Rok 2019 v šesti minutáchVox

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 61
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:166
Počet zobrazení:7 434

Rok 2019 byl rokem revolucí a odvážných činů po celém světě. Impeachment Donalda Trumpa, aktivismus Grety Thunberg nebo protesty v Hongkongu. To vše v šesti minutách od Voxu.

Přepis titulků

Arabské jaro v severní Africe a na Středním východě. Barack Obama byl znovuzvolen… Tato cena je pro zapomenuté děti, které chtějí vzdělání. - Britové jsou pro odchod z Evropské unie. - Nejhorší uprchlická krize. Bojujte za své životy, jinak to rozhodne někdo jiný. Ne. No… Tik Tok – ADHD v podobě aplikace.

Old Town Road je nejdelší stálicí číslo jedna v historii Billboardu. Avengers: Endgame je oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob. A Emmy získává Phoebe Waller-Bridge. Spojené státy americké jsou mistry světa. No jo, boomere. Trump teď nařizuje federálním pracovníkům, aby se vrátili do práce bez výplaty. Uzavření vlády je nyní nejdelší v historii.

Nedává smysl, aby obě strany dokázaly najít kompromis. Obě jsou zatvrzelé. Zavřete ho! Máme Big Mac, máme čtvrtlibrák se sýrem. Máme vše, co se líbí mně i vám. Udělali jsme to kvůli výpadku. Potřebujeme ochranu hranic. Opovrženíhodné životní podmínky. Migranti byli v pokojových celách týden. Spojené státy vedou na jižní hranici koncentrační tábory. Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller doručil závěrečnou zprávu. Kdybychom věřili tomu, že prezident nespáchal zločin, řekli bychom to.

Odvoláme toho zmrda. Prezident Trump tvrdí, že při jeho hovoru s prezidentem Ukrajiny nedošlo k žádnému provinění. Historický titulek. Potřetí v historii se bude hlasovat o sesazení amerického prezidenta. Boj o prezidenta roku 2020 se rozhořel. Jasně, vezmeme si vaši AR-15, vaši AK-47… Už nedovolíme, aby byly použity proti našim spoluobčanům.

- Kdo dokáže porazit Donalda Trumpa? - Já, já, já! Nikdo není nad zákonem. A to ani prezident Spojených států. Dnešním dnem oznamuji, že rezignuji… …na úřad prezidenta. Nebyla jsem schopna domluvit Brexit. A proto je rezignace nezbytná, aby uklidnila danou situaci. Indie počítá hlasy v největších demokratických volbách v historii. Narendra Modi drtivě vyhrál všeobecné volby.

Napětí mezi Indií a Pákistánem o Kašmír roste. Byla zahájena dlouho plánovaná turecká vojenská operace v severovýchodní Sýrii. Chaos ve Venezuele. Jak vůdce opozice, tak prezident Maduoro vyzývají stoupence k protestům. Jsme svědky vlny demonstrací po celém světě. Od Středního východu… až po latinskou Ameriku a Karibik. Vítejte v generaci „Nedovolíme to“.

Miluju tě Portoriko! …až po Evropu, Afriku a Asii. Je zřejmé, že je tu rostoucí deficit důvěry mezi lidmi a politickými organizacemi a rostoucí hrozba pro společenskou smlouvu. Mladí dokáží zachránit to, co bude. Chci změnu. A nedovolím ostatním, aby mluvili za mě. To, co číhá za rohem.

Lidé jsou základem demokracie. Chci svá základní práva. A doufám, že vláda na nás zareaguje. Budeme dále protestovat. Je to jejich budoucnost. Mají právo za ni bojovat. Mladistvý ze Švédska, zvaný Hlas planety, je připravený přeplout Atlantik na misi za boj proti změně klimatu. Oči všech budoucích generacích lpí na vás. A pokud se nás rozhodnete zklamat, tak říkám: Nikdy vám neodpustíme.

Toto je začátek dne bojů za globální klima, inspirováno náctiletou aktivistkou Gretou Thunberg. Zklamáváte nás. Ale mladí lidé začínají chápat vaši zradu. Organizace spojených národů varuje, že dopady změny klimatu rostou a jsou nevyhnutelné. Ekologická katastrofa s globálními důsledky. Amazonský deštný prales hoří rekordním tempem.

