách.

Radši bych si sežral koule a vyzvracel je prdelí. Radši bych vychcal kaktus svým pérem. Hudba je horší než samotný život a nemůžu ztlumit hlasitost, protože musím slyšet Jasonův alarm. Celé to je jen test trpělivosti a s tím mi můžou políbit prdel! Chcípni! Ty jeden zmetku! Jsi lehce porazitelný v reálném životě i v té hře, ty jeden sráči!

Tahle hra je k posrání příšerná! POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ta hduba je docela chytlavá :)

190

Odpovědět

Doom na Atari... :D
http://images.wikia.com/uncyclopedia/images/d/dc/Atari_Doom.PNG

200

Odpovědět

o.o Don't kill me. ----- O.O. Kill me.

200

Odpovědět

Mohl by se prosím někdo podívat na titulky? Neustále píší jen "nemůžu se prostě otočit a vidět dveře."

180

Odpovědět

Od treti minuty nejdou titulky spravne.. mrknete prosim nekdo na casovani.

180

Odpovědět

To je presne ono :-D Celou dobu sem cekal , az to nebude moct vydrzet a zmlati Jasona ovladacem a ono se stalo :-D

180

Odpovědět

ten song v úvodní znělce je skvělej :-D

180

Odpovědět

P.S.: Díly s Jasonem i Freddym jsou pro mě jedny z nejlepších ;-)

180

Odpovědět

Pokud ještě stojíš o tipy na další epizody, určitě bych sem dal Spidermana (už kvůli té písničce na konci :-)

180

Odpovědět

http://z0r.de/1852 pěkně udělaná opakovačka ( ty videa jak se furt opakujou) s tímhle nerdem :)

180

Odpovědět

Bude i to pokračování s freddym? TO bych fakt chtěl vidět!!!!

180

Odpovědět

Hugnstein: Můžeš poslat odkaz kde jsi to viděl? To by mě zajímalo.

Marty: Tak on to samozřejmě ví. Blbečka dělá jen aby byla show.

180

Odpovědět

No tak tenhle chlapec není moc bystrý. :-)
Číst v mapách se učí děti ve 4té třídě základky.

Ovládání po cestách je naprosto v pořádku. Když by začínal dole, tak je samozřejmě vlevo na mapě i vlevo ve hře. Ale když půjde stále vlevo, tak se cesta stočí nahoru a on, když bude chtít na mapě pokračovat nahoru musí pokračovat ve hře stále vlevo. Pak se cesta stočí doprava, takže logicky musí dojít k tomu, že chůzí stále vlevo se na mapě pohybuje vpravo.

182

Odpovědět

hodne dobry ale jak je mozny ze uz sem to nekde videl aji s CZ prekladem ?
s tim ze by to byl pravidelnej serial bych urcite souhlasil

180

Odpovědět

Určitě jsem pro další videa, protože jsem rád, když se u her někdo rozčiluje místo mě :-D

180

Další