Bezdomovec

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:5 862

Patříte k oněm lidem, kteří při sledování filmů nepohnou ani brvou nad smrtí milionů lidí, ale rozbrečí se kvůli tomu, že kočka šlápne na kostičku Lega? Pokud ano, tak budete nejspíš souznít s paní ve videu.

Přepis titulků

Zdravím, promiňte. Má se dobře? Myslím, že ano. - A co dělá na ulici? - Bydlí tu se mnou. - Psi by neměli žít na ulici. - Ale já žiju na ulici. - Ale vy jste bezdomovec. - Já vím. - Žádný pes si nezaslouží takový život. - Pravda. - Spí na zemi? - Spí. - A když prší?

- Tak se schováme pod markýzou. To nemůžete... Tak krásný pes. - To on je. - Má co jíst? - To záleží. Občas ano, občas ne. - Berete ho k veterináři? - Na něj nemám peníze. - Dám vám vše, co mám. Tady. Prosím, vezměte ho veterináři, kupte mu nějaké hračky. Ne, že si koupíte jídlo pro sebe. Existuje značka psího žrádla, která je luxusní.

Jmenuje se Pet Cuisine. Bude mu moc chutnat. Prosím, zopakujte to, abych věděla, že jste to pochopil. Pet Cuisine. Kupte mu taky postýlku. Nikdo si nezaslouží spát na tak nechutné krabici. Promiňte, teď se stydím, jsem dojatá a zapomněla jsem se zeptat, jak se vede? Snažíme se.

Život je mnohdy těžký, ale... Omlouvám se, ale mluvím se psem. Překlad: Adeus www.videacesky.cz Má se tvůj bezdomovec dobře? Nestrachuj se. Umí se o sebe postarat. Takhle neštěkej. Fakt nic nepotřebuje? Opravdu ne. On je kluk z ulice. - Ani nějaké oblečení? - Aby ho zašpinil? A co nějaký luxusní žrádlo?

Ještě by si na něj zvyknul.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je asi nejtlustější bezdomovec na světě...

01

Odpovědět

na bezďákov sere pes...

01

Odpovědět

To sedí, co je mi po nějakém bezdomovci, ale co bude s chudákem psem :-D

01

Odpovědět

A co je na tom vtipného? Vždyť ta ženská má naprostou pravdu. Chudák pes, ten je na ulici opravdu nevinně. Když má bezdomovec psa, má ho z jediného důvodu, aby se slitovalo víc lidí a díky tomu ten bezďák posbírá taky víc peněz na chlast. Když má psa bezďák feťák, má ho proto, aby na něm mohl testovat čistotu drog. Proto mají všechny tyhle fetky jenom štěňata. Žádný pes jim nevydrží víc než pár roků. Jinak nic proti bezďákům, pokud se nějaký snaží a třeba hraje na nějaký hudební nástroj nebo jde vidět, že to není žádný ochlasta, pak mu i přispěji. Ale když vidím bezďáka se psem nebo jak se válí v podchodě s nataženýma rukama a držkou olizuje dlažbu celý den v jedné pozici... Nas..rat! A každej, kdo tady moralizuje lidi, že je bezďáček chudáček a kecy typu, jak pro vás může být přednější pes než lidská bytost... je jen přitroublej pseudohumanista.

714

Odpovědět

Anebooo má psa proto, aby měl na ulici společnost. Asi záleží člověk od člověka.

Každopádně to s tím testováním čistoty drog - to máš odkud? Docela by mě zajímal zdroj, zní to jako zajímavý čtení.
Nedokážu si úplně představit, jak bys chtěl testovat čistotu drogy tím, že jí píchneš psovi. Natož proč bys plýtval drogami na zvíře, když máš (jakožto bezdomovec) dost omezený přístup k penězům, za které by sis ty drogy mohl koupit.

