Sépie hypnotizérkaBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
99 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:69
Počet zobrazení:5 280
Korálový trojúhelník je ekoregion v jihovýchodní Asii, v jehož útrobách překypují korálové útesy životem. Najdete tam kraby, žraloky, sépie i mnohé další podvodní druhy, ale právě tito tři fascinující tvorové si v této ukázce z Modré planety II zahráli hlavní role.

Přepis titulků

Ve vzdáleném koutu jihovýchodní Asie se nachází Korálový trojúhelník. Seskupení nejbohatších korálových útesů na světě. Podvodní města překypující životem. Jako v každé přeplněné metropoli zde probíhá tvrdá soutěž o prostor, potravu a partnery. Ale útes je rovněž místo plné příležitostí. Sépie.

Zaměřuje se na lov krabů. Ale velký krab je nebezpečná kořist. Má silná klepeta. Sépie má ale pozoruhodný talent. Její pokožka obsahuje miliony pigmentových buněk, s kterými může neustále měnit barvy a vzory. A to kraba zřejmě hypnotizuje. Sépie je možná chytrá, ale žralok je větší.

A sépie jí. Čas zmizet. Zpátky k lovu. Nový cíl, ale stejná uhrančivá technika. Na ty, kteří si v těchto rušných podvodních městech dokážou udělat jméno, čekají cenné odměny. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To zpracování je teda úplně na jiné úrovni... Skoro jak akční film.

150

Odpovědět

Taky že to byl akčňák: scénář a režie: matka příroda, hlavní postava (pardon, predátor): sépie, vedlejší predátor: žralok... ;)

11

Odpovědět

... ty jo - to bylo super ! ... díky moc (je mi skoro 40 cet / potápím se od 15 ti a stejně mě to nadchlo ! )

70