Soudkyně

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:81
Počet zobrazení:3 630

Světové společenství volá po ukončení všech forem diskriminace žen a dívek všude na světě. V Brazílii však ještě existuje silně machistická společnost, proti níž bojují především levicové organizace a feministky. Případné změny jsou během na dlouhou trať, i s ohledem na rétoriku současného prezidenta Jaira Bolsonara, viz například výroky: "Mám pět dětí. Z toho čtyři jsou synové. U pátého jsem měl slabou chvilku, a tak z toho vznikla dcera." Nebo: "Nikdy jsem svou bývalou ženu nebil. Ale několikrát jsem přemýšlel, že ji zastřelím". Video zhlédněte do konce.

Vysvětlivky:
Habeas corpus je listina, ve které soudce nařizuje předvedení osoby před soud. Žádá se o ni například, když je překročena doba vazby.
Corpus Christi je latinský výraz po Tělo Páně. Označuje se jím také slavnost Krve a Těla Páně (lidově Boží tělo), se kterým je obvykle spojen i liturgický průvod, při němž je nesena Nejsvětější svátost oltářní.
Octopus je anglický výraz pro chobotnici.
Lactobacillus je bakterie, která rozkládá laktózu a jiné cukry na kyselinu mléčnou. V lidském těle se nachází ve vagíně a v trávicí soustavě.

Přepis titulků

Po vyslechnutí obou stran sporu prohlašuji obžalovaného vinným a odsuzuji ho k 10 letům vězení. - Nějaká otázka? - Ano. Kdy začne opravdový soud? - Jak to myslíte? - To divadélko bylo moc fajn. To, jak si hrajete na soudce, je roztomilé. Ale kdy přijde váš manžel, aby nás rozsoudil? - Můj manžel? - Jo, nebo váš otec či bratr. - Opravdový soudce.

- Já jsem soudkyně. Vy jste "soudkyně". Která ráda "soudí lidi". Kdo nás ale bude opravdu soudit? Někdo, kdo studoval a je profesionál? - Pro někoho to není jenom zábava. - Nerozumím. Miláčku, jde o to, že nemáme tolik času. Jen dnes mám ještě čtyři případy. Proto by bylo dobré, kdybyste už naznačila, kdy to tady začne doopravdy. Myslím, že si nerozumíme. Žádný jiný soudce tu není. Já jsem soudce. - Vy jste soudce? Myslím, že ne. - Právě jsem rozsoudila tento případ. Jo a za chvíli taky rozhodnete o rozvodu vařečky a pračky, co?

- Opravdu mi začíná docházet trpělivost. - Případ již byl rozsouzen. Co třeba tamten chlapík? Vypadá pohodově, nemůže to tu rozsoudit? - To je uklízeč. - Ale má obličej soudce. Tak mu půjčte váš převlek, sedne si na vaše místo a rozsoudí případ tím kladívkem. Vy si zatím můžete půjčit jeho koště a trochu tady zamést, určitě to umíte dobře. Pánové, toto je pohrdání soudem. Premenstruační syndrom. Lásko, nedáte si čokoládu, abyste se trochu uklidnila?

- Zatím počkáme, než přijde soudce. - Zavolám někoho, kdo to tady vyřeší. Seržante! - Můžete je odvést. - Zdravím, seržante, jak se máte? - Konečně někdo. - Konečně spravedlnost. Jdu s vámi, kamaráde. Seržante, využijte této příležitosti a ukažte pánům jednu z funkcí násady koštěte. Překlad: Adeus www.videacesky.cz Brazílie a dalších 192 zemí OSN se zavázaly, že splní 17 cílů udržitelného rozvoje.

Jedním z nich je boj proti diskriminaci žen, aby se dosáhlo rovnosti pohlaví. Šiř toto poselství. - Už to nebudu opakovat. - To určitě nedělej. - Buď se zúčastní... - Odročení. - Takhle to nejde. - Dobrý večer. - Ahoj, krásko, přines nám kafíčko. - Pro mě bez cukru. - Kafíčko? - Jo, to jsem řekl. Jsem váš obhájce.

- Nejsi. - Cože jsi, srdéčko? - Váš obhájce. - To ne. Si myslíš, že když si oblečeš sáčko, tak si můžeš hrát na obhájce? Mám s sebou váš habeas corpus. Přestaň. Řekni to ještě jednou. Už jsem to řekla. Habeas corpus. Tohle je nejroztomilejší věc. Zopakuj to ještě. - Habeas corpus.

- Habiis corpis? - Hable corpe? - Habe corpo? - Habulus corpus? - Corpus Christi? Octopus? - Lactobacillus? - Přesně tak. - Hlaješ si tím, že tlháš papíl? - Hlavně ho neházej na zem. Bože můj, to je habeas corpus. Proč jsi to neřekla? Nejspíš to neumí vyslovit.

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Páni, to jsou všechny komentáře, které tu jsou? Au

00

Odpovědět

Wow, nevedel som, ze Lactobacillus je aj vo vagine

41

Odpovědět

Jop. Kvůli zajištění fyziologického, kyselého pH. Proto se kyselina mléčná přidává do intimních sprchových gelů. Mindblown.

31

Odpovědět

+hustěA preto si môžeš lízaním vagíny zlepšiť trávenie. Mindblown.

141

Odpovědět

+hustoVagína se nedá lízat. Líže se vulva.

22

Odpovědět

+rtfmDá. Pokud teda netrváš na živé partnerce

00