Povolení nosit zbraň

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:110
Počet zobrazení:5 679

Zákon hovoří jasně, nesmíte ho porušit. Video zhlédněte do konce.

Brazílie má velice restriktivní zbraňovou legislativu (přísnější než mnohé evropské státy včetně Česka), ale i tak si asi každý z vás umí představit, jak kvalitně je občany dodržovaná a policií vymáhaná. Vraždy často nejsou objasněné, země je navíc na předních místech v žebříčcích vražd na počet obyvatel. Současný prezident Jair Bolsonaro se přesto snaží o uvolnění této legislativy. V roce 2003 přitom brazilský parlament přijal zákon, který měl za cíl odzbrojení obyvatelstva a významně omezil držení a nošení zbraní. Bolsonaro však argumentuje tím, že ozbrojení civilistů demotivuje zločince, aby například za bílého dne přepadávali obchody či lidi na ulicích.

Přepis titulků

Ať jde do prdele, co si o sobě myslí? Rozstřílím mu palici! - Neber tam tu zbraň! - Takhle o mé ženě mluvit nebude. Nedělej to! Nechoď tam, slyšíš? Kurva. Nedokážu to. Nejde to. Do prdele. To je dobře, lásko.

Násilí není nikdy řešení. Tak to není. Mám jen povolení mít zbraň doma. Nemůžu ji brát ven. V mém povolení je napsáno, že ji mohu používat pouze doma. Jasně, že mám chuť tomu zmrdovi vystřelit mozek z hlavy, ale přece neporuším smlouvu, kterou jsem uzavřel s brazilskou Ústavou. Copak zradím svůj vztah s ministerstvem spravedlnosti? Rozhodně ne. Mohl bych jít až na tři roky do vězení.

Páni, málem jsem udělal nějakou blbost. Dýchej, dýchej. Víš, co udělám? Zavolám tomu zkurvysynovi a zkusím ho přilákat k nám. - Sérgio... - Tady mu můžu rozstřílet ksicht, rozumíš? Jsem tu chráněný Ústavou. Benedito, jak se vede? Spojte mě s bytem 903, prosím. Ahoj, brácho, jak se máš? Klídek, brácho, nemusíš hned křičet.

Volám v naprostým klídku. - Heleď, poslyš, má žena upekla skvělý dort. - Nic jsem neupekla. Krásně voní, zrovna ho vyndala z trouby. Klídek, brácho, zvu tě na dort. Nemusíš se mnou takhle mluvit. Na to ti seru. Klidně si mě zažaluj, ty odpade. Ty debile, jdi se vycpat. Ukaž se tu, jestli jsi chlap! Pochybuju, že... Položil to. Ať si třeba nasere, jdu tam. - Ne, nedělej to! - Klid, jdu bez zbraně. Ne, Sérgio, nechoď tam!

Ať ty dveře neotevře... - Co máš za problém, brácho? - Co mám za problém? - Problém budeš mít ty, až sem přijdeš. - Jo, takže ty jsi chlapák? Pojď sem ke mně, ke mně domů. Prostřelím tě skrz naskrz, debile. Pojď ke mně, kreténe. Tady mohu legálně použít svou zbraň. Určitě sem nepřijdeš. - Myslíš, že nepůjdu? - Jo. Fakt si to myslíš, hajzle?

Co, budeš na mě útočit pantoflí? To je jediný, co umíš, viď? Mám chuť roztrhat ten tvůj obličejíček. Zpropadený idiote! Satanáši! - To jsi ty, kreténe. - Podívej se. - Tak to ne. Ukázal mi tohle, jdu tam. - Nedělej blbosti, nemůžeš odejít se zbraní. Kampak jdete bez povolení nosit zbraně venku, občane? Nemáte soudní příkaz, co? Překlad: Adeus www.videacesky.cz - Co se děje, Letície?

Co je to za chlapa? - Sérgio, klid. Zůstaň na místě. Jdu si pro zbraň a zabiju tě. Ne, nedělej to, Sérgio! A máš to, debile! Já to nedokážu. Můžu tu zbraň používat pouze při sebeobraně. Je to napsané v paragrafu 12. Musím respektovat právní pořádek. Nemůžu spáchat zločin z vášně. Ne!
 

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ti, kdož překovají své meče v radlice, budou orat pro ty, co to neudělají.
https://cs.m.wikiquote.org/wiki/Zbraně

100

Odpovědět

ale pokud to neudělá nikdo tak všichni zhebnem hlady

03

Odpovědět

Bolsonaro má pravdu, zločinci se nejvíc bojí ozbrojené oběti. Když tam policie nedokáže ochránit řádné občany, je rozumné jim dát adekvátní možnosti ke svojí obraně. Sebrat zbraně slušným lidem je to nejhorší, zůstanou bezbranní, ale zločinci je vždycky mít budou.

272

Odpovědět

Nu, co říct? Nebylo to vtipné

531

Odpovědět

Bylo.

361

Odpovědět

+witty1Trochu bylo, trochu nebylo.

15

Odpovědět

Popravdě, trochu bylo, ale víš, jak je to s hodnocením na videacesky. Nad 90% bývají dobrá videa, 70 - 89% je sázka do loterie a pod 60% je to většinou odpad (přičemž průměrné video by mělo být okolo 50, ale víme jak to chodí).

23