Singapur - deset nejzajímavějších místVagabrothers

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:52
Počet zobrazení:6 720

Dnes se podíváme do zákoutí nejmenšího z asijských tygrů - Singapuru. A uvidíme víc než jen restaurace!

Zajímavosti:
Hainanské kuře získalo svůj název podle čínské nejjižnější provincie nacházející se na stejnojmenném ostrově.
Nasi lemak je původem malajské jídlo založené na rýži vařené v kokosovém mléce spolu s listy rostliny Pandanus amaryllifolius, která je zatím českým názvoslovím nepolíbena.

Přepis titulků

Ahoj, všichni, hlasí se vám Marko a Alex. Právě sledujete Vagabrothers. - Tohle je seznam deseti věcí, které neopomenout v Singapuru. - Lvím městě. K porozumění Singapuru je nejlepší začít procházkou po březích jeho řeky, kde britská Východoindická společnost město před 200 lety založila. Najdete tam obchody a přístavní mola, která tvořila obchodní uzel mezi Evropou a Asií. Stejně tak jako obchodní čtvrť s mrakodrapy, díky kterým poslední dobou město bohatne. Po procházce na slunci budete mít určitě žízeň, zajděte proto do hotelu Raffles, městském symbolu pojmenovanému po jeho zakladateli a zároveň domovu koktejlu Singapore Sling.

Jistě, je hlavně pro turisty, ale uvidíte tu pravý britský Singapur. Jednou Singapore Sling, protřepat, nemíchat. Číslo 3 – čínská čtvrť. Singapur byl sice založen Brity, nicméně dnes mají 3 ze 4 místních čínské kořeny. Navzdory rapidnímu vývoji Singapuru si zdejší čínská čtvrť zachovala svůj charakter skrze chrámy, tržiště a skvělé restaurace. Čínská čtvrť je super, ale nepřehlížejte kvůli ní sousedy z jiných etnik. Navštivte indickou čtvrť kvůli pálivému kari a pestrým chrámům.

Nebo ulici Haji. Je to malajská čtvrť, jedna z modernějších v rámci Singapuru. Číslo 5 – Hawker centre. Singapurská etnická různorodost se zrcadlí v tamní kuchyni, kterou nejlépe objevíte v tamních neformálních stáncích s jídlem sdružených do tzv. Hawker centre. Je zde veliký výběr, ale Maxwell Food Center je skvělým místem pro ochutnání nejlepších místních specialit. Například kraba na chilli, hainanského kuřete s rýží a nasi lemak. Číslo 6 – Southern Ridgeline. Singapurské jídlo je tak dobré, že zajisté pár kilogramů přiberete.

Odčiňte to výběhem stezkou vedoucí k nádhernému národnímu parku Southern Ridgeline, který vede k vrcholu Mount Faber a lanovce vedoucí na ostrov Sentosa. Číslo 7 – ostrov Sentosa. Dlužno dodat, že není místem pro každého, ale najdete zde všechna letoviska a atrakce. Některé nestojí za nic, ale jiná jsou skvělá. Napříkad Universal Studios, nebo Southeast Asia Oceanarium, největší oceanárium na světě. Můžete se tu dokonce potápět v těchhle skafandrech. Takže budete jako superhrdina Starman.

Plavu si tu tím nejdivnějším způsobem. Pokud upřednostňujete trochu víc akce, zamiřte do bazénu s umělými vlnami, kde se můžete naučit základy jízdy na stabilní vlně, nebo zkusit štěstí a projet se pod ní. Poté vyzkoušejte větrný tunel od Ifly, který simuluje volný pád, to vás určitě bude bavit! Číslo 9 – bar na střeše hotelu Marina Bay Sands. Musíte se tam stavit, než opustíte Singapur. Najdete tam kaskádovitý bazén, můžete si dát koktejl s výhledem na celé město a udělat perlu pro váš Instagram. Vy víte, že tu fotku chcete.

Zakončete vaši cestu Singapurem vycházkou ven, do Clarke Quay – zrekonstruovaného nábřeží, které proměnilo dřívější domy obchodníků v moderní bary pro mladé a sexy zákazníky. Tak to by byly naše tipy. Jaké jsou ty vaše? Podělte se o ně v komentářích. Pokud se vám tohle video líbilo, ohodnoťte ho, sdílejte s vašimi přáteli-cestovateli a odebírejte nás. Pro více cestovatelských tipů klikněte na odkaz zde. A pro zhlédnutí našich posledních dobrodružství zde. - A do té doby zůstaňte zvědaví, objevujte, uvidíme se příště! - Mír!

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pro mě největší zážitek ze Singapuru 'Gardens by the Bay' (doporučuji vygooglit), v seznamu není.

00

Odpovědět

"Pandanus amaryllifolius, která je zatím českým názvoslovím nepolíbena."
Pandán. Prostě a jednoduše pandán :) viz vyhledávač. Většina druhů tohoto rodu má něco jedlého, plody, listy, ale mě to teda nechutná - no ale proti gustu... :)

00

Odpovědět

Našel jsem jen čeleď pandánovité, konkrétně tenhle druh nikoliv, ale díky :)

00

Odpovědět

Vsadím se že většinu míst (možná všechny) najdeme na mapě. Hmmm..... Napadá vás tedy nějaký důvod existence takových videí ? Možná se chtějí pochlubit dovolenou vyšší společnosti bez kulturního kapitálu až je někdy člověku k blití... Jo zeptat se místních aby sestavili ty nejzajímavější místa vsadím se že ty ve videu se dostanou na nejnižší pozici a video by schytalo o to větší hodnocení a možná by ukázali i nějaké zajímavé místo než asi tu největší turistickou klasiku.
Doufám že tu jednou bude Adblok který bude blokovat tyhle reklamy...

53

Odpovědět

Díky za názor.

10

Odpovědět

+PéťaNic si z kverulantů nedělej. Singapur je opravdu nádherné místo. Ale bylo by fajn, kdybys přeložil nějaké video, které vysvětluje, proč to v Singapuru vypadá tak dobře. Na rozdíl od zbytku jihovýchodní Asie je tam velmi čisto a vysoká životní úroveň srovnatelná se západní Evropou. Tedy za jakou cenu toho dosáhli - tvrdou teokracií a diktaturou.

20

Odpovědět

+-HoNY-Máš-li tip na nějaké konkrétní video, můžu se na to podívat :)

10

Odpovědět

+PéťaVelmi těžko se dá jedna země shrnout do krátkého videa. Snad něco na tento způsob: https://youtu.be/kgT3SZ1ZWb0
https://youtu.be/R_i7Kq2Wz2w
Obojí se ovšem vyhýbá se kontroverzím (diktatuře) a je to spíš takové suché vyjmenování faktů. Z hlediska návštěvnosti to asi moc lidí nezaujme.

U tohoto je dobrým shrnutím hlavně popisek:
https://youtu.be/5CUz81Y6LO0

Seeker Daily zase shrnuje jen pár věcí a srovnává ho s Izraelem:
https://youtu.be/rLWUBWiviuA

00

Odpovědět

+-HoNY-Díky za podněty :) , nejsem si jist, zda bude o nějaké z videí zájem, nicméně jedno z nich přeložím a nechám na adminovi, jestli ho postne.

00

Odpovědět

Jen malá chybka - u čísla 9 máte číslo 6. Jinak tyhle videa jsou super ;-) Keep it up!

10

Odpovědět

Díky, opraveno. :-)

00