Omelette du fromage z Dexterovy laboratořeBabishovy dobroty

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:32
Počet zobrazení:3 404
Když budete opakovat slova omelette du fromage, možná tím oslníte ostatní podobně jako Dexter v Dexterově laboratoři, ale co teprve, kdybyste takovou omeletu dokázali i sami uvařit? Po delší době se tak s pořadem Babishovy dobroty můžete naučit kouzlit v kuchyni a určitě nám dejte vědět do komentářů, co na tenhle recept říkáte. A stojíte i o další epizody z tohoto kuchařského kanálu? Zmiňte klidně i konkrétní díly a můžeme je přeložit přednostně.

Přepis titulků

Tento díl sponzoruje Butcher Box. Ten dodává kvalitní hovězí, kuřecí, vepřové a mořské plody až k vám domů v ekologické, 100% recyklovatelné krabici. Noví členové dostanou 6 steaků zdarma: dva newyorské strip steaky a 4 roštěnky, v první krabici, zdarma. Více informací v popisku videa. Omelette du fromage. Co jsi to řekl?

- Omelette du fromage? - Ach, Dextře! Dextře, francouzština je jazykem lásky. Ach, řekni to znovu, Dextře. Omelette du fromage. Ahoj, jak je? Dnes se v Babishových dobrotách podíváme na omelette du fromage z Dexterovy laboratoře. Na tu budeme potřebovat fromage a omelette. Jako u většiny omelet začneme u vajíček.

Rozklepněte je o hranu mísy a vyberte kusy skořápek, které propadly. Pracujeme se čtyřmi vajíčky. Přidáme špetku soli, dochucování předem neuškodí, a trochu plnotučného mléka, jako to dělával váš táta. Vezmeme si nejmenší metličku a začneme šlehat. Chceme, aby se vajíčka spojila, pokud tam jsou kusy žloutků či bílků, nevadí to. Ve velké nepřilnavé pánvi na smažení rozpustíme dvě lžíce másla. Jakmile je zpěněné, šoupneme tam vejce a trochu je promícháme. Většinou mám na nepřilnavé pánve kovovou vidličku, ale dnes mám dřevěnou.

A na řadu přichází fromage. Myslím, že toastový sýr nám bude stačit. Na jednu stranu položíme tři plátky, jakmile hrudky začnou tuhnout, přeložíme a chvilku ji ještě necháme, aby trochu zezlátla, a máme hotovo. Omelette du fromage, autentický pařížský recept. Kecám. Je to normální americká omeleta se sýrem, chtěl jsem jen vyděsit francouzské diváky. Pardonnez-moi. Nejdřív musíme opravit jméno, je to omelette au fromage. Je to zdánlivě složitý recept, kterým se často testují šéfkuchaři.

Nejdříve si vajíčka rozklepneme o stůl, ne o mísu. S vervou je rozšlehejte a zapracujte do nich vzduch, aby zpěnila. Dále vyměníme sýr. Jako nejoblíbenější sýr se pro tento recept zdá gruyère, tak si ho nastrouháme a rozehřejeme si 20cm pánev na omelety. Po 60 až 90 vteřinách na středním plameni přidáme lžíci nebo 15 gramů másla. Nemělo by to prskat, jen trochu pěnit. S tou kovovou vidličkou jsem si dělal srandu, na nepřilnavé nádobí žádný kov nepoužívejte.

Na tenhle recept jsou podle mě skvělé dřevěné hůlky. Základem francouzské omelety je stále míchat, jakmile jsou vejce v pánvi. Pořádně to míchejte nad středním plamenem. Tím by se měly vytvořit maličké hrudky, které přestaneme míchat, jakmile už vejce nejsou tekutá. Snižte na mírný plamen a rychle od sebe odkloňte pánev, omeletu třepáním tlačte dolů a s gumovou stěrkou, nejlépe maličkou, začneme stáčet.

Začněte na konci blíže k vám a přestaňte v polovině. Stěrkou zajedu pod omeletu, aby nebyla přichycená, a začnu na pánev klepat, což mi podepře druhý konec, který tak lépe naplním sýrem. Pak opatrně přeložím zadní konec přes zbytek omelety. Pracujeme rychle, protože nestojíme o zlacení ani tlustou spodní vrstvu a nechceme přijít o krásný, krémový vnitřek. Stočenou omeletu dejte na talíř.

Pokud se stále učíte jako já, budete to muset poupravit. A je to: omelette au fromage. Trochu ji dochutíme vločkovou solí, čerstvě nadrceným černým pepřem a nakrájenou pažitkou. Abychom zjistili, zda se nám to povedlo, musíme ji rozkrojit. Uvnitř by měla být vnější vajíčková vrstva s jemným, bohatým krémem a rozteklým sýrem. Jak můžete vidět, má vnější vrstva je moc silná, tak to pojďme rozklepnout. A udělám pár menších změn.

Začneme tím, že vajíčka osolíme. To denaturuje jejich proteiny a budou jemnější. Navíc je vyšleháme maličkou metličkou, na to se metlička perfektně hodí. Dále vejce scedíme přes jemné síto. Tím se zbavíme poutka. Co je poutko? Ukážu vám to. Už jste si toho asi všimli při dělení žloutků od bílků. Je to taková nitka, která je spojuje. To může vaší omeletě uškodit, takže když to scedíme, dostaneme jednolitější, krémovitější směs.

Také použiji pánev z uhlíkové oceli. Je tenčí než ta na omelety, takže bude zadržovat méně tepla. Takže až zmírním teplotu, zatímco budu stáčet, pánev se rychleji zchladí a nebude vnější vrstvu už tolik ohřívat, takže už nebude tak tlustá. Nakonec ji dáme na teplý talíř a upravíme a podle šéfkuchaře Johna celou omeletu potřeme máslem. To omeletě nejenom dodá chuť a dekadentní lesk, ale také to udrží naše posypky.

Tak se znovu podívejme, jak se nám vedlo. Jak můžete vidět, vnější vrstva je mnohem tenčí, což znamená krémovější, jemnější vnitřek ve vaší puse. A tady máte, jak doufám, autentickou omelette au fromage. Ale ještě to není jako z Dexterovy laboratoře. Aby vypadala animovaně, potřebujeme šlechtěná vejce. Ta mají hezké barvičky, třeba hnědou nebo domodra, ale hlavně jejich žloutky mají mimozemskou jasně oranžovou barvu.

Ta kuřata krmí něčím hodně dobrým, nebo hodně špatným. Stejný postup: osolit, vyšlehat, scedit, předehřát, rozpustit, míchat, třepat, naklonit, stočit, naplnit, dotočit a dochutit. A máme hotovou omeletu jako z animáku. A ano, vypadá šíleně, ale zkusme ji. Nejdřív pohled dovnitř, nevypadá špatně. Za tahle vejce dáte 11 dolarů za tucet a chutnají tak. Jsou to ta nejvajíčkovitější vajíčka, co kdy vajíčkovala. Ale pokud chcete nejmasovitější maso, co kdy masovalo, mrkněte na Butcher Box.

Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář