Levičácká tunika

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:5 996

Jak by dnešní lidé reagovali na Ježíšova kázání a myšlenky, kdyby se náhle křesťanský Mesiáš vrátil?

Vysvětlivky:
V Brazílii jsou časté zločiny nezletilých, kteří se pak vyhnou vězení právě díky svému nízkému věku. Současný krajně pravicový brazilský prezident, Jair Bolsonaro, na sebe upozornil v roce 2003, kdy prohlásil, že nezletilí by měli být trestáni stejně jako dospělí, protože si jsou vědomi svého činu. Na to reagovala socialistická poslankyně Maria do Rosário tím, že je násilník (ve smyslu znásilňování). Dohru měla "debata" v atriu poslanecké sněmovny, kde Bolsonaro řekl své oponentce, že násilník není, ale i kdyby byl, tak ona si "nezaslouží být znasilněna", protože je příliš ošklivá. Oba si pak navzájem vyhrožovali tím, že druhého udeří. Bolsonaro čelil až šesti měsícům vězení, nakonec mu soud v roce 2017 přikázal zaplatit odškodné 10 tisíc realů (momentálně přibližně 60 tisíc korun), které dodnes nezaplatil. 1. ledna 2019 se pak stal prezidentem a získal tím imunitu, proto má Maria do Rosário smůlu a peníze v dohledné době s největší pravděpodobností neuvidí.
S Bolsonarem souvisí i zvolání "Herodes je legenda" ve videu, portugalsky "Herodes mito". Podporovatelé nového prezidenta totiž používali ve volební kampani pro svého favorita mimo jiné přezdívku "Bolsomito", čímž ho stavěli do role legendy. Jejich legenda mimochodem sama sebe nazývá mesiášem.
V Brazílii se navíc poslední dobou zostřují vztahy mezi levicí (slovo "esquerda" v názvu videa) a pravicí ("direita"), dochází k urážkám i potyčkám. K vypjetí situace došlo především během prezidentských voleb v minulém roce, kdy se do druhého kola dostali již zmíněný krajně pravicový Bolsonaro obdivující vojenskou diktaturu (do té míry, že má jako viceprezidenta generála) a socialista Fernando Haddad, který by si jako viceprezidentku zvolil komunistku.

Přepis titulků

A ti, kteří si přejí mě následovat, nechť vše darují chudým. Co prosím? Hleďte, snáze projde velbloud uchem jehly, než aby bohatý vešel do Božího království. - Táhni na Kubu! - Feťáku. Komunisto! Uklidněte se. Chci říct, že bohatství kazí duši člověka. Víš, kde nejsou peníze? Na Kubě. Ty nemáš rád peníze?

Tak rozdej vše, co máš. - Já nic nemám. - Dej někomu svou tuniku. Chudí žádnou nemají. Ty jich máš spousty. - Levičácká tuniko! - Víš, kde nejsou tuniky? Na Kubě. Lidé, toto je má jediná tunika. Jestliže ji daruji, budu nahý. - Budu chodit nahý po Galilei. - To se lehce říká. Být bohatým, to se nesmí. Ale být děvkou, to se smí. - Rút, na co narážíš? - Ježíši, všichni ví, že bráníš děvky. - Tak to není.

- Levičáckej děvkaři! Děvky a kriminálníky. Když zrovna neobhajuje děvky, tak chrání zločince. Řekl jsem, že když zloděj něco ukradne, tak má právo na pokání. Takže ty máš rád kriminálníky? Tak si vezmi jednoho domů! Zabiju tvou mámu... a pak zpytuju svědomí. - Kde jsi na to přišla? - Víš, proč toto říkáš? Protože žádný tvůj příbuzný nebyl zavražděn bandity. To jsou ti humanisté. Nasrat na ně. Stýská se mi po Herodovi.

To byl teprve vůdce. - To neříkej. - Herodes se nikdy neslitoval - jen kvůli nezletilosti. - Herodes byl legenda! Zapomínáte, že Herodes byl krvežíznivý diktátor, který celou populaci... - Teplouši! - Buzerante! - Levičácká homokládo! - No tak, lidi... Překlad: Adeus www.videacesky.cz Nuže, vezmi si pytel a rozdávej dětem dárky na konci roku. - Rozumíš?

Zkus to dělat. - Haló. - Ano? - Ty jsi ten, který brání děvky? Ano. Myslím, že každá žena si zaslouží uznání nezávisle na svém povolání. - Včetně prostitutek. - Já vím, jsem děvka. Nemusíš mluvit za mě. Nepotřebuju žádného levičáckého machistu, aby mě bránil. Je to můj boj. Rozumíš? Rozumím...

