Hmyzí loutkaBarnaby Dixon

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:166
Počet zobrazení:5 946

Barnaby Dixon je britský youtuber, který se zabývá tvorbou velice unikátních loutek, jednou z nich je i ptačí loutka Dabchick, který se na tomto webu už párkrát objevil. Asi před měsícem Barnaby oznámil, že pracuje na tvorbě tří nových loutek a jednu z nich nám představí v jeho novém videu.

Přepis titulků

Ahoj, já jsem Barnaby Dixon a tohle je má nejnovější loutka. Je to něco jako hmyzí muž, nejsem si jistý, ale mrkejte na jeho pohyby. Tahle loutka byla hodně inspirovaná mou loutkou Manu, kterou jsem vytvořil před rokem. Má stejný tvar a taky stejné ruce, které se mohou otevřít a zavřít a prsty, kterými může ukazovat. A tahle hbitost mu umožňuje zvedat předměty. Ale je vytvořen z velmi odlišného materiálu, jedná se o velmi lehký plast, který je hodně tvárný, pohodlně se používá a je fakt lehký.

Což mi hodně pomáhá při plynulých pohybech. Takže k tomu, aby vypadal živěji, nemusím používat rychlé pohyby. Což je taky sranda. Taky může vypadat, jako že přemýšlí. Očividnějším rozdílem jsou určitě křídla, které mu pomáhají skákat nebo je může používat jako lehkou formu řeči těla. Nebo může létat kolem dokola. Tahle loutka také svítí.

To ta původní uměla taky, ale jen za použití UV světla. A já právě teď taky používám UV světlo, ale není vůbec potřeba, mrkejte, co se stane, když zhasnu. Koukejte, není to skvělé? Už si s tím hraju týden a furt jsem z toho na větvi. Ten fakt, že můžu úplně zmizet a nechat ho ovládnout prostor, nijak nenarušovaný mnou nebo mým trapným ksichtem.

Taky si trochu více začnu hrát s kompozicí, takže budu dělat věci v postprodukci. Tady jsem ho třeba zduplikoval. Trochu si zatancuje. Nebo jeho rozpolcení. Jo, je to fakt skvělé. V nadcházejících týdnech s ním plánuju udělat nějaká videa. Příští pátek budu dělat živou show v Bristolu, detaily o téhle akci najdete na mém Twitteru. Budu tam házet info i o nadcházejících živých vystoupeních.

Pod tím je můj Facebook a Youtube. Pokud jste opravdu štědří, tak tady je můj Patreon, kde můžete podpořit mě a práci, kterou dělám. Také mě můžete podpořit tak, že budete sdílet video s každou osobou, kterou znáte. Díky moc.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

to zašilhání na konci videa udělal schválně ? :D

70

Odpovědět

Snad budou videa s touhle loutkou lepsi nez podivne uchylarnicky z drevenym ptakem.

110

Odpovědět

Škoda, že tam není vidět, jak ho ovládá. NA konci trochu jo, ale docela by mě zajímalo, kde má prsty a vidět to třeba zezadu nebo z profilu.

Ale jak je to nasvícené je to fakt mazec, skoro jak kdyby to byla počítačová animace. :)

100

Odpovědět

Vidět je to myslím dobře. Levou rukou otočenou dlaní od sebe ovládá horní polovinu těla, pravou otočenou dlaní k sobě ovládá spodní končetiny - konkrétně ukazováčkem a malíčkem (v čase 0:15 , když se připravuje ke stojce jsou vidět prostředníček i prsteníček, který schovává za tou "sukýnkou"). Palcem pak ovládá křidélka. Zároveň je v 0:16 vidět že levým ukazováčkem ovládá levou ruku, prostředníčkem a prsteníčkem hlavu a malíčkem pravou ruku. Palcem ovládá tlačítka na zádech, která otvírají/zavírají dlaně (vidět v 0:30-31) a nebo kroutí hlavou.

00

Odpovědět

+yakubTy tlačítka jsou elektronické nebo mechanické? To jsem taky nepochopil.
Každopádně bych uvítal klidně druhé video, kde ukazuje jak se to ovládá, případně co čím a s jakou citlivostí. :)
Ale asi nechce ani moc říkat svoje know how, kdoví. :)

10

Odpovědět

+MikeTo netuším :-) tohle jsem odpozoroval z videa... ale jestli je to mechanické či elektronické si netroufnu hádat. Snad jen tipnout, že když při stisku otevře a při puštění zavře, tak by to mohlo být mechanické na principu "verzatilky"

20

Odpovědět

Stačí se podívat na video PUPPET HAND MECHANISM - Production Vlog 11/05/16 a je tam vidět, jak ruka funguje. Jsou tam napojeny dva bowdeny. Jeden pro ukazování a druhý pro uchopování (otevření dlaně). Kolem prsů je namotaná pružina která udržuje prsty stlačené během nečinnosti. Klobouk dolů při ovládání takové loutky, aby to vypadalo přirozeně. A samozřejmě i při vymýšlení a výrobě takovéto loutky.

00

Odpovědět

Je dobrej! :)

60

Odpovědět

Celkem smutny, ze jeho jedinni kamaradi jsou loutky, ktere si vyrobi xD Trochu mi to pripomina Gepetta, jenze ten byl jen v knizce.. tohle je fakin real :X holt, ne kazdy si v dnesni dobe muze dovolit opravdove kamose :D

528

Odpovědět

V jedné věci máš pravdu, ne každý si může v dnešní době dovolit opravdové kámoše, protože ti vymírají. Ale zbytek komentáře je fakt blábol.

173

Odpovědět

super že někdo aj něco tvoří a ne jenom komentuje :D

300

Odpovědět

Ono to vážně vypadá, že je z toho fakt mimo, což je hezké :)

66