Rémi Gaillard - Making of Foot 2010

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 319
Počet zobrazení:12 473

Po několika neškodných Rémiho videích opět jedno, kde by mu člověk chvílemi dal ránu  :-) , nicméně na přání a kvůli Remiho fotbalovým kouskům sem video přidávám.

Popisuje v něm, jak se svými spolupracovníky natáčí své fotbalové klipy.

Bohužel na Youtube je toto video pouze s anglickými titulky. Pro ty, kdo anglicky moc dobře neumí, tedy přidáváme český překlad, ostatní doufám nebudou dvojí titulky příliš rušit.

Přepis titulků

Pokud si myslíte, že se Rémi bere vážně, nedívejte se až do konce. Ano, to, co dělám, je neuvěřitelné. Je to tak. To ne. Ne, ne. Ne, když natáčíme videa, netrvá nám to dlouho. Všichni si myslí, že na tom trávíme celé měsíce, zatímco ve skutečnosti to zabere jen několik dní nebo pár hodin.

Prostě válím. Když má člověk talent, je to snadné. A talent, ten já mám obrovský. Pravda ale je, že máme spoustu záběrů a nemůžeme je bohužel ukázat všechny. Bohužel. Ta scéna, kde se trefuji do plechovky od spreje na skateboardu? Ne, napoprvé se mi to nepovedlo, nebudu vám lhát.

Točili jsme to nadvakrát. Poprvé se mi nepovedlo se trefit míčem na skateboard. Takže jsme scénu samozřejmě museli natočit znovu. U každého záběru dostávám stejnou otázku: Trefíš se vždycky napoprvé? Ne. Někdy se netrefím. Taky se mě často ptají, jestli jsem opravdu mířil svému kameramanovi na koule.

Nejsem přece idiot. Samozřejmě vím, že když se někomu trefíte do koulí, bolí ho to. Takže jsem mířil těsně nad. Ale měl výhodu, že jsem ho upozornil předem. Stůj, Rémi, už jsi moc daleko. Nebudu mířit na plechovku, budu ti mířit na koule. To je vůl. To je vůl!

Někdy jim to bez varování napálím do obličeje, jen proto, že nejsou dost soustředění. Nebo každopádně mně připadá, že nejsou. Nejtěžší je trefit se jim do obličeje a neudělat nic kameře. Protože kamera je moje. Kdyby nebyla moje, bylo by mi to jedno, ale je to moje kamera, já to platím. Kamera je v pořádku?

Když se jim trefuji do obličeje, nedělám to pro své potěšení, jsou to přece jen mí kamarádi... Ale to byste museli vidět, jak točí. Jednou vyletí míč ze záběru... Podruhé natáčí proti světlu... Jindy zase ostří a nechápeš na co. Ne, dělal jsem si legraci. Protože pracujeme v týmu a mám kolem sebe dobré spolupracovníky.

Dokonce ani nejsou profesionální kameramani, jsou to hlavně mí přátelé. Doprovází mě ve dne i v noci a hodně se při natáčení fotbalových videí bavíme. Jsou ale hodně nároční. A to mi leze na nervy. Vysvětlím to. Jednomu se líbí, když kopu do míče patou. Tak chvíli střílím patou, aby měl radost.

Druhý má zase rád, když se míč odrazí, před tím než trefí cíl. Abych mu udělal radost, nechám tedy míč odrazit. A jinému se nejvíc líbí, když míč nakopnu patou a pak se odrazí, než trefí cíl. Tak kopnu patou a nechám míč odrazit. To všechno dělám jen jim pro radost. Protože mně je to úplně jedno, pro mě je to všechno prašť jako uhoď. Ale jsem rád, když jim můžu udělat radost.

Dávám jim to, co umím nejlíp - podívanou, kouzlo. Je to tak trochu jejich odměna, protože já jim za práci neplatím. Nic za to nedostávají. Dělají to z přátelství. Tak jim aspoň dělám radost. Když už mluvím o svých kameramanech, kteří jsou také mými přáteli, viděli jste, že nestojí za nic. Stačí s nimi chvíli být a vidíte, jací jsou to troubové. Kromě jednoho.

Je to hudebník. Co děláme? Děláme hudbu pro Foot 2010. Teď jsme dokončili bicí, udělali jsme basy a dokončili jsme první část kytary. Musíme to tam opravdu dát? Ne?

Mě to otravuje. Radši bych, kdybychom mluvili jen o mně. Takhle je to dobré. Neslyšíme tě. Říkám, že je to dobré. Dobré? Máš můj třetí hlas? Točíš už 10 let, ale jsi i hudebník. Díky, že k tomu děláš hudbu. Není zač, dělám to rád. Gól!

Gól! Gól! Gól! Lidi často zajímá, co se stane potom. Hlavně pokud jde o policii. Já naštěstí běhám rychle. Hodně rychle. Až moc rychle.

Gól! Gól! Teď už je to s policií lepší. Někdy se dokonce stane, jako třeba nedávno, že mě vidí s míčem a zastaví... a čekají, že do nich začnu pálit. Aspoň já z toho mám ten dojem. Kopneš to do nich? Uvidíme.

Tak to do nich napálím, aby měli radost. - Natáčíš to? - Jo. Blbečkové. Ale oni zapomínají, že já tady pracuju. To bych jim chtěl říct. Je to moje práce... Tak ať mě nechají pracovat. Odjeli? Jo, vypadli.

Odtáhli a je pokoj. My tady pracujeme. Jak vypadli... Tak jedem. Teď jsou spokojení. Můžu? Jo, můžeš. Chápu, že jste v šoku. Že jste ohromeni tím, co vidíte.

Chápu, že je to pro vás ohromující. Ale to je proto, že jsem borec. Hotovo. Je ho vidět nebo ne? - Dobrý. - Dobrý, už nejsi vidět. Můžeš. Jsi na sebe pyšný? To je blbec.

Sakra, to snad neni možný. To byl Zizou. Už je fakt otravnej. Mám si s ním zítra přijít zahrát. Nevím, jestli půjdu. Tak jdeme. Jdeme. Kdo nesmysly tropí rád, kýmkoli se může stát. Překlad: LaBleue www.videacesky.cz

Komentáře (73)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ať už hrajete, anebo nehrajete fotbal, tak musíte uznat, že si to s míčem opravdu dává.

210

Odpovědět

kokos vy ste ľudia bez zmyslu pre iróniu... nechápem vás...

180

Odpovědět

Frajer prostě.....

180

Odpovědět

Attila: a ty si kdo ?? hraješ fotbal?? vyznas se v tom ??
myslis si ze to dela na 30 pokusu ?? tak to si fakt kedlubna a netusis

180

Odpovědět

Remi je borec :)) A pokud si někdo myslí, že pokaždé na všechno potřebuje 100 pokusů, tak je fakt debil. Když někdo umí přesně trefit balón, tak to prostě trefí, i když je jasné, že spousta z těch věcí si vyžádala mnohem více pokusů, ale to už je pak jen o trpělivosti, vydržet až se to povede. Já osobně jednou v tělocviku, když jsme odcházeli z tělocvičny, jsem hodil míč přes tělocvičnu na koš a trefil jsem ho. Byla to naprostá haluz a kdybych se pak snažil ten koš trefit úmyslně třeba i 100x, tak by se mi to nejspíše ani jednou nepovedlo, ale stalo se a pokud člověk umí, tak zvyšuje pravděpodobnost, že se mu to povede dříve, než později. A Remi s balónem prostě umí.

180

Odpovědět

urcite kopat umi. drtiva vetsina zaberu je pravdiva, nicmene je to vyber povedenych kopu treba 1 z 30... ale myslim si ze nektere odrazy tam byly trosku posmelene pres pc :D no a nekdo tu psal o ronaldinhovi a trefovani breven.. no tak to video byl opravdu podvod ;)

187

Odpovědět

To byl Zidane už je fakt otravnej

180

Odpovědět

Rémi umí kopat do míče - sem tam mu to vyjde, sem tam to musí zkusit padesátkrát a možná sem tam udělá i fotomontáž. Ty jeho komentáře ve videu to ale jasně říkají - "jsem prostě cool týpek, jednou za sto let potřebuju dva pokusy" a tlemí se jak blázen - to je prostě jeho styl humoru. V těch starších akčních videích je vidět, že se mu občas ne všechno úplně povede, ale rozhodně mu to s míčem jde dobře a to, že točí tyhle mystyfikační videa, kde vykládá jakej je mág, to je prostě celej on - rád prudí lidi :-)

184

Odpovědět

Ale pozri si keď kope kameramanovi do hlavy alebo do guli.. je tam apr peknych kopov takže je jedno či mu to vyjde na poprvé nebo né :) je to týpek co umí kopat do míče :)

180

Odpovědět

Plechovku trefí na 50m aniž by ji viděl, ale dveře policejní dodávky z 10m dá jen tak tak.
Někde jsem viděl rozbor jak to dělá.
Všiměte si jedné podstatné věci, nikdy tam není slunce nebo měsíc, když nastavuje cíl a pak vystřelí. Jednou tuhle chybu udělal (rok 2008) a podle posunu slunce od poklepání na plechovku po její sestřelení uplynolo 35-45 minut (spočítal to nějakej Ital), za tu dobu může klidně zkusit 30 pokusů.
Kecy, že to dá na první nebo druhou jsou fakt jen kecy, má prostě dost času. Ale zásah do videa mu nikdy prokázán nebyl.

189

Odpovědět

FAKE!!!

1812

Odpovědět

Od Remiho jsem viděl skoro všechny videa,Borec! =) :D

180

Odpovědět

Nejlepší Francouz na světě :D :D

180

Odpovědět

Xenty: jsem zvědav, kdo by poznal, že je tohle fake: http://www.youtube.com/user/cyriak#p/u/24/UbvngiztFVk

ovšem
tím neřikám, že rémiho video je fake, aby se zas někdo nerozčílil či co

180

Odpovědět

no at to dela 100krat newbo ne, tak je strasne sebevedomej a to je trochu trapny ...

183

Další