Ratatouille z filmu RatatouilleBabishovy dobroty

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:141
Počet zobrazení:11 059

Tentokrát se v Babishových dobrotách podíváme na přípravu krysího Ratatouille ze stejnojméného filmu od Pixaru. Suroviny jsou jednoduché, ale samotná příprava může být trochu komplikovanější.

Přepis titulků

Zdravím, vítám vás u Babishových dobrot. Všem děkuji za účast na mém AMA na redditu. Tento týden budu vařit pokrm, o který jste si říkali nejčastěji. Je jím ratatouille. Jak mi bylo některými znalými uživateli řečeno, tohle není skutečné ratatouille, ale confit byaldi. Je to spíš moderní verze ratatouille. Nejprve budeme blanšírovat pár rajčat.

Postačí 30 vteřin, než je ponoříme do ledové vody. Oloupeme je a potom začneme opékat papriky. Žlutou, oranžovou a červenou. Nebo klidně jen červenou, to je fuk. Opečte je ze všech stran, dokud nezčernají. Používejte kovové kleště, ne plastové jako já. Jsem hlupák. Horké papriky přikryjte alobalem. Nechte je pár minut podusit. Trochu změknou a snáz je oloupeme, do čehož se teď pustíme.

Oloupeme tu černou vrstvu a zůstanou nám tyto tři krásné papriky. Dáme je do mixéru s oloupanými rajčaty, trochou petržele, dvěma stroužky česneku, trochou tymiánu bez větviček a čtvrtinou bílé cibule. Přidáme zeleninový vývar, který budeme přilévat při zapnutém mixéru. Málem jsem zapomněl na olivový olej. Nechci moc změnit barvu, proto přiliju trochu horké vody.

Poté začnu pěchovat zeleninu do přístroje, čímž získám omáčku z pečených paprik. Výhodou výkonného mixéru je, že při vysokých otáčkách vám směs i vaří. Je na čase vytvořit proslulé zeleninové plátky. Abyste z rajčat vytvořili tenké plátky, musíte použít velmi ostrý nůž. U zelené a žluté cukety si můžete pomoct struhadlem. Moje struhadlo stojí za prd, takže si lilek nakrájím nožem. Nasekám rozmarýn, kterým vše posypu. Poté naliju rovnoměrnou vrstvu naší omáčky z paprik na dno hranaté nebo kulaté zapékací mísy.

Naši zeleninu začneme prokládat do mísy. Tohle byl můj pokus, plátky jsem měl bohužel moc tlusté a moc daleko od sebe. Později to zkusím znovu. Na vrch naliju trochu olivového oleje. Dochutím to solí, čerstvě namletým pepřem a poté čerstvým rozmarýnem. Vše přikryjeme pečícím papírem ve tvaru naší zapékací misky.

Umístím to na 90 minut do trouby předehřáté asi na 110 °C. Výsledek bude vypadat takto. Chutná to dobře, ale abychom dosáhli servírování ve stylu Pixaru, potřebujeme tenčí plátky, blíže u sebe a pečené kratší dobu. Do kruhové formičky vložíme zeleninu vertikálně a potom horizontálně. Pro dramatický efekt to zvedám pomaleji, než je nutné. Talíř ozdobím olivovým olejem a zbylou paprikovou omáčkou. Přidám také trochu petrželky.

Uvidíme, zda to zachrání restauraci před zlým kritikem. Takže začneme vařit. Do pánve hodím jedno smažené vajíčko. Je to horké. Musím jít čůrat. Páni, co v tom ratatouille je? Doufám, že jen zelenina. Zapomněl jsem na Remyho pažitku na ozdobu.

Moment, třeba zjistím, co se stalo s mým křečkem, když mi bylo pět. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zkoušeli jste? Dá se to jest?

01

Odpovědět

2:18 eggplant je lilek a ne cuketa ;)

20

Odpovědět

Opraveno. :)

10

Odpovědět

Emmh... Umm... při kroku č. 3 se mi zasekl penis v sušičce.

Jak se tu roztrhl pytel s vařícími pořady, tak mě to opravdu nutí zkoušet vařit, na druhou stranu si vždycky uvědomím, proč nevařím. :D

223

Odpovědět

Roztrhl pytel???

Od ukončení překladu SORTED jsme tu asi rok nic kulinářskýho neměli, pak přišla komediální The Katering Show, v který je vaření až na druhém místě, a teď tu máme Babishe. :-)

101

Odpovědět

+BugHer0No a ještě ten Gordon Ramsay s Shamem, ale furt bych neřekl, že se s nimi roztrhl pytel, spíš takovej sáček. :D

71

Odpovědět

+BugHer0Roztrhl pytel, sáček, špetka, trochu... A to je přesně to proč nemám recepty rád! :D

Klídek, nemyslím to negativně, navíc je to jenom můj subjektivní pocit, protože teď videa moc nesleduju, takže jsem se připojil prakticky vždycky když právě jeden ze zmíněných pořadů vyšel a mně mezitím propluly ty videa jinak zaměřená. ;)
A i kdyby roztrhl, tak já to ocením.

21

Odpovědět

+BugHer0na tohle se dá narozdíl od Ketering show dívat

47

Odpovědět

+FEFJoooo, na The Katering Show, kde má každá kromě asi tří epizod hodnocení nad 80 % se fakt nedá dívat. Že to tobě nesedlo, neznamená, že to je blbý, pane.

11

Odpovědět

+BugHer0to hodnocení je tam nějaký podezřelý.. nejlepší na tý šou byly jejich jména McLennon a McCartney, jinak nic

25

Odpovědět

Nepodléhej zmaru, vaření je skill, takže to bude s každým dalším zhlédnutým videem lepší! :D

10