Objevování opravdové PrahyVagabrothers

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:283
Počet zobrazení:22 538

Dnešním videem se s duem Vagabrothers podíváme do Prahy. Určitě potěšíme ty z vás, kterým přišel jejich minulý výlet do San Sebastian příliš plytký. Navštíví totiž několik méně známých míst a bude to stát za to. Pokud vás video zaujme a budete chtít autorům něco vzkázat, určitě jim napište komentář k původnímu videu na YouTube.

Když hovoří o Mostu svatého Karla, myslí samozřejmě Karlův most, úmyslně jsem tuhle chybku neopravoval.

Přepis titulků

- Ahoj, všichni! - My jsme Marco a Alex a vy sledujete Vagabrothers. - A tohle je Praha! - Jako doma. - Jdeme na to! Praha je jedno z nekrásnějších měst na světě a také jedno z nejnavštěvovanějších. Ještě aby ne. Pivo je tu levnější než voda, ženy jsou krásné a noční život se vyrovná kterémukoliv městu světa. Paradoxně ta část města, která se zdá nejvíce kulturní, Staré město, je nejméně autentická, neboť vysoké nájmy a turistický ruch vytlačil mnoho lidí z centra. Chtěli jsme objevit opravdovou Prahu, ale jako většina jsme začali tradičně.

Navštívili jsme Most svatého Karla, Orloj a udělali si procházku Starým Městem. Miluju takováhle města. Dlážděné ulice, nádherné historické budovy, barevné, rurální, nádhera! Žeru to! Ano, Praha má jedno z nejzachovalejších historických center z celé Evropy. Ukázková střední Evropa. Půjdeme prozkoumat další část města, - která by měla být zajímavé úplně jiným způsobem. - Pojďme, jsem připravený. Pro nás je nejlepším způsobem, jak poznat kulturu, jídlo. Sešli jsme se proto s Leonou z Prague Food Tour, která nám slíbila rychlokurz české kultury, - který začneme obědem.

- S Leonou jsme se sešli v restauraci zvané Lokál v Dlouhé ulici, kde najdeme nejlepší restaurace v Praze Leona nám objednala pár místních specialit. Pražskou šunku s křenem, český tatarský biftek, smažený sýr a nakládaný camembert. Opravdu dobré. Je to skvělé místo pro ochutnání tradičních českých jídel v moderním provedení. Nabízejí pouze původní české nápoje a pokrmy, proto zde nedostanete žádnou Colu ani Sprite, pouze tradiční české nápoje.

Jídlo je vždy kvalitní a směsice chutí je jedinečná a plná kontrastů. Jídlo je dobré, je zdejší a já jsem šťastný. Mám pivo, tohle je skvělé. V Kalifornii by se už řeklo, že máte problém s pitím, tady je to však docela běžné. Vypít čtrnáct piv není žádná senzace. Každý pátek večer. Právě ukončujeme náš oběd a máme tu... vzorek. Máme tu kořalku a bylinkový likér Becherovka. - Trochu silnější. - Na trávení. Au, tahle pálí mnohem víc. - Dobře, právě opouštíme Lokál.

- A maraton jídla pokračuje. - Popojdeme o 40 metrů dál a... jak se to jmenuje? - Naše maso. Dobře, měl bych jednu otázku. Proč jsme si museli udělat rezervaci? Proč Češi potřebují na každé jídlo rezervaci? - Nechápu to. - No... Chceme si být jistí, že dostaneme své maso. - Hádám, že každý chce svoje maso. - Jsme si jistý, že tady ho dostaneme, pojďme! Pokud jste vegani nebo vegetariáni, držte se. Přišli jsme do podniku Naše maso a tohle je učiněný svátek uzenin. Naše maso je řeznictví, které podává pouze prvotřídní masné výrobky a studené plzeňské pivo z kohoutku ve zdi.

To musíte milovat! Jde o recept, který od otevření před třemi lety plní podnik davy zákazníků. Sešli jsme se tedy s vlastníkem Našeho masa, abychom se ho zeptali na filozofii podniku. Používáme jenom nějaké nasekané papričky, čerstvý česnek a to je vše. Jen dobré maso a tuk. A děláme to tak, jako to dělala naše babička. Aby nám František ukázal, co tím myslí, přinesl nám hostinu. Hovězí srdce s vepřovými kůžemi, jednoduchý burger a nejlepší sekanou, jakou jsme kdy měli. Podívejte se na tu sekanou!

Pokud tohle sníte, tak jste kus chlapa. Takže sním tohle a budu jako vy! - Můžu vás obejmout? - To je hezký. Koukněte se na to! Nebudu lhát, jsem hrozně rád, že nejsem vegetarián. - Tohle je masové nebe. - Přivoňte si. Můžu? Jen mě nechte přivonět si k burgeru. Sežeň si svůj vlastní! Poté byl čas nechat Staré Město za námi a objevit část Prahy, kterou kdekdo mine.

Jsme teď asi 20 minut jihovýchodně od centra na ulici Krymská. Jde o nádhernou historickou čtvrť, která zažívá svoji renesanci - díky několika kavárnám, které se tu otevřely v posledních letech. - Pojďme je okouknout. Začali jsme kavárnou Sladkovský, staromódní kavárnou, která na nás působila jako místo, kde mohl český spisovatel Franz Kafka psát své romány. Zkrátka bohémská. No tak, chápete ten vtip. Jsme v Čechách. Ale ačkoliv je z ní cítit stáří, funguje teprve několik let, založili ji rodilí Pražané, Michal s Kateřinou.

Řekli nám, proč cítili, že musí vytvořit kavárnu pro místní ve městě, kde roste turistický ruch. Jak vypadala Praha před sedmi lety? Bylo to místo pro turisty, nic moc jiného se tu nedělo. Všechen ten turistický průmysl vytlačil místní do ústraní. A poté jsme se nějakým způsobem stali prvními, kdo začal vytvářet centrum pro místní komunitu. Když jsme tady začínali, bylo to neupravené zanedbané sousedství, jen s místními, žádní turisté, nikdo dojíždějící za prací, nebo velmi málo. Přemýšleli jsme tedy, jak zaujmout tyto místní, takže jsme přišli s tím konceptem...

celodenní zábavy u jídla a pití. Takže ráno jsme café bar, můžete si dát pěkné espresso. Přes obědy nabízíme menu, řádnou domácí kuchyni, mimoto máme také výběr tapas. Večer můžete přijít na burger nebo výběr ze středomořských kuchyní. A pozdě v noci se občas proměníme v divoký bar. Po výborném marockém Tajine a burgeru s kozím sýrem k večeři byl čas na... uhodli jste. Víc piva. Minulý týden jsme byli na plzeňském pivu v Plzni, ale dnes chceme v Praze ochutnávat pivo v menším, takže jsme si dali sraz se Sárou z praguebeergarden.com, která nám ukázala jeden z jejích oblíbených minipivovarů Bašta.

Tady na Baště mají světlý ležák, je skvělý a já myslím, že je to jeden z nejlepších v Praze. Dále tu mají polotmavý ležák, což je taková česká specialita. Když si v Čechách objednáte pivo, mělo by mít asi 2,5 cm vysokou pěnu Pokud by se mi to stalo v Americe, podíval bych se na barmana jako... no tak, dolej to, chlape. Ale tady si ve skutečnosti můžete objednat pivo, které je skoro samá pěna.

- Ano - A je chutné, je sladší. - To je, ale pořád dostaneš svůj půllitr, víš. Půllitr pěny? - Co to bylo za zvuk? - Andulka. - Mají tu ptáka? - Je to důlní andulka. Na baru je pták. Na baru je pták, kámo. - Tak jo, poslední zastávka, kam jdeme? - Do Zlých časů. - Co tam najdeme? Tohle je pražský první velký multipípový bar, takže si dáme... - Víc piva? - Víc piva, je tu na výběr ze 40 piv ze spousty dobrých českých minipivovarů. - Ano!

- Nejprve musíte vyzkoušet Bad Flash... To je tmavá IPA a poté si můžete dát Imperial Stout, také Bad Flash. Obě jsou tmavá, ale jsou opravdu výborná. Po dnešku jsem si uvědomil, že tohle město miluju. Chci tu prostě zůstat, pít pivo a jíst guláš s knedlíky, zírat na zajímavé historické budovy a číst Kafku v kavárnách, jako je ta na Krymské ulici. Tohle je moje město. Myslím, že tu jednou pobudu na hodně dlouho. Připijme si na to. Tak jo lidi, díky za sledování a obrovské díky všem, kdo nás provedli městem, zejména Hotelu Clement, který nám nabídl skvělé pokoje s úžasným výhledem na celý týden.

Všechny informace najdete pod videem... A pokud se vám video líbilo, sdílejte, hodnoťte, nebo se přihlaste k odběru týdenních videí. - Uvidíme se příští týden. - Zatím.

Komentáře (56)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

it's all about beer, which is very good, but Prague is so much more!! Everyone must love this city and its people!

00

Odpovědět

A to vynechali drogy.. :-(

51

Odpovědět

:-(

20

Odpovědět

Lokál nic moc teda ...

35

Odpovědět

Je smutne, ze prekladate taketo videa, ktoru su zaplatene restauraciami a hotelmi o ktorych vlastne cele toto video je. Nie je to o Prahe, ale o reklame a obalamuteni mozgov dalsich turistov. Chlapci sa prisli do Prahy zadarmo nadrbat, najest a vyspat a zaplatili za to tymto krasnym videom, s krasnymi spomienkami na chutne jedlo a este im z toho teraz idu dalsie cashiky z pozreti na YouTube. Informacna hodnota pre turistu alebo nas sa blizi nule, ale marketing to je vychytany, to ano...

815

Odpovědět

Tak například v Lokálu čepují jednu z nejlepších plzní

102

Odpovědět

Prelozite i Plzen ?

213

Odpovědět

Pravděpodobně - zvážím, zda bude mít zájem víc lidí a uvidím :)

174

Odpovědět

Todle video dokáže Čecha, ale hlavně pražáka nasrat. První začne nádhernou sračkou, že je v Praze voda dražší než pivo, čemuž 99% jeho kreténských amerických fanoušků uvěří. Když říkali, že se vyhnou turistické Prahy a objeví Prahu jako lidi, co tu žijí, tak sem čekal, že pojede třeba metrem na čerňák a sedne si do nějaké hospody 3. cenové skupiny. On místo toho vleze do první předražený restaurace pro turisty, kde dělají moderní "česká" jídla. Pa leze po hipsterských minipivovarech, kam taky průměrný pražák nechodí a zakončení v nejvíc hipsterský ulici Krymská, která je plná veganských restaurací a havloidních kaváren byla slušná třešnička. Takže pořád jediné objektivní video o naší zemičce je od toho týpka jak dělá ty státy dle abecedy.

4431

Odpovědět

Hele na Baště není nic hipsterskýho, neblázni...ja tam chodim leta, a k Bansethům taky. Ta Krymská to je zhruba tak, jak píšeš, dejme tomu. Lokál taky zajdu, neříkám , že ne, ale na běžný posezení to zrovna není.

10

Odpovědět

+witty1Možná jsem to přehnal, ale ne tak jak týpci ve videu. Paní co má 40 kilo i s postelí, tam vypráví, jak je normální v pátek večer 14 piv? Neznám ani chlapa co by toto vypil za večer = 4-6 hodin.

711

Odpovědět

+nevimjmeno2To dost asi záleží v jakejch kruzích se pohybuješ :D Nejsem teda pražák, ale s chlapama normálně chodíme na 10 - 20 kousků. A není to nic ojedinělýho, jelikož jezdím s kapelou po republice, tak pravidelně po koncertech zůstávám v barech, klubech, hospodách s místní sortou lidí a je to naprosto běžný. Pravda, že většinou lidi dají do těch 15 piv, ale zase do toho vybouchaj 10 kořalek, takže kdyby jeli v pivu, tak je to normální. A každej pivař v malejch městskejch hospůdkách by mi to potvrdil. Naopak mi přijde, že to byla jedna z mála informací, která byla věrohodná. Příblížila pravdu o typickejch českejch hospodkejch typech.

103

Odpovědět

+Anonym00Nevim no, piju piva skoro za tři Čechy a víc jak šest 12° za večer si nedávám, spíš tak 3-4.

27

Odpovědět

+Anonym0020 piv za 6 hodin? Pošli video ;)

01

Odpovědět

+nevimjmeno2Každý normálny chlap za večer v pohode zožere 20 pív (12°).... čo ty preboha pri tom pive robíš? fajčíš k****y?

01

Odpovědět

+ehmTak já nevím co se točí v uhrách. 10 litrů velbloudí močí asi dáš no.

00

Odpovědět

Vůbec bych neodsuzoval ty podniky, byli v podnicích který jsou v Praze vyhlášený a to co dělají, dělají nejlíp.
Když půjdeš na plzeň a guláš do hospody 3. cenový na čerňáku, tak budeš mít 2 dny sr.čku a pobleješ se z toho, Lokál, Naše maso, Bašta, to jsou podniky jak to má vypadat, kvalita a jednoduchost a jestli brečíš že to stojí o pár peněz víc, tak si zůstaň v tý tvojí 3. cenový na čerňáku kam patříš...

314

Odpovědět

Dal jsem ti palec hore, i když to fakt bylo poněkud přehnaný (a zrovna Havel by fakt netoužil navštěvovat současnou Krymskou), ale že je video jaký je, bych nedával až tak za vinu chlapcům. Když to zkusej jen tak nablind bez průvodce, tak je to otázka štěstí a natáčení se může i značně prodloužit fatálními omyly. A když daj vědět, že by na to chtěli místního průvodce, tak kdo se jim přihlásí? Ti co choděj do trojky a na youtube kouknou jenom, když jim kámoš pošle odkaz na vtipný video? Asi ne, co. :-D Jasně že to s nejvyšší pravdépodobností bude někdo s jistým sklonem k hipsteřinám. Nakonec můžem bejt rádi, že ta holka aspoň žere maso. :-D

Tak si sprav náladu tady, koukni jak učurávaj z guláše (i když v něm plave kus buřta). Dumpling do ruky jak se sluší a jedem. Ohromně sympatický lidi, ten chlápek je hotovej gastroerektik. To je reklama na český hospody.
https://www.youtube.com/watch?v=hWQdbuHDi5c

71

Odpovědět

+Mike56I vegetarianku potěší kus masa teda pokud není lesba.. :D

50

Odpovědět

dej si v hospode pivo a vodu a uvidis ze ta voda te skutecne vyjde draz

280

Odpovědět

okaz na "Hledá se český John Oliver" mi NEFUNGUJE

20

Odpovědět

Ahoj, víme o tom, dávali jsme echo programátorovi, ale je víkend, takže náprava chvíli potrvá. :-/

20

Odpovědět

Žiadni černosi, čo predávajú koks, ani otravní žobráci na Karlovom moste, neotravovali ich šľapky ani neokradli švindliarski taxikári. To boli asi v nejakej inej Prahe.

4611

Odpovědět

Dávám ti plus a nechápu ty mínusy. Je smutné, že Slovák zná Prahu lépe než Čech.

142

Odpovědět

hlavně jim neřekla o tom černošským raperovi co děla rap jen v březnu a zbytek měsíce sám neví jak to nazvat

20

Odpovědět

We make it like we made our grandmother??? :D

431

Odpovědět

Kdybych vlastnil prosperující podnik jako on, tak by mě taky netrápila mizerná angličtina :D.

330

Odpovědět

Asi kanibalové :DD

10

Odpovědět

Je to smutný... Praha, Praha, Praha... přitom s českem už nemá téměř nic společnýho, je to úplně jinej svět...

1523

Odpovědět

A jaké město má co teda s českem společného? Že tam jezdí turisti? Noa? To je úplně všude! V Berlíně, v Londýně, v Paříži... jakékoliv velké, nejlépe hlavní, město s bohatou kulturou je prostě cílem turistů a podle toho vypadají ceny a obchody.
Český Krumlov by s tímto názorem musel být Vietnamský Krumlov, a přitom je to nádherné město s tradičně netradiční českou architekturou.
Karlovy Vary jsou zase hanlivě nazývány Ivanovy Vary... ale kolik těch blbečků co tam nadává na rusy vidělo to město před tím, než do něj začali investovat? Od doby co tam Rusové jezdí a mají tamní hotely a bytovky to město prosperuje.
Mariánské Lázně jsou to samé, jen se to tu dělí na Rustou a Německou část, a v centru bych vám teda fakt nedoporučovala nakupovat v obchodec. A přitom stačí sejít do "nového města" a všechno to najednou, i v takhle malém městě, ožívá... a jezdí sem lidé chlastat až z Chebu¨(protože u nich už moc dobře chlastat nejde, když tamní kluby mají povinnou večerku)

234

Odpovědět

+lenaciaTady nejde jen o turisty. Ono v tom videu je krásně zmiňováno, že tento chaos všechny Čechy vyhnal. Centrum je plné turistů, šlapek a n***? prodávající fet. Když musíš pracovně na Václavák, tak slyšíš jen řev v cizích jazycích, nějaký somráky dělající pouliční "umění" a pak nějakej n**r ti něco nabízí, nebo tě chce narvat do klubu. Když pak slyšíš vyprávění babky, která na Václaváku žila, tak je ti do breku. Hnus dnešní centrum Prahy.

162

Odpovědět

+nevimjmeno2Ne chaos ale drahota.

00

Odpovědět

Korekce: Barman ve Zlých časech doporučuje piva od létajícího pivovaru Bad flash, ne Red Flash (ale je mu blbě rozumět, takže chápu :D)

80

Odpovědět

Díky moc. Opraveno. :-)

00

Odpovědět

I love Prague

106

Odpovědět

No nic moc, taková tour po pražských hospodách. Ani mi to nepřišlo nějak vtipně pojaté, aby to vykoupilo nepříliš zajímavý obsah.

353

Odpovědět

Je pravda, že kdyby to natočili na jeden zátah, tak by to bylo zábavnější... Po tom becheru a slivovici měli jet dál, už vypadali správně nezdravě :)

351

Odpovědět

Tak pro Čechy to celkově asi moc zajímavé být nemá. Přeložili jsme to spíš proto, abyste o videu dozvěděli, protože všichni dobře víme, že se nám moc hezky poslouchá, když cizinci naši vlast a hlavní město chválí a říkají, jak jim chutná naše pivo. :-)

Jinak je to video určené hlavně cizincům, kteří jedou do Prahy, podobně jako streamácký Prague Guide: https://www.youtube.com/playlist?list=PLM9_KZNJw8qGuEHJf4lcfIiGwpiRtcKAm

312

Odpovědět

Fakt mmůže být někdo z těch místních "specialit" tak na větvi? Šunka s křenem, tatarák, smažák, nakládaný Camembert (jo, to určitě byl Camembert... Ale ok, oni kluci američtí neví, že dostali českou náhražku Hermelín, kor když tomu místní majitelé restaurací dají světoví název, nakoupí to v Bille, Lidlu za tu jejich superznačkovou nejnižší cenu 9,50kč, ale ok...nakládaný Camembert je česká specialita :D ). A být tak na větvi ze sekané? Asi bych si měl někdy zajít do těch McDonaldů a zkusit ty emerické sračky, abych ocenil náš poklad. Navíc jak už napsal Komunard... Kde je svíčková, vepřoknedlozelo?

Každopádně super videa, kdy cizinci sdílí své dojmy z naší země. Nedávno jsem tu viděl už starší video Olivia Munn u Lettermana... Taky dobrý. Víc takových.

1611

Odpovědět

Tak jak by si nazval ten sýr, aby měli představu o co se jedná? A je sekaná , a sekaná.

90

Odpovědět

+witty1No, nejspíš bych ho nazval tak, čím je. Tedy Hermelínem. Nebo se mám pišnit českou specialitou, kterou budu nazývat po originálním francouzském sýru (vnímáš tu ironii?), i když je to z nejpodřadnější a nejlevnější výroby, která nemá s francouzský "originálem" co dočinění?

A jasně, sekaná není jak sekaná, proto píši, že bych měl asi navštívit ty mcdonaldy apod. abych dostatečně ocenil i blbou českou sekanou. :)

28

Odpovědět

+R3diTak Hermelín je sýr typu jako Camembert, cizinec hned ví, to by snad nevadilo nikomu. A nechápu, co je na tom nejpodřadnější a nejlevnější.

82

Odpovědět

+witty1Kup si třeba KRÁL SÝRŮ HERMELÍN a nějaký hermelín za třetinovou cenu v podobě Basic (ahold), Clever (Billa nebo Lidl? Teď nevím přesně) apod. To myslím tím nejpodřadnějším a nejlevnějším... šmejdem.

16

Odpovědět

+R3diTak to sem snad nikdy nekoupil hele , to vubec nemam predstavu jak moc je to sizeny.

12

Odpovědět

+witty1Problém je, že když cizinci slyší hermelin, tak první co si představí je nějaká ta fretka nebo co to je za zvěř s bílým kožichem (podle který se taky koneckonců hermelín jmenuje), což vyvolává údiv až obavy, zvlášť když se dozví, že je to nakládané. Takže spousta hospodskejch už to raději pojmenovává jinak. Ale říkat tomu camembert je opravdu nesmysl, chuťově úplně něco jinýho. Když už, tak nejpodobnější je asi brie.

12

Odpovědět

+R3ditak hlavne ze se nepysnis zlanosti ceskeho jazyka... "pisnile"

31

Odpovědět

+NandakaVěřím, že jsi sám neomylný, obzvlášť po několika skleničkách šampáňa a pár pivek.

00

Odpovědět

nevim jestli si v lokále nebo našem masu byl, ale já z toho celkem na větvi byl - skutečně výborný a rozhodně ty uzeniny nejsou z billy atp.. ta kvalitka je skutečně někde jinde, každpádně ji taky zaplatíš..

00
Další