Příslušenství k NESAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:627
Počet zobrazení:7 691

Po týdnu vás opět vítám u dalšího dílu AVGN. Tentokrát se Nerd podívá na všemožné doplňky, které jste si mohli ke svému NES a SNES dokoupit. Ovšem to, zda se s nimi dalo vůbec něco kloudného dělat, vám předvede Nerd dosti názorně. Dočkáte se tak bizarního lovu kachen, budete pomocí piana zachraňovat život robotům a opět se předvede jeden z Nerdových úhlavních nepřátel. Profil seriálu a přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE.

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Máte hru a ovladač. Tak to většinou chodí. Ale občas to prostě nestačí. Nintendo vždy přicházelo s kreativními způsoby, jak hrát videohry. Dnes máme Wii a pero DS Stylus. Ale i v době NES dělali podobné věci. Některé byly na svou dobu převratné, ale s jinými jste akorát vypadali jak idioti.

Podíváme se tedy na příslušenství k NES. O Power Glove už jsem mluvil. Víme, že je špatná. Hodně špatná. Začněme se Zapperem. Tehdy jsme mu říkali pistole. Protože to je prostě pistole. Nic tak nepotěší jako něco rozstřílet na cucky. Podobné pistole měla prakticky každá tehdejší konzole. Problém je, že dnes už moc nefunguje. Záleží na hře, druhu televize i samotné pistoli. Já mám tři. S první je to o náhodě.

Občas trefím, ale většinou ani prd. Druhá jede podle vzoru: jednou jo, podruhé ne. Vyletí dva asfaltoví holubi a bez problému je sundám. Ale další kolo... netrefím nic. Ani když přimáčknu pistoli k obrazovce. Třetí je na tom stejně, jen s obráceným vzorem. Co se to kurva děje? Nefunguje ani známý trik se žárovkou. Další tu máme Wild Gunman. To si mám pomoct rukou? To snad ne! Hej! Padej dolů! SNES má taky vlastní pistoli.

Teda spíš bazuku. Super Scope. Funguje na úplně jiném principu než Zapper. Zapper využívá detekci světla. Když zmáčknete spoušť, obrazovka se na zlomek vteřiny ztmaví a cíl zůstane bílý. Zapper zjistí, zda míříte na světlé místo, proto mu lidi říkali světelná pistole. Super Scope má senzor, který zapojíte do SNES. Podobně jako u Wii Zapperu. Super Scope už není napájen z konzole.

Je bezdrátový. To zní sice fajn, ale musíte do něj nandat 6 baterek a ta bestie je za pár hodin vyžahne. A proč je spoušť nahoře? Má být tady dole! Totálně k hovnu. Myslíte, že je Super Scope aspoň spolehlivější než Zapper? Není! Mířím s ním na stejné místo a střely lítají všude možně. Jen proto, že mám plochou televizi.

Teď se podívám na Miracle Piano. Bude zázrak, jestli ho rozchodím! Asi si říkáte: "Páni, Nintendo mělo i piano!" Jistě. Nintendo mělo všechno! Ale piano bylo k dispozici i na jiné konzole. Je k němu jedna hra, což jsou v podstatě lekce hraní na piano. Ale není to špatné! Co víc k němu dodat. Vadí mi jen jedna věc. Hudba vychází z piana, což je dobře, ale metronom jde z televize, a to může být dost matoucí.

Kromě klasických lekcí máte i tuhle hru s robotem. Zahraj to správně, nebo robot chcípne! Tady zas musíte střílet kachny. No tak! Hustý! Střílím kachny pianem! Dále tu máme Power Pad. Roztáhnete ho na zem jako Twister. Zahrajeme si staré dobré World Class Track Meet. Sprint, překážky, skok do dálky a trojskok. Dnes se Power Padu podobá Dance Dance Revolution a chystá se jeho verze pro Wii.

