Delfíni reagují na podivné bublinyBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:53
Počet zobrazení:3 541
Jak delfíni zareagují na uměle vytvořené bubliny, které předtím nikdy neviděli?

Přepis titulků

Profesor Stan Kuczaj s kameramanem Dougem se chystají na podivný experiment s jedním z nejzvědavějších druhů delfínů, delfínem skákavým. Tohle dáme do vody. Tento malý delfín je zvědavý už teď. A to ještě experiment ani nezačal. Stanův přístroj vyfukuje prstence z bublin. Takové ještě delfíni nikdy neviděli.

Co si o těchto prstencích delfíni pomyslí? Zpočátku se mají jako většina zvířat na pozoru. Ale pak je ovládne zvědavost. Jednu samici prstence vysloveně očarovaly. Zkoumá bubliny nejen svýma očima, ale i pomocí sonarového cvakání. A pak se odváží k akci. Tato odvážná průzkumnice připravila půdu i pro ostatní.

Podobně jako lidským batolatům netrvá těmto vynalézavým stvořením dlouho a začnou si s novou hračkou hrát. I po hodinách s bublinami s nimi delfíni dále experimentují. Každý si hraje nějak jinak. Jeden do nich švihá ocasem. Další do nich švihá ploutví. Největší vejtaha jimi proplavává. Některá zvířata sice zpočátku věnují novým objektům pozornost, ale jen málo z nich si tak dlouho zachová podobnou úroveň zvědavosti a hravosti.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Douglas Adams: Sbohem a dík za všechny ty ryby!

10

Odpovědět

Teraz som na pochybách, ale som myslel, že delfíny vedia robiť také kruhové bubliny. Sa mi vidí, že som nejaké video s tým videl.

31

Odpovědět

Si aj odpoviem. Vedia. YT hladať "dolphin bubble rings"

21