Barenaked Ladies - Big Bang Theory

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:637
Počet zobrazení:8 532

Znělku tohoto dnes již kultovního seriálu určitě všichni znáte. Znáte ale i pokračování písničky od kanadského rockové skupiny Barenaked Ladies? V následujícím videu si můžete poslechnout celý song.

pozn.: První sloka byla převzata z překladu neoficiálních titulků k seriálu od týmu na www.big-bang-theory.cz

Přepis titulků

Celý náš vesmír byl nejdřív jen horká hustá hmota a pak se před téměř čtrnácti miliardami let začal rozpínat... Počkat! Země se začala ochlazovat, autotrofní organismy začaly slintat, Neandrtálci vyrobili první nástroje a pak jsme postavili zeď a taky pyramidy. Matematika, věda a historie odhalují svá tajemství, že to všechno začalo Velkým třeskem! "Od počátku lidstva" vlastně není až tak dlouho, jelikož každá galaxie byla vytvořena za míň, než zabere zazpívat tuhle písničku.

Za zlomek sekundy byly vytvořeny všechny prvky. Dvounožci se vzpřímili. Dinosauři potkali svůj osud. Snažili se utéct, ale bylo pozdě a všichni vymřeli. Umrzly jim zadky. Oceány a Pangea. Víte, nechtěli byste být odstartováni tím stejným Velkým třeskem. Všechno to začalo Velkým třeskem!

Pořád se rozpíná dál a dál, ale jednoho dne... přestane a začne jít na opačnou stranu. Zhroutí se do sebe, ale my u toho nebudeme, nikdo to neuslyší. Naši nejlepší a nejbystřejší vědci říkají, že to bude ještě větší... třesk! Austrolopitekovi by z nás bylo opradu špatně.

Debatujeme tady nad tím, jak chytali jeleny. My chytáme virusy. Náboženství nebo astronomie. Descartes nebo Deuteronomium. To všechno začalo Velkým třeskem. Hudba a mytologie. Einstein a astrologie. To všechno začalo Velkým třeskem.

Všechno to začalo Velkým třeskem! Překlad: Cheyenee www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už není. :-(

10

Odpovědět

když už jsme u big bang, nechtěli byste přeložit tohle? ;-) http://www.youtube.com/watch?v=BGieirNmbdM

180

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=sdTGeJwKtVM nebo tohle? já umím anglicky sotva pozdravit, takže kromě hodnocení kvalitu moc nepoznám, ale kterýkoliv video by bylo určitě supr

180

Odpovědět

vím, že teď to už vypadá extra schizofrenicky, ale jednou se objevila i u conana, pokud by zdejší ''publikum'' ocenilo raději ho :D

180

Odpovědět

Supr! Díky moc za to :)

180

Odpovědět

Jen malá poznámka: Ten song se nejmenuje The Big Bang Theory, ale The History of Everything.

191

Odpovědět

Kanadského rockové skupiny?

182

Odpovědět

Jé, beatlesácká basa Höfner 500/1 :-)

181

Odpovědět

Je fajn, že použili jen ten začátek, zbytek se totiž nedá poslouchat.

1854

Odpovědět

Už dlouho to mám jako vyzvánění :)

191

Odpovědět

Ten hlavní zpěvák hrozně připomíná Pucka z Glee, není to on?

184

Odpovědět

Není :) Tenhle je o dost starší bych řekla :)

180

Odpovědět

To je ten samec z tej show v ktorej chodí po svete a robí rôzne práce :)

182

Odpovědět

:-O ono to pokračuje :-)

185

Odpovědět

Díky za překlad, fakt super. Už kolikrát jsem si chtěl zjistit, co to vlastně v titulkách zpívají, a tady to mám pěkně celé. Fakt potěšilo :-)

192

Odpovědět

Simon si to na klavír celkem dává :D

184

Odpovědět

Wolowitz slušně mastí na piano ...

181

Odpovědět

to zivy publikum v kazdym sitcomu by konecne mohli poslat do p*dele.

1848

Odpovědět

TBBT je jeden z mála seriálů, kde mi to publikum vůbec nevadí :)

182

Odpovědět

+hrkalPřesně, lepší tohle živé než to umělé....

191

Odpovědět

+hrkaljako sorry ale slyšet nějakou bandu smát se každych 5vteřin když Sheldon řekne slovo je trochu moc .. naštěstí ten seriál je tak supr že se to dá přežít no

1825

Odpovědět

+hrkalkdyz se budu chtit necemu zasmat, tak se tomu zasmeju sam a nepotrebuju k tomu nejakou americkou spodinu, aby me v tom pomahala. Kdyby tam nebyli, tak ten dil ma min. o 2 min. min.
Jinak tbbt uz nenni tak vtipnej jak byval. Po s04 to slo rapidne dolu

1842

Odpovědět

+hrkalJakee: když už to musí být, tak přesně, jak říkáš...
buljoker: myslím, že kdybys byl přímo na tom natáčení, tak se taky necháš vtáhnout tou atmosférou, kterou ještě (trochu uměle) zahušťuje ten frajer, co je tam hecuje... pak by ses smál nahlas taky více hláškám, než normálně, stačí když se díváš na něco ve dvou a zasměješ se u toho víc, než kdyby ses díval sám, natož tak ve studiu plném stejně naladěných lidí a tvých hrdinů :) to je aspoň můj názor
Rossi: částečně už jsem na tvůj názor reagoval už výše v tomto komentáři, nevím jak si přišel na to, že tam chodí americká spodina... já se za spodinu teda nepovažuju a šel bych tam hned, kdybych k tomu měl možnost... s tou úrovní souhlasím, to je asi osud každého seriálu, ale i přesto je to pořád pecka! ;)

183

Odpovědět

+hrkalvsichni americani jsou spodina. Banda tupych tlustochu, co si naslo praci a zenu, s kteoru maji par tlustych fracku.
Holt mame kazdej odlisnej nazor na to, co je "pecka!"

1840

Odpovědět

+hrkalAž budou všichni amici tlusti ty už budeš pod drnem :D

200

Odpovědět

+hrkalRossi: Právě si se dotkl mého amerického tlustého přítele...
Miluju, když o stereotypech mluví (resp. píše) typicky český brblal, který pravděpodobně v Americe nikdy nebyl a všechno info sbírá s typicky českého zpravodajství TV Nova.

P.S.: Na konci videa je záběr na tu tvoji "spodinu". Nevím, jak ty, ale já tam moc tlusťochů nevidím. Jen řadu docela obyčejných lidí.

210

Odpovědět

+hrkalRosii: Ne že bych byl nějak pro Američany, ale tvůj názor je názor typického českého Pepíka. Možná by ses měl zamyslet, co to vypovídá o tobě, než o Američanech.

202

Odpovědět

Jo, ono je s tímto problém. U nás se žádné sitcomy nevysílaly a když už nějaký humorný seriál vznikl, tak tam smích nebyl. V USA je to tradice a je to tam prakticky u všech seriálů. V originále je smích i u MASHe - což u nás vymazali (za což jim neskonale děkuju). Ale třeba u Přátel nebo Trpaslíka už to tolik nevadí, poněvadž jsme zvyklí. Ale jak říkám - raději živý smích publika než umělý smích.

191

Odpovědět

+KolikokoliHlavně pokud se nahrává reakce publika během natáčení, tak pak editoři nemají problém smích korigovat ku potřebě scény. Problém je, když se smích použije bez odezvy diváků, prakticky tedy za každou větou (Comeback), nebo když to editor přeplácá (Ženatý se závazky - schválně si pusťte některý z prvních dílů, to je naprosto příšerné.)

190

Odpovědět

Taky mi vadi když se tam smějou každe blbosti, naštěsti to umim ignorovat takže to neslyšim.

190
Další