Panda neví, že porodila dvojčataBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:62
Počet zobrazení:6 037
Věděli jste, že pandám se až v polovině případů narodí dvojčata? To by byla skvělá zpráva, kdyby následně taktéž většina pand jedno z mláďat neopustila. Dá se s tím ale bojovat různými způsoby a jeden z nich uvidíte právě v tomto videu.

Přepis titulků

Li Li porodila před 18 dny. Není neobvyklé, že porodila dvojčata. Dvojčata se rodí v polovině případů. Ale aby obě dvojčata přežila, neobvyklé je. Pandy skoro vždy jedno mládě opustí. Má se za to, že nemají dostatek mléka nebo energie, aby se postaraly o obě. Ale tým v Čcheng-tu přišel na mazaný plán. Při porodu jedno mládě odebrali a následně během dne a noci mláďata vyměňují, a tím jsou schopni pandí matky dovést k tomu, aby krmily obě mláďata, zatímco si myslí, že mají pouze jedno.

Li Li je rozptýlena miskou medové vody, ale svého mláděte se nechce vzdát. Uspět v tomto úkolu vyžaduje obrovskou trpělivost ošetřovatele a velkou důvěru na straně pandy. Jedno dvojče je zaneseno do inkubátoru, kde se mu dostane umělé mléčné výživy, a vymění se s druhým, kterému se nyní dostane mateřského mléka.

Ošetřovatel dvojčata vymění až desetkrát denně. A Li Li má u sebe skoro pořád jedno mládě. Metoda vyměňování dvojčat z Čcheng-tu je cestou ke 100% míře přežití mláďat narozených v zajetí. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

zamerne nezminili, ze v polovine techto pripadu, když obe mladate preziji, a ta panda to zjisti...!

jedno z nich zabije!!!!!

00

Odpovědět

Tak je logicky obě najednou k pandě nepustím...

00

Odpovědět

Ale hlavne že je v cele, kde je len betón a nič iné...

54

Odpovědět

"They're not locked in there forever. This is mimicking what pandas do in the wild. Whenever a female panda is giving birth, they go to an enclosed, small-space cave and stay there until the baby is full grown (they dont even go out for food)"
ytb comment

130

Odpovědět

Aneb jak pandy přijali čínskou politiku jednoho dítěte. Na dřeň.

270