Znečištěné ovzduší v Novém Dillí ohrožuje zdraví miliónů lidí. Cyklón, který se přehnal Jižní Afrikou. Kerala už druhým rokem bojuje v některých okresech s povodněmi. Hurikán Dorian zpustošil Bahamy. Prosím, modlete se za nás. Prosím, modlete se za nás všichni. Viděli jsme něco, co jsme měli za neviditelné. Můžeme se vzít! Tchaj-wan bude první asijskou zemí legalizující manželství pro všechny.

Nejsme imunní vůči virům nenávisti nebo strachu z jiných. Nikdy jsme nebyli. Ale můžeme být národ, který objeví lék. Odpověď leží v naší lidskosti. Sám seš dechberoucí. Ty jsi dechberoucí. Vy všichni jste dechberoucí. První muž, který uběhl maraton za méně než dvě hodiny.

Jsme tady a musíme udělat něco dobrého, co ctíme, než odejdeme. Milovat někoho. Starat se o někoho. To jsem si taky myslel. Potěšit nějakého člověka. A to dělá život nejen snesitelným, ale i galantní, galantní událostí.

Překlad: Kara www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To nevypadá tak tragicky, ja som zažil najlepší rok života. Jedine čo ma trápy z toho videa, je to počasie a príroda.

21

Odpovědět

Za mě zatím nejlepší shrnutí roku 2019.

60

Odpovědět

Už to má jen 74% chcípněte prdelní p**e rasistický zákeřný!!!

118

Odpovědět

Zdechni v lágru, neomarxistická pytcho!

313

Odpovědět

To je pohled na rok 2019 očima amerického liberála. Třeba 99 % lidí na světě vůbec nezajímá impeachment Trumpa.

1327

Odpovědět

Vzhledem k světovému významu USA je to dost významný milník v roce. Navíc většina odběratelů Voxu je z USA. To sis myslel, že to video dělají jen pro tebe, českého Jardu z Horní dolní? :D

344

Odpovědět

+VkliduKdyby ho dělali pro mě, tak by tam nechyběl Dan Nekonečný. Na světě už nikdy nebude tolik rrrrrozkoší...

69

Odpovědět

+DurangaOmlouvám se za trapné komentáře, jsem postižený retardací.

100

Odpovědět

+DurangaTo je super nápad, všichni budeme používat stejnou přezdívku, debata bude zajímavější :)

47

Odpovědět

+DurangaAnebo se proste zaregistruj na videacesky s vlastnim uctem.

20

Odpovědět

+kocour OggyTo bych měl hned ban za svou debilitu.

10

Odpovědět

+Durangaveď už si jeden dostal

01

Odpovědět

+Richmond153Já ne, to Duranga.

11

Odpovědět

+VkliduA to presne v cem je ten impeachment tak dulezity ? Ze ukazuje naprostou neschopnost domkratu ? Videl jsi vubec nejaka slyseni impeachmentu? Cela ta fraska je jen o tom, ze nekdo slysel jak nekdo jiny rika ze nekdo jeste dalsi mel udajne neco udelat. A potratu se radsi ani nebudu zminovat.

35

Odpovědět

+THE ggGPromiň, ale o tom empeachmentu toho víš teda hodně málo. Asi tuhle rádoby informaci máš od někoho, který někde slyšel jak někdo jiný říká... Je to reakce na poslední z mnoha z Trumpových skandálů. Přečti si něco, než něco napíšeš. :D

42

Odpovědět

Retardovanej, ulhanej a rozmazlenej fracek přestane žrát, jako že má deprese, a rodina prodá barák a SUVčka, senilní Attenborrow s ní udělá rozhovor, OSN jí nechá mluvit na celosvětové konferenci a stane se osobností roku. Co čekáte od tohoto světa?

2643

Odpovědět

Budeš brečet?

2815

Odpovědět

Když v roce 1938 mohl být podle Times osobností roku Hitler tak se ani nedivím..

711

Odpovědět

+MickyNemohl. Byla to totiž recese jednoho chlapa. Doplň si informace. :D

86

Odpovědět


Odpovědět

Hele, jako chlap k chlapovi. Fakt ta nenávist k malé holce zvětšuje penis?

212

Odpovědět

+Dr. InkŠpatně jsi to pochopil, to není k ní. "Co čekáte od tohoto světa?"

28

Odpovědět

+Dr. InkChlap k chlapovi:
www.osel.cz/index.php?obsah=36

15

Odpovědět

Odpovědět

Na hlavní stránce to mělo 100 % a po rozkliknutí 78 %. Tady si asi někdo léčil komplexy ze špatnýho roku. 😀

284

Odpovědět

Really? VoX, vic ultra levicacke fake news sem dat nemuzete?

851