Štrúdl z Hanebných panchartůBabishovy dobroty

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:132
Počet zobrazení:9 793

V dnešním díle Babishových dobrot si uděláme štrúdl, na kterém si pochutnával nacistický "lovec židů" Hans Landa. Jaký bude výsledek?

Přepis titulků

Už jste ochutnala zdejší štrúdl? Ne. Nemají ho tu špatný. Až po vás. Váš názor? Jak jsem řekl, není špatný. Zdravím, lidi, vítám vás u Babishových dobrot. Dnes budeme připravovat štrúdl z Hanebných panchartů.

Štrúdl jsem nikdy nedělal, takže i pro mě to bude něco nového. Začneme se zhruba 200 gramy chlebové mouky. Chlebové, protože chceme hodně lepku. Uprostřed vytvoříme prohlubeň a přidáme 4 lžičky rostlinného oleje, dva bílky, čtvrtku lžičky soli, a půlku polévkové lžíce citronové šťávy. Trochu to rukama promíchejte, aby se to pořádně spojilo. Poté přidejte 60 ml vody zahřáté na 40 stupňů.

Smícháme to, dokud nám to nevytvoří těsto. Ale pokud je moc lepivé, přidejte mouku, chceme jen lehce lepivé vláčné těsto. Poté si na vál nasypeme mouku a zapracujeme s těstem. Tím chci říct, že ho budeme házet na vál. To nám vytvoří dobrou lepkovou strukturu. Těsto budeme válet na tloušťku papíru. Házejte s ním proti stolu a vybijte si všechnu frustraci, dokud nezískáte jemné těsto, které umístíte do vymazané misky asi na 30 minut.

Mezitím si vytvoříme jablečnou náplň. Oloupejte jablka na pečení. Tím myslím zelená jablka jako Granny Smith, která i po upečení drží tvar. Poté je nakrájíme na tenké plátky. Chceme, aby se upekla co nejrychleji.

Tato jablka ochutíme 30 minut před naplněním štrůdlu, takže mezitím stihnou vypustit vodu. Přidáme k nim 100 gramů cukru, polévkovou lžíci skořice, 100 gramů rozinek a kůru z jednoho citrónu. Přidejte i citronovou šťávu, pokud nechcete, aby jablka zhnědla. Přidáme mouku, která nasaje trochu vody. Ochutnejte to a pak je čas na nejděsivější část přípravy. Válení těsta.

Budeme potřebovat ubrus, který poprášíme moukou. Hlavně uprostřed ubrusu, tam to bude nejvíc lepit. Položíme těsto, moukou poprášíme váleček, Začneme ho válet, dokud z něj nevytvoříme asi 50centimetrový ovál. Potom ho zvedneme a začneme ho natahovat jako těsto na pizzu. Mnohem větší a křehčí pizzu. Posypte si ruku moukou opatrně takto těstem otáčejte. Snažte se ho mít co největší.

Nejspíš se někde natrhne. Tehdy těsto položte a kraje spojte. Nakonec byste měli mít těsto tak tenké, že skrz něj uvidíte vzor na ubrusu. Odkrojte okraje. A pokropte těsto skvělým rozpuštěným máslem. Těsto je velmi křehké, takže buďte opatrní. Metličkou máslo rozetřete, ujistěte se, že je těsto potřeno celé. Je to důležité, aby vznikla vrstvená struktura. Celé těsto posypte nasekanými lískovými a vlašskými ořechy.

Potom na jednu stranu těsta položte naše ochucená jablka. K zarolování těsta použijte ubrus. Založte okraje a vršek potřete máslem. Přetočte a opakujte. Starý recept poznáte podle toho, že budete potřebovat ubrus. Nejsem Němec, ale myslím, že bych mohl být dobrá Oma. Když je vše hotové, zarolujte okraje a umístěte pečící papír na plech.

Troubu předehřejte na 180 stupňů Celsia a celý štrúdl potřete rozšlehaným vejcem. Dejte si na tom opravdu záležet. Chcete křupavou kůrku. Pečte ho asi hodinu a každých přibližně 10 minut ho vytáhněte, a pokud vypadá vysušeně, pomažte ho rozehřátým máslem. Když budete spokojení s hnědým povrchem štrúdlu, vyndejte ho a nechte asi hodinu zchladnout. Potom si kousek pečiva ukrojtee.

Ukázalo se, že uvnitř je hodně vzduchu, takže příště ho zabalím pevněji a s více vrstvami. Posypu ho cukrem a pustím se do něj. Počkejte na šlehačku. Ano, pardon. Udělám si šlehačku. Naliju do nádoby smetanu ke šlehání a přidám trochu cukru. Našlehám to.

