Čokoládový dort z MatildyBabishovy dobroty

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:51
Počet zobrazení:5 866

V tomto díle se podíváme na dort z dětského filmu Matilda, který musel Bruce Bogtrotter celý spořádat. Dort, ve kterém byly dvě speciální ingredience.

Přepis titulků

V tomto dortu je její pot a krev. Dokud ho nesníš, tak z tohoto pódia neodejdeš! Musíš ho sníst celý. - Uvidíme se u oběda. - Děkuji, kuchařko. Zdravím vás a vítám u Babishových dobrot. Tento týden si uděláme obří čokoládový dort z Matildy. Budeme potřebovat obří piškotové formy. Normální...

Prostě velké. Nejprve vymažeme každou formu máslem, abychom zabránili přichycení těsta. Jde mi o velikost, takže použiju 25cm formy, ale doporučuji používat 22cm. Vymažte je máslem a vysypte moukou, dokud nebudou připravené všechny. Položím na dno pečicí papír a až poté začnu dělat těsto. Použiji 400 gramů mouky na dorty, 600 gramů cukru, 180 gramů neslazeného kakaa, lžičku prášku na pečení, dvě lžičky kypřicího prášku a lžičku soli.

Pořádně to smíchejte, než přidáme tekuté ingredience. Začneme s 350 ml podmáslí, 4 velkými vejci a 120 ml oleje. Opatrně to promíchejte, protože jste si vzali malou misku. Poté to nalijte k sypkým ingrediencím. Smíchejte to, dokud nezískáte vláčné těsto. Začněte těsto nalévat do forem a v půlce si uvědomte, že na to nemáte dost těsta.

Je třeba připravit další poloviční dávku těsta. Hodí se mi to, protože jsem zapomněl přidat dvě nejdůležitější ingredience. Krev a pot. Vezměte si sterilní jehlu, píchněte se do prostředníčku a do těsta nechte dopadnout pár lahodných kapek. Je tam trocha mé krve, ale chci jí tam víc, takže poprosím o pomoc Dana Pashmana ze Sporkful.

- Dane, jsi připraven? - Ano, budeme krvácet pro tento dort. To jsme splnili závazek krve. A co pot? DŘÍVE TÉHOŽ DNE Tohoto dne bylo venku neobvykle chladno, takže jsem se mohl zpotit jen tak, že jsem si šel zaběhat. Vrátil jsem se o 31 minut později a po celkem průměrném výkonu. Díky těm koláčům vidíte, že jsem skutečně běžel. Po tomto díle a díle o Adventure Time můžu říct, že jsem do pořadu dal svou krev, pot a slzy.

Pořádně do druhé várky zamícháme naši DNA. Je na čase formy doplnit a dát je do trouby předehřáté na 180 °C asi na 30 až 35 minut. Mezitím si uděláme krémovou náplň. Smíchám 230 gramů smetanového sýra s 350 gramy másla. Míchejte to v robotu na střední rychlost, dokud nevznikne nadýchaná hmota. Poté přidejte asi 100 gramů neslazeného kakaa.

Seškrábejte směs z okrajů misky a zamíchejte. Nesmíme zapomenout na moučkový cukr. Nakonec přidáme 600 gramů práškového cukru. Ale přidáváme ho po částech. Vždycky mezitím směs promícháme a seškrábeme z okrajů. Nakonec získáte jedinou jedlou část dortu, polevu. Přidejte plnotučné mléko, abyste docílili požadované konzistence. Poté, co bude piškot asi 30 minut chladnout, ho otočte, odstraňte formu a samozřejmě i pečicí papír.

V tom dortu je už tak dost divných věcí, další tam nepotřebujeme. Pokud je to nutné, odřízněte vršek dortu a je načase začít s náplní. Mezi každou vrstvu namažte pořádnou vrstvu krému a krémem a pomažte i vnějšek dortu. Ujistěte se, že jste si ušpinili zástěru, aby každý poznal, že jste pekli. Dort nakrojte velkým nožem jako ve filmu. Tohle je můj první dort, takže jsem zvědavý, jak to dopadlo.

Nandejte si ho na talíř, pozvěte kamaráda, zahoďte vidličky a snězte ho po bogtrotterovsku. S Danem jsme se shodli, že je to výborný dort, který při jedení rukama chutná ještě lépe. Také je dobře, že nás k jídlu nenutila zlá ředitelka. Sledujte speciál na Sporkful, kde bude náš podcast. Překlad: Mithril www.videacesky.cz Zbyl je ještě ku*evsky velký dort. Nechce se mi ho rozdávat.

- Ale je dobrý. - To je. Nabídl bych ho manželce a dětem, kdyby nevěděli, že je tam má krev a pot. Dal bych ho svým sousedům, ale oni sledují můj pořad.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Za chvíli bude stát 70 kč, tak rychle jdi do obchodu koupit za těch 60 dokud můžeš :)

01

Odpovědět

Proč? Lidi jsou dementi a zkupují zásoby. O Vánocích bude stát tak 30Kč ;)

00

Odpovědět

Prase. No aspoň jim nevládnou komouši jako naše EU, takže nemají máslo za 60CZK.

312

Odpovědět

Krev a pot byly metafory

12

Odpovědět

"I´d give it to my neighbours, but I know they´re watching my show."

120