Snílek DaveyAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:308
Počet zobrazení:5 557

Nerd se trochu unaveně pustí do další hry na NES nesoucí název Day Dreamin' Davey. Hra vyšla z rukou firmy HAL, která se mimochodem podílela i na Kirbym nebo Super Smash Bros. To by nemusela být tak špatná hra, ne? Tímto dílem však dnešní dávka AVGN nekončí! Nezapomeňte navštívit VideaČesky.cz ve 21:00, kdy se už pro vás chystá vámi zvolený a po čertech dlouhý díl.

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám.

Je to Naštvaný Nintendo nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Ale ne, je čas hrát špatnou hru po devadesáté osmé. Snílek Davey. Mělo by mě vůbec zajímat, kdo ten Davey je? Ale ne. Je to od HAL. Nevěřte ničemu se jménem HAL. Vlastně stejná společnost stvořila Kirbyho a hru Super Smash Bros.

Možná to nebude tak špatné. Ale ne, zrovna jsem to zakřikl. Jak jste nejspíš hádali podle názvu, je to o klukovi, který sní. Ze začátku je Davey ve škole a nějaký tyran mu ukradne tužku. Takže musí získat zpátky tužku? Páni, tak to je epický příběh. Davey usne během hodiny ve škole a sní o tom, že je ve středověku. Je to jako typické dobrodružství ze Zeldy, jen se místo záchrany princezny a životů všech v zemi od zla snažíte získat zpátky tužku.

Hned ze začátku jste uvězneni mezi kameny. Nemůžu přes ně projít, tak asi půjdu vpravo. Aha, vpravo nemůžu. Možná musím posunout kameny? Ne, nehnou se. Možná je mám přeskočit?

Áčkem útočím, béčko nic nedělá. Skákat asi nemůžu. To jsem s touhle hrou asi skončil. Aha, A a B zároveň. Musíte je zmáčknout zároveň. Víte, co miluju ve hrách? Když dostanete předmět, který vám dá nesmrtelnost nebo zastavuje čas, ale vydrží jen tři sekundy!

A jak můžou soupeři projít stromy, ale vy ne. To je fér. Pak se dostanete k velkému rytíři. Když ho porazíte, dostanete oštěp. Což má představovat Daveyho tužku. Proč ho ta zkurvená tužka tak zajímá? Chtěl si ji vzít po škole domů a strčit si ji do prdele nebo co? Pak řekne učitelce, že se ztratil v lese.

Jako by tam fakt byl a ta zkurvená učitelka mu uvěřila. Odsekne mu a řekne, že je výtvarná výchova. "Budem kreslit. Kresli! Kresli!" Jako by to bylo za trest. Co? To zase usnul? On zase usnul? To je jediná hodina ve škole, kdy bych neusnul! Během normálních hodin bych si do sešitů kreslil a tak. A o to jde.

Kreslíte si, když vás škola nudí. Měl usnout během matiky nebo něčeho nudného. To programátoři nevěděli, co děti mají rády a co nemají rády? Líbí se mi jak znázornili usínání červí dírou. Je to jak z nějaké Atari hry. Takže teď jsme na divokém západě. Je tady sup, který sere vybuchující krvavé sračky. Fuj!

A co se to tu děje? Co se to tu děje?! Nemůžu projít za obchodem? To nedává smysl. Omlouvám se. Snil jsem o hraní lepší hry, kurva! Cílem tady je dostat zloducha. Proč by dítě kupovalo zbraně a šlo po zloduchovi?

No, je to jeho fantazie, to je fuk. Dnes už to ve hrách moc nevidíte. Představte si Call of Duty se sedmiletou postavou. Nicméně vlezete do téhle budovy, začne na vás střílet chlápek a umřete. Tohle je jediná část hry, která používá zaměřování. Dostanu kurzor na jeho čuráčí nos a vystřelím, ale stejně mě zabije. Jasně, musíte trefit tu zbraň.

To mě mělo napadnout hned, že? Pak je tady další trapácká scénka a jsme ve Starověkém Římě. Prošel jsem to tady, našel luk v nějaké budově. Nějaká dáma mi řekla, ať nechodím přes most, než dostanu štít. Za stromem jsem našel věc, o které jsem si myslel, že je štít. Tak jsem šel zpátky přes most a pak začaly mrvit obrazovku psychedelické záblesky. Očividně to nebyl štít.

Hra mě ošálila tím, že dala na zem kulatý předmět. No tak. Dejte mi to vědět. Dejte tam nápis: "TOHLE NENÍ ŠTÍT". Tak hledám dál a nakonec jsem ten štít našel. Asi to je štít. Vypadá to jako terč nebo... co já vím, bradavka kačerky Daisy. Jsem zpátky na mostě, tentokrát bez záblesků. Teď musím čelit kyklopovi.

