Thumbnail play icon

Plzeň, domov dobrého pivaVagabrothers

Přidat do sledovaných sérií 6
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:176
Počet zobrazení:12 773

V dnešním videu navštívíme s Markem a Alexem další české město - Plzeň. V loňském roce, kdy jej navštívili, se totiž honosilo titulem Evropské hlavní město kultury!

Poznámky:
Možná jste si všimli, že hlavní sládek Pilsneru Urquell má podobné potíže s angličtinou jako majitel restaurace Naše maso. Jeho freudovské přeřeknutí jsem však v překladu zanedbal.

Vtip v čase 3:45 je založený na záměně slov check/Czech.

Na konci videa opravdu odkazují na nová videa každé úterý, nicméně na našem webu je uvidíte v sobotu. :)

 

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Slovo urquell bylo nesprávně přeloženo jako “zdroj jara”. Je to zdroj pramene.

00

Odpovědět

Až na to, že první sládek nebyl žádný Džouzef ale normální Pepi ev. Sep. Tak ať se ti američani naučí mluvit a nemrší nám jména.

00

Odpovědět

3:35 - source of the spring - v tomto kontextu "pramen jara" nedává smysl (německy der Quell - pramen, Urquell - prazdroj, anglicky spring - jaro, ale i pramen)

40

Odpovědět

Takže Prazdroj = Urquell = Staropramen
Zajímavé

71

Odpovědět

+kotjařekl někdo kdo má na profilovce poníka aha no fakt hustý :D

01

Odpovědět

jako vždycky... banda čechů, kteří nemají nic na práci než používaqt svůj negativismus. C Okoliv velké a známé je špatné a nekvalitní a bla bla bla...
Pojďte mě zabít a zhejtovat. Protože přicházím a povídám, mě Plzeň chutná, a chutná mi i Gambrinus, a chutná mi Chodovar (jaká škoda, vždyacky se zapomene zmínit Planou a chodovar), chutná mi Kozel, chutná mi Mnich, Radegast, Hraběnka... ale pouze v případě, že to pivo dobře natočí.

810

Odpovědět

Že ti to chutná neznamená, že je to nejlepší pivo na světě, ono to totiž je tak maximálně průměrný pivo. Nepředpokládám ale, že toho máš tolik ochutnáno abys to mohla posoudit, a proto tvůj komentář nemá žádný význam. Stejně jako mě nezajímá tvůj názor na teorii strun, tak mě nezajímá tvůj názor na pivo. Ale myslím, že o pocitech méněcennosti a závisti bys nám toho mohla říct celkem dost. :D

45

Odpovědět

+Autojasně, protože jakmile má někdo rozdílný názor, tak je ten názor špatnej a vůbec tě nezajímá... ale hádej co, mě zase nezajímá tvůj názor. Chutná mě, chutnal jim, chutná dalším... A co je důležité, chutná skutečným vzdělaným kritikům, kteří jsou jako vědci, ví co mají chutnat a cítit

14

Odpovědět

+lenaciaNejde o to, že je to názor rozdílný, ale nedává smysl. Mně taky chutná Gambrinus aji kozel, mně totiž chutná každý pivo, ale když si chcu dat něco, na čem si fakt pochutnám, tak sahám k úplně jinýmu pivu a do úplně jiných cenových relací. Ale na oběd ke grilování je dobrý cokoliv. A tvá druhá věta dává smysl ještě menší, přestaň na ty antidepresiva chlastat prosimtě :D

01

Odpovědět

+Autoopravdu musíte ponižovat sám sebe a používat argumentační klamy jen abyste mě zesměšnil, nebo znehodnotil můj názor? V tom případě váš názou nemá vůbec žádnou hodnotu, to je jako by vůbec neexistoval! a já už na něj nebudu reagovat, protože je to pod mou úroveň. Mějte se, a chlastejte si co chcete nenávistnej hloupej "čecháčku" ;)

01

Odpovědět

+lenaciaBtw. tvůj názor mě nezajímá proto, že už dle tvé volby výrazů (chutná mi) mluvíš mimo mísu. Tady se bavíme o tom, že Pilsner Urquell zdaleka nemá takovou kvalitu jakou mu mediální tlačenka přisuzuje.