Měla to být rodinná zábava, ale většina kamarádů radši hrála sama. A když měli pokoj v patře, rodiče byli nasraný, že moc dupou. Kočky a psi vám po tom chcali a srali. Jen o tom mluvím a mám hovno v zatáčce. Na to seru! Stejně jde pořád o mačkání tlačítek, což nás přivádí k největší kokotině, co byla kdy vynalezena. Speedboard!

Co to je? Zasranej kus plastu! Dáte do něj ovladač. Chápete? Pokud rádi hrajete na zemi nebo u stolu, tak tohle je pro vás. To je tak trapný! Proč? Přidá rychlost do vašich prstů? Na co to kurva potřebuju? Pokud mám hru, kde musím mačkat čudlíky jak magor, koupím si spíš turbo ovladač jako NES Max nebo NES Advantage. Jak je to vůbec napadlo prodávat? Přestože jde o výrobek třetí strany, Nintendo mu dalo oficiální licenci.

Jako posypat hovno sypáním na zmrzlinu. Další zastávkou bude Konami Laser Scope. Musím se přiznat, že Konami miluju, ale tohle je hrozná píčovina! Jde v podstatě o další Zapper, ale tenhle se ovládá hlasem. Střílíte povelem pal! Pal! Pal! Pal! Pal! Pal! Pal! Pal! Pal! Pal! Pal! Pal!

Pal! Pal! Pal! Pal! Navíc má sluchátka a na krabici stojí, že je můžete připojit ke svému Game Boyi nebo walkmanu. Stačí sundat zaměřovač. Jo. Ty vole. V tomhle bych na ulici vypadal fakt úžasně! Na krabici též stojí: "Rodiče milují to, co neslyší! Zatímco hráči nabízí Laser Scope zvuky a atmosféru ze hry, ostatní mohou poslouchat hudbu, číst si, telefonovat nebo se bavit mezi sebou." Ale když jim tam budete řvát "Pal!

Pal!", tak to trochu mění situaci. Pal! Pal! Pal! Kurva! Já neřekl pal, ale kurva! Kurva! Kurvopal! Kurva! Kurva! Prdel! Můžete říkat cokoliv. Hovno! Děvka! Píča! Kurva! Prd! Kurva! Právě jsem zastřelil kachnu slovem kurva! Pak tu máme Roll & Rocker. Největší sračka, jakou znám! Máte se na něm houpat, což ovládá šipky na ovladači.

Dnes je tomu podobné Wii Fit. Roll & Rocker by měl fungovat se všemi hrami na NES, ale jak jsem zjistil, nefunguje ani s jednou! Každá hra se chová jinak, ale žádná správně. V Adventure Island vás táhne doprava, v Excite Bike zase dolů, ve Skate or Die jezdíte dokola, v Kung Fu je to dřep doprava, Metal Gear nedělá vůbec nic, v Ninja Želvách 3 chodíte na místě a v 1943 sebou mrskáte na místě.

Vždyť je to zas kus plastu! Kdo to kurva vyrobil? Vy zkurvysyni! Tak si teda zkusíme LJN hru. Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice! Budeš fungovat? Ne. Jasně, že ne. Nefunguje. Prostě nefunguje. Potřebuju pivo. Chlastám Rolling Rock na Roll & Rockeru. Rolling Rock na Roll & Rockeru!

Jo! Rolling Rock na Roll & Rockeru! Slyšel jsem, že byste neměli vážit přes 50 kilo, ale pořád nechápu, proč to nedělá vůbec nic. Zkusíme kočku. Vlez si na to, ty malej smrádku. Kočka mi prej na to sere. I když Roll & Rocker nedělá vůbec nic, tlačítka A a B fungujou. Musíte do něj zapojit klasický ovladač, který musíte při hraní používat. Tak co to má kurva za význam?

Když už mačkám tlačítka, proč ne šipky? Tohle mě naprosto dostává. Co si sakra mysleli? Mám tu ještě jednu věc. UForce. Tak žhavý, že se na něj nesahá! Už nic nebude stát mezi vámi a hrou! To byl oficiální slogan. Když to otevřete, vypadá to jako elektronické lodě a má trojrozměrné neviditelné silové pole. Páni, silové pole! Tak teď už si doslova hrajeme se sílou! No tak, vyskoč! Vyskoč! Mario, tak vyskoč! Jak se tu skáče?

Vyskoč! Do prdele! Aha, skok je tady. Tak jedem. Chytni houbičku! Ne! To je v prdeli! Jo, prdel říkám dost často. Můžete mi říkat prdelfil. Zkusíme si Kung Fu. Jsem překvapen. Tady to funguje. V instrukcích si musíte najít nastavení pro každou hru. Trochu jako kódy na Power Glove.

Punch Out hrajete s jednou přiklopenou stranou a silovou záklopkou. Co mají ty hovadiny společného se sílou? Je to jenom kus plastu! Proč ho tam vůbec musím dávat? Jo! To je ono! Tohle fakt funguje! Mlátím protivníka s UForce! Bacha! Vstaň! Vstaň! Vstaň! Dobře! Fajn. Poslední hru. Nechce se mi věřit, že ji zas musím hrát. K Top Gunu si můžete pořídit tenhle divnej joystick.

Nevím proč, když máte možnost hrát s normálním joystickem. Ale nejdivnější je, že je to zase jen kus plastu! Nemá tu žádné kabely! Nic! Ale tlačítka i řízení fungují! Tohle mě vážně překvapilo. DO PRDELE! Tím máme za sebou většinu příslušenství k NES. Ano, jedno jsem záměrně vynechal, ale nemůžu dělat všechno najednou. Necháme si ho na jindy A už asi tušíte, co přijde příště.

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (65)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě na tesla color 438 zapper fungoval výborně :-D

10

Odpovědět

Ked to pozerate,nejedzte, vazne, uz nikdy nejem ryzu pri nerdovi :D

181

Odpovědět

Nerdova nej hlaska? Právě jsem zabil kachnu slovem k***a :D

191

Odpovědět

Jen k Roll&Rockeru - nerd měl asi nějaký špatný kus, viděl jsem video, kde ovládání fungovalo. No, to ale nemění nic na tom, že je to křáp. :-) Piano je super :-)

201

Odpovědět

Dela vyborne xichty u hrani.

181

Odpovědět

to pristavanie v Top Gune bolo naozaj napinave :D

200

Odpovědět

Yeah, střílím kachny piánem :D To mě dostalo :D

190

Odpovědět

Fuck that duck

181

Odpovědět

lidi zlaty prosim pomozte...snazim se sehnat ovladace ke starejm videohram...videohry mam takovy ty stary co se kupovaly u vietnamcu na trzisti...takova ta klavesnice s dirou na kazety a 2 vstupy na ovladace...a ty ovladace prave shanim...sedy,s koncovkou tvaru lichobezniku...kdyby nekdo vedel,kde je sehnat,pisnete to sem pls...diky :)

181

Odpovědět

Konečně nerd! Celý týden jsem se bez něho třepal jak žebrák! :D Víc, víc, víc nerda! btw ''víš, co je na hovno?'' je taky skvělé!

181

Odpovědět

kua to bylo napinave to pristavani..ja doufal ze se mu s tim gadgetem podari pristat...a hovno :D dobrej dil!!!

181

Odpovědět

Ja som s kačkami nemal žiaden problém : ) Bol som pro

180

Odpovědět

:D sakra...sleduju avgn pravidelne a vsechny dily sou super...ale tenhle byl naprosto NEJLEPSI!!! moc dekuju za preklad...10*

180

Odpovědět

"In fact, just thinking about it makes me feel like having an anal evacuation" :-D Taky bezva hláška :-D Akorát jsem čekal, že to přeložíte spíš jako "anální evakuace" :-D

180

Odpovědět

Ha a najednou titulky fungují... !

182

Další