Roháč shodí svou holku ze stromuBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:72
Počet zobrazení:5 761
Roháči to nemají jednoduché. Pokud si chtějí získat srdce samičky, musí nejdřív porazit množství protivníků, kteří o ni rovněž usilují. Ale ve výsledku to ani pro tu samičku není zrovna med…

Přepis titulků

Pátrání začíná. Samička se pravděpodobně nachází na kmeni stromu. Ale stromy jsou v této části světa velmi vysoké. Najít ji možná potrvá dlouho. Naneštěstí se nachází 25 metrů nad ním. Skoro úplně nahoře. Má kusadla normální velikosti, protože je potřebuje jenom k jídlu.

Ale on obrovská kusadla potřebuje k boji, protože se poblíž pohybují další samci se stejným záměrem. Prostá síla v těchto bitvách nestačí. Jde o to dostat se za protivníkovu hlavu a zaháknout se kusadly za jeho krovky. Proto jsou jeho kusadla tak dlouhá a mají oblý tvar. Už ho pevně drží, teď ho musí zvednout.

A k tomu potřebuje sílu. Musí ho zvednout znovu. A je to. Brouci jsou dobře obrnění, tak se jen odrazí. Vítěz pokračuje dál. K boji je ho tam připraveno vyzvat více samců. A tady ji konečně má. Ale asi na to zrovna nemá náladu.

Tentokrát musí ze svých kusadel vytvořit klec. Konečně se zadařilo! Ale zvyk je železná košile… Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tohle nás naučial příroda :D

10

Odpovědět

Jako v běžném životě - opíchat a odhodit a udělat si další zářez na paži...teda kusadlu :D

11

Odpovědět

Super video. Taky jsem přemýšlel, jak se to točilo. Myslím, že to bude točené opakovaně jen s dvěma samečky? Chudák ten, který kvůli tomu musel několikrát skončit na krovkách.

00

Odpovědět

Zkusím doma.

70

Odpovědět

To závěrečné shození není "ze zvyku", to má svůj, a dobrý, důvod.
Roháči a o podobně se pářící brouci totiž mají zájem jen o samičky vysoko na stromě. Se samičkou na zemi se nepáří. Takže ta mezitím naklade vajíčka oplodněná jen tím vítězem, a pak musí znovu na strom :)

220

Odpovědět

Jedna rychlovka a už je to jeho holka? :D

Spíš bych to nazval nějak jako:

"Strastiplné páření brouka roháče"

102

Odpovědět

Český název videa vychází z původního názvu přímo od BBC :)

20

Odpovědět

What a raper

40

Odpovědět

Proč je spoiler hned v názvu videa :-(

102

Odpovědět

Uznávám, že to někoho mohlo zklamat, pak se omlouvám. Nicméně český název videa vychází z původního názvu přímo od BBC. Věřím ale, že video má i jiné zajímavé momenty než právě tento :)

50

Odpovědět

Zajímalo by mě, jestli tam mají tolik rozmístěných kamer, že opravdu zachytili, jak ti brouci dopadají na zem nebo jestli pro účel toho záběru prostě vzali roháče a pustili ho z výšky před kameru.

201

Odpovědět

Myslím, že B je správně :))

160