02

Odpovědět

148 l na osobu a rok? To je jedno pivo denně i když odečtu mladší 18 let.

70

Odpovědět

Rejpal jako já si vždycky rýpne.

1.) Plzeň je oblíbená hlavně v drahých USA hotelech atd. Tady maximálně v Plzni. Občas třeba nedělní kachnu zapiji plzní, ale to je tak asi vše. Zrovna nedávno hlásili, že nejlepší český ležák je Radegast 12 s čímž jen souhlasím. Navíc je Plzeň nechutně předražená. V obchodech 24, v hospodách 40-45.

2.) Když to točili, tak spotřeba pivu nás byla 144 a teď už jen 143. V žádném případě 148. Bohužel dnešní mládež chlastá ty koktejlíčky a další hovna, taky je ve městech nejvíc COOL, nejíst maso, nepít pivo a jíst jen trávu a kůru ze stromů.

3.) Když jsme se jeli poradit do Bavorska, tak proč ukazuje vlajku Německa?

518

Odpovědět

1) U nás v Žatci ji točí tuším za 32 :D.
3) Asi si neuvědomili, že Německo bylo sjednoceno až r. 1870, nebo prostě nejsou takový rejpalové? :D

50

Odpovědět

No podle toho co píšeš, tak jsi z nějakého buránkova, kde se Plzeň nepije jen kvůli ceně. Celý život si se nikam nepodíval, nepodíváš a tak máš dojem, že se Plzeň nikde nepije kromě Plzně a v "drahých USA hotelech"... oni těch miliony litrů totiž prodají právě jen takhle. Mimochodem, zkus někdy nějaké ten US hotelový řetězec, takový DoubleTree, Hampton by Hilton či hotely Westin jsou fajn.... počkej, vždyť ty sedíš doma a chlemtáš tu svojí kvalitku u TV, tak nic.

30

Odpovědět

V Británii, Německu, USA jsou k dostání mnohem lepší piva normálně v supermarketu. U nás musíte pro dobrý pivo do minipivovaru a zaplatíte za něj 3násobek normálního. To je fakt smutný u národa, kterej neustále honí nad svou pověstí pivní velmoci.

211

Odpovědět

To mi připomnělo, že za týden je PilsnerFest, už se těším.

61

Odpovědět

Prazdroj je hrozně přeceňovanej. Naprosto průměrná předražená jedenáctka.

3315

Odpovědět

Ty seš hrozně přeceňovanej

612

Odpovědět

+PlzeňákTvoje mama je přeceňovaná

157

Odpovědět

Bodejť by se Plzeň nehonosila titulem, když to měla koalice modrých kurev a socanů podmáznuté. V Plzni měli hovno a né plány územního rozvoje, dodnes vystavěli jenom zlomek z projektů a o kultuře se tam akorát jenom mluví. N****t na Colours nebo Zlatou tretru, přece by to páni z Prahy nepřiklepli Ostravě.

2412

Odpovědět

Třeba od nich příští rok uvidíme video z Ostravy :)

90

Odpovědět

Koukam že Ostraváci místo toho aby to přáli jinýmu Českýmu městu tak se budou čertit a nadávat a kroutit. Buďte rádi že titul byl v Plzni a zajeďte se sem někdy podívat, chachaři

1411

Odpovědět

+PlzeňákPřijedeme. Příští rok s Baníčkem :D

32

Odpovědět

+PlzeňákBodejť bychom se nečertili, pokud si dobře vzpomínám, ta volba byla hezký podraz, 13 porotců celkem - všech 6 zahraničních hlasovalo pro Ostravu, 7 zbylých z Prahy pro Plzeň. V Ostravě byla kampaň, lidé o volbě věděli, pracovalo se na tom. V Plzni o tom věděl možná nějaký úředníček, plány a příprava houbelec. Proto taky nestranní hlasovali pro Ostravu, ale Pražáci to zařízli, už to bylo dopředu domluvené v nějakém kanclu.