Používáte štít k odvrácení jeho útoků. Aspoň myslím. Dobře, tak ne. Jsem mrtvý. To je super, musím začít od začátku. A musím znova najít luk a štít? Dobře, netrvalo to tak dlouho, ale hádejte co... Není tady žádný štít! Tak co je?

Tohle je ten samý, kterého jsem zabil minule, ne? Takže teď mi hra nedá štít? Zkoušel jsem to znovu a znovu a zjistil jsem, kde je problém. Nemáte toho chlápka zabít. Máte se ho dotknout. Přesně tak. Takže poprvé jsem měl štěstí. Tohle je jediný chlápek, kterého se máte dotknout. Pokud ho zabijete, štít odejde s ním.

To dává smysl. Teď musím znovu bojovat s kyklopem. Ale nejdřív dostanu radu od sochy... Já nevím. Afrodité nebo kdo to má kurva být. Kyklop není opravdu mrtvý, dokud nemá probodnuto oko. Dobře, jdem to zkusit. Pojď. Pojď, ty zmrde. Dobře, je mrtvý.

Nemířil jsem zrovna na jeho oko, takže nevím, o čem to mluvila. Blbá, prolhaná kráva. Co kdyby mi řekla, kdy mám mířit na něčí zbraň? To by mi pomohlo. Takže jsem zpátky ve středověku. A musím bojovat s obrovským tvrďáckým rytířem. U toho kyklopa jsem se musel snažit, takže tenhle bude asi ještě těžší. Tak ne.

Parkrát ho sekněte a je po něm. Nemáte rádi hry se sporadickou obtížností? Pak dostanete meč, ale samozřejmě to je sen, takže když se vzbudí, tak drží pravítko. Proč má takovou radost z pravítka? Chce si změřit hovna? Pak mu učitelka řekne: "Co to děláš? Za tohle půjdeš k řediteli." Za co?

Že si v hodině přeměřuje hovna? Pak začne ředitěl žvanit a Davey zase usne. To bere prášky nebo co? Proč nevydrží vzhůru? Dobře, teď jsem ve Starověkém Římě. Znova. Tohle je teprve pátá úroveň, to jim už došly nápady? Počkat, tak ne. Teď jsem v pekle. Doslova jsem v pekle. Musím promluvit s kostlivcem, který říká, že musím sehnat minci, jinak se s ním nesvezu.

Proč bych se chtěl vůbec svézt s úchylným kostlivcem? Musím odejít z pekla, abych našel minci, protože peklo je laciné a nemají tam měnu. Dostal jsem radu, že mince může být ve stromě, takže pobíhám a mlátím každý strom mečem. Sakra, zkusil jsem každý strom v úrovni, nevím... Jasně! Je to strom na úplném začátku. Musíte se vrátít k prvnímu stromu, který jste viděli.

Takže vemte minci zpátky do pekla, dejte ji kostlivci a on vás sveze na loďce na druhou stranu řeky. Zabte Kerberose, tříhlavého psa a pak zpátky do středověku. Znova. Ale počkat, teď je to v zimě? Co je tohle? Kopa hoven? Vážně, takhle vypadá.

Co jiného by to bylo? Bojujete s velkým rytířem a zase zpátky do divokého západu. Úrovně se asi hodně opakují, takže si zvykejte. Šerif chce, aby šel Davey do banky a bojoval s lupiči. Došly mi náboje, tak zkusím bič. Ten ale nefunguje. Bič nic nedělá. Takže mi zbývá jen dynamit. To ho dostalo, ale je to trochu přehnané. Jako vyloupit banku s atomovou bombou.

Teď jsem na mizině. Bez nábojů a bez dynamitu. Takže tentokrát dokoupím zásoby. Dívejte. 99 nábojů, jsem připraven. No tak. Umře ten chlápek? Tak jo, použil jsem všechny náboje a nic to neudělalo. Možná jsem měl jít někam jinam. Třeba vpravo.

Ne. Prozkoumávám každičký kousek obrazovky. Jenom úplně dole můžete přejít dále. Nebylo by pěkné, kdyby něco ukazovalo, kdy máte odbočit? Co je tohle? Děvka? Zeptala se mě, jestli potřebuju pomoct. Vážně? Existuje Nintendo hra, kde se prostitutka snaží prodat dítěti. Teď se to celé vyplácí.

Vlastně vám dá jen relikvii a tu můžete vyměnit za brokovnici, takže můžete zabít zloděje. Další úroveň je zase Starověký Řím. Teď je to jako bludiště. Takže jsem mrtvý. Pak se mě to zeptá, jestli chci odsud zase začít. Chci začít tady? Jo, to bych si přál.

