Anne Hathaway chce Oscara

Thumbnail play icon
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:398
Počet zobrazení:5 863
Všichni určitě víte, že nás koncem února čeká předáváni nejprestižnějších filmových cen. Po úspěchu na Zlatých glóbech by Anne Hathaway ráda zabodovala i tady. Nominována je za vedlejší ženskou roli v muzikálu Bídníci, který režíroval Tom Hooper, držitel Oscara za Královu řeč. Snímek je specifický tím, že má skoro tři hodiny, neustále se v něm zpívá (v celém filmu je asi pět mluvených vět), zpívalo se přímo během natáčení, aby mohli herci promítnout do výkonu i emoce a kamera se jim pravidelně pohybuje maximálně 10 centimetrů od obličeje. Výsledek byl kritikou přijat rozpačitě, nicméně film vydělal balík peněz a boduje na předávání všelijakých ocenění. V tomto videu uvidíte parodický výstup "Anne" s její nejslavnější písní "I Dreamed A Dream", jejíž slova byla upravena právě pro potřeby lobováni o Oscara.

Přepis titulků

Překlad: xxENDxx www.videacesky.cz Počítejte se mnou při předáváni Oscarů. Anne Hathaway - Bídníci. Hrála jsem tam prostitutku, která umřela. Její život byl fakticky smutnej a hroznej. Já ale byla odvážná a neměla jsem strach. Nechala jsem je, aby mě takhle ostříhali.

A shodila jsem polovinu svojí tělesné váhy. Oni mě však nikdy nezabrali z dálky. Všechno jsem to zpívala z fleku. Nic z toho nebylo nahraný předem. Kašlala jsem, vzlykala a plakala. V každé scéně, dokud jsem neumřela. Zpívala jsem o svých nadějích... Nadějích, obavách, snech i přáních.

I když jsem se občas potřebovala vysmrkat, dala jsem to celý na jeden záběr, parchanti. Teď se modlím, že pro mě budete hlasovat. Že povstanu za vašeho potlesku. Už mám dokonce připravenou i děkovnou řeč. "Bože můj! Nemůžu tomu uvěřit." Vím, že mi tahle role zajistí... vítězství mezi nejlepšími herečkami ve vedlejší roli.

Členové akademie, prosím nezapomeňte, Anne se píše s E na konci... ANN HATHAWAY Nejlepší herečka ve vedlejší roli ANNE HATHAWAY Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už jsem viděla hodně zpracování Bídníků a když to srovnám, Hooperův film se opravdu povedl. Anne byla báječná a i když roli Fantine je hrozně těžké zahrát tak, aby byla uvěřitelná a nepřehrávala to, dokázala to. Ale ve vší úctě k ní, tohle video mě pobavilo, hlášky byly trefné a nemyslím si, že to bylo myšleno vyloženě negativně.

241

Odpovědět

jakožto milovníka Anne Hathaway mě tohle spíš bobuřuje, než že mě to pobavilo.. nemůžu se podle textu rozhodnout, jestli pro to mám důvod nebo ne, ale působilo to na mě vůči ní negativně.. :D

186

Odpovědět

Ve vedlejší roli? O film jsem se nezajímal, tak jen sem tam ze zmínek o Bídnících jsem měl dojem, že ona byla v hlavní roli. Až teď jsem si přečetl, že tam hraje i Jackman a Crowe.

197

Odpovědět

I did it all in one tape,... BITCHES :D

1825

Odpovědět

Říká "take", ale jinak dobrej pokus o citaci. :-D

223

Odpovědět

+BugHer0Díky. :) To je důvod, proč se nehlásím na místo překladatele. Každopádně mě ta věta zaujala.

204

Odpovědět

Emma Fitzpatrick sa vola tato spevacka/herecka. Film som videl v kine, cakal som od neho asi viac a aj ked vykony hercov boli zimomriavkove schrupol som si asi na polhodku :P

186

Odpovědět

Já usnul v kině pouze dvakrát v životě. A to jen proto, že to bylo v rámci Festivalu Fantazie v Chotěboři, ty filmy byly nudný sra*ky a vstup mě stál 10 Kč. :-D Dneska, když vidím vstupenku do Cinestaru za 160 korun, tak se prostě přemůžu a vydržím i uspávací film, protože bych si jinak pěkně nadával. Za takový prachy tam spát, to je hodně drahá zábava. ;-)

221

Odpovědět

+BugHer0Při čem jsi usnul na FFku? :D

192

Odpovědět

+BugHer0taky by mě to zajímalo u čeho usnul, že bych si pustil něco na spaní

192

Odpovědět

+BugHer0P.S. letos jedete na FF?

191

Odpovědět

+BugHer0Dobře se pospávalo u Ďábla (2010) :D. Jinak... já se určo dostavím, Pragáč mi utekl, ale FFko nemůžu vynechat!

183

Odpovědět

+BugHer0Letos tam nejspíš budeme mít zase sraz překladatelů VČ a snad i nějaký ten program. :-) A už si ani nepamatuju, co to bylo. :-D

191

Odpovědět

+BugHer0Ty taky? :D Já tam usnul u Temnejch stínů.. To byla opravdu uspávačka :D

193

Odpovědět

Zářný příklad jak ne každá parodie je vtipnou trefou do černého. Anne hrála roli v klasikovi a hrála ji dobře. Bídníci mne bavili. Tohle ne.

1817

Odpovědět

Muzikál Bídníci je teda klasika jak prase :D samotnej muzikál je prznění klasiky.

2223

Odpovědět

No moc nechápu co to má vlastně parodovat. Film jsem sice neviděla, ale viděla jsem právě tuhle scénu a mrazilo mě až do morku kostí. Už jen kvůli tomu bych jí toho oscara šoupla :D

199

Odpovědět

and this role killed that dream about academy award I have dreamt :-)

1912

Odpovědět

Pokus zparodovat originální text písně a hned člověka umínusujete :-(

199

Odpovědět

Vypadá jak Mandy Moore.

181

Odpovědět

Tady bych ji vůbec, ale vůbec nepoznala.

1870

Odpovědět

mozna proto, ze to neni ona, ale je to parodie :)

213

Odpovědět

+xxENDxxNevím, možná kdyby tam byl nějaký wideshoot, tak bychom měli jasněji. Rozhodně ale poznávám její hlas, takže si myslím, že to je Anne.

1854