Ve 14 letech jsem pracoval v cukrárně, takže se nedivte, že má šlehačka bude perfektní. Aby to bylo luxusní jako ve filmu, naservíruji ji za pomoci zdobícího sáčku. Vytvořím si šlehačkovou horu. Lžíci šlehačku položím na náš nádherný štrúdl a konečně ho můžu ochutnat. Je opravdu vynikající. Doporučuji ho připravit pro vaši další návštěvu nebo na děsivý nacistický brunch.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdyz jsem videl tohle video, tak jsem si vzpomel ze jeden muj znamej si koupil originalni blu-ray parchantu a soucasti toho baleni byl i recept na ten strudl a musim rict ze to bylo daleko slozitejsi nez to co tady predvadi. Takze jestli chcete original "Bastard strudl" tak si zezente origos :P Tim teda nerikam ze bych tenhle nesnedl naposezeni :D

00

Odpovědět

Tyjo, on dělá štrůdl z taženého těsta? Parádá, tleskám. Všude ho dělají z blbého listového. Konečně někdo dělá pořádný štrůdl, tak jako moje babička a mamka.

41

Odpovědět

Z taženého těsta je jediný skutečný štrůdl. Ten z tzv. "štrůdl" z listového těsta se mu nemůže rovnat... Bohužel moje mamka dělá z taženého těsta pouze na výslovnou prosbu, protože je prý pracný (ono taky péct pokaždé čtyři nohavice :-D)
Nezbývá než se ho pomalu naučit sám...

00

Odpovědět

"Zelená jablka jako Granny Smith .." Co je to s těmi extra specifickými radami na vaření dneska. Moje babička by upekla jablečný štrúdl i ze švestek a chutnal by dobře.

170

Odpovědět

Ta zelená Granny Smith jsou totiž tvrdá a kyselá a nedají (well... "nedají") se jíst za syrova. V koláčích, štrůdlech atd. jsou ale výborný. I když nejlepší jsou samozřejmě ty obyčejný, co u nás kde komu roste na zahradě.

10

Odpovědět

Tyjo, až teď jsem si všiml, že se jmenuje Babish. Tak to je gól. :-)

70

Odpovědět

Do p****e s Babishem

80

Odpovědět

Očekával jsem nějaký kanibalský recept...

11

Odpovědět

Tudíž jsi nakonec zklamán, nebo potěšen?

70

Odpovědět

+BugHer0Popravdě ty kuchařské videa nesleduju, jen mě zaujal ten název a pak jsem si přečetl popis, takže spíše zklamán...

01

Odpovědět

Už jsem nad tím přemýšlel u předešlých videí. JAK hergot může vědět, jak jsou dělaná ta jídla ? Navíc mě deptá tím, že na sebe navíc vždy práskne, že to jídlo dělá teprve poprvé a tudíž je vždy "nedokonalé". Například, když dělal Ratatouille, tak správně uvedl, že to vlastně není pravé ratatouille, ale confit byaldi aneb takové "moderní" ratatoille... tak proč to srovnává s tradičním historickým receptem Augusta Gusteau z animáku? No nic...nechal jsem se unést. 2) Zvlhčovač ...fajn...v seriálu ten sandwich ani není vidět a jediná zmínka o něm je, že je krůtí a že doprostřed Monika dává chleba nasáklý šťávou. Jak například věděl, že ho Monika dělá z krocana dělaného zvlášť v troubě, zatímco nádivka se dělala vedle a prokládala ho brusinkovým sosem ?? 3) Štrúdl - no, na chvíli ten štrúdl vidět je, pravda. Ale to si dohledal jako recept štrúdlu, co dělali ve Francii ve 40letech 20století nebo co jako? Ví to někdo ? Apropos: tenhle štrudl by mi připadal teda pěkně suchý. U nás se odjakživa jablko s rozinkama, skořicí, cukrem a ořechy rozkláda po celém těstě, aby po zarolování byla vlastně roláda.
Ale chápu, že název videa prodává a musí se něčím lišit. Takže se můžem těšit příště třeba na to, co měl Clark Kent k snídani, když poprvé přespal u Lois Lane. On to sice nikdo neví, ale Babish určitě něco vymyslí :-)

1111

Odpovědět

Souhlas! Přemýšlím tu nad tím samým... volal řežisérovi a ptal se na recept? A k tomu "poprvé"... já až budu dělat poprvé štrůdl, pochybuju, že budu vědět, že potřebuju "jen lehce lepivou vláčnou strukturu".
Jako štrůdl vypadá lákavě, ale agent Babish je ňákej podezřelej..

123

Odpovědět

V DVD s Hanebnými Pancharty mám naprosto jiný recept. V tom DVD se štrůdl jmenuje: "Štrůdl po starorakousku od mamá Landové" :D takže ono to s těmi jeho recepty zas tak žhavé nebude....

30

Odpovědět

No, erekce..

41

Odpovědět

Na to prý pomáhá smetana. Nejlépe ta 30%.

10

Odpovědět

Dokonalost..Ale babička stejně dělá lepší 8-)

185

Odpovědět

Babička z Německa?

70

Odpovědět

+JerryDK tomu abych si udělal třeba pravý Aglio Olio nepotřebuju bejt hnedka z Itálie, ne?:)

Krom toho Štrůdl neni původem Německej, ale Rakouskej..

21

Odpovědět

Babishka dělá nejlepší.

30