Natáčení seriálu The Big Bang Theory

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:994
Počet zobrazení:19 897

Zajímalo vás někdy, jak vlastně probíhá natáčení seriálů před živým publikem? Nyní máte možnost nahlédnout do jednoho natáčecího dne seriálu The Big Bang Theory. Uvidíte, všechny své oblíbené herce, rozhovory s některými ohromně nerdskými diváky a s jedním kanadským mladíkem, který je za svých 45 sekund na videu zábavnější než samotný uvaděč za celou dobu.

Přepis titulků

Právě jsme před studiem Warner Brothers a koordinujeme publikum pro The Big Bang Theory. - BBT. - Big Bang Theory. Věrní fanoušci. Jsem Michael. Jsem asistent pro publikum. A koordinuju publikum, aby se každý dostal na své místo. Všichni se postaví do fronty a já je rozdělím do jiných. Máme několik pořadníků, na kterých mohou být.

Většinou si koupí vstupenky na internetu. Jsou to stovky lidí. Někteří další prostě přijdou a doufají, že to vyjde. Ty vidíte za mnou. Doufají, že se dostanou dovnitř. Lístky máme už měsíc a půl a strašně se těšíme. Nemohli jsme se dočkat. Chtěli jsme to vidět a lístky jsme se snažili sehnat každý den. Zrovna jsme byli v Kalifornii a viděli jsme, že dneska natáčíte.

Byli bychom hlupáci, kdybychom to propásli. Začala jsem sem chodit na konci 3. řady. A těď chodím i celou tuhle řadu. My poprvé, oni podruhé. ŠTÁB DĚLÁ POSLEDNÍ ÚPRAVY Jmenuji se Mark Sweet a mám rozehřívat publikum během show. Mým úkolem je publikum informovat a bavit po celý večer.

Pracoval jsem na 4 000 epizodách televizních seriálů a tenhle seriál byl od prvního dílu, od prvního momentu, prostě kouzelný. Lidé chodí v kostýmech každou chvíli. Největší kostýmová přehlídka je při The Big Bang Theory. Lidé chodí s věcmi z komiksů a sci-fi. - A dávají si na tom záležet. - Katie, co máš na sobě? Bazinga, Sheldon.

Kámen, nůžky, papír, ještěr, Spock. Algoritmus přátelství. Takhle si uděláte přátele. Pro mě je to o porozumění tomu, co to znamená být geekem. Co si o nerdech mysleli v minulosti... Ale teď jsou v módě. - Tod je fyzik. - Vážně? Jo, jako můj otec. Takže ten seriál je mi dost blízký. Na Big Bang Theory mám nejradši to, že jsou všichni divní jako my.

Myslím, že proto ho máme tak rádi. Dneska tu máme něco přes 200 lidí, kteří chtějí na natáčení. Tolik lidí ze všech koutů země a všichni chtějí dovnitř. Obětovali by za to ruku. Jen pár z nich se tam dostane. To je na téhle práci to těžké. Dobře, můžete jít.

Je to úplně nová zkušenost. Není nic lepšího než sledovat sitcom naživo a být v publiku. Máte pocit, jako byste byli součástí seriálu. Součástí historie. Je zábava být součástí něčeho většího. Chci vidět, jak to dělají. Jak to točí a tak. Jak hrají a tak. Myslím, že je to hustý. Chci vidět plac.

A co se děje v zákulisí. Myslím, že to bude super. Je zábava vidět, jak to vzniká. Zajímám se o zábavní průmysl. A ráda bych v něm někdy pracovala. Určitě očekávám smích. Byla jsem na Comic-Conu a jsou opravdu legrační. Takže vím, že cokoliv udělají, bude zábavné. Chceme se pobavit. Všechno bude dobré. A vidět Jima Parsonse.

Bazinga! Dámy a pánové, jistě jste rádi, že tu můžete být. Velký potlesk. Jsou tu. Koothrappali. Pozdravte Kunala Nayyara. Wolowitz. Velký potlesk pro Simona Helberga. Sladká Penny. Nádherná Kaley Cuoco. A Leonard, obří potlesk pro neuvěřitelného Johnnyho Galeckiho. A jako Sheldon, vím, že ho milujete, Jim Parsons.

Dnes máte snadný úkol. Jen se posaďte a užívejte si to. Nesnažte se odlišit svůj smích. Minulý týden jsme tu měli chlápka v poslední řadě... "Ha, ha. Bernie Schwarz, Cleveland." Prosím, nedělejte to. Tím, že tu jste, se stává každý z vás součástí televizní historie. Jako vždy, centrální plac, Sheldonův a Leonardův byt.

Byt Penny je přímo tady. Dámy a pánové, na scéně je pan Jim Parsons. A tady pan Johnny Galecki. Myslím, že jsme připraveni. Pryia a Leonard pozvali Howarda a Bernadette na večeři. Amy chce po Bernadette, aby špehovala pro Penny. Pojď na značku. Akce!

Dobře. Uvidíme se později. Dobré zprávy. Konečně jsem zapracoval na tom mém nápadu na šachy pro tři. To jsou dobré zprávy. Měj se. Také to dovoluje použít mé dvě nové figurky. Hada a stařenu. Teď se musím zeptat. Co dělají? Když se had připlazí k soupeřově figurce, tak je ta figurka otrávena a po dvou tazích zemře.

Dobře... Ovšem pokud se včas dostane ke stařeně, ta vysaje jed a změní se na císařovnu. To je elegantní. To proto, že je to jednoduché. Střih! Někdy točí scénu víckrát. Většinou dvakrát, aby měli nějakou zálohu ke každé scéně, kdyby se něco pokazilo.

Nebo kdyby byl vlas na čočce nebo nějaký technický problém. Někdy se scéna točí víckrát než dvakrát. Třikrát nebo čtyřikrát. A pak se někdy vrátí a udělají to, čemu říkají "vsuvka". Vsuvka je malá část většího záberu. Záběr dva, podruhé. Takže i když si publikum myslí, že sleduje 30minutový díl, tak to celé může trvat od 3 hodin až k 5 a půl hodinám.

Takže se snažíme každého zapojit. A snažíme se držet tempo, aby se smáli. I když přetáčeli celou scénu, byla to pořád zábava, protože to bylo jiné. Moc se mi líbilo, jak natočili pár záběrů a pak změnili nějaké repliky nebo podobně a udělali to ještě vtipnější. Vypíchnou pointu nebo se vydají uplně jiným směrem.

Myslím, že to bylo hodně elegantní řešení. Bude to ve 3D? Co? Nevím, na tom nesejde. Napíšu, že ano. To ji uplně vytočí. Napíšu, že ano. To tu malou mrchu úplně vytočí. Napíšu, že ano. Ať ví, že v to má studio důvěru. Když jsme to sledovali, tak jsme s jistotou nevěděli, co se stane. Střih.

Tahle replika je čím dál vtipnější a vtipnější! Mayim Bialik! A jedeme dál. Co takhle velký potlesk, lidi? - Jak se jmenujete? - Emilie. - Vítejte. Odkud jste? - Z Francie. Byla jsem uprostřed všeho. Přední řada uprostřed. Viděla jsem vše. Bylo to úžasné. Co víc chtít?

Jedeme a akce! - Jsi v pohodě? - Jo, jo. Jen si zvykám na nové boty. Věděl jsi, že ženy nosí podpatky, aby jejich zadek a prsa víc vynikla? - O tom jsem nepřemýšlel. - Podívej se. Dobrou noc. Snaž se mi nezírat na pozadí, až se budu vzdalovat. Cítím to zírání! Střih! Miluju scény mezi natáčením, kdy vidím, jak spolu i se štábem komunikují.

Opravdu mi připadají jako rodina. Kdo další by sem chtěl přijít a... Vy jste se přihlásil? Pojďte, já to viděl. Uvaděč nás bavil mezi natáčením a to bylo super. - Jak se jmenujete? - Reece. Reeci, odkud jste? Z Kanady.

- Co děláte v Kanadě? - Jsem student. Co studujete? Architekturu iglú. Vy na vysoké studujete architekturu iglú? Ano. Chci, abyste se otočil. Otočte se do kamery a řekněte nám, jak se staví iglú. Nevím, ještě jsem ten předmět nedokončil.

Co jste zač? Kanaďan. Budou to točit ještě jednou. Koothrappaliho byt. Dámy a pánové, podívejme se, co bude dál. Akce! Omluvte mě. Půjdu se sám projít. Neviditelný, nechtěný a nemilovaný. Žalostný stín ve městě bez srdce.

Zapomněl jsem si bundu. Je chladno. - A střih. - Střih, prosím. Dámy a pánové, chtěl bych, abyste mohutně zatleskali našemu režisérovi. Máme tu pana Marka? Ne? Pan Mark Cendrowski! - Jak se jmenujete? - Kristy. - Zdravím, Kristy. - Adria. Adrio.

Podívejte se tam. Budou zpívat jednu ze zde nejoblíbenějších písní. Do toho. Koťátko, robátko, v klubíčku si spí. Šťastné kotě, šlo na kutě, příst, příst, příst. - Líbí se vám tenhle seriál? - Strašně moc. - Řekněte: "Líbí se mi." - Líbí se mi. - Procítěně. - Procítěně. Posaďte se, pane.

Lidé se s tímhle seriálem ztotožňují. Řeknu jim, že vím, že pro ně seriál hodně znamená. Že se můžou se seriálem ztotožnit. A můžou sem přijít a říct, co pro ně znamená. Je tu spousta lidí, kteří se nabídnou a přijdou sem. Vědí to. Milují to. A cítí to. Dělají všechno okolo matiky a vědy hustý takovým nerdským způsobem. Je to taková oslava všech nerdů.

A technologie, matematiky a je to... Je to skvělé, víte? Neuvěřitelné. Seriál mám ráda, protože jsou to moji lidé. - Vy jste raketová inženýrka? - Ano. - Kde pracujete? - V Boulderu v Coloradu. A co přesně děláte? Stavím vesmírné lodě. Je tu ještě jeden důvod.

Hrozně miluju Sheldona Coopera. Dobře. Nečekala jsem, že to budou natáčet chronologicky. Myslela jsem, že natočí vše v jedněch kulisách a pak se přesunou jinam. Ale tak to nebylo. - Co? - Mám rád krávy. - O to nešlo. - O to jde hlavně. Pokračuj. Bylo hezké, že vše bylo popořadě. Jsme v kavárně.

Rajesh se rozhodl, že si vezme experimentální lék, který ho má zbavit jeho komunikační poruchy. Natáčení uvidíme tady na obrazovce. - Akce! - Co to děláš? Jen si dělám pohodlí. Bylo to docela šokující, když se svléknul. Hráli to za oponou. Snažila jsem se nakouknout, ale víte jak? Vsadím se, že jsi herečka.

Pokud ne, tak bys měla. Máš opravdu zajímavý výraz. Jak Rajesh shodil kalhoty, to bylo velké překvapení. Jo, nečekal jsem to. Počkej, kam jdeš? Jde nám to tak skvěle. Ještě ani neviděla můj penis. Nejsme si jistí, jestli byl fakt nahý, ale z našeho úhlu to tak vypadalo. Střih, střih, prosím! Dámy a pánové, ještě jednou.

Až to bude perfektní, tak přijde čas na volání před oponu. Šach mat Sheldonovi. Věděl jsem, že mám dát jetpack svému papeži. Hej, mám vítěze. Vedli jste si skvěle. Jsme vám vděční. Můžeme jít na to! Je na čase zavolat naše hvězdy. Jako Elsie je tu Whitney Avalon. Velký potlesk. Bylo skvělý vidět všechny herce.

Vidět, jak jsou skvěle připravený. A vidět proces za každou epizodou, na kterou se díváme. Angela. Pozdravte Tiffany Dupont. Jako Priya Aarti Mann. Šlo to tak rychle. Zvládnout půlhodinový díl tak rychle... Byl jsem se podívat i jinde a tam to myslím trvalo mnohem déle. - Jsou velmi dobře...

připraveni. - Zorganizováni. - Připraveni. - Velmi organizovaní. Amy. Je tu Mayim Bialik. Byla jsem překvapena, jak málo chyb herci a herečky udělali. Bernadette. Zde je Melissa Rauch. Tohle byla jedna z věcí, kterou jsem chtěla v L.A. udělat. Tohle a jít na zápas Lakers. Bylo to úžasné. Koothrappali, Kunal Nayyar. Wolowitz, pozdravte Simona Helberga.

Tohle byla naše první návštěva živě natáčeného seriálu a bylo to super. Jako Penny, slečna Kaley Cuoco. V roli Leonarda neuvěřitelný Johnny Galecki. A jako Sheldon úžasný Jim Parsons. Tvůrci Chuck Lorre a Bill Prady. Zbožňujeme vás. Díky, že jste přišli. Byla to opravdu zábavné. Od smíchu mě bolí tváře. Všem děkujeme a dál sledujte The Big Bang Theory.

Zbožňujeme vás. Dobrou noc. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (63)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Není nic hezčího než francouzka co mluví anglicky.

223

Odpovědět

Francouština je rozhodně hezči jazyk než angličtina

2010

Odpovědět

14:24 ? mě příde jako herečka už sem jí někde viděl

190

Odpovědět

skvele.. vice takovych ;-D

190

Odpovědět

Zajimave a celkem slusne video. A to rikam jako clovek, ktery prestal TBBT sledovat po 4. serii, protoze uz se to nedalo snaset. Zacatek serialu (1. a jeste docela i ta 2. serie) vice nez vydareny, ale casem to sklouzlo ke klasicke klisoidni vztahovce ala Friends. Nejhorsi je, ze se to zpocatku prezentovalo jako inteligentni zabava a ke konci jsem se mnohdy za Leonarda stydel, jakej se z neho stal hnup...

2128

Odpovědět

Jak se tu hodnotí co je lepší zda HYMYM nebo TBBT tak stačí se podívat na hodnocení diváků ať už na jakýkoliv americký žebříček, či u nás ČSFD. Kde je TBBT hned na druhém místě hned za žlutou rodinkou. Sice je 11. neoblíběnější seriál, ale zase podle počtu hodnocení bych to tak černě neviděl. Jinak parádní překlad a určitě skvělá show. Lístky jsou opravdu hooodně dopředu vyprodané...

181

Odpovědět

Byt pritom je urcite velmi zaujimavy zazitok.Ja by som chcel vidiet dva a pol chlapa takto naživo ale stareho kde bol Sheen..tie ženy

184

Odpovědět

"Tím, že jste tady se stáváte součástí televizní historie." Co je tohle za vymývání mozků? A ti lidé tomu ještě fanaticky aplaudují.

2112

Odpovědět

1. je to myšleno tak, že ten smích diváků bude v celém tom díle - napořád. Takže je to de facto pravda.
2. je to tak řečené, aby si to lidé uvědomili a užili si ten pocit výjimečnosti ještě víc.
Například když se objevil Brad Pitt ve friends, tak se diváci tím jekotem zapsali celkem výrazně.

273

Odpovědět

Kdo ještě by rád viděla živě natáčení dílu, kdy Penny uklouzla ve vaně? :D

220

Odpovědět

Myslím, že to se nejspíš taky natáčelo za zástěnou, jako v tomto díle Rajesh. :-D

190

Odpovědět

Nevím jak vám ale mě na tom seriálu vadí jediná věc... a to ten smích diváků. :/

2338

Odpovědět

jo to mě taky vadi naštěsti to umim ignorovat takže ho tam neslyším, nejhorši je když si to uvědomim to se pak na to nedá divat obzvlašt když se smejou každe blbosti jak idioti.

201

Odpovědět

nebylo mi z toho moc jasný, jak to dělaj, že diváci vidí všechny části scén? Různý byty, chodby apod... To maj otáčecí to studio a hlediště fixně?

200

Odpovědět

možná proto to trvá hodin než to přestaví

180

Odpovědět

Takových lidí si dá tolik práce, aby to napsali, zorganizovali, natočili atd. a já to pak na netu ukradnu za dvacet sekund. Chvilkama je mi ze sebe až stydno.

248

Odpovědět

tak zároveň pak můžeš koukat na prima cool, kde to dávaj. Sleduj urputně jejich reklamy a vynahradíš si pocit studu, protože prima to poctivě koupila, právě od těch tvůrců, kteří si s tim dávaj tolik práce. A všichni budou šťastný :D

220

Odpovědět

stahování není krádež

2115

Odpovědět

+curakJo je to sice blbost, ale nezakonne je to jen dávat na net, brát si to je legalni.

190

Odpovědět

BBT mám rád, hodně, ale tohle mi přijde až moc afektované, až moc americké, jestli chápete.

234

Odpovědět

ten komentátor tam mě naprosto iritoval....aspoň ten architekt iglú byl zábavnej :)

209

Odpovědět

Souhlasím. K takovýmu seriálu takovej moula. Hrozný! Ale jinak parádní podívaná :)

195

Odpovědět

Nieje to herec, musí vkuse ľudí držať v nálade atď... takže to tiež určite nieje žiadna malina robiť takú prácu... Musí si vedieť ľudí udržať v kľude a zároveň v dobre nálade... Takže mu to náhodou ide perfektne

210

Odpovědět

Prosím adminy, aby překládali víc věcí co se týče TBBT (rozhovory, bonusy atd...). Jak je vidět, zájem o to by byl a tady na webu bohužel moc videí co se týče TBBT není. Díky za tohle video and please don't stop! :D :-)

2110

Odpovědět

trapný a velice přeceňovaný seriál

19172

Odpovědět

Protože to není zbytečně natahovanej sitcom? Protože jeho kvalita postupem času neklesá? Protože věci, které se tam řeší dávají smysl?:)

2020

Odpovědět

+EndasTrue

1911

Odpovědět

+EndasTeraz neviem ako si to vylozit. Tak ze naozaj si toto myslis, alebo davas za pravdu Fajtrovi. Dufam ze to druhe.

1828

Odpovědět

+Endasnapsal jsi přesně to, co o tom sitcomu neplatí. Postavy stojí vyloženě za hovno, každá z nich je asi tak tisíckrát nesympatičtější než Schmosby z HIMYM a většina herců má mimiku Stephena Hawkinga. Sitcom to je pořádně natahovanej, jelikož se za celejch řad v něm stalo úplný tuhý, hnědý, hrachový hovno. Ale jestli ti stačí pár fyzikálních termínů zabalenejch do jakoby vtipu a zaklepání Penny, Penny, Penny ke kulturnímu orgasmu tak tě vážně lituju. Peace

1981

Odpovědět

+Endaspraveze natahovanej je az az, a v podstate se v nem nic nedeje, to neni jako himym kde je hlavni pribeh a kolem nej jsou ty vedlejsi deje a atd. ale himym uz taky nestoji moc za to, uz je proste dokoukat kdo je matka a nazdar :D

205

Odpovědět

+EndasPrávěže postavy se vyvíjejí víc než si myslíte. A čím déle to budou natahovat, tím lépe pro mě. Protože kvalita rozhodně nemá sestupnou tendenci a pořád si tý vtipné scény udržují velice výbornou kvalitu a některé díly v 6 sérii jsou jedny z nejlepších. To že někdo nedokáže tady ocenit a ani najít jedny z nejlepších hereckých vystoupení, co se seriálů týče, tak to necháme radši stranou, ale chápu, že někomu se prostě TBBT nelíbí, ale mluvit o jeho nekvalitě mi přijde mimo.

A co se týče HIMYM, tak jsem ho měl hrozně rád, ale poslední 3-4 série je to jako v tekutém písku. A snad i díky bohu, že 9. série bude poslední.

204

Odpovědět

+EndasPřesně tak, HIMYM byl hodně fajn, ale je to už natahovaný nehorázným způsobem jen aby z toho vytřískali prachy...

201

Odpovědět

+EndasI když ty nové díly co ted vyšly HIMYM jsou taky fajn. A jinak že se TBBT protahuje vůbec nevadí a postavy se i tak vyvýjí

190

Odpovědět

10* Děkuju za překlad (:

180

Další