Becoming YouTube #3: Všichni nenávidí YouTube

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:177
Počet zobrazení:3 963
A po dlouhé době tu je konečně další díl Becoming YouTube. Dnešní díl je celý o nenávisti na internetu. O trollech, haterech,  flame wars a dalších krásných věcech. Co si o tomto tématu myslíte vy? Zapojujete se do diskuzí na internetu, nebo raději trolly ignorujete? Poznámky: Chartjackers byl britský dokumentární projekt se čtyřmi britskými YouTubery (Charlie McDonnell a Alex Day), kteří se snažili napsat a vydat singl, který by se dostal na první příčky hitparád. Na konci dílu je přeložená část písně Home od Toma Milsoma. (odkaz)

Přepis titulků

- Takže... Becoming YouTube třetí týden. - Ano. Co myslíš? Jak si Becoming YouTube vede? Jo, dobře! Zdá se, že dost lidí se do toho zapojilo, tak... Dělal jsi dost rozhovorů s velkými YouTube "celebritami", jako jsou třeba: Alex Day, Charlie McDonnell a Jack z dua Jack&Dean. Skvělé na nich je to, že má smysl s nimi dělat rozhovory, protože jsou talentovaní a v něčem vynikají. Proto je sledujeme.

Chris Kendall je herec, TomSka je producent a režisér, Jack a Dean jsou baviči. Myslím, že na tobě, Bene, je fascinující to, že nejspíš neumíš dělat vůbec nic... Ne... To ne. Chci říct... Nikdo by neřekl, že jsi talentovaný stejně jako Alex Day, Jack Howard,... Video # 3: VŠICHNI NENÁVIDÍ YOUTUBE Já bych řekl, že jsem jako kanál pro talent jiných lidí. - Kanál? - Jo. Jako hodně malých říček, které se stékají do jedné velké řeky. - A ty jsi ta řeka?

- Myslím, že Becoming YouTube je ta řeka. - A co jsi teda ty? - To by znamenalo, že já jsem loď. Ahoj a vítejte v dalším díle Becoming YouTube! Tenhle týden jsou Vánoce! Během posledních 24 hodin podle Mayů skončil svět a Gangam Style se stal prvním YouTube videem s miliardou shlédnutí. Neříkám, že to spolu souvisí. Na to si musíte udělat svůj vlastní názor. A protože je období dobré vůle, je celý dnešní díl o nenávisti. O trollech, flamerech, kyberšikaně, negativních reakcích a jak to snášíme nebo nesnášíme.

Jak i ti nejslavnější, mohou skončit jako hromádky neštěstí. Nikdy jsem se ani trochu nechtěl setkat s haterem. Protože je to divný... Vůbec tě neznají. Je to, jako by jen křičeli na strom. Já to snáším hodně dobře. Ale to je nespíš proto, že jsem byla šikanovaná a teď už mi to přijde jen vtipné. Myslím, že díky šikaně ve škole, mi hater nemůže říct nic, co by mi vážně ublížilo. Prostě se s tím líp vyrovnávám a nerozhodí mě to. I když ne všechno. Třeba když mi říkají, že šilhám. Já nešilhám! Ale pak se koukám na svoje videa a říkám si: "Páni, možná vážně šilhám."

Dlouho jsem byl jeden z těch, kdo se vůbec nedokázali vypořádat s hatery. Pořád jsem vedl flame wars, a nejen u mých videí. Když jsem narazil na hatery u kamarádova videa, tak jsem s nima pořád válčil. A pak jsem vyrostl. A nebo se spíš naučil to líp snášet. Na začátku mi to hodně vadilo. Hlavně proto, že moje videa jsou tak upřímná. Když někdo kritizuje moje video, není to kvůli tomu, jak jsem to sestříhal, ale protože nemá rád mě. Mě dokážou rozhodit věci, o kterých si myslím, že jsou vlastně pravdivé.