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je video o účinku vlivu bulvárního tisku na zblbnutí společnosti. Je to o úspěchu nabízení jednoduchých řešení, líným pohodlným lidem.

00

Odpovědět

Bojim se, ze presne takhle by vypadal druhy prichod JK. :D

180

Odpovědět

Sračka, trapný humor

021

Odpovědět

Lidi jako Jair Bolsonaro je většinou výsledek slabé vlády. Lidi slyší na silné řeči a když už mají po krk stávající situace ohýbání zad, žádné řešení problémů a do očí bijící přebujelé byrokracie jdoucí ruku v ruce s korupcí, tak jdou za silným vůdcem. Pochybuji, že Jair Bolsonaro je nějaká výhra, ale to si už musí lidi v Brazílii vyřešit sami, třeba z toho vzejde něco nového, teď je ta země akorát pěkně v p****i.

Jinak je fajn, že ještě existují videa, kde si člověk může dělat srandu z něčeho, co je dneska mediálně tak posvátné.

122

Odpovědět

pozri poslednu cast family guy,este stale sa daju najst nekorektne videa, na vsetky strany

23

Odpovědět

Jair Bolsonaro není výsledek žádné vlády, ale skupiny zemí, kterým Dumpf říká „shithole“. V Brazílii měli po vyhlášení nezávislosti na Postugalsku levicové vlády, pseudo-pravicové vlády, diktatury a junty a stejně to tam pořád vypadalo jako minulý týden po vyklizení Kliniky zabrané anarchokomunisty. Podobně je na tom třeba Indie, kde nemá polovina národa jakékoliv zábrany vykonat velkou potřebu na ulici plné lidí.

Uvedu ti opačný příklad národa bez vlády: kibucy zakládali Židé spontánně v poušti jak před založením Izraele, tak bezprostředně po jeho vyhlášení aniž by tam existovala jakákoliv (centrální) vláda. Nejenže zúrodnili poušť, ale dokonce začali prosperovat.

52

Odpovědět

+-HoNY-První kibucy byli zřízeny na pozemcích Židovského národní fondu a byli řízeny Světovou sionistickou organizací. "Uvedu ti opačný příklad národa bez vlády" Takže národ s vládou.

00

Odpovědět

+-HoNY-S kibucy to zase tak spontánně a bez formy vyšší "vlády" (organizace) nebylo. Kibucy byly navíc ztělesněním socialismu, spíše komunismu. Tam jelo kolektivní vlastnictví na plné obrátky a dokonce i SSSR původně váhal zda díky tomuto "způsobu života" Izraelce nezačít podporovat. Nakonec z toho naštěstí sešlo z jiných důvodů.

To, že se v rozvojových zemích sere na ulici... Moc netuším, co tím chtěl básník říct. V Číně se taky v polovině země sere na ulici a v té druhé jede obchod, který z Číny dělá 2. největší ekonomiku světa. Jinak paradoxně právě Indie a Brazílie (obě v TOP 10 ekonomik světa) jsou členové skupiny BRICS (spolu s Čínou, JAR a Ruskem) a zrovna Indie s Brazílií mají velký potenciál v budoucnu předvést podobný ekonomický zázrak jako Čína. Ty země bych rozhodně nepodceňoval, protože naší "západní" ekonomice mohou v budoucnu dost brutálně konkurovat, zvláště se současným diletantským protekcionismem Trumpa, který jim akorát nahrává k větší a užší spolupráci a nám naopak v tomto ohledu ubližuje.
-----------------
Ještě k původnímu komentáři. Bolsonaro je diletantský kok0t (ta cenzura je fakt šílená), který nostalgicky vzpomíná na vojenskou diktaturu v zemi a sám prohlásil, že nejlepších změn by se dosáhlo za předpokladu, že by se vyvolala občanská válka a zabilo by se v ní minimálně několik desítek tisíc lidí. Člověk s takovým stylem uvažování nejenom není výhra, ale je to především nesvéprávný kretén a "nevýhra" pro všechny, i jeho voliče.

51

Odpovědět

fuu davno sm sa tak nezasmial, konecne prisla moda, robit si p***l aj z komunistov, sjw a snowflakes a slovenskeho k....ta rezoluta

612

Odpovědět

Tak ta móda tu byla vždy. Jen si nejsem jistý, zda chápete, že toto video si z nich srandu nedělá. Naopak si ji dělá z pravice.

254

Odpovědět

+Anonimalebo z oboch stran?

99