Útok žraloka bíléhoBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:41
Počet zobrazení:12 932
Žralok bílý, dříve zvaný lidožravý, patří mezi nejobávanější tvory v oceánu. Když se lachtan jihoafrický vydává za potravou, je to právě tento druh žraloka, kterému musí čelit.

Přepis titulků

Žralok bílý. Největší dravá ryba na planetě. Za úsvitu lachtani jihoafričtí opouští kolonii a vydávají se pro potravu. Aby se dostali na otevřené moře, musí překonat úzký úsek vody… který je střežen žraloky bílými. Každý lachtan opravdu plave o život. Žralok se spoléhá na moment překvapení. Rychlost žraloka bílého je poháněna rychlým metabolismem.

Daří se jim jen v mírně chladných mořích, protože se jen v těchto vodách pohybuje dostatek potravy nezbytný k vyživení tak hladového dravce. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sakra pes! Mašina na smrt. Dokonalá mašina..

00

Odpovědět

0:32 - nejsou to lachtani ale tuleni ;-)

02

Odpovědět

No podle mého rychlého „výzkumu“ po internetu tomuto druhu česká Wikipedie i Zoo Praha říkají lachtan jihoafrický.

00

Odpovědět

+ElTigreŠpatný průzkum. :-)
Lachtani nemají srostlé ocasní ploutve nasměrované dozadu.
Originální popisek videa od BBC zmiňuje "Fur Seals".

02

Odpovědět

+PetrPetrVe videu se hovoří o Cape fur seals, tedy druhu Arctocephalus pusillus, který i další zdroje překládají jako lachtan jihoafrický (https://www.biolib.cz/cz/taxon/id2234/, http://www.chovzvirat.cz/zvire/3220-lachtan-jihoafricky/, https://wiki.rvp.cz/Kabinet/Obrazky/0.Biologicka_klasifikace/%C5%98%C3%AD%C5%A1e%3A_%C5%BDivo%C4%8Dichov%C3%A9_(Animalia)/Kmen%3A_strunatci_(chordata)/Podkmen%3A_obratlovci_(Vertebrata)/T%C5%99%C3%ADda%3A_savci_(mammalia)/%C5%98%C3%A1d%3A_%C5%A1elmy_(carnivora)/celed_lachtani/Lachtan_jihoafrick%C3%BD). Navíc i ostatní druhy z rodu Arctocephalus (fur seals) se překládají do češtiny jako lachtani a patří do čeledi lachtanovití.

00