Lidi mi můžou psát, že jsem pitomá kráva, ale já vím, že ve skutečnosti jsem docela inteligentní, a tak mě to nenaštve. Mě rozhodí osobní věci. Jako když o mně někdo řekne, že jsem tlustý, a píše nesmysly o tom, jak vypadám, to mě rozhodí. Nemůžete říct, že hateři jsou takový a nechat to být. Sráží mi to sebevědomí. Když se zrovna necítím moc dobře a třeba mi přijde, že jsem tlustá a někdo to napíše... To mě dokáže docela rozhodit. To nejhorší, co jsem kdy zažil bylo, když mi posílali nenávistný video-odpovědi.

Ale přežil jsem to. Teď mi může někdo napsat, že jsem gay a já si řeknu: "No, to nejsem. A i kdybych byl, tak na tom nezáleží," a jdu dělat video. Když nám někdo napíše komentář "Čůrácký teplý homouši!" to je prostě vtipný. Nedávno mi někdo psal, že jsem teplouš alespoň pět krát za jednu větu. "Ty seš tak teplej!" - "TEPLOUŠ" - "Lesba! Lesba!" Co to s těma lidma je?! I když se najdou lidi, kteří nám nenávistně nadávají do teploušů, my si jen pomyslíme: "Ty jeden ubohej človíčku."

Když jsem se poprvé prosadil v roce 2008 nebo 2009, bylo to úplný moře nenávisti. Což mě trošku vyděsilo, a nechápal jsem, co jsou ty lidi zač. Dyslektičtí pedofilové, co psali divný věci o iluminátech. - Takže jo, to byly docela temný časy, kdy jsem nevěděl, jestli chci... - Temný? Nevěděl jsem, jestli chci, aby ti všichni na mě koukali. Nechtěl jsem větší publikum. Vůbec jsem o to nestál, měl jsem malou asi tisícovou základnu fanoušků.

Ty seš takovej YouTube dinosaur, co? - Byls u toho, když lidi... - Jo, YouTube dinosaur. Takže jo, když jsem začínal, tak mě to ovlivňovalo, ale pak jsem si uvědomil, že to jsou pitomci, který rozšiřujou nenávist úplně u každýho videa, ať je od kohokoliv, protože je to baví. Každý, kdo něco dělá, a tím myslím umění, a uměním myslím YouTube videa Každý umělec nabízí své umění světu a chce ohodnocení. Bez něj bychom byli bezradní.

A i když odmítneme číst komentáře, představujeme si, co by diváci napsali. Rádi si myslíme, že se lidi zapojují. Ale co když se divákům to, co jsme udělali, nelíbí tolik jako nám. YouTubeři to snášejí mnohem hůře. Protože, jak řekl Myles Dyer, nenabízíme jen naše umění, ale i sami sebe - naše životy a naší identitu. Říkáme lidem: "Prosím, mějte mě rádi," a ti někdy odpoví: "Jdi do prdele!" Bene, četl jsi komentáře u předchozích dvou dílů Becoming YouTube? Jo, přečetl jsem vlastně skoro všechny ty komentáře - s velkou vděčností.

- Já tu nějaké mám. Paráda. "Mohli bychom prosím vidět míň tvýho uboze nudnýho života a víc YouTuberů, kteří jsou, na rozdíl od tebe, vtipní?" To je od Fishy8081 Dobrý jméno... Rybička. Teď komentář od HowYouDone "Tvůj zájem a snaha dělat YouTube videa se nezdají být tak upřímné, když všechen svůj materiál zakládáš na faktu, že chceš být slavný na YouTube.

Vážně nevím, jestli to myslíš sarkasticky, nebo ne?" - Nemyslím. - "Seš teplej buzerant." - Co? - To není vše. "Seš teplej buzerant. Zalez zpátky do penisu tvojí matky a kundy tvýho otce." - To vážně někdo napsal? - Jo. Štve tě to, Bene? Ne, já myslím, že každé umělecké dílo je založeno na spolupráci mezi všemi, co se nějak zapojují. Co kdybych to na tebe křičel?