132

Odpovědět

+MoiI takové případy jsou, že má bezdomovec psa, aby mu nebylo smutno. Ale psy mají většinou fetky, a nevím, jak ty, ale viděl jsi někdy bezdomoveckou fetku se psem, kterej je starší než 2 roky? A myslíš, že je náhoda, že skoro každej feťák, co je na ulici, psa má?

A žebrající bezdomovci rozhodně omezený přístup k penězům nemají, vyžebrají si dost.

A jen tak mimochodem:
http://fragmenty.cz/index.php/politika-cr/plac-zvirat-a-moralka-naroda2/item/2298-mnoho-bezdomovcu-pouziva-psy-jako-nastroj-k-obzive-cim-jsou-utyranejsi-tim-lepe

35

Odpovědět

+_LovecCour42Upřímně úplně od pohledu nepoznám, kdo je feťák a kdo ne, ani jak starý je pes, tak zmáknutý to nemám - a samozřejmě nerozporuju, že takový hovada, co budou zvíře týrat jen proto, že si z toho dělají obživu, se taky najdou. (Můj osobní názor nicméně je, že většina "týrání" spočívá prostě v tom, že si bezdomovec nemůže dovolit vysolit tisíce za veterináře.)
Mě zajímalo spíš to s tím testováním drog - v odkazu o tom nic nepíšou.

10

Odpovědět

Tohle si říkám pokaždé když čtu o záchraně nějakého zvířete žijícího na ulici. Lidi se rozplývají, jak je někdo dobrá duše, že zviřátko vezme k veterináři, ke kadeřníkovi, koupí mu pelíšek a prémiové granule.. A bezdomovci sou všem jedno, hlavně že nám nesmrdí před barákem.

114

Odpovědět

Za to asi může taková ta mentalita, že to zviřátko někdo opustil (pravděpodobně někdo, kdo se o něj zavázal starat, ten zlý páneček, jak se na něj mohl vykašlat?!), zatímco člověk "si za to může sám, umí se přece o sebe postarat jako my všichni ostatní, nikdo, kdo je ochotný pracovat, by takhle neskončil!".

Myslím, že si člověk prostě nedokáže dost dobře představit, že by se na ulici ocitl on sám - no a pak háže bezdomovce do jednoho pytle jako feťáky, ochlasty, lenochy a vůbec líná stvoření jeho pomoci nehodná.

122

Odpovědět

+MoiA přitom většinou toho člověka taky "někdo opustil" a "vyhodil na ulici". Většinou partnerka, manželka, partner, manžel. A už se z toho nevzpamatovali.
Někdy si stačí s těmi lidmi promluvit, že se dostali na ulici po rozvodu kdy je manželka připravila o vše a neměli chuť žít a pak už se z toho nevyhrabali. Nebo jsou to i vyučení lidé nebo i vysokoškoláci, akorát jejich obor je dneska o ničem, jako třeba čalouníci... Jejich práci přebraly stroje.

A ano, mohou jít na rekvalifikaci, mohou se znovu začlenit. Ale když se optáte na úřadě, kolik je kvůli tomu běhání, jen obnovit občanku atp, že to jsou měsíce... Tak pro člověka žijícího několik měsíců nebo let na ulici od koruny ke koruně je to takových obíhání a byrokracie, jen než dostanou doklady a možnost pobytu v ubytovně, aby vůbec mohli dostat práci, na kterou potřebujete doklady a adresu... tak se na to radši vykašlou. A ruku na srdce, kdoví jak bychoms e zachovali my na jejich místě. Když už si zvykli...

00

Odpovědět

Kočka nešlápne na kostku lega. Kočka ví, kam šlape a její tlapky jsou daleko menší. A i kdyby, kočka neváží bilion tun, jak my, neohrabaní tvorové, takže by jí to nic neudělalo.
Navíc kočky jsou super. Lidi absolutně ne.

517

Odpovědět

Proč myslíš, že se říká ženský kočky? Piče to jsou taky

10

Odpovědět

Si vždy říkám když jdu v Brně pod vlakáčem, že se ti kluci musí mít tak štastný život, když tam pořád tak pěkně hrajou na harmoniku.

142