Kevinovo chilli z KancluBabishovy dobroty

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:111
Počet zobrazení:6 539

Kevin z Kanclu umí skvělé chilli, i když jeho servírování se mu příliš nepodařilo. Ukázku ze seriálu můžete vidět zde. Dnes zjistíte, jak si toto chilli připravit sami doma.

Přepis titulků

Zdravím vás u Babishových dobrot. Dnes si uděláme Kevinovo proslulé chilli ze seriálu Kancl. Omlouvám se, že na začátek neumístím klip jako obvykle. NBC mi video hned po nahrání zablokovalo. Pokud chcete klip vidět, najdete ho popisu videa. Mám tu 85 gramů sušených ancho chilli papriček a 30 gramů sušených cascabel chilli papriček. Začneme tím, že je rozstřihneme a vysypeme semínka.

Vím, že Kevin používal jen papričky ancho, ale v podobných receptech se většinou používá víc druhů chilli. Cascabel přidají kouřové, zemní a čokoládové tóny. Natrháme je na kousky a na střední stupeň je opražíme na pánvi tak, aby lehce začaly vonět a začalo se z nich kouřit. Opečené papričky umístíme do kuchyňského robota a nameleme je na velice jemný prášek. Zabere to asi dvě až tři minuty.

Napijte se a ujistěte se, že je kamera zaostřená. Přidejte 1 polévkovou lžíci kakaového prášku, 3 lžíce kukuřičné mouky, 1 lžíci mletého kmínu a 1 lžíci sušeného oregana. Zamíchejte to a pak se ujistěte, že kamera běží, když přidáváte asi 200 ml kuřecího vývaru, který vám vytvoří pastu. Jinak to diváky může zmást. Kevin tvrdil, že krájí celá rajčata, takže vyškrábeme vnitřek asi 6 římských rajčat a nakrájíme je.

Nyní je na čase to trochu okořenit. Nakrájíme na jemno dvě jalapeňo papričky a půlku papričky habanero. Plánoval jsem nakrájet celou habanero, než jsem kousek ochutnal. Dám tam jen půlku. Je to na vás. Jo a při krájení používejte rukavice. Poděkujete mi, až půjdete na záchod.

Kevin prý drtil celé stroužky česneku. Zřejmě myslel lisem na česnek, což je něco, co nemám. Musím to udělat nožem. Nakrájejte ho na co nejmenší kousky a pak je nožem třete o prkénko, čímž získáte česnekovou pastu. Pořád mám rukavice, protože česnek dost lepí. Nyní je na řadě maso. Nemám rád mleté hovězí, mám rád, když se můžu zakousnout do kousků masa.

Odkrojím tuk z 1,4 kg předního steaku, který nakrájím na proužky a pak na malé kostky. Trochu je nasekám, abych se přiblížil mletému, ale takto to v chilli bude lépe chutnat. V hrnci začnu maso opékat. Dělejte to ve várkách, aby tam masa nebylo moc. Chcete aby povrch masa hezky zhnědl, takže ho rozprostřete po dně hrnce.

Uvidíte, jak se hezky opéká. Tohle chcete sledovat. Je to kouzelné. Odložte maso, nalijte olej, pořádně ho rozpalte a nasypejte tam zeleninu. Kevin tvrdit, že cibulí nedovaří, takže ji lehce osmahneme a deglazujeme. Nalijeme tam světlý ležák. Ze dna hrnce všechno hezky seškrábeme. Přidáme nakrájená rajčata, zbytek piva, a naši pálivou pastu.

Zamíchejte to a potom přijdete naše osmažené hovězí. Také přidejte zbytek kuřecího vývaru, ze kterého jste dělali naši chilli pastu. Přidáme 2 lžíce hnědého cukru, česnek, na který jsme předtím zapomněli, a nasáklé červené fazole. Dáme na to pokličku a na 2 až 3 hodiny umístíme do trouby rozehřáté na 150 stupňů, dokud hovězí úplně nezměkne. Chvilku si užijme, jak nám ta vůně prostupuje bytem.

Dochutíme ho solí a pepřem. Protože v Babishových dobrotách chceme být co nejvěrnější originálu, budeme prodávat Kevinovo proslulé chilli tradičním způsobem. Natáhneme si dva metry nekvalitního umělotinového koberce, a chilli na něj nalijeme. Netvrďte mi, že to není ta nejchutnější věc, co jste kdy viděli. Posypeme ho uzrálým čedarem. Ve skutečnosti je to opravdu dobré chilli.

Nikdy jsem nedělal chilli z celých sušených papriček, které tomu dodají hloubku. Je tak dobré, že jsem si si nabral další lžíci, než mi došlo, že si to můžu nandat do misky. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hmm, někdo rád vaří u West Wing :)

10

Odpovědět

Na pálivou p***l super recept.

40

Odpovědět

pokud použivaš normální chilli a ne nějaky sajrajt koupeny z obchodui nikdy tě p***l palet nemuže... nikdy se mi to nestalo a to žeru Nagu Morich za čerstva ikdyž se to nedoporučuje...

210

Odpovědět

+nyggaZ pravé chilli by tě právě pálit měla. Já si svoje chilli pěstuju sám a je to požitek (dokonce dvakrát, jestli mi rozumíš :D )

41

Odpovědět

+nyggaTvoje premisa je chybná, pálení p****e nemá co dělat s kvalitou chilli.
A Morich ještě není taky tak ultimátní peklo, ikdyž zahřeje :)

50

Odpovědět

snad jediný seriál o vaření, který si uvědomuje, že hlavní věcí je jídlo a né ksichty kuchařů.. a chválím autentické servírování :D

281

Odpovědět

10/10

40

Odpovědět

p***l bude, až tam budou dělat koblihy

120