Je to napsaný velkýma písmenama... I kdybys to na mě křičel, tak... "Proč máš v puse ten debilní piercing a růžový vlasy?" Napsala Cindybin2001. "TO TI NEDOŠLO, ŽE VYPADÁŠ JAKO DEBIL?" - "Ztlumila jsem si zvuk a odmítla to sledovat." - A... Mám jich tu víc. Tenhle je od MrSike91 "JÁ JSEM JAI! MÁŠ STRAŠNĚ VELKEJ OBLIČEJ!" I když máme to štěstí a u našeho videa jsou stovky a tisíce pozitivních reakcí, je to často ta maličká hromádka disliků, která nás trápí.

Proč nás ta nenávist tolik štve? Když se nad tím zamyslíte, to, že někdo klikne na disklike, nemá žádné skutečné následky. Představte si nějakýho chlápka, kterýho jste nikdy nepotkali, jak se na druhým konci světa u sledování YouTube nacpává pizzou. Klikne na dislike u vašeho YouTube videa. No a co se vlastně stane? Nic. Na velitelství YouTube se nezapnou alarmy, šéf nedostane naléhavou zprávu, nikomu se nic nestane.

Jen se nějakýmu chlápkovi nelíbilo, co jste vytvořili. A přesto tlak na to být populární, může vyděsit i úspěšného YouTubera Charlieho McDonnella, natolik, že nebude raději dělat nic. To je ošemetná situace, kterou se Charlie zabýval ve svém videu "I'm scared", na které byste se měli kouknout. Všichni jsou ale kritiky. Dokonce i samotné YouTube. Když jste do vyhlédavacího boxu na YouTube předtím, než začalo Becoming YouTube, napsali moje jméno, autocomplete, který poskytuje výsledky, podle toho, co je nejčastěji vyhledáváno, jako druhou nejvyhledávanější nabídku pro moje jméno nabízel: "Benjamin Cook je arogantní blbec."

To není vtip. Jen si to zkontrolujte. Já si to nevymyslel. Nechápu proč. Hodně lidí nejspíš hledalo proč je Benjamin Cook arogantní... Lidi jsou zlí. První nejvyhledávanější položkou pro moje jméno je mimochodem "Benjamin Cook X Factor." Nejspíš kvůli tomu, jak jsem v roce 2010 skončil na 4. místě za One Direction v Britském X Factoru, což je zřejmě dobrý.

Každopádně... Nejsem arogantní blbec, Kamarádi by vám potvrdili, že nejsem blbec. Ani nevím, co "blbec" znamená. - Našel bych si to ve slovníku, ale nepotřebuju, aby... - NUDA!!! Dnes tu nejsem proto, abych vás pobavil. Nemám na to teď sílu. Já... tu jsem jako obyčejná lidská bytost, mluvící k vám, protože já... teď nejsem vůbec šťastný a potřebuji si o tom promluvit. Bojím se udělat videa... Vážně se bojím. A čeho se bojím?

Upřímně? Myslím, že jste to vy. Kdo si sakra myslí, že je? Seš strašnej! ...Ať už si to připouštíme, nebo ne, všichni chceme být oblíbení. - A před YouTube to pro mě byly... - Dislike! magické triky. Chodil jsem po škole s magnety v... CENTRÁLA YOUTUBE LONDÝN - Ale ne! Už zase! - To už je třetí za odpoledne! Dobře. Já se o to postarám. co to KURVA má znamenat?

tohle video je SRAČKA! proč Charlieissolikecool, a takhle se vážně jmenuje, neudělá všem velkou laskavost a nezaleze zpátky pod kamen, z pod kterýho vylezl? Vsadím se, že YouTube videa dělá jen, aby si našel přítele. Proč jinak by si česal vlasy jako holka? Jaký drogy bere? To má jako bejt mentálně postiženej? UTÍKEJ! UTÍKEJ! CHARTJACKERS KONKURZ ŠÉF UTUBE Co chceš, Time?

Nevidíš, že tu mám poradu? Pane, vždyť tu nikdo není. Ty tu jsi, Time. Musíš se mít vždy na pozoru! Ať už se nám to líbí nebo ne, všichni jsme v pohybu, Time. Jsi snadnou kořistí, snadným terčem, Time a ocáskem těch významnějších... Pane! Stalo se to znovu! Ne! Bohužel ano, pane.