Co? Jsem na začátku úrovně? Tohle jsem si nevybral, vy prolhaní zkurvení sráči. Pak bojujete s Medúzou. Tohle je asi nejtěžší boss, protože se nemůžete dívat, když ji blikají oči, jinak se změníte v prach. Konečně, když ji zabijete, zvednete její hlavu. Víte, co by bylo super? Kdyby se Davey vzbudil a měl v ruce urvanou hlavu učitelky.

Jo! Pak se jde na horu Olymp. Jsem v oblacích. Používám štít, abych blokoval oštěpy. Ovládání jde ale ztěžka. Mačkám tlačítko pro štít, ale funguje jen v polovině případů. Po zabití nepřítele můžete přeskočit mezeru s létacími sandály. Ale skákat můžete jen po zabití nepřítele. Proč?

Proč by Davey nemohl přeskákat všechny tyhle chlápky? Proč mě hra nutí bojovat s každým jednotlivcem? Asi jsem šel špatně. Jo a když hodíte oštěp, buďte si jisti, že je na obrazovce celé tělo nepřítele. Pokud jsou jen částečně mimo, netrefí je to. Klasická videoherní logika. Pokud nevidíte oštěp trefit, tak se to nestalo. Teď jsme pomilionté ve středověku. Jdete vyzvednout Elmovu prdel naruby a pak projdete zimní krajinou, temnou, zlou krajinou nebo co a bojujete s rytířem-kostlivcem.

Tohle je asi konec hry. Po tom všem, čím jsem si prošel. Jo! Je mrtvý! Co? Teď potřebuju klíč? Proboha, najít klíč. Já najdu ten klíč.

Kurva práce. Dobře, mám klíč. Jdu do dveří a bojuju s drakem. Nic neobvyklého. Párkrát ho plácněte mečem. Pak dostanete svatý grál. Dřív jsem musel udělat skok víry a teď svatý grál? Jen kdyby tu byl souboj na tanku. Davey se probudí a ředitel se ptá: "Kdes vzal tu trofej?" Takže teď Davey přivádí věci ze svých snů? Dává to vůbec smysl?

Bylo by super, kdyby se objevil Freddy Krueger a usekl mu ksicht. Pak mu učitelka ukáže film s divokým západem. Davey usne a tohle už je poslední úroveň. Díky bohu! Proč je divoký západ na konci? Bojovali jsme s drakem. To měla být poslední úroveň. Nicméně najdete další předmět, který vypadá jako hovno. Přenese vás to k dalšímu hovnu a nakonec do pekla.

Pak jste na hřbitově a střílíte na další zloděje. Pak musíte znova sestřelit zbraň z ruky. Tentokrát jsou tři chlápci za sebou. Potom jste dokončili hru. Nemohli přijít s posledním bossem s něčím unikátním, než jen předělávat něco, co jsme už dělali? A to ještě k tomu nesnáším tuhle část. Nesnáším, že musíte přesunout kurzor na zbraň.

Nemohli souboj s bossem udělat akčnější? Jako v Sunset Riders? Není na tom nic zábavného. Tohle je vše. To je v podstatě Snílek Davey. To je celá hra. Průměrná. To přesně je. Takže do příště... budu snít...

o něčem... lepším.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

to uz tu bylo ne?

1813

Odpovědět

Som jediný, komu sa po všetkých tých sračkách ktoré si nerd musel vytrpieť zdá táto hra ako konečne normálna a "použitelná" hra?

213

Odpovědět

Asi to nebyla největší šílenost, co kdy hrál, ale i tak bych si to dobrovolně nezahrál :-)

193

Odpovědět

+noirut64Dnes už samozrejme nie, ale na tú dobu je to v pohode :)

195

Odpovědět

Hra totálne nelogická, no Jamesov komentár ako vždy skvelý :)

182

Odpovědět

Neskutečně příjemnej díl. Tohle by James mohl dělat častěji že takhle ukáže opravdu vše podstatné ze hry a doplňuje to svým barvitým komentářem. Výborně se to poslouchalo.

185

Odpovědět

Není nad to si poslecnout 8x Fuck a 6 Shit.... Rlly ?

1854

Odpovědět

Jj, Nerd je prostě best. :D Ty jeho hlášky a letspleje sou nadmíru srandovní. xDDDD Po =3 hned nejlepší seriál tady. :) Díky, du se dívat. ;P

1830

Odpovědět

James žádné Let's Play nedělá, jsou to klasické recenze. Let's play jsou tuším videa u kterých autoři pouze nahrávají komentář přímo za hraní. Ale možná jsem je na jeho stránce přehlédl.

213