124

Odpovědět

+ostravákDoporučuju návštěvu Plzně :) Nejlépe Plzeňských benátek

14

Odpovědět

+ostravákNemám rád, když kdokoliv předkládá "fakta" bez uvedení zdroje (i když v dnešní době sám sebe překvapuji, proč se vlastně ještě snažím), natož když větu ukončí spojením: "pokud si dobře vzpomínám".
Volba EHMK2015 byla především tajná a bez přístupu médií. Sám místopředseda komise Roman Bělor v přímém přenosu po vyhlášení uvedl, že doufá že se výsledky hlasování veřejnost nikdy nedoví. Mimo jiné z jeho krátkého proslovu si lze lehko udělat představu pro jaké město hlasoval.(8:50)
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/1318200-mesto-kultury-2015-otevrete-si-plzen-ostrave-chybel-hlas
Všechny spekulace médií o tom jaké bylo rozložení hlasů tedy považuji za bezpředmětné do té doby, pokud mi někdo neukáže věrohodný zdroj, samotnému se mi ho nepodařilo dohledat. Jedinou zmínku o jmenovitém rozložení uvedly Parlamentní listy.
http://www.parlamentnilisty.cz/kraje/plzensky/Evropske-hlavni-mesto-kultury-2015-Kdo-jak-hlasoval-175422?diskuse&parent=99951
Ty obecně považuji za věrohodný zdroj, bohužel i ve svém článku označili rozložení hlasů za neoficiální a proto na údaj nelze naplno spoléhat, zdrojový dokument se mi nepodařilo najít. Mimo jiné říkají přesný opak, tedy že pro Plzeň hlasovali všichni zahraniční komisaři a jen jeden čech.
Pohybuji se v obou městech, nenarodil jsem se ani v jednom z nich, nemám tedy předpojatou náklonnost ani k jednomu městu. Mohu říct jen jeden svůj názor a to, že obyvatelé obou měst neví o tom druhém zhola nic. Ostravákovi se s Plzní vybaví pivo, plzeňákovi při zmínce o Ostravě uhlí, oboustranná omezenost.

70

Odpovědět

:( Jen brečim, když vidim, jak to pijou z plastových kelímků. Pochopim to na veřejných akcích, kde jsou stovky lidí, ale tady mohli dát každýmu půlitr...

312

Odpovědět

Taky mě to napadlo... Ale to by potom neměli ekologové co žrát... :D

42

Odpovědět

+PéťaEkologové mi sou ukradení, ale vždyť je to kentus pít pivo z plastu... u nějakýho vodový *** jako 11° Kozla to nevadí, ale tady jim snad chtěj ukázat to nejlepší.

55

Odpovědět

+BullOverPivo z plastového pohára nie je na škodu piva piť ak ho piješ okamžite ako ochutnávku a nesedíš pri ňom hodinu ako na stanici keď čakáš na vlak. Ale je pravda, že pivo z plastu ktoré sa kupuje v obchodoch, sú najhoršie čo môže byť ale v tom je rozdiel. Ak si vezmeš , že sa tam v pivovare premlelo pár stoviek ludí, kto by tie poháre stále umýval, ak by boli pollitráky sklenené. Navyše je to ešte celkom dobrý ten priesvitný plastový pohár, nie ten hnusný plastovo-papierovo-kartonový. A je to ochutnávačka, nie chlastačka.

71

Odpovědět

+Péťa... odpověď na blbej post.. sry

00

Odpovědět

Kdyby jsi v tom pivovaru nekdy byl, zjistil by jsi, ze se tam otoci takovy neskutecny kvantum lidi, ze zasobovat je cistyma sklenickama by bylo proste nemozny...

134

Odpovědět

+eeBoli sme s kamošmi tento víkend na tom istom mieste a mali tam nachystane prepravky so sklennymi poharmi... takze sme ho dostali pekne do skla :) a niekolkokrat.

00

Odpovědět

+Jasadasdou yeah... moje komenty maj sílu... neni zač

10

Odpovědět

Při prohlídce pivovaru Guinness točí všem piva do skla a navštíví to tam každý den mnohem víc lidí, než v Plzni. Určitě by to taky zvládli, kdyby chtěli ;)

70
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK