Loutka raptoraBarnaby Dixon

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:101
Počet zobrazení:4 606

Dnes vám Barnaby Dixon představí jednu z jeho nejstarších loutek v jeho kolekci, dinosauříka.

Přepis titulků

Tohle je jen pro náhledový obrázek. To postačí. Ahoj, tady Barnaby Dixon. Tuhle loutku jsem udělal asi před rokem. Je inspirována dinosaurem. A je v mnoha ohledech stejná jako moje ptačí loutka, Dabchick. Ale je trochu komplikovanější. Když začneme u nohou, které jsou z boku, takže s nimi mohu takto pohybovat.

Taky má ocas. A není to mechanismus, který bych sám vymyslel, inspiroval jsem se těmi dětskými hadími hračkami, kde přesunujete hmotnost ze strany na stranu. Tím dostanete pohyb. Když najdete středový bod, můžete loutku ovládat velice jemně, ale ocas se bude hýbat jako o závod.

Tak jo, co dál? Ústní mechanismus je velice podobný. Takže se dá otvírat, vlastně jsem přidal takovou malou chocholku. Když tedy otevře pusu, tak se zvedne i chocholka. Mechanismus hlavy je jinak stejný jako u ptačí loutky. Asi před rokem. A funguje skvěle, takže se hýbe nahoru, dolů, doleva, doprava. Paže se také hýbou.

A teď k dinosauří osobnosti. Nejsem si jistý, jak přesně by se dinosaurus choval, takže se snažím, aby se choval jako pes, trošku hravě. Takové postrkování kolem a hraní si s hračkami. A někdy se chová i přítulně jako kočka. Co je taky super, a to se týká všech loutek, které jsem vyrobil, můžete lidem dát loutku na ruku a oni mohou skutečně cítit, že má tato loutka nějakou váhu, protože tu loutku tvoří vaše ruka.

Můžete tedy na ruku zatlačit, aby lidé měli pocit, že je to skutečný tvor. Což je skvělé a s marionetami to nezažijete. Ty mají hmotnost jen samotné loutky. U téhle je můžete dělat lehčí nebo těžší, záleží to na situaci, co je zrovna reálnější. Takže pokud se vám to líbí, mrkněte na má další videa. Dělám spoustu věcí jako tohle a navíc sérii videí Dabchick. Takže můžete odebírat můj kanál, na odkaz se dívá dinosaurus.

A pokud se vám hodně líbí, co dělám, můžete se stát mým patronem. Odkaz dám přímo sem. Díky za sledování, mějte se. Překlad: Roman1211 www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To muselo dát práce... přitom taková blbost :-)

40

Odpovědět

Je vidiet, ze su (bábky - loutky) prenho ako zive.
Dalsie komentare, resp. zavery z toho plynuce - su na kazdom zvlast...

10

Odpovědět

Pekná práca :)

60

Odpovědět

tvl to je magor xDDDD takovyhle pak nekoho zabijou. Pac si mysli, ze si jen hrajou :D

216