Někdo dal dislike videu Charlieho McDonnella. Ne! Ne, ne, ne, ne, ne, ne. Co to je s těma lidma!? - Myslím, že neví, co dělají, pane. - Tak se to musí dozvědět! Když dáš dislike Charlieho videu, tak nenávidíš vše, co je... dobré a čisté a upřímné. - Ty víš, co se teď stane. - Prosím ne, pane! Nemůžeme nechat ten dislike bez potrestání. YouTube je zoo, Time a my musíme z klecí vyházet všechna hovna.

Ale vždyť už nám musí docházet kočky! Udělej to, Time! Musíš nenávidět hřích a ne hříšníka, Time! Hluboko uvnitř jsem plný světla a lásky. Disliky zabíjí. Disliky zabíjí. Kočky. Během natáčení tohoto skeče nebylo ublíženo žádné kočce. (Až na tu, kterou jsme právě utopili.) Jakmile tě nezajímá téma, tak na autory nemyslíš, jako na skutečné lidi.

Nepřemýšlíš o tom. Jen vidíš člověka ve videu a to pak okomentuješ. A je důležitý i jak to říkáme. Komentujeme "něco" a ne "někomu". Takže nám nepřijde, že na druhým konci je člověk, který si komentář bude číst. Může tě těšit, když tě někdo upřímně nenávidí, z nějakého důvodu chce, abyste ho vzali na vědomí. A to ukazuje, že jsou si nejistí. Jen proto, že někdo může mluvit, protože to nám internet umožňuje, neznamená, že ho máme i poslouchat.

Když krmíte hatera pozorností, dostane se vám jen víc nenávisti. Je to kruh. Jediný způsob, jak je zastavit, je úplně je ignorovat. Tak je zabijete. Moje motto je zabít je vlídností. Když nedám najevo, že mě rozhodili a odpovím jen něco jako "Moc ráda tě tu znovu vidím," když už mi něco psali. Nebo něco podobně milého a prostě se na ně jen usmát. To je naštve víc a budou si říkat, jak to, že jí to nerozhodilo, vždy by mělo. Abyste věděli, lidi, my čteme úplně všechno.

A nějakej troll se teď zaraduje. Tak to jim musím napsat! Přiteplený trapný buzny, přiteplený trapný buzny. Od svého založení v roce 2005, pomohl YouTube demokratizovat natáčení filmů. Každý, kdo má internetové připojení a kameru, může na YouTube nahrát video. Ale YouTube samotný není umění. Je to jen prostředek. Videa na YouTube jsou umění. A to umění je demokratické. Někdo to říká. Tvrdí, že každé video a jakékoli umění je ve své podstatě neúplné, dokud jej nikdo nesleduje. A tak poté, co jsem video nahrál, je tu jen pro vás, abyste ho zhodnotili.

Já - jeho tvůrce už nad ním nemám žádnou moc. Konečný výsledek není určován mnou, ale vaší reakcí. A nemluvím jen o trollování, ale i o konstruktivním kriticismu nebo jakékoli vaší interakci s tímto videem. I když někdo může tvrdit, že můžete komentovat, nahrávat video-odpovědi a křičet své reakci, tak hlasitě, jak chcete, ale ve výsledku nemá to, co říkáte vliv na nikoho, kromě vás. Tedy, umění není demokratické.

Já bych řekl, že ti, co to tvrdí, nikdy neměli to potěšení číst žádný naštvaný komentář pod videem, které zrovna nahráli. Já tvrdím, že nejlepší umění, a tím myslím YouTube videa, že nejlepší videa nejsou ta, která vůbec neberou v potaz divákovu reakci, ani ta, která se zabývají pouze reakcí diváka a jeho přáními. To nejlepší umění je někde mezi tím. Myslím. Je mnohem důležitější, co si o tom, co děláte myslíte vy, jestli věříte v to, co děláte.

A díky nenávisti nebo negativnímu komentáři se nad tím můžete zamyslet. Já se věnuji každé kritice, kterou dostanu, ne jenom té konstruktivní, ta se hodí vždycky, ale i když je to jen nekonstruktivní kritika, snažím se přijít na to, proč to někdo psal. Když je to jen: "Jseš gay!", tak to ignoruj. Ale když ti napíšou, že nejsi originální, tak se můžeš zamyslet proč a poučit se.

Někteří lidi, kteří nesnáší moje videa, na ně pořád koukají a komentují každé moje video: "Bože, jak já tě nenávidím!" A další týden zase. Já myslím, že když někdo kouká na moje videa, protože si myslí, že jsou dobře produkovaná a mají je rádi, tak je to moc milý, když na ně koukají, protože se jim líbí moje vlasy, tak to je taky fajn, když na ně koukají, protože mě nenávidí a vyžívají se v tom, tak to je taky fajn. Jsem šťastný za jakýkoli požitek, který dostanete z mých videí. Líbí se mi to pomyšlení, že jsem někoho rozčílil natolik, že se musí vracet, protože nechápou, proč mě tak nenávidí.

A musí pořád sledovat moje videa. A já z toho mám prachy, takže super. Já... Nevím, jak s tebou mám mluvit. O všech těch věcech, které jsi musela prožít. O všech úžasných věcech, které jsme dosud viděli. Vezmi nás zpět tam, kde to vše začalo. A vše je v pořádku, po probuzení z půlnočních bitev, které jsme přečkali. A byl bych rád, kdyby jsi i po tom všem věděla, že když jsi unavená, z toho vyčerpávajícího světa, kterým kráčíme, Je načase, abychom šli domů.

Kdysi jsme byli skvělý tým, Milovala jsi to, co jsem pro tebe dělal. Živil jsem tě, pomohl ti a dal ti náskok. Ale pak jsme vyhladověli a zůstali rozděleni. Budeme v pořádku, jestli půjdeme stejnou cestou jako všichni ostatní. Budeme v pořádku, už nebudeme opakovat své chyby.

Ale jsem rád, že v tom nejsem sám, ty tu pro mě vždy budeš, abys mě vzala domů. Co? V milující vzpomínce na všechny utopené kočky. Dámy a pánové, Charlie McDonnell je stupidní, pitomej nerd. Je stupidní. A pitomej. A má debilní vlasy. A může políbit moje zpocený, americký koule! Jestli souhlasíte, dejte like! Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je na té fotce 11:05 Amy Pond z Doctor Who? Úchyl.. xD

10

Odpovědět

Ahoj :)
Další díly se zatím překládat nechystám. Epizody jsou dlouhé, jejich překlad je časově náročný a neodpovídá zájmu diváků VČ...

212

Odpovědět

To je škoda..

221

Odpovědět

Docela bych brala další díly, přeložíte je taky? :)
Je to vážně zajímavý, protože pár youtuberů tady z toho videa odebírám a je fajn je vidět i mimo jejich vlastní kameru.
Tak díky za překlad :)

180

Odpovědět

Charlieho McDonella někdo hatuje? :D Ubozí človíčkové. Znám i většinu ostatních, hlavně Alexe (teď se od sebe stěhovali:D) a myslím že jejich hateři jsou prosě trollerové a ubožáčci (asi jako ve videu). Mimochodem, to vážně patlá sliny na fotku Amy Pondové?

181

Odpovědět

Jo to stou Amy mě vážně dostalo :D

180

Odpovědět

Zdravím.
Děkuji za překlad Atevi.
Ještě k tomu 20ti minutového videa.

190

Odpovědět

podle mě je to zajímavej seriál :) dej sem další díly :)

190

Odpovědět

omg co tj e za sracku takovy deti. nikdo znich nema aspon 100m odberatelu = nejsou to celebrity

1922

Odpovědět

V zahraničí možná tak ne,ale na CZ/SK Yt scéně se rozmohly děti...Přijdu na veřejné místo a slyším "Jóó,vole viděl si GoGovo nový video?" Vraždil bych za to...

212

Odpovědět

Nevím kdo je to GoGo :-D

211

Odpovědět

*insert homophobic troll comment here*

201

Odpovědět

Ale jo :) Celkom sranda

201

Odpovědět

I když mě to chvíli chytlo, nějak jsem nedokázal zkouknout celých skoro 20 min :D

214