Tarantulí páření: Hlavně neztratit hlavuBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:4 318

Pro tarantule může být hledání partnera smrtící, zvláště když jim zbývají jen dva měsíce života.

Přepis titulků

Jeden tvor si nehodlá nechat ujít svou šanci. Samečci tarantule se potulují Patagonií a hledají lásku. Tento sameček dospíval čtyři roky. A za dva měsíce bude po smrti. Má tedy dost naspěch. Skoro nejí a nespí. Tohle je to, co hledá. Hedvábná vlákna zanechaná samičkou.

Napuštěná jejími feromony, chemickými milostnými dopisy, kterými dává najevo, že je k mání. Vedou ho k jejímu doupěti. Ona se dožije až 30 let. V minulosti už měla mnoho nápadníků. Poklepává ve svůdném rytmu, aby ji vylákal ven. Ona mu odpovídá. Pro něj to je velmi nebezpečný kontakt.

Hodí po ní očkem. Pokud není její typ, sní ho. Ale tento sameček má pro svádění talent. Něžně ji pohladí po těle. Ona se uvolní a rozevře tesáky, čímž mu umožní přiblížit se. Sameček opatrně doručí svou dodávku spermatu. Během páření samička upadne do stavu podobného transu a zůstane v něm několik minut.

Sameček musí rychle utéct dřív, než samička přijde zpátky k sobě. Pro tarantule je totiž srdceryvné loučení obvykle smrtící. Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář